Sprzątanie i dezynfekcja celi w Warszawie

Data: 22.06.2022
Miejsce: Warszawa, woj. mazowieckie
Czas trwania: 1 dzień
Zleceniodawca: Komenda Policji w Warszawie

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Komenda Policji w Warszawie zleciła naszej firmie specjalistyczne sprzątanie po fekaliach pomieszczeń i dezynfekcję celi w lokalnej izbie zatrzymań. Zamknięto w niej awanturującego się starszego człowieka, w stanie skrajnego upojenia alkoholowego. Zatrzymany był znany miejscowym funkcjonariuszom, jako osoba bezdomna, nadużywająca napojów wyskokowych, w tym także tych niekonsumpcyjnych. Jego organizm był wyniszczony i nie funkcjonował prawidłowo.

Zobacz, co ostatnio robiliśmy na stronie: realizacje Kastelnik

Ten chory człowiek z morzem alkoholu we krwi załatwił swoje potrzeby fizjologiczne na materac pryczy i podłogę obok. Usuwanie nieczystości tego typu zazwyczaj realizowane jest ręcznie przez lokalne firmy sprzątające za pomocą tradycyjnych metod.

Przy tego typu zleceniach pomocne mogą okazać się następujące sprzętu:

 • wiadro z mopem;
 • wózek do sprzątania;
 • środki do mycia podłóg;
 • preparatu do dezynfekcji lub generator ozonu.
sprzątanie fekaliów Warszawa

Zdjęcie: wysprzątane z fekaliów i nieczystości pomieszczenie w Warszawie.

Zleceniodawcy zależało na jak najszybszym sprzątnięciu celi i opróżnieniu jej z płynnych nieczystości. Cela była potrzebna dla kolejnych zatrzymanych, a co nie jest bez znaczenia, stanowiła źródło zagrożenia biologicznego i potwornego smrodu. Przyczynę fetoru w takich przypadkach, stanowią głównie gazowo-bakteryjne produkty rozkładu substancji organicznych. Usuwanie nieprzyjemnych zapachów to usługa, która ma zawsze miejsce przy tego typu zleceniach.

Dezynfekcja po fekaliach Warszawa

Usuwanie śladów biologicznych na Komendzie Policji

Usuwanie śladów biologicznych na Komendzie Policji przeprowadziliśmy przy użyciu środków chemicznych o silnym i skutecznym działaniu. Materac, który został zanieczyszczony, pokryty był grubą dermą. Dzięki temu czyszczenie takimi chemikaliami było możliwe. Gdyby był on pokryty tkaniną, pewnie nie udałoby się go skutecznie wyprać i trafiłby do utylizacji. Do zniszczenia przeznaczyliśmy natomiast poduszkę i koc.

Podobną metodę nasi technicy zastosowali, usuwając fekalia z podłogi obok pryczy. Istnienie na rynku chemicznym środków tak skutecznie i szybko działających umożliwia czyszczenie specjalistyczne w nagłych przypadkach.

Dezynfekcja celi w więzieniu w Warszawie – ozonowanie pomieszczeń

Nasze zlecenie obejmowało także dezynfekcję celi w więzieniu w Warszawie.  Ze względu na to, że było ono małe a zanieczyszczenie i towarzyszący mu odór znaczne, wybraliśmy metodę dającą gwarancję absolutnej skuteczności. Wybraliśmy ozonowanie miejsca zdarzenia. Jest to sposób odkażania wykorzystujący właściwości gazu zwanego ozonem. To odmiana tlenu, odkryta w latach czterdziestych XIX wieku w Niemczech.

Gaz ten charakteryzuje się trójatomową budową, gdzie trzeci atom posiada niezwykłą zdolność absorpcji zanieczyszczeń. Początkowo badacze nie zwracali uwagi na tę cechę ozonu. Po latach badań doceniono ją jednak i tak zaczęła się jego „kariera” w dezynfekcji. W dzisiejszych czasach ozonowanie to skuteczna i popularna metoda odkażania. Ozonuje się nie tylko powietrze, ale także wodę, a ozonowanie pomieszczeń jest uznawane za najlepszą metodę usuwania drobnoustrojów i bakterii.

dezynfekcja skażonych powierzchni

Zdjęcie: przemysłowy generator ozonu o mocy 40 g/h © 2023 Kastelnik

Ozon likwiduje wszelkie wirusy, bakterie i grzyby. Niszczy także toksyny i patogeny poprzez utlenianie. W tym procesie on sam także ulega likwidacji. W skład ludzkich odchodów wchodzi wiele różnorodnych składników. Są to resztki organiczne po spożytych pokarmach, ale też mnóstwo bakterii. Wg badań stanowią one 15% ludzkiego kału. Większość z nich jest nieszkodliwa dla człowieka. Są też jednak takie, które wywołują groźne choroby.

Należą do nich śmiertelnie groźne i zaraźliwe bakterie duru brzusznego i cholery. Fekalia zawierają także liczne związki azotu i fosforu. W przypadku dostania się ich do wody stanowią prawdziwą bombę biologiczną. Udowodniono także, że odchody człowieka chorego są dużo bardziej szkodliwe niż osoby bez poważniejszych dolegliwości. W celi, którą mieliśmy wyczyścić, przebywał człowiek bardzo chory, należało więc przypuszczać, że zagrożenie bakteryjne jest większe od przeciętnego.

Niebezpieczny siarkowodór i metan w powietrzu – na to musisz uważać

Ludzkie odchody niesprzątane przez dłuższy czas bądź gromadzone w jednym miejscu (np. w szambie) wydzielają także, zabójczy dla ludzi siarkowodór i metan. Dlatego też niczym niezwykłym są wiadomości o przypadkach, gdzie samo pochylenie się nad zbiornikiem z nieczystościami, spowodowało utratę przytomności na skutek działania siarkowodoru.

co warto wiedzieć, usuwanie zapachów ozonem

Dodatkowym walorem ozonu jest zdolność likwidacji przykrych zapachów. Po jego użyciu w pomieszczeniu czuć  przyjemną świeżość. Należy pamiętać, aby ozonowane miejsce starannie wywietrzyć. Wtedy resztki ozonu utlenią się i można będzie bezpiecznie przebywać w tym miejscu.

Czyszczenie specjalistyczne w nagłych przypadkach – Kastelnik usługi

W sytuacji, z która mieliśmy do czynienia w Warszawie, skutecznego sprzątania nie dałoby się przeprowadzić we własnym zakresie. Czyszczenie skażonych powierzchni przez wyspecjalizowaną ekipę jest najczęściej realizowane w nagłych, awaryjnych przypadkach. Nawet bardzo doświadczona i starannie wykonująca  swoje obowiązki sprzątaczka nie byłaby w stanie zlikwidować pozostałości odchodów, które dostały się do szpar i szczelin w sprzętach czy podłodze.

Tylko specjaliści dysponujący odpowiednimi narzędziami i środkami chemicznymi wyczyszczą wszystkie powierzchnie tak, że będą one bezpieczne dla osób, które wejdą z nimi w kontakt.

ozonowanie pomieszczeń

Kastelnik na terenie miasta stołecznego Warszawa, od 2013 r. oferuje najlepszej jakości ozon do odkażania pomieszczeń.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%