Ozonowanie i dezynfekcja sklepu w Nysie

Data: 30.07.2020
Miejsce: Nysa
Czas trwania:  4 godziny
Zleceniodawca: sieć sklepów

Zlecenie

Ozonowanie i dezynfekcja sklepu na terenie miasta Nysa w woj. opolskim. To kolejny przypadek wykonywania przez naszą firmę zabiegu ozonowania na terenie sklepu spożywczego. Oczywiście, wszystko to w związku ze stale nabierającą na sile pandemią wirusa COVID-19.

Realizacja

Nie ma dnia, aby w naszej firmie Kastelnik, nie został odebrany telefon w związku z pandemią koronawirusa.  Tym razem, profesjonalne ozonowanie w Nysie wykonaliśmy na terenie sklepu, należącego do znanej sieci. Bezpieczeństwo pracowników oraz klientów jest dla właścicieli obiektu absolutnym priorytetem, dlatego zadecydowano o kontakcie z naszymi specjalistami.

Nasi technicy po przyjeździe do sklepu w miejscowości Nysa, rozpoczęli zlecenie ozonowania pomieszczeń od upewnienia się, że wszystkie otwory wentylacyjne są szczelne. W kolejnym etapie, wybraliśmy miejsca, które były optymalne dla rozłożenia w nich generatorów ozonu. Czym jest właściwie ozon, o którym tyle słyszymy? Ozon to nic innego, jak trzy atomowy tlen. Działanie ozonu, polega na atakowaniu napotkanych komórek organizmu i neutralizację ich poprzez utlenianie. W ten sposób ozon jest w stanie szybko i skutecznie zneutralizować bakterie chorobotwórcze. Oprócz tego, likwiduje również roztocza, wirusy i grzyby. Dodatkowo świetnie usuwa niemiłe zapachy np. zawilgocenia czy rozkładu ludzkiego organizmu.

Zaletą ozonowania pomieszczeń jest również to, że ozon dzięki swojemu lotnemu stanowi skupienia, jest w stanie zdezynfekować miejsca poza zasięgiem innych metod.  Warto wspomnieć, że gaz ten jest  całkowicie bezpieczny dla żywności.  Wynika to z tego, że ulega bardzo szybkiemu rozkładowi, a po procesie utlenienia, zmienia w dwuatomowy tlen.

Czy istnieją dodatkowe korzyści z ozonowania żywności? Tak! Dzięki ozonowaniu, z żywności usuwa się fosforany, pestycydy, azotany, azotyny, hormony, antybiotyki, konserwanty oraz zanieczyszczenia metaliczne i mikrobiologiczne. Co więcej, ozonowanie wydłuża przydatność do spożycia większości produktów.Wychodzi więc na to, że dezynfekcja poprzez ozonowanie w obecnych czasach jest nie tylko zbawieniem dla ludzi, ale i tego, co spożywamy.

Zastanawiasz się czy ozonowanie jest skuteczną metodą dezynfekcji? Zachęcamy do lektury naszego artykułu na ten temat.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

0
0,0 rating
0 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 0)
Doskonale0%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%