Ozonowanie szkoły Kraków

Data: 15.01.2022
Miejsce: Kraków, woj. małopolskie
Czas trwania: 4 godzin
Rodzaj zlecenia: ozonowania szkoły w Krakowie / dyrekcja placówki oświatowej

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Ozonowanie szkoły Kraków – walka z pandemią w placówce oświatowej

Na początku roku 2022 sytuacja na polskim rynku oświaty nie wygląda zbyt ciekawie. Ozonowanie pomieszczeń to wciąż jedna z najbardziej popularnych usług w naszym kraju. Z jednej strony mamy kolejną falę pandemii, a z drugiej strony świeżo wprowadzony Polski Ład, który tylko dodatkowo komplikuje sytuacje. Na początku tygodnia nasza firma została wezwana do jednej z placówek oświatowych na ternie małopolski. Ozonowanie szkoły w Krakowie odbyło się w ramach prewencyjnej dezynfekcji. W połowie stycznia 2022 ozonowanie małopolskich szkół wydaje się być wciąż jednym z lepszych pomysłów na dezynfekcję. Jak wynika z informacji prasowych – w szkołach mamy dość dużą ilość dzieci, które są zarażone wirusem z literą “K” z przodu. Klasa pełna dzieci to duże zagrożenie dla zdrowia i ryzyko szybkiego zarażenia. Nie powinno więc nikogo dziwić, że ozonowanie szkół i przedszkoli jest często zamawianą usługą w naszej firmie. Co nam daje ozonowanie szkoły?

 • Usuwa bakterie i wirusy.
 • Odświeża powietrze.
 • Eliminuje nieprzyjemne zapachy.
 • Zwiększa poczucie bezpieczeństwa.
ozonowanie pomieszczeń

Zdjęcie: ozonowanie pomieszczeń szkoły w Krakowie © 2023 Kastelnik

Czy w Krakowie warto zamawiać ozonowanie szkół?

W chwili obecnej ozonowanie pomieszczeń szkolnych w placówkach oświatowych to bardzo dobry pomysł na dezynfekcję po zdiagnozowanych przypadkach. Dezynfekcja powierzchni przy użyciu ozonu daje kilkaset lepsze rezultaty niż inne techniki. Ozonowanie nie wymaga dużej ilości sprzętu ani środków chemicznych, więc wszystko można wykonać na miejscu w szkole. Oznacza to, że nie trzeba czekać kilka dni, zanim klasa będzie bezpieczna od wirusów – dla uczniów i nauczycieli. Podczas ozonowania skażonej klasy nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów transportu, gdyż dojazd jest wliczony w cenę usługi.

bezpieczne ozonowanie szkoły

W firmie Kastelnik dysponujemy kilkudziesięcioma generatorami ozonu. Taka ilość umożliwia przeprowadzenie ozonowania wszystkich pomieszczeń szkoły w kilka godzin z dnia na dzień. Praca ta polega na rozstawieniu ozonatorów w klasach, a następnie rozpoczęcie dezynfekcji. Odkażanie realizowane jest piętro po piętrze, a całość usługi kończy się po kilku godzinach. W związku z dużą ilością zachorowań, wielu dyrektorów szkół z Krakowa decyduje się na ozonowanie klas. Po wykonaniu zabiegu, cały budynek jest wolny od wirusów i bakterii – więc można ponownie w bezpieczny sposób wrócić do nauczania. Nasza firma po wykonaniu usługi dezynfekcji, wystawia zawsze certyfikat ozonowania, który potwierdza sposób, w jaki usługa została przeprowadzona.

pomieszczenie gospodarcze podczas ozonowania

Zdjęcie: miernik ozonu i pomieszczenie gospodarcze w szkole podczas ozonowania © 2023 Kastelnik

Jakie są zalety dezynfekcji ozonem w placówce oświatowej?

Ozonowanie placówek oświatowych nie tylko na terenie Małopolski, ale i w innych miastach kraju ma wiele zalet. Do najważniejszych plusów ozonowania pomieszczeń szkolnych zaliczyć można takie czynniki jak:

 • szybki czas przeprowadzenia dezynfekcji;
 • brak stosowania szkodliwych środków chemicznych;
 • głęboka penetracja do trudno dostępnych miejsc;
 • niski koszt wykonania usługi.

Czy ozonowanie daje jakieś dodatkowe korzyści?

Metoda dezynfekcji za pomocą ozonu sprawdza się nie tylko do odkażania placówek oświatowych. Ozon sprawdza się również bardzo dobrze w trakcie specjalistycznych prac sprzątających. Z powodzeniem wykorzystywany jest do usuwania zapachów spalenizny, likwidacji zapachu kwasu butanowego, a także smrodu spalonych przedmiotów w wyniku pożaru. Wiele osób decyduje się na usuwanie zapachów po fekaliach za pomocą właśnie ozonowania. Tak więc nasze ozonatory pracują nie tylko przy usuwaniu wirusów, ale także wszelakich szkód po awariach np. wody i po pożarach.

Warto na koniec wspomnieć, iż firma Kastelnik ma możliwość ozonowania nawet 9000 metrów sześciennych na godzinę, co stawia nas na czele firm tego typu w Polsce. W ostatnim roku wykonaliśmy kilkaset realizacji obejmujących:

 • ozonowanie szkoły na terenie małopolski, śląska i innych województw;
 • ozonowanie urzędów miejskich i wojewódzkich;
 • ozonowanie placówek bankowych;
 • ozonowanie licznych firm transportowych;
 • ozonowanie powierzchni biurowych.
certyfikat ozonowania

Zdjęcie: ozonowanie szkoły Kraków © certyfikat 2023 Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  4,5
  Rated 4.5 out of 5
  4.5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent50%
  Very good50%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%