Odgrzybianie mieszkania w Opolu

Data: 31.03.2023
Miejsce: Opole, woj. opolskie
Czas trwania: 4 godziny
Rodzaj zlecenia: odgrzybianie mieszkania Opole
Zleceniodawca: klient indywidualny

Kastelnik – usuwanie grzyba ze ścian – usługi całodobowe 24/7

Odgrzybianie mieszkania w Opolu, Stare Miasto — usuwanie grzyba od zaraz!

Na naszą rodzinę chyba spadła jakaś zaraza!- tak rozpoczęła się rozmowa z naszą klientką. Po krótkim wywiadzie, dowiedzieliśmy się, że rodzina naszej Klientki ciągle boryka się z problemami zdrowotnymi. Od kilku miesięcy jak nie mąż Klientki, to dziecko lub ona sama wiecznie chorują. Po wizycie u lekarza nigdy nic konkretnego nie wiadomo. Klientka ma podejrzenie, że problem musi tkwić w mieszkaniu, które zamieszkuje rodzina.

Postanowiliśmy posłać naszego technika na wizję lokalną, bo telefoniczne ustalenia nie pozwalały na dobranie konkretnej usługi. Na pozór mieszkanie wydawało się zadbane, czyste i schludne. Klientka wielokrotnie podkreślała, że jest mamą małego brzdąca, więc stara się naprawdę dbać o higienę i czystość w mieszkaniu.

Dużym zaskoczeniem dla wszystkich były zagrzybienia, które odnalazł nasz technik za szafką znajdującą się w rogu przy ścianie okiennej. Najprawdopodobniej grzyb i pleśń były powodem częstych infekcji u domowników.

Po dokładnym przejrzeniu reszty mieszkania zlecono nam odgrzybianie ścian w Opolu, na Starym Mieście. Dodatkowo wykonaliśmy usuwanie pleśni ze ściany i ozonowanie mieszkania. Dzięki procesowi ozonowania została zapewniona dezynfekcja powierzchni i powietrza w domu rodziny. Osuszanie pomieszczeń nie było konieczne, gdyż pokój nie został wcześniej zalany.

Usuwanie grzyba w Opolu

Zainfekowana grzybem ściana okienna w mieszkaniu w Opolu, przy ul. Tadeusza Kościuszki.

Odgrzybianie ścian — krok po kroku

Odgrzybianie ściany to wieloetapowy proces. Najważniejsze kroki przedstawiamy poniżej:

 • Zeskrobanie tynku: odbicie wierzchniej warstwy to pierwszy krok na likwidowanie grzybów i usuwanie pleśni.
 • Zastosowanie preparatów grzybobójczych: użycie fachowych środków na usuwanie grzyba to klucz do sukcesu w walce z niechcianymi wykwitami ściennymi.
 • Pokrycie nowym tynkiem: nałożenie nowej warstwy tynkowej, pomalowanie jej. Efekty odgrzybiania będę trwałe tylko pod warunkiem zapobiegania ponownym wykwitom — czytaj niżej.
 • Ozonowanie pomieszczeń: nie jest konieczne, lecz często zalecane. Dzięki ozonowaniu z pomieszczenia usuwane są niewidoczne gołym okiem zarodniki grzybów i pleśni.

Jeżeli zagrzybienia i pleśnie są efektem większego zalania lub podmycia, konieczne jest osuszanie budynków po zalaniu poprzedzające usuwanie grzyba. Zalane pomieszczenie musi być najpierw poddane procesowi osuszania i wentylacji, by w ogóle móc myśleć o odgrzybianiu pomieszczeń.

Podczas realizowanej przez nas usługi w opolskim mieszkaniu przeprowadziliśmy wszystkie cztery wyżej opisane kroki zmierzające do odgrzybienia ścian.

Jak zapobiec powstawaniu grzyba w mieszkaniu?

Do powstania grzyba najczęściej dochodzi poprzez nagromadzenie wilgoci, a równocześnie podwyższoną temperaturę w pomieszczeniu. W zakresie usuwania wilgoci najlepiej sprawdza się osuszacz powietrza lub pozostawienie specjalistycznych środków higroskopijnych. Podwyższoną temperaturę najlepiej zaś niwelować wietrzeniem mieszkania oraz wentylowaniem. Cyrkulujące powietrze może zaradzić problemowi.

Nierzadko pleśń i grzyb w naszym domu spowodowana jest błędami konstrukcyjnymi lub architektonicznymi. Wówczas konieczne jest zlokalizowanie usterki i jej naprawienie. Tylko likwidacja źródła problemu sprawi, że ściany nie będą zainfekowane grzybem.

Nasi technicy dokładnie wyjaśnili rodzinie z Opola, jak unikać nawrotu zagrzybień i pleśni. Podzielili się przydatnymi wskazówkami i trikami, które pomogą zapobiec powstawaniu grzyba w przyszłości.

Odgrzybianie mieszkań Opole

Jakie są domowe sposoby na usuwanie pleśni i grzyba ze ściany?

Prócz profesjonalnych usług odgrzybiania powierzchni ścian, sufitów i podłóg, można wspomóc się tradycyjnymi, babcinymi metodami. Wśród naturalnych sposobów na usuwanie grzyba i likwidowanie pleśni wyróżnić można:

 • Roztwór wody z octem: 1/2 szklanki wody połączyć z 1/4 szklanki octu. Roztworem spryskać powierzchnię i pozostawić na ok. 15 minut, zmyć;
 • Woda utleniona: spryskanie wodą utlenioną zainfekowanej ściany, pozostawienie na okres 30 minut i spłukać;
 • Pasta do zębów: polecana głównie do czyszczenia zagrzybionych i spleśniałych fug i sylikonów prysznicowych. Ma działanie wybielające i ścierne.

