Sprzątanie mieszkania po pożarze w Łodzi

Data: 18.01.2023;
Miasto: Łódź, woj. łódzkie;
Czas trwania: 1 dzień;
Zleceniodawca: właściciel kamienicy
Rodzaj usługi: sprzątanie po pożarze Łódź

Kompleksowe sprzątanie nieruchomości po pożarze Łódź

Podpalenie lokalu to jedna z przyczyn wybuchu pożaru. Z tym przykrym wydarzeniem miał do czynienia jeden z naszych Klientów zlecających naszej firmie specjalistyczne czyszczenie po pożarze spalonej kamienicy w Łodzi. Usuwanie sadzy, dokładne czyszczenie ścian, usuwanie szkód wyrządzonych przez ogień oraz ozonowanie powietrza to tylko niektóre zabiegi, które wykonaliśmy na miejscu zdarzenia.

Czy wiesz, że około 40% pożarów na ternie naszego kraju to efekt umyślnego podłożenia ognia mającego na celu wywołanie incydentu pożarowego, czyli podpalenie?

Z relacji telefonicznej naszego Klienta wynikało, iż padł on ofiarą podpalenia. Ogień objął jeden z budynków łódzkiej kamienicy. Zniszczeniu uległa większość pomieszczeń oraz schody będące na klatce schodowej. Proces usuwania szkód zapowiadał się dość skomplikowanie, ale bez wahania podjęliśmy się realizacji.

Inne usługi dostępne w województwie łódzkimsprzątanie po zmarłych w Łodzi

Jakie są efektywne metody usunięcia skutków wybuchu ognia?

Pożar to niszczycielski żywioł, który potrafi doszczętnie zniszczyć dorobek całego życia. Ogniste płomienie dewastują wszystko, co stanie im na drodze. Szkody wyrządzone w pomieszczeniach dotkniętych ogniem często wymagają interwencji profesjonalistów. Na początku stan budynku musi ocenić inspektor budowlany, a dopiero potem możliwe jest sprzątanie po pożarze.

Czyszczenie ściany z sadzy

Czyszczenie tłustej sadzy ze ścian to zadanie dla specjalistów.

Wśród skutecznych metod usuwania szkód powstałych w wyniku pożaru wyróżnić można:

 • czyszczenie chemiczne: metoda czyszczenia powierzchni dotkniętych ogniem za pomocą specjalistycznych detergentów;
 • czyszczenie ręczne: sposób sprzątania po pożarze oparty na ręcznym usunięciu ze ścian sadzy i zadymień;
 • czyszczenie suchym lodem: specjalistyczna metoda czyszczenia wykorzystująca granulat suchego lodu i dedykowaną do niego profesjonalną maszynę;
 • czyszczenie parowe: sposób sprzątania z użyciem specjalnego urządzenia generującego gorącą parę skutecznie likwidującą zabrudzenia po pożarowe.

Podczas realizacji w Łodzi każde pomieszczenie zostało oczyszczone z sadzy, zabrudzeń i zadymień. Szkody zostały usunięte przy zastosowaniu metody ręcznej oraz chemicznej.

Usuwanie sadzy — dlaczego jest tak ważne?

Na początku warto powiedzieć, czym jest sadza. Sadza to efekt niepełnego spalania materiałów zawierających w swoim składzie chemicznym węgiel. W praktyce oznacza to niemalże wszystkie przedmioty drewniane, tekstylne, plastikowe i wiele innych.

Sadza formuje się w najgorętszej części płomienia podczas procesu spalania. Niespalone cząstki ulatują do chłodniejszej części płomienia i tam się w części dopalają, pozostawiając jednak niewielkie cząsteczki suchego węgla pod postacią sadzy.

Powstała w wyniku pożaru sadza zawiera niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego związki chemiczne takie jak: tlenek węgla, cyjanowodór i wiele, wiele innych. Wśród przykładowych dolegliwości, na jakie możemy cierpieć w wyniku obecności sadzy w naszym mieszkaniu, wyliczyć można:

 • wzrost krzepliwości krwi,
 • zaburzenia rytmu serca,
 • przewlekła obturacyjna choroba płuc,
 • niedokrwienie naczyń mózgowych,
 • zapalenie płuc,
 • miażdżyca tętnic,
 • niedokrwienie mięśnia sercowego,
 • niedokrwienie naczyń mózgowych,
 • zaburzenia przepływu krwi.

Mając na uwadze długą listę możliwych schorzeń powodowanych przez sadzę, nie ulega wątpliwości, że czyszczenie sadzy ze wszystkich powierzchni mieszkania jest konieczne, by móc wrócić do bezpiecznego i czystego domu. Czyszczenie ścian, podłóg i sufitów z sadzy to niezbędny etap usunięcia skutków pożaru.

Sprzątanie domu po pożarach łódzkie

Likwidacja sadzy za pomocą suchego lodu — jak to działa?

