Opróżnianie mieszkań spółdzielczych w Gliwicach

Data: 02.02.2023
Miejsce: Gliwice, Śląsk
Czas trwania: 1 dzień
Rodzaj zlecenia: opróżnianie mieszkań Gliwice
Zleceniodawca: zarządca nieruchomości ze spółdzielni mieszkaniowej

Opróżnianie mieszkań komunalnych Gliwice

Syllogomania, czyli patologiczne zbieractwo dotyka ok. 5% polskiego społeczeństwa. To zaburzenie psychiczne polega na trudnościach w pozbywaniu się śmieci i innych niepotrzebnych rzeczy lub chorobliwym zbieraniu zbędnych przedmiotów. Patologiczny zbieracz gromadzi rzeczy, które stopniowo zabierają mu całą lub przeważającą część przestrzeni życiowej.

Kastelnik – wywóz starych mebli – czynne 7 dni w tygodniu

Dla zarządców nieruchomości mieszkań spółdzielczych problem syllogomanii nie jest niczym zaskakującym. Końcem stycznia 2023 r. skontaktował się z nami jeden z nich, zlecając opróżnianie mieszkań komunalnych w Gliwicach. Mieszkania były zlokalizowane na osiedlu im. Mikołaja Kopernika oraz osiedlu Sikornik w Gliwicach.

Rodzina w porozumieniu z zarządcą nieruchomości zapewniła lokum dla swoich bliskich, udostępniając Spółdzielni mieszkania. Liczył się jednak czas! Lokatorowie z obydwu mieszkań opuścili je na jeden, w dodatku, ten sam dzień. To zlecenie to nie lada wyzwanie, którego  chętnie się podjęliśmy.

Opróżnianie mieszkań Gliwice

Jak wyglądało sprzątanie zagraconego mieszkania krok po kroku?

Kompleksowe sprzątanie mieszkań, strychów czy piwnic to wieloetapowa usługa. Ukończenie jednego etapu toruje drogę do kolejnego etapu. Realizacja poszczególnych etapów umożliwia przywrócenie powierzchni mieszkalnej i porządku w mieszkaniu.

Usługi czyszczenia zaniedbanych domów obejmują takie etapy jak:

 • segregacja wyposażenia z zaniedbanego mieszkania;
 • wyniesienie rzeczy z pomieszczenia;
 • wywóz starych gratów z domów i strychów;
 • transport starych mebli do miejsca ich utylizacji;
 • przeprowadzenie dezynfekcji mieszkania;
 • odgrzybianie mieszkania po zalaniu w Gliwicach;
 • przetarcie podłóg;
 • wyniesienie gruzu z mieszkania;
 • czyszczenie tapicerki meblowej;
 • prace porządkowe po generalnym remoncie;
 • opróżnianie piwnic i strychów;
 • wynoszenie gratów z garaży i magazynów;
 • pomoc w doczyszczaniu mieszkania po remoncie;
 • przywracanie porządku powierzchni piwnic, strychów i garaży.

Ilość etapów podczas poszczególnych realizacji jest dobierana indywidualnie przez naszych techników już na miejscu wykonania usługi. Zakres usług zależy też od powodów wykonania opróżniania mieszkania. Inaczej opróżnia się mieszkanie komunalne, w którym ma dalej zamieszkać jej lokator, a inaczej wtedy kiedy ma być przeznaczone do wynajęcia czy sprzedaży.

Wywóz mebli z mieszkania Gliwice

Co zazwyczaj zawiera zaniedbane mieszkanie do likwidacji?

Podczas wykonywania usługi likwidacji mieszkania nasi pracownicy mają styczność z wieloma kategoriami odpadów. Wśród najczęściej spotykanych wymienić należy:

 • odpady komunalne, których charakter i skład jest podobny do odpadów powstających w gospodarstwach domowych np. odpady spożywcze;
 • odpady wielkogabarytowe np. meble tapicerowane, meblościanki, dywany;
 • makulatura i artykuły papiernicze;
 • elektrośmieci np. stare artykuły RTV i AGD;
 • tekstylia;
 • odpady budowalne: farby, kleje, panele podłogowe;
 • stos pustych butelek i puszek po piwie.

Opróżnianie mieszkania Gliwice — osiedle im. Mikołaja Kopernika

Lokalizacja pierwszego z dwóch mieszkań spółdzielczych znajdowała się na gliwickim osiedlu im. Mikołaja Kopernika. Nieruchomość stanowiła wyremontowane mieszkanie, zagracone do granic możliwości zbędnymi przedmiotami użytku domowego. Co ważne, w mieszkaniu nie było odpadków jedzenia oraz brudu.

Kastelnik – opróżnianie mieszkań – utylizacja odpadów z kartą BDO

Starsza Pani zamieszkująca mieszkanie miała obsesję na punkcie czystości, więc gromadzone rzeczy zawsze starannie myła i czyściła. Podczas realizacji usługi z mieszkania wyniesiono ponad dwa kontenery zbędnych rzeczy wskazanych przez upoważnioną do tego osobę.

Podczas opróżniania mieszkania wynieśliśmy dużą ilość starych mebli, zużyty sprzęt RTV i AGD, stosy bezużytecznych kartonów i makulatury. Nasi pracownicy doprowadzili mieszkanie do idealnego stanu, stwarzając bezpieczną i komfortową przestrzeń życiową.

Sprzątanie mieszkań to nie tylko usuwanie niepotrzebnych przedmiotów, ale także stworzenie miejsca do dobrego i wartościowego zamieszkania.

Dezynfekcja pomieszczeń

Dezynfekcja pomieszczeń za pomocą ozonatora o mocy 40g/h.

