Neutralizacja zapachów po kwasie masłowym Gliwice

Data: 03.11.2021
Miejsce: Gliwice
Czas trwania: 5 godzin
Rodzaj usługi: usuwanie zapachu kwasu masłowego
Zleceniodawca: właścicielka mieszkania / spółdzielnia mieszkaniowa

Kastelnik – sprzątanie specjalistyczne – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie na usuwanie zapachu po kwasie masłowym w Gliwicach

Coraz częściej słyszy się o atakach z użyciem kwasu masłowego, ale czym jest ta substancja i czy jest groźna dla człowieka? Kwas masłowy to nic innego jak zjełczałe masło nazywany również maślanem sodu, czyli organiczny związek chemiczny z grupy kwasów karboksylowych. Najczęściej spotykany jest w ogólnodostępnych produktach spożywczych takich jak masło, twardy ser, kapusta kiszona czy innych sfermentowanych pół produktach.

Zobacz, co ostatnio robiliśmy na stronie: realizacje Kastelnik

Zazwyczaj występuje on jednak w tak nieznacznej ilości, że nie stanowi żadnego zagrożenia dla prawidłowej pracy jelit człowieka. W większych stężeniach jednak kwas ten ma wyjątkowo nieprzyjemny zapach, który często kojarzy się z odorem wymiocin lub silnym zapachem moczu. Woń kwasu masłowego jest tak mocna, iż hukilon (środek na dziki) często jest wykorzystywana przez myśliwych w celu odstraszania zwierzyny lub do porachunków sąsiedzkich.

hukinol jak usunąć? Ozonowanie

Usuwanie zapachu kwasu masłowego — hukilon smród nie do wytrzymania

Atak kwasem masłowym  – do takiej sytuacji doszło w Gliwicach na początku listopada, gdzie w jednym z bloków w ramach sąsiedzkiego konfliktu, sąsiadka wlała przez drzwi pod próg maślan sodu. Jak usunąć zapach kwasu masłowego samodzielnie, pytała załamana sąsiadka. Wcześniej próbowała walczyć z fetorem domowymi sposobami, jednak finalnie zdecydowała się na kontakt z firmą, która wykona dla niej usługę tj. usuwanie przykrych zapachów.

Pamiętać należy, iż czas działa na naszą niekorzyść, i przeciąganie sprawy w czasie nie jest dobrym pomysłem. Lotne związki kwasu masowego wnikają bowiem błyskawicznie w spryskane kwasem masłowym powierzchnie i stają się niezmiernie trudne do usunięcia.

Ozonowanie pomieszczeń Gliwice

Jak pozbyć się zapachu kwasu masłowego?

Wiele osób, które padły ofiarą przestępstwa, a i ich lokum zostało oblane kwasem masłowym, zastanawia się, jak pozbyć się zapachu kwasu masłowego. W przypadku tego zlecenia zdecydowaliśmy się na ozonowanie pomieszczeń mieszkania zainfekowanego maślanem sodu. To właściwie jedyny skuteczny sposób na skuteczną eliminację śmierdzącego zapachu kwasu masłowego z pomieszczeń.

Nie pomogą tutaj żadne domowe metody, środki dezynfekujące czy wietrzenie budynku. Potrzebna jest fachowa wiedza, a przede wszystkim wysokiej klasy sprzęt do ozonowania.

Kluczowe jest bardzo wysokie stężenie ozonu, które powinno wynosić powyżej 10 ppm. Powszechnie dostępne generatory ozonu wykorzystywane w domowych warunkach są w stanie osiągnąć stężenie ozonu zaledwie na poziomie 3 ppm. Nasza firma dysponuje kilkudziesięcioma ozonatorami, które są w stanie wygenerować stężenie nawet powyżej 40 ppm. Ich moc wynosi od 40 g./h do 240 g./h i to są naprawdę monstrualne maszyny, które potrafią wyozonować nawet duże hale przemysłowe.

likwidacja zapachu po kwasie masłowym gliwice

Dlaczego ozon jest w stanie zlikwidować nieprzyjemne zapachy?

