Odkażanie placówki medycznej poprzez ozonowanie

Data: 26.05.2020
Miejsce: Śląsk
Czas trwania:  4 godziny
Zleceniodawca: placówka medyczna

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Zagrożenie epidemiologiczne w szpitalu

Zabieg ozonowania pomieszczeń doskonale sprawdza się w sytuacji wystąpienia zagrożenia epidemiologicznego, jak na przykład wykrycie przypadku koronawirusa w szpitalu czy innej placówce medycznej. Bezpośredni kontakt między ludźmi w dużym skupisku niesie za sobą ryzyko zarażeń.

W takich przypadkach wymagana jest szybka interwencja, mająca na celu zminimalizowanie możliwości rozprzestrzeniania się wirusa. Interwencyjne ozonowanie pomieszczeń placówki medycznej, w której zdiagnozowano zarażoną osobę, zostało przeprowadzone ekspresowo. W ciągu kilku godzin od otrzymania zlecenia pomieszczenia były zdezynfekowane i wolne od niebezpiecznego wirusa.

Dzięki właściwościom bakterio-, wirusobójczym i grzybobójczym ozonu, dezynfekcja ozonem stanowi skuteczne rozwiązanie w przypadkach zagrożenia rozprzestrzenianiem się chorób zakażnych. Pomieszczenia, które poddane zostały ozonowaniu, są bezpieczne dla pacjentów oraz personelu medycznego, a co za tym idzie – przyczyniają się do zabezpieczenia zdrowia publicznego przed dalszym rozprzestrzenianiem się choroby.

ozonowanie pomieszczeń śląskie

Ozonowanie pomieszczeń w placówce medycznej

Ozonowanie pomieszczeń placówki medycznej, jeśli przeprowadzone zgodnie z zaleceniami Sanepidu, odbywa się z pełną kontrolą stężenia O3. Takie działania są realizowane przez wykwalifikowany personel specjalistycznej firmy, która na co dzień zajmuje się eliminacją zagrożeń epidemiologicznych w ramach świadczonych usług. Metoda ta okazuje się niezwykle skuteczna w walce z wszelkimi wirusami.

dezynfekcja pomieszczeń ozonowanie

Usuwanie niebezpiecznych drobnoustrojów

Metoda ta jest w pełni bezpieczna, nieinwazyjna i nie pozostawia śladów, jak ma to miejsce przy zamgławianiu pomieszczeń. Gaz rozprzestrzenia się równomiernie, docierając do wszystkich zakamarków i niszcząc wszelkie drobnoustroje. Interwencja, jak zazwyczaj, rozpoczęła się od otrzymania zgłoszenia telefonicznego. Była to środkowa część nocy, około godziny trzeciej, a nasi technicy już znajdowali się na miejscu.

Po sprawnej akcji rozładowania generatorów ozonu zostały one przetransportowane do sal szpitalnych, które wymagały dezynfekcji. Ozonowanie objęło również windy placówki medycznej. W tych miejscach często gromadzi się wiele osób, dlatego istnieje konieczność ich odkażania podczas naszej wizyty. O godzinie szóstej rano zlecenie zostało zakończone, a personel medyczny wrócił do swoich codziennych obowiązków. Całe zdarzenie doskonale ilustruje, czym jest usługa dezynfekcji 24h/7 – pełna gotowość do wyjazdu i świadczenie pomocy w jak najszybszym czasie.

dezynfekcja specjalistyczna

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0,0 out of 5
  0,0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%