Hydro-piaskowanie zabytkowej pompy

Rodzaj realizacji: Hydro-piaskowanie

Data: 04.07.2018
Miejsce: Bielsko-Biała
Czas trwania:  6 h
Zleceniodawca: firma

Zlecenie

Hydro-piaskowanie zabytkowej pompy w Bielsku-Białej. Zlecenie obejmowało odrestaurowanie zabytkowej pompy poprzez usunięcie starych warstw farby oraz rdzy.

Realizacja

Do oczyszczania pompy użyto myjki wysokociśnieniowej z opcją podgrzewania wody marki Karcher , do której zamontowano lancę do hydro-piaskowania. Dzięki użyciu dyszy inżektorowej, ścierniwo jest zasysane do lancy myjki ciśnieniowej. Ścierniwo łączy się ze strumieniem wody i nabiera dużej prędkości. Rodzaj ścierniwa dobierany jest odpowiednio do czyszczonej powierzchni. Ze względu na wysoką odporność czyszczonego obiektu, w tym przypadku zdecydowano się na piasek kwarcowy.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak wyczyścić kostkę brukową?

Wykorzystanie wody w procesie czyszczenia ogranicza pylenie aż o 95%, co zwiększa bezpieczeństwo operatora podczas wykonywanych prac.
Użycie myjki wysokociśnieniowej w procesie hydro-piaskowania pozwala na regulację stopnia strumienia. Dzięki temu zarówno delikatne czyszczenie, jak i usunięcie starej farby czy likwidowanie korozji, odbywa się z użyciem tego samego sprzętu.  Wpływa to znacząco na czas realizacji zlecenia oraz jej koszt.
Oczyszczona i odrestaurowana przez naszych techników pompa, została umieszczona jako eksponat w miejscowych wodociągach.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%