Dezynfekcja pomieszczeń apteki w Krakowie

Data: 22.12.2022 r.
Miasto: Kraków, woj. małopolskie
Czas trwania:  6 godzin
Zleceniodawca: właściciel apteki
Rodzaj usługi: dezynfekcja pomieszczeń Kraków

Dezynfekcja pomieszczeń apteki Kraków Nowa Huta

“Interesuje mnie szybkie i profesjonalne ozonowanie pomieszczeń apteki w Krakowie“- usłyszeliśmy konkretną prośbę naszego Klienta w pewien grudniowy poranek. Skontaktował się z nami właśnie właściciel apteki znajdującej się w dzielnicy Nowa Huta. Zleceniodawca wyjaśnił nam, iż w okresie większej zachorowalności na grypę, koronawirusy i inne choroby zakaźne zależy mu na dezynfekcji pomieszczeń aptecznych w Krakowie, która mieści się w samym centrum dzielnicy Nowa Huta. Dzwoniący był dobrze zorientowany i wiedział, że ozonowanie jest to skuteczna metoda dezynfekcji, która ma szereg zalet.

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Właściciel apteki wiedząc, iż jego lokal, z uwagi na częste wizyty osób chorych jest siedliskiem wirusów, postanowił zadbać o higienę i czystość w pomieszczeniu. Podejrzewał, że prócz wirusów, znajdują się tam także chorobotwórcze drobnoustroje i bakterie, pokrywające wszelkie powierzchnie. Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo swoich Klientów oraz chcąc zapewnić odpowiednie warunki pracy swoim pracownikom, szef apteki zlecił nam profesjonalne ozonowanie lokalu w Krakowie.

Biorąc pod uwagę silne właściwości utleniające tego gazu oraz jego zabójcze działanie, zdecydowaliśmy się, by proces ozonowania rozpocząć po zamknięciu apteki.

Profesjonalne ozonowanie Kraków

Profesjonalne ozonowanie pomieszczeń biura w Krakowie.

Ozonowanie pomieszczenia w Krakowie — na czym polega ta metoda dezynfekcji?

Nie da się ukryć, że zabieg ozonowania polega na wytworzeniu ozonu zbudowanego z trzech atomów tlenu, przez specjalistyczną maszynę tzw. ozonator powietrza. Warto dodać, iż dużym uznaniem na terenie województwa małopolskiego cieszą się generatory ozonu polskich producentów.

Co więcej, powstały w trakcie procesu ozonowania trioxygen ma silne właściwości biobójcze, w związku z czym jest w stanie usunąć wszelkie zarazki ze skażonych powierzchni. Do najczęściej usuwanych za pomocą ozonu patogenów i innych niebezpiecznych dla zdrowia człowieka mikroorganizmów zaliczamy:

 • grzyby,
 • drobnoustroje,
 • pleśnie,
 • wirusy,
 • bakterie.

Dezynfekcja pomieszczenia apteki Krakow

Nasz personel sprzątający to liderzy na rynku specjalistycznych usług DDD. Odpowiednie stężenie ozonu, kontrolowane przez naszych techników, zapewnia skuteczną i trwałą dezynfekcję pomieszczeń oraz usunięcie wszystkich niebezpiecznych związków organicznych. Warto również wspomnieć o tym, że na koniec każdy klient naszej firmy otrzymuje certyfikat dekontaminacji.

Ile trwa proces ozonowania?

Czas ozonowania uzależniony jest od wielkości pomieszczenia oraz ilości specjalistycznych generatorów ozonu zainstalowanych w pomieszczeniu.

Statystyki pokazują, iż dezynfekcja powierzchni tylko wtedy jest skuteczna, gdy stężenie ozonu jest na tyle duże, by inaktywować wszystkie wirusy. W większości przypadków mieści się ono w przedziale pomiędzy 5 – 10 ppm.

Średnio proces ozonowania z przygotowaniem pomieszczeń do zabiegu wynosi 3 godziny. Tyle samo czasu musi upłynąć do ponownego bezpiecznego wejścia do pomieszczenia. Cząsteczki ozonu ulegają bowiem naturalnemu rozkładowi w czasie równym, czasowi ozonowania. W stosunkowo krótkim czasie można więc zapewnić sobie i swojej rodzinie bezpieczne środowisko do życia i pracy.

Dezynfekcja pomieszczeń krakowskiej apteki za pomocą ozonu trwała łącznie ok. 6 godzin.

Jakie są etapy ozonowania pomieszczeń?

Ozonowanie to proces, na który składają się następujące etapy:

 • Ustalenie metrażu ozonowanych pomieszczeń;
 • Przygotowanie mieszkania lub biura do przeprowadzenia zabiegu ozonowania;
 • Rozmieszczenie w odpowiednich miejscach przemysłowych generatorów ozonu;
 • Rozpoczęcie pracy urządzeń i produkcja pożądanego stężenia ozonu;
 • Kontrola stężenia ozonu w pomieszczeniu w trakcie pracy urządzenia;
 • Zakończenie zabiegu ozonowania, ewentualne przewietrzenie mieszkania lub pozostawienie ozonu do naturalnego rozpadu.

Na każdym etapie ozonowania należy zastosować odpowiednie środki ochrony osobistej. W trakcie zabiegu w pomieszczeniu nie może być ludzi, roślin i zwierząt. A po wykonaniu prac, należy odczekać odpowiednią ilość czasu, by wejść do pomieszczenia bez stosowania zabezpieczenia w postaci maski, okularów ochronnych i innych.