Wśród metod usuwania szkód pożarowych jedna z nich zasługuje na szczególne omówienie. Z punktu widzenia swojej innowacyjności, przyjazności dla środowiska oraz niezwykłej skuteczności przoduje metoda czyszczenia po pożarze przy użyciu suchego lodu.

Suchy lód to zestalony dwutlenek węgla. Jest on całkowicie neutralną substancją. Nie ma zapachu, jest niepalny. Suchy lód uzyskiwany jest przez rozprężenie dwutlenku węgla w formie ciekłej. Jego forma zależy od sposobu sprasowania.

Specjalna maszyna, do której wsypuje się granulki suchego lody, rozpędza je do prędkości dźwięku. Rozpędzone, a dodatkowo zamrożone do temperatury -79 stopni Celsjusza cząsteczki uderzając w powierzchnię, powodują wykruszanie się brudu. Doprowadza to do skutecznego usunięcia sadzy z różnych powierzchni. Wszystko spowodowane jest różnicą temperatur oraz wytworzoną energią kinetyczną.

Czyszczenie ścian, podłóg i sufitów suchym lodem to nie tylko efektywność, ale także wygoda dla Klienta. Podczas zastosowania granulek suchego lodu nie jest produkowany żaden odpad, a ściany i podłogi nie są zalane i przemoczone.

Czym jest dekontaminacja pomieszczeń z substancji toksycznych?

Sprzątanie po pożarze w Łodzi to nie tylko prace stricte porządkowe. Czyszczenie sadzy, uprzątnięcie pogorzeliska czy wyniesienie spalonych przedmiotów z domu to tylko szczyt góry lodowej w zakresie czyszczenia po incydencie pożarowym.

W efekcie pożaru powietrze w mieszkaniu zostało silnie skażone substancjami chemicznymi groźnymi dla zdrowia ludzi i zwierząt. Niebezpieczne związki takie jak cyjanowodór czy tlenek węgla uwolniły się do wdychanego powietrza. Bezpieczny powrót do pomieszczenia dotkniętego pożarem jest możliwy dopiero po oczyszczeniu powietrza z toksyn.

Proces unieszkodliwiania i dezaktywacji szkodliwych toksyn powstałych podczas pożaru nazywany jest dekontaminacja. Wyrażanie pochodzi z połączenia dwóch łacińskich słów: łac. de– ‘od-, wy-‘; contaminatio ‘zetknięcie; splamienie’.

Usługa profesjonalnej dekontaminacji potwierdzana jest stosownym certyfikatem. Nie inaczej było w przypadku łódzkiej realizacji. Właściciel kamienicy otrzymał certyfikowane zaświadczenie dekontaminacji.

Mycie suchym lodem po pożarze klatki schodowej.

Czyszczenie sadzy na klatce schodowej.

Jak pozbyć się zapachu spalenizny po incydencie pożarowym?

Usuwanie skutków pożaru obejmuje również likwidację nieprzyjemnego zapachu spalenizny. Każdy z nas kojarzy ten odór powstający podczas przypalenia czy pożaru. Dobrym sposobem na pozbycie się tej uporczywej woni jest ozonowanie pomieszczeń objętych ogniem.

Ozonowanie to nie tylko oczyszczanie powietrza z wirusów i bakterii, ale także rozbijanie łańcuchów zapachowych w nim zawieszonych.

Dzięki użyciu specjalistycznego urządzenia ozon jest dostarczany do pomieszczenia. Ciśnienie, z jakim jest on wydobywany z maszyny, sprzyja mieszaniu się ozonu z powietrzem. Uporczywe i trudne do pozbycia się zapachy są w ten sposób likwidowane.

Chcąc więc nie tylko pozbyć się brzydkiego zapachu pogorzeliska, ale również zdezynfekować powierzchnie warto wzbogacić sprzątanie po pożarze o zabieg ozonowania.

Czyszczenie po pożarach — znamy się na tym!

Usunięcie sadzy, dekontaminacja i ozonowanie pomieszczeń to usługi, które nasza firma wykonuje praktycznie każdego dnia. Wieloletnie doświadczenie zdobywane na przestrzeni lat sprawia, że sprzątanie po pożarze wykonywane jest z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Kompleksowe usługi usuwania skutków ognia obejmują także czyszczenie po pożarze suchym lodem. Ta innowacyjna metoda likwidowania zabrudzeń dostępna jest wyłącznie w profesjonalnych firmach sprzątających.

Nasza firma działa nie tylko na terenie Łodzi, ale również w innych dużych miastach. Jeśli chcesz poznać szczegóły naszej działalności i cennik, zadzwoń na naszą całodobową infolinię. Nasz konsultant sprawnie przeprowadzi każdego Klienta po firmowej ofercie, dobierając usługi do konkretnych potrzeb.

Kastelnik usuwanie szkód po zalaniu pożarze

Kastelnik oferuje certyfikowane usuwanie szkód po zalaniu lub pożarze w domu.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%