Odgrzybianie mieszkania po zalaniu w Gliwicach

Data: 28.04.2022
Miejsce: Gliwice
Czas trwania: 5 godzin
Zleceniodawca: osoba prywatna

Kastelnik – usuwanie grzyba ze ścian – usługi całodobowe 24/7

Usuwanie grzyba ze ściany mieszkania Gliwice, ul. Cichociemnych

Skuteczne usuwanie grzyba z mieszkania w Gliwicach to usługa popularna nie tylko w tym mieście. Odgrzybianie pomieszczeń najczęściej zamawiane jest przez klientów poszkodowanych po zalaniu. Zagrzybienie mieszkania czy domu to bardzo poważny problem dla właścicieli, czy najemców. Zacieki na sufitach i ścianach nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale mogą też być groźne dla zdrowia mieszkańców. Grzyby powodują bóle głowy, dolegliwości reumatyczne i nudności. Szczególnie narażone są dzieci i osoby w podeszłym wieku.

Usuwanie grzyba ze ściany to usługa, która może pomóc w osuszeniu pomieszczeń po zalaniu w Gliwicach. Często na skutek zalania mamy do czynienia z dużą wilgotnością ścian, na których wyszedł grzyb lub pleśń. Zalane pomieszczenia często są czyszczone przy użyciu suchego lodu, a dezynfekcja powierzchni i neutralizacja zapachów jest czystą formalnością.

Czytaj również: Opróżnianie mieszkań spółdzielczych w Gliwicach

Wiele osób decyduje się na osuszanie kondensacyjne i jest to w wielu przypadkach dobre rozwiązanie. Kiedy mieszkanie zostało zalane, często klienci zamawiają sprzątanie piwnicy, bo okazuje się, że woda przeciekła przez sufit i w pomieszczeniach piwnicy ściany są pełne wilgoci.

Usuwanie grzyba po zalaniu Gliwice

Jakie są przyczyny powstawania grzyba w mieszkaniu?

Obecnie ceny opału biją rekordy. Wielu osobom brak środków finansowych na właściwe ogrzewanie mieszkań. Dotyczy to zarówno lokali ogrzewanych kaloryferami, jak i tych, gdzie ciepło uzyskuje się z pieców elektrycznych lub kaflowych. Urządzenia ww. funkcjonują głównie w starych zasobach mieszkaniowych. Wiek tych mieszkań i ich standard z natury rzeczy czynią je podatnymi na wilgoć i inwazje grzybów. Najczęstszymi przyczynami powstawania grzyba w mieszkaniach zarówno nowych, jak i starszych są:

 • brak właściwej cyrkulacji powietrza i słaba wentylacja,
 • słabe oświetlenie lub jego brak,
 • duże dobowe skoki temperatur (nawet do kilkudziesięciu stopni Celsjusza),
 • duża wilgotność materiałów budowlanych i powietrza w pomieszczeniach.

Zagrzybienie może być także skutkiem gwałtownych zjawisk jak np. zalanie, czy cofka z kanalizacji. W przypadku mieszkania w Gliwicach, do którego wezwano naszą firmę, powodem była awaria sieci wodociągowej. Lokal znajdował się na parterze budynku wielorodzinnego, a jego właścicielka przebywała w szpitalu.

Nikt z sąsiadów  nie wiedział o awarii rury z wodą. Interwencję rozpoczęto dopiero po powrocie samotnej pani z leczenia. Wodę i zniszczone sprzęty usunięto we własnym zakresie. Nasze zlecenie obejmowało osuszenie i odgrzybienie podłóg i ścian w mieszkaniu.
Czytaj także: pranie wykładzin

Osuszanie mieszkania po zalaniu – czego najlepiej użyć?

Aby proces odgrzybiania przyniósł oczekiwane rezultaty, pomieszczenia muszą być gruntownie wysuszone. Dlatego też nasi technicy zainstalowali osuszacze kondensacyjne. Doskonale sprawdzają się one w takich sytuacjach. Zbierają  wodę ze ścian i sufitów i skraplają poniżej punktu rosy, najpierw ją schładzając.

