Ozonowanie mieszkania alergika w Krakowie

Data: 12.01.2023;
Miasto: Kraków, woj. małopolskie;
Czas trwania: 1 dzień;
Zleceniodawca: właściciel domu jednorodzinnego;
Rodzaj usługi: ozonowanie Kraków

Ozonowanie Kraków (Krowodrza) — jak pomogliśmy w walce z alergią?

Dzieci i ryby głosu nie mają… A szkoda! Pewnego styczniowego popołudnia do naszej firmy zadzwoniła rozdygotana klientka, mówiąc: “Mój roczny synek ma ogromną alergię. Chodzimy od lekarza do lekarza, a żadne leki nie pomagają.

Czytaj również: ozonowanie mieszkań

Rozkładam już ręce! Alergeny, wirusy i roztocza są przecież wszędzie! Czy znajdziemy u Was pomoc?”. Po tak chwytającym za sercu apelu zdesperowanej młodej matki, wiedzieliśmy, że musimy stanąć na wysokości zadania!

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – potwierdzone certyfikatem

Ozonowanie mieszkania Kraków to skuteczna metoda dezynfekcji przeprowadzana w pomieszczeniach zamieszkiwanych przez osoby z alergią. Usługa ozonowania pomieszczeń prócz oczywistej likwidacji bakterii, wirusów i pleśni, eliminuje również alergeny znajdujące się w powietrzu oraz na powierzchni różnych przedmiotów.

Ozonowanie mieszkania w Krakowie

Ozonowanie mieszkania w Krakowie w dzielnicy Krowodrze.

Sprawdzamy sens procesu ozonowania — jak działa ozon?

Istotą procedury profesjonalnego ozonowania jest dezynfekcja pomieszczeń poprzez zabicie wszelkich bakterii, grzybów i wirusów. Dodatkową zaletą wykonanej usługi jest usunięcie przykrych zapachów panujących w pomieszczeniu. Nieprzyjemne zapachy giną dzięki rozbiciu łańcuchów zapachowych unoszących się w powietrzu.

Dezynfekcyjne działanie ozonu spowodowane jest jego właściwościami. Oto najważniejsze cechy chemiczne tritlenu:

 • silne działanie utleniające;
 • właściwości aseptyczne (wyjaławiające);
 • działanie bakteriobójcze;
 • właściwości dezodoryzacyjne – usuwanie przykrych zapachów;
 • działanie dekontaminacyjne (neutralizujące toksyny).

Ozonowanie pomieszczeń opiera się na dostarczeniu do lokalu ozonu w formie gazowej i wymieszaniu go z powietrzem.

Dlaczego samodzielne ozonowanie powietrza może być nieskuteczne?

Skuteczna likwidacja alergenów znajdujących się w powietrzu możliwa jest przy osiągnięciu odpowiedniego stężenia podczas usługi ozonowania. Wysokie stężenie ozonu jest możliwe do uzyskania za pomocą przemysłowych generatorów ozonów.

Czy wiesz, że ponad 95% bakterii, mikroorganizmów i roztoczy jest eliminowana przy osiągnięciu stężenia ozonu 7 ppm i wzwyż.

Bardzo często spotykamy się z sytuacją, gdy nasi zleceniodawcy podejmują samodzielne próby ozonowania mieszkania przy użyciu urządzeń do ozonowania dostępnych w markecie. Na nieszczęście, często okazuje się, że zabieg jest całkowicie nieskuteczny. Dlaczego tak się dzieje? Dostępne do użytku amatorskiego ozonatory nie są w stanie wytworzyć odpowiedniego stężenia ozonu powietrzu.

Pozostawiony przez nieprofesjonalne urządzenia zapach jak po burzy daje pozór wykonanego zabiegu ozonowania. Niestety to sam zapach, który z dezynfekcją pomieszczeń nie ma nic wspólnego!

Dezynfekcja mieszkania Kraków, woj. małopolskie.

Gdzie warto wykonać dezynfekcję za pomocą ozonu?

Usługę ozonowania warto wykonać w przestrzeniach użytku publicznego, placówkach zdrowotnych, biurach i innych miejscach, przez które przewija się codziennie wiele osób. Procedura kompleksowej dezynfekcji pomieszczeń powinna na stałe wejść do rutynowych procedur miejsc wspólnego użytku.

Rekomendowane miejsca wykonania odkażania za pomocą ozonu to:

 • profesjonalne ozonowanie pomieszczeń socjalnych,
 • gruntowne ozonowanie pomieszczeń biurowych;
 • ozonowanie sklepów i marketów;
 • kompleksowe ozonowanie w samochodzie;
 • profesjonalne ozonowanie placówek medycznych i szpitali;
 • ozonowanie przedszkola, żłobka (placówek edukacyjnych);
 • ozonowanie lokali gastronomicznych.

