Dezynfekcja suchą mgłą placówki medycznej w Mysłowicach

Data: 12.04.2021
Miejsce: Mysłowice
Czas trwania: 1 godzina
Zleceniodawca: placówka medyczna

Kastelnik – sprzątanie specjalistyczne – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie

dezynfekcja placówki medycznej

W połowie kwietnia dostaliśmy zlecenie dezynfekcji placówki medycznej znajdującej się na terenie Mysłowic. Regularne odkażanie tego typu placówek to obowiązek podczas panowania pandemii koronawirusa. Usuwanie bakterii i wirusów zapewnia bezpieczeństwo pacjentom oraz pracującej na terenie placówki służbie zdrowia. Naszym zadaniem było skutecznie zdezynfekować takie pomieszczenia jak: sale porodowe i sale poporodowe oraz cały oddział położniczy. Specjalistyczne likwidowanie chorobotwórczych drobnoustrojów to zadanie dla techników firmy Kastelnik, którzy posiadają do tego odpowiedni sprzęt oraz kwalifikacje. Efektem było pozbycie się wszystkich niebezpiecznych dla zdrowia mikroorganizmów.

Dezynfekcja suchą mgłą placówki medycznej w Mysłowicach – realizacja 12.04.2021

Odkażanie suchą mgłą

Zdjęcie: dezynfekcja suchą mgłą Mysłowice © 2021 Kastelnik Studio sp. z o.o.

Podczas naszej kolejnej realizacji, gdzie głównym celem było odkażanie pomieszczeń mieliśmy do zdezynfekowania 500 m2. W wykonywaniu realizacji brało udział 2 techników przedsiębiorstwa Kastelnik. W placówce medycznej wykonaliśmy odkażanie pomieszczeń z użyciem suchej mgły. Jest to niezwykle skuteczna metoda, ponieważ sucha mgła dociera do wszystkich, nawet tych trudno dostępnych miejsc. Wykonaliśmy dezynfekcję w celu profilaktyki w salach porodowych, poporodowych oraz całego oddziału położniczego. Całość zabiegu została przeprowadzona w godzinę. W efekcie na terenie tegoż oddziału zostały usunięte wszystkie niebezpieczne dla zdrowia drobnoustroje takie jak: wirusy, czy bakterie.

Usuwanie bakterii i wirusów suchą mgłą – dezynfekcja pomieszczeń Mysłowice

Odkażanie pomieszczeń za pomocą suchej mgły polega na uwolnieniu środka dezynfekującego z użyciem silnego strumienia powietrza. Sucha mgła z preparatem zostaje wyprowadzona ze specjalistycznego zamgławiacza. Zabieg ten przeprowadza się w zamkniętych powierzchniach. Wygenerowana mgła dociera do wszystkich miejsc, nawet tych w najmniejszych szczelinach. Dlatego też jest to niezwykle skuteczna i wydajna metoda odkażania. Dezynfekcja takich miejsc jak placówki medyczne podczas pandemii koronawirusa jest bardzo istotna i powinno się ją przeprowadzać regularnie.

Usuwanie bakterii i wirusów suchą mgłą – dezynfekcja pomieszczeń Mysłowice

Odkażanie pomieszczeń za pomocą suchej mgły polega na uwolnieniu środka dezynfekującego z użyciem silnego strumienia powietrza. Sucha mgła z preparatem zostaje wyprowadzona ze specjalistycznego zamgławiacza. Zabieg ten przeprowadza się w zamkniętych powierzchniach. Wygenerowana mgła dociera do wszystkich miejsc, nawet tych w najmniejszych szczelinach. Dlatego też jest to niezwykle skuteczna i wydajna metoda odkażania. Dezynfekcja takich miejsc jak placówki medyczne podczas pandemii koronawirusa jest bardzo istotna i powinno się ją przeprowadzać regularnie. Przed przeprowadzeniem zamgławiania pomieszczeń suchą mgłą, powinniśmy wybrać odpowiedni specyfik, który da nam gwarancje usunięcia wszystkich wirusów i bakterii. Takimi są te, które zawierają nadtlenek wodoru. Natomiast podczas realizacji usługi wykonujący ją powinni posiadać odpowiedni strój ochronny, w tym kombinezon, maskę oraz rękawice.  Alternatywną metodą do zamgławiania jest ozonowanie. Wykonujemy ten zabieg z użyciem przemysłowych generatorów ozonu o mocy nawet do 240 g./h.

Odkażanie pomieszczeń w placówki medycznej suchą mgłą

Regularne odkażanie placówek medycznych to zabieg, który powinien być wykonywany cyklicznie na terenie każdej placówki medycznej. Zabijanie wirusów, czy bakterii pozwala na zadbanie o bezpieczeństwo znajdującej się w niej pacjentów oraz służby zdrowia. Chorobotwórcze mikroorganizmy muszą być likwidowane za pomocą odpowiednich dezynfekatów. Te jednak warto aplikować za pomocą efektywnych metod. Odkażanie z użyciem specjalistycznego zamgławiacza to niezwykle skuteczny sposób na pozbycie się chorobotwórczych drobnoustrojów. Sucha mgła przez niego wytwarza wraz z preparatem, dostaje się do wszystkich miejsc w dezynfekowanym pomieszczeniu. Dlatego też działa na wszystkie powierzchnie, takie jak: ściany, podłogi, sufity oraz przedmioty. Atestowane środki chemiczne posiadają m.in. w składzie: jod i związki jodu, środki utleniające, alkohole alifatyczne, czy aldehydy.

Dezynfekcja całodobowa po śmierci Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0,0 out of 5
  0,0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%