Czytaj także: osuszanie budynku

Wentylator kieruje wilgotne powietrze do wymienników ciepła. Parownik natomiast, w którym temperatura jest niższa niż punkt rosy, przyjmuje skroplone powietrze i gromadzi je na ściankach. Zebrana woda odprowadzana jest specjalnym wężykiem lub jest  gromadzona w pojemniku. W parowniku następuje też ogrzewanie powietrza, przez co spada wilgotność względna otoczenia. Tak specjalistycznego osuszania można dokonać tylko za pomocą profesjonalnego sprzętu, będącego w dyspozycji firmy sprzątającej.

Odgrzybianie mieszkania po zalaniu

Odgrzybianie mieszkania po zalaniu – osuszanie ścian

Woda stała w mieszkaniu kilka dni. Już wcześniej było ono słabo ogrzewane, a to stanowi sprzyjające warunki do rozwoju grzyba. Usytuowane bezpośrednio nad piwnicą plus dwie ściany zewnętrzne także miało wpływ na wychłodzenie mieszkania. W pokoju i w łazience nasi technicy musieli zerwać listwy przypodłogowe i zbić tynk na wysokość około 30 cm od podłogi.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: usuwanie zapachów

Pozostawienie przemokniętego tynku przy braku możliwości dogrzania mieszkania spowodowałoby nieskuteczność zabiegu odgrzybiania. W zawilgoconych ścianach grzyb nadal by się rozwijał i stanowił zagrożenie dla zdrowia mieszkańców. Podłogi w mieszkaniu były pokryte wykładziną. Takie podłoże trudniej wchłania wilgoć niż inne typy podłóg, np. wyłożone panelami czy wykładziną dywanową. Zgodnie z życzeniem klientki, podłogami miała zająć się sama.

Ozonowanie zalanych pomieszczeń – zaufanie do profesjonalistów

Gdy nasi technicy pozbyli się już tynku z zalanych ścian, przystąpili do ozonowania pomieszczeń. Wybrali ten sposób dezynfekcji, gdyż doskonale sprawdza się on w przypadku wszelkiego rodzaju zalań. Ozon jest odmianą tlenu, charakteryzującą się trójatomowa budową. Został odkryty w latach trzydziestych XIX stulecia w Niemczech. Jego odkrywca zwrócił uwagę na charakterystyczny zapach gazu. Nazwał go ozonem od greckiego słowa oznaczającego zapach. Kolejne lata badań nad ozonem wykazały, że jego trzeci atom ma zdolność absorpcji zanieczyszczeń. Łączy się z nimi i likwiduje  w procesie utleniania. Sam też ulega zniszczeniu.

Czytaj więcej: ozonowanie po zalaniu

Czy wiesz, że ozon skutecznie likwiduje grzyby i pleśń??

Ozon skutecznie likwiduje bakterie, wirusy, grzyby i pleśnie, a także zwalcza niebezpieczne mykotoksyny? Jest bardzo bezpieczny, gdyż nie uszkadza przedmiotów, z którymi ma kontakt. Jest neutralny dla środowiska, gdyż nie pozostawia żadnych odpadów. W obecnej dobie ozonuje się nie tylko powietrze, ale także wodę. Absorbując zanieczyszczenia, ozon ulega samolikwidacji.

Popularny artykuł na blogu: Czym są mykotoksyny i jak z nimi skutecznie walczyć?

Należy jednak dokładnie wywietrzyć pomieszczenia, gdzie ozon był używany. Ważne bowiem jest, żeby całość ozonu zdążyła się utlenić. Wietrzenie to czas na sfinalizowanie tego procesu. Kończyliśmy naszą pracę z nadzieją, że grzyb bezpowrotnie zniknie z mieszkania starszej pani.

Zobacz naszą inną realizację z kategorii odgrzybianie: usuwanie grzyba ze ściany w mieszkaniu w Opolu.

Każde zlecenie, które otrzymujemy, staramy się zrealizować z największą starannością. Tak, aby nasi klienci byli zadowoleni. Śmiało, można stwierdzić, iż ozonowanie pomieszczeń to jeden z ważniejszych etapów dezynfekcji. Prace porządkowe często zaczyna się od formalności związanych z usuwaniem wilgoci, a na sam koniec można ponownie przeprowadzić malowanie ścian.

Inne usługi związane z zagrzybioną ścianą: Odgrzybianie w województwie małopolskim

osuszanie po zalaniu Gliwice

Certyfikat na osuszanie budynków po zalaniach. Kastelnik – firma godna zaufania.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%