Usuwanie zapachów za pomocą ozonu, to metoda walki z odorem stara jak świat. Za wszystko odpowiedzialny jest trzeci atom ozonu! Ozon, wcześniej kojarzył nam się z dziurą ozonową, szeroko omawianą w szkole na lekcjach biologii i geografii. Gaz ten składa się z trzech atomów potrzebnego wszystkim do życia tlenu. To właśnie ten trzeci atom tlenu jest tak naprawdę istotny, gdyż zajmuje się likwidacją nieprzyjemnych zapachów.

Oczywiście to nie jedyna zaleta tego gazu. Ozonowanie pomieszczeń sprawdza się również do usuwania cząsteczek wirusów, bakterii czy innych dziwnych drobnoustrojów np. po zalaniu piwnicy fekaliami. Dlatego właśnie tak dobrze radzi sobie z neutralizacją nieprzyjemnych zapachów. Co istotne, ozon nie maskuje odoru kwasu masłowego, a rzeczywiście go usuwa.

Widać było, że po naszej interwencji lokatorka mieszkania odniosła ogromną ulgę i w domu można było spokojnie zasnąć. Wcześniejsze próby ratowania sytuacji nie dawały żadnych nadziei na usunięcie zapachu kwasu masłowego.

jak usunąć zapach zjełczałego masła

Kwas masłowy – czy jest groźny dla człowieka

W mniejszych ilościach kwas masłowy nie stanowi poważnego zagrożenia dla ludzkiego zdrowia. W większych jednak może sprawiać pewne trudności. Kwas masłowy wdychany przez dłuższy czas może doprowadzić do różnego rodzaju dolegliwości. Osoby, które stały się ofiarami ataków tym kwasem, najczęściej skarżyły się na bóle głowy i brzucha, a także dolegliwości ze strony układu oddechowego takie jak kaszel czy trudności z oddychaniem. Atak kwasem masłowym to poważne zagrożenie – co robić?

dezynfekcja pomieszczeń śląsk

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Wiele osób szuka odpowiedzi na pytanie, jakie są korzyści z zastosowania ozonu do eliminacji nieprzyjemnych zapachów? Ozon jest wysoce skutecznym i naturalnym sposobem eliminacji nieprzyjemnych zapachów poprzez wytworzenie odpowiedniego stężenia. Świetnie sprawdza się do usuwania zapachu z auta i smrodu rozlanego mleka. Może być stosowany w wielu różnych miejscach, ale są też inne skuteczne formy dezodoryzacji powietrza.

Czym jest maślan sodu?

Kwas masłowy inaczej maślan sodu, jest to organiczny związek chemiczny z grupy kwasów karboksylowych. Najczęściej spotykany jest w produktach spożywczych takich jak masło, twarde sery lub sfermentowane produkty. Występuje w małych ilościach i nie stanowi żadnego zagrożenia dla prawidłowej pracy jelit człowieka. W większych stężeniach jednak kwas ten ma wyjątkowo nieprzyjemny i ostry zapach dla nozdrzy człowieka.

Jak pozbyć się zapachu kwasu masłowego?

Ozonowanie pomieszczeń to skuteczny sposób na skuteczną eliminację zapachu kwasu masłowego. Wcześniej należy pozbyć się źródła, czyli spryskanych kwasem masłowym powierzchni.  Nie pomogą tutaj domowe metody mycia i doczyszczania lub wietrzenie mieszkania. Potrzebna jest fachowa wiedza, a przede wszystkim wysokiej klasy sprzęt do dezynfekcji ozonem.

Co robić po ataku kwasem masłowym?

Chociaż nikomu tego nie życzymy, warto wiedzieć jak postępować w sytuacji po ataku kwasem masłowym. W pierwszej kolejności należy niezwłocznie opuścić skażone pomieszczenie i skontaktować się z policją oraz strażą pożarną. Służby te zajmą się zbadaniem okoliczności, w jakich doszło do rozlania kwasu masłowego. Policjanci nie pozbędą się zapachu maślanu sodu i nie wysprzątają naszego mieszkania lub sklepu.  Warto mieć pod ręką kontakt do specjalistów, którzy dzięki usłudze tj. ozonowanie po ataku kwasem masłowym zlikwidują nasz śmierdzący problem raz na zawsze. Kastelnik – profejonalne ozonowanie pomieszczeń!

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%