Osuszanie apteki po zalaniu w Katowicach

Data: 10.06.2021
Miejsce: Katowice
Czas trwania: 1 dzień
Zleceniodawca: sieć aptek

Zlecenie

Sezon letni to nie tylko nieznośne upały, ale także nagłe i gwałtowne ulewy. Często prowadzą one do lokalnych podtopień i wielu szkód.  W czerwcu wykonaliśmy na Śląsku i w Małopolsce kilka zleceń związanych z podtopieniami w piwnicach domów jednorodzinnych oraz kilku sklepów. W Katowicach nasi pracownicy zostali skierowani do przeprowadzenia profesjonalnego osuszania po zalaniu jednej z aptek, która należy do znanej w Polsce sieci. 


Sprzątanie po zalaniu Katowice

Sprzątanie po zalaniu w Katowicach – realizacja 10.06.2021

Wiosna i lato to dla naszych pracowników bardzo gorący okres. Rozwijające się na świecie globalne ocieplenie powoduje występowanie także w Polsce, wielu ekstremalnych zjawisk atmosferycznych. W ostatnich latach w Polsce zauważyć można było większą ilość trąb powietrznych, gwałtownych orkanów, a także lokalnie występujących powodzi. Niestety wszystkie te niebezpieczne zjawiska pozostawiają po sobie chaos, zniszczenie oraz zrozpaczone rodziny. Szczęśliwie w przypadku tego zlecenia osuszania apteki po zalaniu w Katowicach, szkody nie były duże. Potrzebna była jednak pomoc profesjonalistów, których w firmie Kastelnik jest naprawdę wielu.

Usuwanie skutków zalania – szczegóły realizacji

W pierwszej kolejności nasi pracownicy uprzątnęli wszystkie przedmioty, które znajdowały się na podłodze i uległy zniszczeniu podczas zalania. Następnie przystąpiliśmy do manualnego czyszczenia zabrudzonych przez wodę ścian i podłóg, gdzie znajdowało się sporo mułu i piachu.

Kolejnym etapem sprzątania budynku po zalaniu w Katowicach było kompleksowe osuszanie wszystkich pomieszczeń apteki. Wykorzystaliśmy do tego sprawdzoną przez naszych techników wielokrotnie niemiecką technologię firmy Trotec. Technologia ta to idealne rozwiązanie w przypadku osuszania warstw izolacyjnych, mieszkań, domów lub zabudowań, które ucierpiały podczas zalania. Metodę osuszania po zalaniu na Śląsku dobieramy podczas darmowej wyceny. W codziennych zleceniach korzystamy zarówno z metody nadciśnieniowej, gdzie strumień powietrza jest wdmuchiwany pod posadzki i podłogi, jak i podciśnieniową gdzie powietrze jest absorbowane przez osuszacz i przechodzi przez kilka warstw filtrów HEPA. Wszystko zależy od miejsca, które ucierpiało podczas zalania/powodzi oraz stopnia zniszczeń.

osuszanie po zalaniach w Katowicach

Zdjęcie: osuszanie apteki po zalaniu w Katowicach © 2021 Kastelnik Studio sp. z o.o.

Dezynfekcja pomieszczeń po zalaniu – co wybrać

Bardzo często uzupełnieniem osuszania po zalaniu w Katowicach jest kompleksowa dezynfekcja zalanych pomieszczeń. Najczęściej w takich przypadkach korzystamy z metody ozonowania pomieszczeń lub zamgławiania przy użyciu zamgławiaczy ULV. Obie te techniki są stosowane przez nas równie często i każda ma wiele zalet. Co jednak najważniejsze, obie te metody odkażania pomieszczeń po zalaniach dają gwarancję eliminacji wirusów, bakterii, a także zarodników pleśni i grzybów. Co więcej, obie metody dezynfekcji nie wymagają użycia wody. Ozonowanie opiera się emisji ozonu, a zamgławianie na produkcji tzw. suchej mgły. Jak więc widać, zarówno ozonowanie pomieszczeń, jak i zamgławianie będą dobrym sposobem na dezynfekcję miejsc, które ucierpiały podczas podtopień czy zalań.

Sprzątanie specjalistyczne Kastelnik

Osuszamy i sprzątamy budynki po zalaniach nie tylko w Katowicach, ale w całym woj. Śląskim. Zgłoszenia przyjmujemy całodobowo.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Ozonowanie pomieszczeń po zalaniu

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

5
5,0 rating
5 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 2)
Doskonale100%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%