Wykonanie usługi za pomocą ozonu zapewnia nie tylko skuteczną dezynfekcję poprzez likwidację bakterii i wirusów, ale również usuwanie nieprzyjemnych zapachów.

Czym jest alergia?

Alergia (z gr. allos- inny + ergos- reakcja) nazywana inaczej uczuleniem to nadmierna, nieprawidłowa reakcja układu immunologicznego człowieka na substancje nazywane alergenami. Organizm w normalnych warunkach powinien wspomniane substancje ignorować.

U zdrowych osób alergeny nie prowadzą do żadnych nieprzyjemności, natomiast u osób z alergią wywołują szereg nieprzyjemnych dolegliwości takich jak: problemy z oddychaniem, reakcje skórne, świąd, opuchlizna. W skrajnych przypadkach alergia może być przyczyną wstrząsu anafilaktycznego groźnego dla życia ludzkiego.

Rozróżnić można różnego rodzaju alergie:

 • alergia wziewna (np. na zarodniki grzybów pleśniowych),
 • alergia kontaktowa (np. na sierść zwierząt),
 • alergia pokarmowa (np. na orzechy ziemne).

Sposobów walki z alergią jest kilka, wśród najczęściej stosowanych wyliczyć można farmakologię, dieta i oczyszczanie powietrza za pomocą przeprowadzenia procesu ozonowania.

Ozonowanie mieszkania koszt 450 PLN

Ozonowanie mieszkania to koszt od 450 zł.

Czy ozonowanie pomieszczenia może pomóc alergikowi?

Idealnym rozwiązaniem w walce z alergią jest ozonowanie pomieszczeń. Właściwości chemiczne ozonu pozwalają na usuwanie alergenów z budynków mieszkalnych. Za niebezpieczną reakcję organizmu człowieka mogą odpowiadać nie tylko substancje alergizujące, ale także zarodniki pleśni i grzyby.

Wykorzystanie przemysłowych ozonatorów może ograniczyć do całkowitego minimum ilość alergenów znajdujących się w pomieszczeniu. Warto dodać, iż proces ozonowania minimalizuje, a czasem całkowicie likwiduje substancje alergiczne. To wszystko sprawia, że alergia przycisza się, a nawet całkowicie ustępuje. Nadto ozonowanie pomieszczenia skutecznie oczyszcza powietrze, jak również eliminuje nieprzyjemny zapach.

Ozonowanie mieszkań w Krakowie, cena 2023 – ile kosztuje ta usługa?

Szalejąca inflacja, wzrost cen i usług to niestety nasza codzienność. Na szczęście, usługi dezynfekcji i ozonowania nie podrożały znacznie w 2023 roku. Na usługi dezynfekcji pomieszczeń mieszkania przy użyciu ozonu połączone z usuwaniem brzydkich zapachów musimy przeznaczyć w 2023 roku:

 • Cena ozonowania małego mieszkania do 50 m/2 to koszt około 450 zł.
 • Cena ozonowanie średniego mieszkania do 70 m/2 to koszt około 500 zł.
 • Cena ozonowania dużego mieszkania do 100 m/2 to koszt około 550 zł.

Firma od dezynfekcji Kraków

Jak wygląda ozonowanie krok po kroku?

Dezynfekcja przebiega kilkuetapowo. Niezależnie czy ozonowanie i odkażanie dotyczy pomieszczenia gospodarczego, pomieszczeń biurowych czy mieszkania etapy wykonanego zabiegu zawsze są takie same:

 • ustalenie metrażu ozonowanych pomieszczeń;
 • przygotowanie lokalu do zabiegu ozonowania;
 • rozstawienie przemysłowych generatorów ozonu o mocy od 32 g./h w pomieszczeniu;
 • włączenie ozonatorów celem uzyskania pożądanego stężenia O3;
 • kontrola stężenia ozonu;
 • zakończenie procesu ozonowania i przewietrzenie obiektu.

Kastelnik — specjaliści gotowi, by Ci pomóc 24/7

Jeśli zmagasz się z przykrymi skutkami alergii, nie wahaj się i skontaktuj się z naszą firmą. Dezynfekcja ozonem to bezpieczna dla ludzi i zwierząt metoda, dzięki której wirusy, bakterie i grzyby zginą. Twoja rodzina i bliscy dzięki ozonowaniu może bezpieczne korzystać z przyjaznego domu! Wolnego od alergenów i innych szkodliwych substancji.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Czy ozonowanie jest skutecznym sposobem dezynfekcji?

Nasi specjaliści są dostępni nie tylko na terenie Krakowa, ale także w pozostałych miastach Polski. Działamy na obszarze całej Polski całodobowo, także w święta i dni wolne. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i wspólnego opracowania planu pomocowego.

Dorota Kastelnik zapewnia jakość usług z certyfikatem

Proces ozonowania pomieszczeń potwierdzony certyfikatem. Dorota Kastelnik technik IICRC.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%