Sprzątanie miejsca po zgonie w Opolu na Zaodrzu

Data: 16.08.2021
Miejsce: Opole
Czas trwania: 2 dni
Zleceniodawca: osoba prywatna

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie

Jedno z naszych ostatnich zleceń wykonaliśmy w mieszkaniu na Zaodrzu w Opolu. Przeprowadziliśmy tam usługę sprzątanie po zgonie wraz z kompleksową dezynfekcją. Zlecenie to pozostanie w naszej pamięci prawdopodobnie na bardzo długo. Wszystko za sprawą stanu mieszkania, które mieliśmy wyczyścić po zgonie. Mieszkanie to było całkowicie zaniedbane, a na wszystkich powierzchniach płaskich lokalu znajdowały się setki martwych much. Bardzo często jesteśmy wzywani do czyszczenia mieszkań czy domów po zbieraczach. Rzadko jednak naszym oczom ukazuje się tak nieprzyjemny widok.

Sprzątanie po zgonach Opole

Sprzątanie po zgonie Opole – realizacja 16.08.2021

Mieszkanie w Opolu zajmowane było przez 45-letnią kobietę, która zmagała się z problemami psychicznymi. Nie wiemy, jaki był powód śmierci kobiety. Wiemy jedynie, że mieszkała ona samotnie i nie miała żadnej rodziny. Rzadko wychodziła ze swojego mieszkania i prowadziła raczej pustelniczy tryb życia. Ciało zmarłej odkryły służby porządkowe, które zawiadomili zaniepokojeni dziwnym zapachem sąsiedzi.

Ze względu na to, że dla wszystkich sąsiadów było całkowicie normalne, że kobieta nie wychodzi często ze swojego mieszkania, policja została wezwana dość późno. Ciało, które leżało w mieszkaniu w Opolu, prawdopodobnie znajdowało się tam prawie dwa tygodnie.

Czyszczenie miejsca po zwłokach w Opolu Zaodrzu

W związku z tym, że ciało kobiety było w bardzo zaawansowanym rozkładzie, nasi pracownicy musieli jak najszybciej przystąpić do sprzątania po zgonie w Opolu. Warto wiedzieć, że ciało ludzkie po śmierci produkuje prawie 30 groźnych związków chemicznych, które zagrażają bezpośrednio osobom żywym. Właśnie dlatego dezynfekcja po zgonach jest obowiązkowa.

sprzątanie po śmierci w Opolu

Zdjęcie: sprzątanie miejsca po zgonie w Opolu na Zaodrzu © Kastelnik Studio sp. z o.o.

W pierwszej kolejności opróżniliśmy całe mieszkanie ze wszystkich mebli i innych ruchomości. Mieszkanie było tak zaniedbane, że martwe muchy znalezione w mieszkaniu wypełniły kilka wiader. Był to zarazem okropny, jak i niesamowity widok. Ze względu na to, że płyny ustrojowe wniknęły bardzo głęboko w parkiet, zdecydowaliśmy o jego usunięciu, a także profilaktycznej dezynfekcji mieszkania poniżej.

Odkażanie po śmierci w woj. opolskim

Uprzątnięcie mieszkania na opolskim Zaodrzu zajęło nam cały jeden dzień. Potrzeba było kilka kursów naszym samochodem przeznaczonym do utylizacji skażonych mebli, aby całkowicie opróżnić mieszkanie i przygotować je do specjalistycznej dezynfekcji.

Dezynfekcja całodobowa po śmierci Kastelnik

Ozonowanie pomieszczeń po zmarłych – likwidacja bakterii i wirusów

Pierwszym etapem odkażania pomieszczeń po śmierci w Opolu było rozprowadzenie we wszystkich możliwych miejsca proszku dezynfekującego, które ma bardzo szerokie spektrum działania. Następnie, przystąpiliśmy do uszczelnienia wszystkich otworów wentylacyjnych, które potencjalnie mogłyby utrudnić nam zabieg dezynfekcji ozonem.

Po zabezpieczeniu wszystkich szczelin nasi technicy rozpoczęli rozstawianie wysoce wydajnych generatorów ozonu w optymalnych miejscach. Chociaż na rynku są dostępne generatory ozonu do domowego użytku, nie równają się one tym profesjonalnym. Aby skutecznie przeprowadzać dezynfekcję ozonem, powinniśmy nie tylko posiadać sprawdzony sprzęt, ale także mieć stosowną wiedzę. Tylko w ten sposób zabieg ozonowania pomieszczeń będzie skuteczny.

Odkażanie po zgonach

Ozonowanie pomieszczeń po zmarłej w Opolu pozwoliło nam w krótkim czasie odkazić wszystkie skażone pomieszczenia. Dzięki utleniającym właściwościom tego niesamowitego gazu podczas jednego zabiegu nie tylko zabiliśmy wirusy, bakterie i grzyby. Pozbyliśmy się również okropnego odoru rozkładających się zwłok, który w tym przypadku był nie do zniesienia nawet dla naszych doświadczonych pracowników.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0,0 out of 5
  0,0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%