Dezynfekcja strychu po gołębiach Piekary Śląskie

Data: 24.01.2022
Miejsce: Piekary Śląskie, woj. śląskie
Czas trwania: 2 dni
Rodzaj zlecenia: czyszczenie strychu w szpitalu po gołębiach / dyrekcja placówki medycznej

Kastelnik – sprzątanie specjalistyczne – usługi całodobowe 24/7

Sprzątanie strychu po gołębiach w szpitalu – co obejmowało to zlecenie?

Gołębie na strychu to postrach w nie jednej kamienicy. Wielu zarządców nieruchomości zakłada siatki na gołębie i robi wszystko, co tylko się da, by usunąć te ptaki ze swojego budynku. Zlecenie, jakie otrzymaliśmy w drugiej połowie stycznia 2022 roku, obejmowało wyczyszczenie dużego strychu w szpitalu w Piekarach Śląskich z odchodów po gołębiach. Dezynfekcja strychu po gołębiach to zadanie, które mało kto wie jak wykonać prawidłowo. Usuwanie nieczystości z ostatniego piętra budynku wymaga doświadczenia oraz odpowiedniego sprzętu do odkażania. Od czego jednak zacząć sprzątanie strychu po gołębiach?

 

Jak wyglądała dezynfekcja po gołębiach na strychu szpitala?

Ostatnie piętro budynku szpitala miało powierzchnię około 1000 m2. Sprzątanie ptasich odchodów w placówce medycznej wymagało dobrego planu. Ekipa sprzątająca firmy Kastelnik, po raz kolejny stanęła na wysokości zadania i zaoferowała skuteczną pomoc na kilku płaszczyznach tj. usunięcie ptasich odchodów z całej podłogi, doczyszczenie powierzchni i dezynfekcję poprzez zamgławianie. W dzisiejszych czasach mamy wiele opcji na wykonanie skutecznego odkażania. 

strych w szpitalu w Piekarach Śląskich

Zdjęcie: sprzątanie po gołębiach, strych w szpitalu w Piekarach Śląskich © 2023 Kastelnik

Zamgławianie strychu po gołębiach suchą mgłą!

Do najbardziej popularnych metod odkażania pomieszczeń po gołębiach zaliczamy ozonowanie oraz zamgławianie. Ze względu na obecność pacjentów w szpitalu, zdecydowaliśmy się na bardziej bezpieczną metodę tj. zamgławianie strychu szpitala suchą mgłą. Nadtlenek wodoru jest bardzo silnym środkiem bakteriobójczym i doskonale sprawdza się przy sprzątaniu strychu po gołębiach.

uwaga ptasie odchody

Dlaczego sprzątanie po gołębiach jest niebezpieczne?

Warto dodać, iż dezynfekcja budynku po gołębiach realizowana jest zawsze jako ostatni etap specjalistycznego sprzątania. Ptasie odchody to prawdziwa bomba biologiczna, stąd prace sprzątające wewnątrz budynku zawsze należy przeprowadzać w atestowanym kombinezonie ochronnym, a drogi oddechowe zabezpieczać pełnotwarzową maską ochronną z filtrem 3M, na rękach stosować należy porządne rękawice. Jeżeli nie będziemy przestrzegać procedur bezpieczeństwa, grozi nam zatrucie a skrajnych przypadkach wizyta w szpitalu. Oczywiście nie zawsze sprzątanie odbywa się wewnątrz obiektu. Często usługi sprzątania po gołębiach dotyczą małej architektury tj. balkon, parapet czy rama okna. Wszędzie cel jest podobny – usunąć niebezpieczne związki chemiczne obecne w ptasich odchodach. 

dezynfekcja pomieszczeń po ptakach

Zdjęcie: strych w trakcie dezynfekcji po gołębiach © 2023 Kastelnik

Jak wygląda praca w firmie sprzątającej po gołębiach?

Praca w firmie sprzątającej budynki po gołębiach nie należy do przyjemnych. Nie są to łatwe warunki na spędzenie 8 godzin, często na kolanach. Wiele osób po nieudanej próbie wyczyszczenia nieczystości po ptakach samodzielnie szuka usług w profesjonalnej firmie sprzątającej. Tym razem zlecenie usunięcia ptasich odchodów udało się wykonać w dwa dni robocze. Czyszczenie podłóg suchym lodem po gołębiach nie było konieczne. Ostatnie piętro budynku, nie przemawiało za użyciem tej metody. Ręczne wyczyszczenie tysiąca metrów kwadratowych odchodów po gołębiach nie należało do zadań łatwych, ale zostało wykonane przez ekipę Kastelnik. Na koniec, kiedy było widać efekt całej naszej pracy, z przyjemnością odebraliśmy od zarządcy nieruchomości podpisany protokół odbioru. Jego radość na twarzy wynagrodziła nam trudy tego zlecenia. 

zamgławianie suchą mgłą

Zdjęcie: zamgławianie strychu suchą mgłą w szpitalu © Piekary Śląskie

Czyszczenie balkonów po gołębiach – pozostałe usługi firmy Kastelnik

Kastelnik oferuje na co dzień wszechstronne czyszczenie balkonów po gołębiach oraz innych ptakach zamieszkujących duże osiedla. Usuwanie szkód po ptakach to często mycie wysokociśnieniowe elewacji, doczyszczanie poręczy i parapetów oraz zakładanie siatek na gołębie. Jak już wspomnieliśmy, ptaki te roznoszą liczne bakterie, które wywołują groźne choroby u człowieka. Warto więc usuwanie szkód po gołębiach zlecić sprawdzonej firmie sprzątającej, która przy okazji czyszczenia wykona również profesjonalną dezynfekcję.

certyfikat dezynfekcji po ptakach

Zdjęcie: sprzątanie po ptasich odchodach © 2023 Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  4,7
  Rated 4,7 out of 5
  4,7 out of 5 stars (based on 3 reviews)
  Excellent67%
  Very good33%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%