Sprzątanie domu po pożarze Kalisz

Data: 15.06.2020
Miejsce: Kalisz
Czas trwania:  3 dni
Zleceniodawca: osoba prywatna

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie sprzątania domu po pożarze w Kaliszu

Kompleksowe sprzątanie domu jednorodzinnego po pożarze w Kaliszu. Do pożaru doszło wskutek zwarcia w ładowarce odkurzacza. Zwarcie urządzenia elektrycznego to powód nawet  6 tysięcy pożarów w Polsce. Warto o tym pamiętać.

czyszczenie po pożarze kalisz

Realizacja z czyszczenia sadzy ze ścian u klienta firmy Kastelnik

To nie pierwsze nasze zlecenie dotyczące sprzątania po pożarze, do którego doszło na skutek zwarcia urządzenia ładującego. Niestety prawdopodobnie takich przypadków w naszej karierze będzie przybywać, w związku z tym, że kolejne urządzenia elektryczne są już stałym wyposażeniem naszych domów i mieszkań.
Niestety jest to sprawa bagatelizowana i większość osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że zwarcia lub wady instalacji elektryczne to najczęstszy powód wybuchu pożarów, w których stracić można cały dobytek.

Zobacz, co ostatnio robiliśmy na stronie: realizacje Kastelnik

Podczas pożaru w domu jednorodzinnym w Kaliszu, jak w prawie każdym przypadku, doszło do silnego zabrudzenia ścian oraz sufitów nieruchomości. Jest to jeden z najczęstszych śladów po ugaszonym pożarze.

sprzątanie po pożarze kalisz

Wyposażenie mieszkania w tym meble oraz przedmioty również zostały mocno uszkodzone, dlatego wymagały profesjonalnej interwencji. Nasi technicy wykonali specjalistyczne mycie chemiczne oraz czyszczenie ręczne silnie zadymionych ścian, podłóg oraz sufitów. Jest to stały element naszej usługi sprzątania po pożarze.

Zniszczone wyposażenie w postaci mebli i urządzeń RTV, AGD przekazaliśmy do utylizacji zgodnie z obowiązującymi normami. To z czym najtrudniej sobie poradzić w samodzielnym usuwaniu szkód po pożarze, to nieprzyjemny zapach spalenizny. Ten nieprzyjemny odór może unosić się w domu nie tylko przez kilka, ale nawet przez kilka miesięcy.

Wbrew temu, co mówią niektórzy pseudo fachowcy od specjalistycznego sprzątania, ozon świetnie sprawdza się do usuwania zapachów spalenizny i dodatkowo elimujnuje toksyny pożarowe. Warto jednak zadbać o stężenie na poziomie 40 ppm.

Dobrym i sprawdzonym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wykonanie ozonowania specjalistycznymi generatorami ozonu. Ozon idealnie likwiduje nieprzyjemne zapachy, a przy okazji dezynfekuje i wybija skutecznie wszystkie wirusy, bakterie i grzyby. W dobie pandemii koronawirusa, właśnie ta cecha ozonowania po pożarze, jest ulubioną naszych techników.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak zapobiec zwarciu instalacji elektrycznej w domu?

Warto pamiętać, że akcja gaśnicza wiąże się z dużymi ilościami wykorzystanej wody, która wnika w mury i ściany uszkodzonego domu czy mieszkania. Dlatego właśnie sprzątanie po pożarze nie powinno polegać tylko na myciu ścian czy dezodoracji, ale również na porządnym osuszaniu.

Inne usługi dostępne w powiecie kaliskim: sprzątanie po zgonie w Kaliszu

ozonowanie specjalistyczne

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%