Kto realizuje darmowy wywóz mebli?

W przypadku opisywanej realizacji wszystkie przedmioty zostały wywiezione i zutylizowane odpłatnie w specjalnie przeznaczonych do tego miejscach. Istnieją jednak gminne punkty, w których można nieodpłatnie przekazać odpady nieregularnie wytwarzane w gospodarstwach domowych.

Niestety, transport do Gminnych Punktów Zbierania Odpadów mieszkańcy muszą zapewnić sobie we własnym zakresie. Wśród odpadów, które można bezpłatnie oddać do GPZO zaliczyć można:

 • odpady biodegradowalne,
 • odpady budowlane,
 • odpady rozbiórkowe z remontów prowadzonych samodzielnie,
 • odpady wielkogabarytowe,
 • są przyjmowane z ograniczeniem ilościowym,
 • odpady zielone (trawa, liście).

Gminne Punkty Zbierania Odpadów w zależności od miejscowości mają pewne ograniczenia np. dotyczące ilości przyjmowanych odpadów lub częstotliwości. Przed udaniem się do GPZO warto zaznajomić się z jego regulaminem.

Wywóz starych mebli do utylizacji z osiedla Sikornik w Gliwicach

Drugie mieszkanie było dwupokojowe i znajdowało się na drugim piętrze na gliwickim osiedlu Sikornik. Mieszkanie było bardzo zaniedbane. Osoba zamieszkująca lokal z problemem patologicznego zbieractwa zmagała się od wielu lat. W mieszkaniu panował nieprzyjemny zapach, więc prócz wyniesienia gratów, mebli i innych przedmiotów trzeba było wykonać zabieg ozonowania.

Kastelnik – wywóz dużych gabarytów – województwo śląskie 24/7

Opróżnianie mieszkania podczas opisywanej realizacji było mozolne i wieloetapowe. Z uwagi na resztki jedzenia, puste puszki po piwie, opróżnione butelki po alkoholu prócz likwidacji przedmiotów, musieliśmy się zająć sprzątaniem i dezynfekcją mieszkania. Dla dobra pozostałych mieszkańców bloku wykonaliśmy zamgławianie preparatem biobójczym. W mieszkaniu pojawiły się bowiem larwy robaków i muszki owocówki.

Zaniedbane mieszkanie

Mieszkanie pełne śmieci- pustych butelek i innych rupieci.

Na co warto zwrócić uwagę podczas wywozu śmieci?

Sprzątanie mieszkań polegające na likwidacji jego zawartości to dopiero połowa sukcesu. Nierzadko po wyniesieniu różnych przedmiotów z mieszkania czy biur należy wykonać profesjonalną dezynfekcję pomieszczenia. Jej celem jest usunięcie bakterii, pleśni i grzybów zalegających w mieszkaniu. Bardzo często pod stertami śmieci i innych gratów znajduje się brud, kurz i inne zabrudzenia. Należy je uprzątnąć, a zwolnioną przestrzeń poddać dezynfekcji.

Usługa dezynfekcji mieszkania jest doskonałym rozwiązaniem po remoncie lub podczas przygotowywania lokalu do wynajęcia. Prócz mieszkań i domów zabiegowi dezynfekcji ozonem mogą być poddawane garaże, piwnice, biura czy magazyny.

Mycie okien to sprawa mniej istotna, dla większości klientów liczy się tylko wywóz dużych gabarytów

Dla większości Klientów indywidualnych zlecających nam opróżnianie mieszkań kluczową kwestią jest pozbycie się starych szaf, kanap i łózek. Wszystkie te przedmioty stanowią odpady wielkogabarytowe, których utylizacja dla dużej liczby naszych Klientów wydaje się koszmarem. Pracownicy firmy Kastelnik bez żadnego problemu wyniosą wielkie gabaryty oraz zutylizują się w fachowy sposób.

Bez zastanowienia możesz nam także powierzyć opróżnianie piwnic, wywóz dużych gabarytów czy transport mebli z punktu A do punktu B. Usługi naszej firmy dostępne są nie tylko na terenie Gliwic, ale także na terenie całego województwa śląskiego.

Kastelnik — czas na gruntowne porządki, ale od czego zacząć?

Chcesz nadać blask swojemu mieszkaniu? Przygotowujesz się do wynajęcia pomieszczenia lub innej inwestycji? Skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci rozwiązać Twoje problemy. Dostosujemy nasze usługi do Twoich potrzeb, gwarantując Ci zadowolenie i wysoką jakość świadczonych usług.

Najczęściej zadawane pytania — FAQ

Masz pytania? Do Twojej dyspozycji pozostaje całodobowa infolinia firmy. Nasi konsultanci w mig rozwieją Twoje wątpliwości, rzetelnie odpowiadając na każde, nawet trudne pytanie. Przed zatelefonowaniem, możesz także zapoznać się z często zadawanymi pytaniami, które prezentujemy poniżej.

Ile kosztuje wywiezienie mebli?

Na koszt wywiezienia mebli składa się ich ilość, rodzaj i stan. Średni koszt wyniesienia i utylizacji starych mebli oscyluje w przedziale cenowym od 2 500,00 zł do 3 500,00 zł za objętość odpadu równa lub poniżej 7 metrów sześciennych.

Co można zrobić ze starymi meblami?

Stare meble należy bezwzględnie zutylizować w sposób regulowany przez polskie przepisy prawa. Jeżeli stan mebli, mimo upływu czasu, jest zadowalający możne je także przekazać do organizacji społecznych i fundacji.

Firma przeprowadzkowa Kastelnik

Szukasz ekipy do wyniesienia mebli? Zadzwoń do Kastelnik, tel. 735-960-510

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%