Ozonowanie pomieszczeń szkoły podstawowej w Gliwicach

Data: 19.02.2021
Miejsce: Gliwice woj. Śląskie
Czas trwania:  3 godziny
Zleceniodawca: szkoła

Zlecenie

Profilaktyczne ozonowanie pomieszczeń na terenie szkoły podstawowej w Gliwicach w woj. Śląskim. To już kolejne zlecenie wykonane przez firmę Kastelnik w związku z powrotem najmłodszych uczniów do szkół. W tym przypadku całkowicie popieramy profilaktyczne działanie, ponieważ zdrowie dzieci i nauczycieli jest najważniejsze. Niestety, rozprzestrzeniająca się w całym kraju trzecia fala pandemii spowodowała, że takie zlecenia są wręcz codziennością naszych pracowników.

Dezynfekcja pomieszczeń Gliwice

Ozonowanie pomieszczeń Gliwice – realizacja 19.02.2021

Czasy, kiedy ozonowanie pomieszczeń było dla przeciętnego człowieka nieznanym określeniem, przeszły już do lamusa. Potrzeba dokładnego odkażania, która pojawiła się w naszym życiu razem z groźnym wirusem, spowodowała, że dezynfekcja poprzez zastosowanie ozonu, to już zabieg całkowicie powszechny. Co więcej, bardzo skuteczny. Jak wyglądała realizacja zlecenia dezynfekcji pomieszczeń szkoły podstawowej w Gliwicach?

Dezynfekcja ozonem w szkole podstawowej Gliwice

Zdjęcie: ozonowanie pomieszczeń Gliwice © Kastelnik Studio sp. z o.o.

Dezynfekcja szkoły podstawowej w Gliwicach

Nasi wykwalifikowani pracownicy po przyjeździe na miejsce zlecenia w Gliwicach, rozpoczęli pracę od przygotowania się do ozonowania pomieszczeń szkoły. Dezynfekcja ozonem miała objąć 4 budynki: budynek przedszkola o powierzchni 375 m2, budynek główny o powierzchni 1500 m2 i budynek środkowy o powierzchni 200 m2. Dodatkowo zdezynfekować mieliśmy nowo powstały budynek o powierzchni 1000 m2. Rozległy obszar, który miał zostać poddany specjalistycznej dezynfekcji, wymagał odpowiedniej metody, która jest skuteczna na takich powierzchniach.

Po pierwsze, upewniliśmy się, że wszystkie otwory wentylacyjne są odpowiednio zabezpieczone i szczelne. Następnie, wytypowaliśmy optymalne lokalizacje dla rozmieszczenia wysokiej klasy generatorów ozonu. Czym właściwie jest ten skuteczny w dezynfekcji ozon? Ozon to po prostu tlen wzbogacony o dodatkową cząsteczkę. Działanie ozonu polega na utlenianiu niechcianych cząsteczek, do których mogą należeć np. wirusy, bakterie, roztocza czy np. pyłki kwiatów. Tym sposobem, ozon może naprawdę ekspresowo i definitywnie zlikwidować groźne dla zdrowia drobnoustroje. Co więcej, ozon rewelacyjnie eliminuje z otoczenia nieprzyjemne zapachy np. dymu nikotynowego, stęchlizny czy nawet odoru rozkładającego się ciała.

Jaka jest zaleta ozonowania pomieszczeń szkół i przedszkolu?

Ogromnym plusem ozonowania pomieszczeń w takich miejscach jak szkoły czy przedszkola jest to, że ozon potrafi dotrzeć wszędzie tam, gdzie nie mają szansy dotrzeć tradycyjne metody dezynfekcji.  Co ważne, ozon w swojej formie lotnej dezynfekuje każdą, nawet najmniejszą szczelinę, czego niestety nie można powiedzieć o zazwyczaj stosowanych środkach dezynfekujących oraz ręcznych metodach odkażania.

Odkażanie ozonem Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%