Jak wygląda profesjonalne sprzątanie mieszkania po zgonie w mieście Wrocław

Data: 10.03.2022
Miejsce: Wrocław
Czas trwania:  7 godzin
Zleceniodawca: osoba prywatna

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie na sprzątanie po zgonach we Wrocławiu

Solidne sprzątanie mieszkań po zgonach Wrocław to szereg czynności niezwykle czasochłonnych. Zdecydowanie nie powinno być wykonywane przez osoby do tego niewyszkolone, czy też rodzinę osoby zmarłej. Co więc zrobić, aby mieć pewność, że nasze mieszkanie we Wrocławiu, w którym doszło do zgonu krewnego, jest na nowo bezpieczne? Dezynfekcja po zgonach to profesjonalne ozonowanie lub zamgławianie oraz często utylizacja wyposażenia. Najlepiej zdecydować się na usługę profesjonalnego sprzątania mieszkania po zgonie, wykonywanego przez specjalistyczną firmę.

Tak zrobił starszy mężczyzna, który znalazł zwłoki swojej żony w mieszkaniu, po tym, jak wrócił z turnusu w sanatorium. Mężczyzna od 2 dni nie miał kontaktu z żoną. Nie niepokoił się jednak, ponieważ małżonka bardzo często gubiła ładowarkę do telefonu i podobne sytuacje niejednokrotnie miały miejsce. Niestety tym razem wszystko skończyło się tragicznie.

Popularna usługa: sprzątanie zagraconego mieszkania we Wrocławiu

sprzątanie pomieszczenia po zgonie Wrocław

Odkażanie mieszkania po zmarłej – realizacja 03.2022

Jak się okazało, ciało kobiety znajdowało się w mieszkaniu przez dwa dni. Nie wiemy jaka była przyczyna zgonu, ale prawdopodobnie był to kolejny zawał serca. Kobieta od wielu lat chorowała. Mąż zmarłej już następnego dnia skontaktował się z naszą firmą. Kastelnik – firma sprzątająca po zmarłych we Wrocławiu działa na terenie dolnego śląska od 2013 roku. Przyznał, że czytał kiedyś o jadach trupich i obawiał się przebywania w mieszkaniu, dlatego zdecydował się na kontakt z naszą firmą. Nie da się ukryć, że trupi jad może być prawdziwym zagrożeniem dla życia i zdrowia osób przebywających w skażonych pomieszczeniach.

Czym są ptomainy potocznie nazywane  jadem trupim?

Czym właściwie są te toksyczne substancje? Mianem trupich jadów określa się grupę około 30 związków chemicznych, które produkowane są przez ludzki organizm po ustaniu funkcji życiowych. Można powiedzieć, że są substancjami wytwarzanymi w trakcie procesów gnilnych rozkładających zwłoki. Ptomainy, bo tak inaczej nazywane są trupie jady, osiągają najwyższą toksyczność po około 10 godzin od zgonu. Warto więc uważać na te groźne patogeny. Do najczęstszych objawów, które świadczą o zetknięciu się z jadami trupimi, należą dolegliwości ze strony układu oddechowego, pokarmowego oraz krwionośnego.

Sprzątanie mieszkania po zgonie we Wrocławiu

Zdjęcie: sprzątanie mieszkania po zgonie w mieście Wrocław © 2023 Kastelnik Studio sp. z o.o.

Ilu Polaków umiera rocznie w samotności?

Przed negatywnymi skutkami zetknięcia się ptomainami uchroni nas kompleksowa i dokładna dezynfekcja. Nasi pracownicy po przybyciu na miejsce zdarzenia, w pierwszej kolejności uprzątnęli mieszkanie ze skażonych mebli. Prawie każde zlecenie sprzątania po śmierci wiąże się dla naszych pracowników z utylizacją wielkich gabarytów, nie było to więc dla nas zaskoczeniem. Za każdym razem sprzątając prywatne pamiątki i meble z mieszkania, w którym doszło do zgonu, zastanawiamy się, ile osób umiera samotnie w swoich mieszkaniach. Jak pokazuje ten przypadek, nawet miłość drugiej osoby nie gwarantuje tego, że w krytycznych chwilach będziemy mieli obok siebie bliską osobę. Czyszczenie po zmarłej osobie to przede wszystkim bezpieczeństwo dla pozostałych przy życiu członków rodziny. Jak pokazują statystki, coraz więcej osób w naszym kraju umiera w samotności. Już za kilka lat ponad 20% osób po siedemdziesiątym roku życia będzie mieszkać samotnie. Mieszkanie w pojedynkę to często samotna śmierć – szacuje się, że co trzecia z tych osób umrze w samotności we własnym mieszkaniu. Te statystki są naprawdę zatrważające!

ile osób umiera samotnie

Zdjęcie: samotny człowiek w swoim mieszkaniu @ shutterstock 2023

Sprzątanie mieszkania po zgonie Wrocław Nadodrze

Po utylizacji części mienia i mebli przystąpiliśmy do pierwszego etapu dezynfekcji. W przypadku tego zlecenia na życzenia klienta zdecydowaliśmy się na zastosowanie w pierwszym etapie ozonowania pomieszczeń, w kolejnym natomiast zamgławiania nadtlenkiem wodoru.

dezynfekcja po zgonie infolinia

Dwuetapowa dezynfekcja daje 100% gwarancję wybicia z pomieszczeń wszelkich groźnych drobnoustrojów. Zarówno ozonowanie po zgonie, jak i zamgławianie nadtlenkiem wodoru pozwala na skuteczną likwidację wirusów, bakterii, grzybów, a nawet pyłków kwiatów czy roztoczy. Obie metody pozwalają na dotarcie do najtrudniej dostępnych miejsc w domach i mieszkaniach, gdzie odnaleziono ludzkie zwłoki. Co więcej, obie są całkowite bezpieczne dla człowieka. Wystarczy bowiem kilkugodzinne wietrzenie pomieszczeń, aby lokal mieszkalny był na nowo gotowy do użytkowania, a co więcej, całkowicie wolny od wszelkich patogenów.

Ile czasu potrzebowaliśmy, aby wydezynfekować wszystkie pomieszczenia po zmarłej osobie?

Całość zlecenia sprzątania po zgonie we Wrocławiu zajęło nam 8 godzin, z czego 2 godziny przeznaczyliśmy na utylizację mienia. 6 godzin natomiast przeprowadzenie dwuskładnikowej dezynfekcji mieszkania za pomocą ozonu oraz nadtlenku wodoru. Na sam koniec wydaliśmy mężowi zmarłej kobiety certyfikat dezynfekcji, który potwierdził wykonanie sprzątania po zgonach na terenie Wrocławia. Taki dokument zdecydowanie ułatwia późniejsze wystawienie mieszkania na sprzedaż lub pod wynajem.

Wrocław, certyfikat sprzątania mieszkania po zgonie

Jak wygląda certyfikat sprzątania i dezynfekcji po zmarłych?

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Ozonowanie pomieszczeń Wrocław

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0,0 out of 5
  0,0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%