Hydro-piaskowanie zabytkowej pompy

Rodzaj realizacji: Hydro-piaskowanie

Data: 04.07.2018
Miejsce: Bielsko-Biała
Czas trwania:  6 h
Zleceniodawca: firma

Zlecenie

Hydro-piaskowanie zabytkowej pompy w Bielsku-Białej. Zlecenie obejmowało odrestaurowanie zabytkowej pompy poprzez usunięcie starych warstw farby oraz rdzy.

Realizacja

Do oczyszczania pompy użyto myjki wysokociśnieniowej z opcją podgrzewania wody marki Karcher , do której zamontowano lancę do hydro-piaskowania. Dzięki użyciu dyszy inżektorowej, ścierniwo jest zasysane do lancy myjki ciśnieniowej. Ścierniwo łączy się ze strumieniem wody i nabiera dużej prędkości. Rodzaj ścierniwa dobierany jest odpowiednio do czyszczonej powierzchni. Ze względu na wysoką odporność czyszczonego obiektu, w tym przypadku zdecydowano się na piasek kwarcowy. Wykorzystanie wody w procesie czyszczenia ogranicza pylenie aż o 95%, co zwiększa bezpieczeństwo operatora podczas wykonywanych prac.
Użycie myjki wysokociśnieniowej w procesie hydro-piaskowania pozwala na regulację stopnia strumienia. Dzięki temu zarówno delikatne czyszczenie, jak i usunięcie starej farby czy likwidowanie korozji, odbywa się z użyciem tego samego sprzętu.  Wpływa to znacząco na czas realizacji zlecenia oraz jej koszt.
Oczyszczona i odrestaurowana przez naszych techników pompa, została umieszczona jako eksponat w miejscowych wodociągach.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

0
0,0 rating
0 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 0)
Doskonale0%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%