Choć domowe sposoby na odgrzybianie mogą okazać się użyteczne, często są one niewystarczające lub krótkotrwałe. W takich przypadkach warto skontaktować się z firmą sprzątającą Kastelnik, która kompleksowo zajmie się odgrzybianiem lub wykonaniem innych niezbędnych usług.

Likwidowanie pleśni i grzyba

Pleśń i grzyb w rogu ściany.

Kiedy należy wykonać osuszanie budynków?

Przed przystąpieniem do odgrzybiania budynku lub jego elementów, często konieczne jest przeprowadzenie procesu osuszania ścian. Jednak skuteczne osuszanie jest trudne do wykonania samodzielnie. Proces ten jest skomplikowany, mozolny oraz wymaga fachowego sprzętu.

Do skutecznego osuszania ścian potrzebna jest specjalistyczna maszyna pochłaniająca wilgoć, jaką jest osuszacz przemysłowy. Przy osuszaniu budynków najczęściej trzeba podjąć też czynności prewencyjne- zadbać o izolacje poziome fundamentów oraz zlikwidować mostki termiczne. Dopiero naprawienie wad konstrukcyjnych jest gwarantem zapobiegnięcia problemu w przyszłości.

Nawet po drobnym zalaniu, osuszanie nie jest obligatoryjne. Warto wykonać pomiar wilgoci ścian. O konieczności osuszania decyduje poziom wilgotności:

 • Nie przekracza 3%- ściany są suche,
 • Ok. 5%- ścian nie trzeba osuszać, ale skontrolować poziom wilgotności za ok. pół roku,
 • 8%-10%- należy koniecznie dokonać osuszania murów,
 • 12% i więcej- ściany mokre, należy bezwzględnie wykonać osuszanie

Dostępne na rynku osuszacze powietrza różnią się między sobą mocą, pojemnością czy zużyciem energii. Ceny tych urządzeń wahają się od 400 zł do 4 000 zł. Najtańsze modele osuszaczy powietrza zazwyczaj mają mniejszą pojemność i moc, a także wyższe zużycie energii. Natomiast droższe modele oferują większą wydajność i oszczędność energii, co może wpłynąć na ich wyższą cenę.

Czy warto wykonać ozonowanie pomieszczeń po odgrzybianiu?

Proces usuwania pleśni i zagrzybień z mieszkania warto zakończyć ozonowaniem pomieszczeń. Ozonowanie to zabieg polegający na wytworzeniu przez specjalne maszyny trójatomowego tlenu, czyli ozonu.

Czy wiesz, że ozon ma silne właściwości utleniające i aseptyczne? Dzięki temu jego użycie zapewnia neutralizację szkodliwych drobnoustrojow i patogenów – informuje Mieszko Kastelnik, szef firmy sprzątającej.

Ozonowanie pomieszczeń mieszkalnych i biur to bezpieczne dla środowiska działanie, które gwarantuje:

 • Usunięcie bakterii i wirusów,
 • Likwidację zarodników grzybów i pleśni,
 • Eliminację zarazków i drobnoustrojów.

Wykonane poprawnie ozonowanie pomieszczeń przynosi wymierne korzyści zdrowotne. Badania naukowe jednoznacznie wskazują, że ozon skutecznie eliminuje drobnoustroje, grzyby oraz wirusy, co pomaga poprawić jakość powietrza oraz zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób układu oddechowego i alergii.

Ozonowanie i zamgławianie pomieszczeń

Maszyna do zamgławiania powietrza podczas pracy.

Kastelnik — profesjonaliści dla Ciebie

Odgrzybianie domu może być prawdziwym wyzwaniem! W naszej firmie możesz liczyć na profesjonalną obsługę oraz pomoc wykwalifikowanych specjalistów. Od ponad dekady firma Kastelnik zdobywa doświadczenie i wiedzę z zakresu specjalistycznych usług sprzątania.

Opisaną realizację wykonaliśmy na terenie Opola, ale na naszą pomoc mogą Państwo liczyć w każdym zakątku Polski. Nie ograniczamy się swoimi zasięgami tylko do województwa opolskiego, ale wychodzimy naprzeciw Klientom z całego kraju.

Usługi firmy Kastelnik w zakresie odgrzybiania domów i mieszkań:

 • odgrzybianie budynków,
 • sprzątanie piwnicy po zalaniu,
 • osuszanie murów,
 • pomiar wilgotności budynków,
 • odgrzybianie drewna;
 • osuszanie mokrych ścian,
 • sprzątanie strychów,
 • opróżnianie piwnic,
 • czyszczenie suchym lodem.

Zapoznać się z ofertą firmy Kastelnik możesz, dzwoniąc na całodobową infolinię. Konsultanci sprawnie dobiorą usługę do Twoich potrzeb, zyskując uznanie i pozytywne opinie.

Firma Kastelnik to jakość usług z certyfikatem IICRC.

Dorota Kastelnik oferuje na terenie Opola wysokiej jakość usług odgrzybiania z certyfikatem IICRC. Tel. +48 735-960-510.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%