Sprzątanie domu po pożarze Kalisz

Data: 15.06.2020
Miejsce: Kalisz
Czas trwania:  3 dni
Zleceniodawca: osoba prywatna

Zlecenie

Kompleksowe sprzątanie domu jednorodzinnego po pożarze w Kaliszu. Do pożaru doszło w skutek zwarcia w ładowarce odkurzacza. Zwarcie urządzenia elektrycznego to powód nawet  6 tysięcy pożarów w Polsce. Warto o tym pamiętać.

Realizacja

To nie pierwsze nasze zlecenie dotyczące sprzątania po pożarze, do którego doszło na skutek zwarcia urządzenia ładującego. Niestety prawdopodobnie takich przypadków w naszej karierze będzie przybywać, w związku z tym, że kolejne urządzenia elektryczne są już stałym wyposażeniem naszych domów i mieszkań. Niestety jest to sprawa bagatelizowana i większość osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że zwarcia lub wady instalacji elektryczne to najczęstszy powód wybuchu pożarów, w których stracić można cały dobytek.
Podczas pożaru w domu jednorodzinnym w Kaliszu, jak w prawie każdym przypadku, doszło do silnego zabrudzenia ścian oraz sufitów nieruchomości. Jest to jeden z najczęstszych śladów po ugaszonym pożarze. Wyposażenie mieszkania  w tym meble oraz przedmioty również zostały mocno uszkodzone i wymagały profesjonalnej interwencji. Nasi technicy wykonali specjalistyczne mycie chemiczne oraz czyszczenie ręczne silnie zadymionych ścian, podłóg oraz sufitów. Jest to stały element naszej usługi sprzątania po pożarze. Zniszczone wyposażenie w postaci mebli i urządzeń rtv agd, zostało zutylizowane zgodnie z obowiązującymi normami. To z czym najtrudniej sobie poradzić w samodzielnym usuwaniu szkód po pożarze, to nieprzyjemny zapach spalenizny. Ten nieprzyjemny odór może unosić się w domu nawet przez kilka miesięcy. Dobrym i sprawdzonym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wykonanie ozonowania specjalistycznymi generatorami ozonu. Ozon idealnie likwiduje nieprzyjemne zapachy, a przy okazji dezynfekuje i wybija skutecznie wszystkie wirusy, bakterie i grzyby. W dobie pandemii koronawirusa, jest to niezwykle doceniana zaleta wykonywanego przez naszych techników ozonowania po pożarze.

Warto pamiętać, że akcja gaśnicza wiąże się z dużymi ilościami wykorzystanej wody, która wnika w mury i ściany uszkodzonego domu czy mieszkania. Dlatego często sprzątanie po pożarze, należy rozpocząć od specjalistycznego i skutecznego osuszania, które pozwoli uniknąć problemów z grzybem i wilgocią w przyszłości.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

5
5,0 rating
5 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 1)
Doskonale100%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%