Osuszanie apteki po zalaniu w Katowicach

Data: 10.06.2021
Miejsce: Katowice
Czas trwania: 1 dzień
Zleceniodawca: sieć aptek

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie

Sezon letni to nie tylko nieznośne upały, ale także nagłe i gwałtowne ulewy. Często prowadzą one do lokalnych podtopień i wielu szkód.  W czerwcu wykonaliśmy na Śląsku i w Małopolsce kilka zleceń związanych z podtopieniami w piwnicach domów jednorodzinnych oraz kilku sklepów. W Katowicach nasi pracownicy zostali skierowani do przeprowadzenia profesjonalnego osuszania po zalaniu jednej z aptek, która należy do znanej w Polsce sieci. 

Zobacz, co ostatnio robiliśmy na stronie: realizacje Kastelnik


Sprzątanie po zalaniu Katowice

Sprzątanie po zalaniu w Katowicach – realizacja 10.06.2021

Wiosna i lato to dla naszych pracowników bardzo gorący okres. Rozwijające się na świecie globalne ocieplenie powoduje występowanie także w Polsce, wielu ekstremalnych zjawisk atmosferycznych. W ostatnich latach w Polsce zauważyć można było większą ilość trąb powietrznych, gwałtownych orkanów, a także lokalnie występujących powodzi. Niestety wszystkie te niebezpieczne zjawiska pozostawiają po sobie chaos, zniszczenie oraz zrozpaczone rodziny. Szczęśliwie w przypadku tego zlecenia osuszania apteki po zalaniu w Katowicach, szkody nie były duże. Potrzebna była jednak pomoc profesjonalistów, których w firmie Kastelnik jest naprawdę wielu.

Usuwanie skutków zalania – szczegóły realizacji

W pierwszej kolejności nasi pracownicy uprzątnęli wszystkie przedmioty, które znajdowały się na podłodze i uległy zniszczeniu podczas zalania. Następnie przystąpiliśmy do manualnego czyszczenia zabrudzonych przez wodę ścian i podłóg, gdzie znajdowało się sporo mułu i piachu.

Kolejnym etapem sprzątania budynku po zalaniu w Katowicach było kompleksowe osuszanie wszystkich pomieszczeń apteki. Wykorzystaliśmy do tego sprawdzoną przez naszych techników wielokrotnie niemiecką technologię firmy Trotec. Technologia ta to idealne rozwiązanie w przypadku osuszania warstw izolacyjnych, mieszkań, domów lub zabudowań, które ucierpiały podczas zalania. Metodę osuszania po zalaniu na Śląsku dobieramy podczas darmowej wyceny. W codziennych zleceniach korzystamy zarówno z metody nadciśnieniowej, gdzie strumień powietrza jest wdmuchiwany pod posadzki i podłogi, jak i podciśnieniową gdzie powietrze jest absorbowane przez osuszacz i przechodzi przez kilka warstw filtrów HEPA. Wszystko zależy od miejsca, które ucierpiało podczas zalania/powodzi oraz stopnia zniszczeń.

osuszanie po zalaniach w Katowicach

Zdjęcie: osuszanie apteki po zalaniu w Katowicach © 2021 Kastelnik Studio sp. z o.o.

Dezynfekcja pomieszczeń po zalaniu – co wybrać

Bardzo często uzupełnieniem osuszania po zalaniu w Katowicach jest kompleksowa dezynfekcja zalanych pomieszczeń. Najczęściej w takich przypadkach korzystamy z metody ozonowania pomieszczeń lub zamgławiania przy użyciu zamgławiaczy ULV. Obie te techniki są stosowane przez nas równie często i każda ma wiele zalet. Co jednak najważniejsze, obie te metody odkażania pomieszczeń po zalaniach dają gwarancję eliminacji wirusów, bakterii, a także zarodników pleśni i grzybów. Co więcej, obie metody dezynfekcji nie wymagają użycia wody. Ozonowanie opiera się emisji ozonu, a zamgławianie na produkcji tzw. suchej mgły. Jak więc widać, zarówno ozonowanie pomieszczeń, jak i zamgławianie będą dobrym sposobem na dezynfekcję miejsc, które ucierpiały podczas podtopień czy zalań.

Sprzątanie specjalistyczne Kastelnik

Osuszamy i sprzątamy budynki po zalaniach nie tylko w Katowicach, ale w całym woj. Śląskim. Zgłoszenia przyjmujemy całodobowo.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Ozonowanie pomieszczeń po zalaniu

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%