Ozonowanie pomieszczenia po zgonie Wrocław Grabiszyn

Data: 12.08.2021
Miejsce: Wrocław
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: firma prywatna

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie

Naszej firmie zlecono sprzątanie po śmierci osoby pilnującej jednego z obiektów na terenie Wrocławia. Jedząc wieczorny posiłek, ochroniarz zadławił się tak nieszczęśliwie, że doprowadziło to do zgonu. Zadławienie ma miejsce wtedy, kiedy do dróg oddechowych dostanie się ciało obce, które częściowo bądź całkowicie je zatyka. Następuje wtedy ich niedrożność w mniejszym lub większym stopniu. Jeśli poszkodowany sam nie wykrztusi ciała obcego lub osoba trzecia nie zastosuje rękoczynu Heimlicha, czym pozbędzie się go z organizmu, nastąpi zatrzymanie krążenia i śmierć.

sprzątanie po zgonach we Wrocławiu

Sprzątanie po zgonie Wrocław – realizacja 12.08.2021

W /w czynność to forma pomocy polegająca na uciskaniu przepony celem sprężenia powietrza w drogach oddechowych i wypchnięcia obiektu z tchawicy. Można lekceważyć zadławienie, ale ludzie umierają w ten sposób. Taka była przyczyna śmierci wybitnego polskiego poety i pieśniarza Jonasza Kofty.

Kastelnik – sprzątanie po zwłokach – szybki kontakt, 7 dni w tygodniu

Ciało strażnika zostało znaleziono po około 10 godzinach. Proces rozkładu był już w części rozwinięty. Zwłoki człowieka, już od momentu zgonu, zaczynają wydzielać szkodliwe substancje. Jest to skutek procesów gnilnych trawiących zmarłego. Najbardziej trujące są putrescyna i kadaweryna. Między innymi to one są odpowiedzialne za odór towarzyszący śmierci. Neutralizacja negatywnego działania tych toksyn wymaga zastosowania silnych środków chemicznych i odpowiedniego sprzętu.

Czyszczenie po śmierci

Z tego też powodu dezynfekcję po zgonie we Wrocławiu najlepiej jest powierzyć specjalistycznej firmie. Jej pracownicy posiadają odpowiednią wiedzę i umiejętności zachowania się w tak trudnej sytuacji. Prace dezynfekcyjne nasi technicy rozpoczęli od odkażenia miejsca znalezienia zwłok. Użyto do tego silnego środka chemicznego o szerokim spectrum działania. Jego bazę stanowią chlor, jod i fenol oraz związki tych pierwiastków.

Odkażanie po zmarłym we Wrocławiu

Zdjęcie: sprzątanie po zmarłym Wrocław Grabiszyn, Copyright 2021 © Kastelnik Studio sp. z o.o.

Kastelnik – dezodoryzacja pomieszczeń – potwierdzona certyfikatem

Podjęliśmy decyzję, aby całość pomieszczenia odkazić przy pomocy ozonu. Ozon to odmiana tlenu o strukturze trój atomowej. Odkrył go, w 1840 roku, niemiecki uczony Christian Friedrich Schoenbein. Gdy stwierdzono jego bakteriobójcze właściwości, stał się podstawą nowatorskiej metody odkażania. Trzeci atom ozonu posiada zdolność absorpcji zanieczyszczeń. Łączą się one z tri tlenem (to inna nazwa ozonu)  i razem z nim są niszczone poprzez utlenianie. W ten sposób likwidowane są wszelkie bakterie, wirusy i grzyby. Ozon jest bardzo skuteczny w działaniu i bezpieczny dla środowiska dlatego świetnie sprawdza się w dezynfekcji po zmarłych.

Odkażanie po zgonie w Nysie

Czyszczenie po zmarłych Wrocław – jak wygląda dezynfekcja

Nie pozostawia żadnych produktów ubocznych. Powoduje to, że wykorzystywany jest do oczyszczania nie tylko powietrza, ale także wody. Wytwarzany jest przez urządzenia zwane generatorami. Działa delikatnie, nie niszcząc powierzchni, z którymi ma kontakt. Dociera do wszystkich kątów i zakamarków, a także pęknięć i szczelin.

Ozon posiada także właściwość likwidacji przykrych zapachów , w tym także odoru trupiego jadu. Jego źródłem są aminy, które powstają w procesie gnilnym zwłok. Są niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia. Atakują układ oddechowy, pokarmowy i krwionośny.

Po zakończeniu ozonowania pomieszczenie musi być gruntownie wywietrzone tak, aby pozbyć się ozonu, który nie do końca się utlenił. W ozonowanych obiektach powietrze jest świeże i rześkie. Po wietrzeniu z obiektu można było bezpiecznie korzystać. Realizując to zlecenie czyszczenia po zgonie we Wrocławiu, nasi pracownicy działali pod presją czasu. Właścicielom budynku zależało, aby był on użytkowany w normalny sposób w jak najszybszym czasie.

 

dezynfekcja po zgonach

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%