Praktyczne Case Study

Jak wyglądało czyszczenie na fabryce po pożarze?

Data: 02.02.2020
Miejsce: Katowice
Czas trwania: 16 dni
Zleceniodawca: zakład przemysłowy

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Czego dotyczył to specjalistyczne sprzątanie?

Zlecenie dotyczyło sprzątania po pożarze w hali produkcyjnej, gdzie wybuchł piec olejowy, element instalacji grzewczej. Specjalistycznego czyszczenia wymagały okopcone ściany i sufity fabryki, a także maszyny produkcyjne do obróbki drewna. Priorytetem dla naszego klienta było jak najszybsze wznowienie działalności przez zakład produkcyjny, w celu minimalizowania strat związanych z przestojem produkcyjnym.

fabryka po pożarze

Jak wyglądało czyszczenie po pożarze w zakładzie produkcyjnym?

Czyszczenie po pożarze w zakładzie produkcyjnym zlokalizowany w Katowickiej Strefie Ekonomicznej rozpoczęliśmy od wyłączenia zasilania, czyli prądu na hali produkcyjnej, wszystko, aby nas technicy mogli przystąpić do pracy w bezpiecznych warunkach. Jako pierwsze, procesowi czyszczenia po pożarze, zostały poddane sufity i ściany na terenie hali.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak zapobiec zwarciu instalacji elektrycznej w domu?

Oprysk chemiczny

Po zabezpieczeniu maszyn produkcyjnych, wykonaliśmy oprysk osmolonych i zadymionych powierzchni specjalnie dobranymi środkami chemicznymi wyprodukowanymi na zlecenie naszej firmy. W następnej kolejności nasi technicy przystąpili do dokładnego mycia ścian i sufitów przy użyciu myjek wysokociśnieniowych marki Karcher. Woda, która została na ścianach i sufitach, po myciu po pożarze została ściągnięta przy pomocy odkurzaczy przemysłowych. Gdy sadza i dym po zostały już skutecznie usunięte ze ścian i sufitów, przystąpiliśmy do czyszczenia zabezpieczonych wcześniej maszyn produkcyjnych.

Czyszczenie suchym lodem – sprawodzona technologia

Do tego zadania wybraliśmy niezawodną technologię czyszczenia suchym lodem. Suchy lód to nic innego jak zamrożony dwutlenek węgla o bardzo niskiej temperaturze (-78,5C) w formie granulek. Wystrzelony pod dużym ciśnieniem lód uderza w zabrudzoną powierzchnię, co powoduje ubytki w zewnętrznej warstwie brudu. Kolejne porcje suchego lodu docierają w wytworzone w brudzie spękania i powodują jego oderwanie się od mytej powierzchni, wywołując w ten sposób proces sublimacji.

Co zapewnia dostęp do trudno dostępnych miejsc?

Zastosowanie suchego lodu do czyszczenia po pożarze maszyn przemysłowych sprawdza się idealnie, ponieważ pozwala na dotarcie w najtrudniejsze miejsca, nie wymaga zastosowania środków ściernych czy chemicznych, a co więcej nie wiąże się z koniecznością użycia wody. Po zakończonym sukcesem czyszczeniu maszyn produkcyjnych, nasi technicy przystąpili do mycia zabrudzonej w pożarze podłogi.

Mycie sadzy Orbotem

Orbot Spray Borg – niezawodna maszyna

Do realizacji tej części zadania wykorzystaliśmy szorowarki oscylacyjne Orbot Spray Borg, które bardzo dobrze sprawdzają się na dużych powierzchniach dzięki ruchowi rotacyjno-oscylacyjnemu. Specjalna budowa urządzeń Orbot Spray Borg, pozwala również znacznie ograniczyć ilość wody potrzebnej do czyszczenia, co przy dużych powierzchniach ma ogromne znaczenie.

Na zakończenie mycie zadymionych lamp i nałożenie farby

Proces czyszczenia po pożarze naszej fabryki został zakończony chemicznym i ręcznym myciem zadymionych lamp na hali produkcyjnej. Ze względu na zadowolenie zarządu z przeprowadzonych prac, zlecono nam kolejne zadanie, a mianowicie odmalowanie całej hali produkcyjnej po pożarze i przeprowadzenie gruntownego remontu. Nasz zespół niezwłocznie przystąpili do działania, zabezpieczając przed malowaniem wyczyszczone podłogi oraz urządzenia produkcyjne. Po usunięciu starej warstwy farby, przeszliśmy do gruntowania ścian oraz sufitów. Do malowania zagruntowanych powierzchni wykorzystaliśmy natomiast agregat malarski, który pozwolił na szybkie i staranne nałożenie farby na ściany i sufity.

Inne usługi dostępne w firmie Kastelnik: sprzątanie po zgonach Wrocław

Innowacyjne metody stosowane przez naszą firmę Kastelnik pozwoliły na szybkie a przy tym bardzo efektywne usunięcie skutków pożaru na hali produkcyjnej, w efekcie czego zakład produkcyjny, zlecający nam pracę, mógł szybko wznowić swoją działalność.

Przeczytaj także:
Czym zmyć sadzę ze ściany ?

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  4,8
  Rated 4.8 out of 5
  4.8 out of 5 stars (based on 4 reviews)
  Excellent75%
  Very good25%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%