W nowohuckiej aptece wykonaliśmy wszystkie etapy ozonowania z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa. Apteka podczas wykonywania naszych usług była zamknięta, zarówno dla pracowników, jak i Klientów.

Nasze urządzenia ozonujące zostały sprawnie rozmieszczone we wszystkich pomieszczeniach apteki, by należycie pozbyć się bakterii, wirusów i innych drobnoustrojów. Usługi dezynfekcji, w szczytowym momencie ozonowania, zostały przeprowadzone na stężeniu ozonu osiągającym 9,75 ppm, co widać na zamieszczonym poniżej zdjęciu.

Miernik ozonu podczas ozonowania

Proces ozonowania pomieszczeń należy przeprowadzać z pomiarem stężenia ozonu.

Czy ozonowanie likwiduje nieprzyjemne zapachy?

Wśród niewątpliwych atutów zabiegu ozonowania należy wspomnieć o eliminacji brzydkiego zapachu. Profesjonalny zabieg likwidowania odoru i przykrych woni nazywa się dezodoryzacją. Na czym ona polega? Ozon dzięki swoim niszczycielskim właściwościom potrafi rozbijać łańcuchy zapachowe unoszące się w powietrzu. Rozbite łańcuchy cząsteczkowe są w późniejszym etapie dezaktywowane, co sprawia, że przykry zapach znika.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Usuwanie zapachów

Najczęściej usuwane zapachy za pomocą ozonowania:

 • Zapach dymu papierosowego i starych butów;
 • Nieprzyjemny zapach spalenizny;
 • Zapach stęchlizny;
 • Uciążliwy zapach farb i klejów po remoncie;
 • Zapach po zwierzakach.

Miejsca użyteczności publicznej — dlaczego warto je ozonować?

Przez niektóre obiekty takie jak sklepy, placówki zdrowotne, placówki edukacyjne codziennie przewija się dziesiątki osób. Higiena takich miejsc jest niezbędna dla zdrowia użytkowników miejsc publicznych. Odkażanie biura po chorych pracownikach, dezynfekcja apteki, ozonowanie przychodni to tylko kilka przykładów z życia, o których warto wspomnieć.

Procedurę rutynowego ozonowania powierzchni wspólnych firmy, sklepów czy placówek warto włączyć w schemat działania obiektu. Systematyczne wykonywanie procesu dezynfekcji pomieszczeń to sposób na utrzymanie higienicznych warunków w lokalu i gwarancja zdrowia osób w nich przebywających.

O czy jeszcze nie wolno zapomnieć? Bardzo często Klienci zamawiają zabieg ozonowania już po zdiagnozowanym przypadku choroby zakaźnej lub innej choroby wirusowej. Unikajmy takich sytuacji, gdyż wtedy jest już często za późno, by całkowicie uniknąć skutków rozprzestrzeniającego się zakażenia. Warto w miarę możliwości pozostać w domu na kilka dni, kiedy mamy pierwsze objawy grypy lub innej choroby zakaźnej.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Pamiętaj, że ozonowanie miejsc użyteczności publicznej to skuteczna, ale nade wszystko bezpieczna metoda zapewnienia czystości. Zabieg ten odbywa się bez użycia toksycznych środków chemicznych, dzięki czemu ludzie i zwierzęta mogą po dezynfekcji powierzchni, szybko wrócić do użytkowania lokalu.

Odkażanie miejsc publicznych to także gwarancja likwidacji wszelkich alergenów. Dezynfekcja pomieszczeń ozonem wpływa pozytywnie na komfort użytkowników przestrzeni wspólnych nie tylko poprzez eliminację szkodliwych drobnoustrojów, ale również poprzez podniesienie poczucia bezpieczeństwa.

Kastelnik firma do dezynfekcji pomieszczeń

Dezynfekcja pomieszczeń Kraków- zaufaj profesjonalistom

Profesjonalną dezynfekcję w wojewodzie małopolskim i specjalistyczne czyszczenie powierzchni użytkowych warto zlecić fachowcom. Samodzielne próby sprzątania miejsc objętych podwyższonym rygorem sanitarnym mogą nie przynieść oczekiwanych efektów, a z wirusami i groźnymi patogenami nie ma żartów.

Dla specjalistycznej firmy sprzątającej Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń i odkażanie części wspólnych budynku to żadna nowość. Dzięki doświadczeniu naszych techników, profesjonalnej kadrze i posiadanemu sprzętowi nasze usługi są wykonywane szybko i skutecznie. Pół żartem, pół serio można powiedzieć, że generujemy najlepszej jakości ozon w całym kraju, a do tego w najlepszej na rynku cenie. Ile kosztuje ozonowanie mieszkania? Zadzwoń do nas i zdobądź najlepszą cenę!

Wachlarz usług grupy Kastelnik jest bardzo obszerny. Najpopularniejsze usługi firmy Kastelnik to:

 • specjalistyczne sprzątanie po zgonach;
 • zamgławianie pomieszczeń preparatami biobójczymi z nadtlenkiem wodoru;
 • ozonowanie pomieszczeń po pożarach na wysokim stężeniu;
 • sprzątanie piwnicy po zalaniu;
 • czyszczenie suchym lodem.

Oczekujesz pomocy? Jesteśmy dla Ciebie!

Potrzebujesz ozonowania mieszkania? Nie zwlekaj. Konsultanci telefoniczni z firmy Kastelnik są do Twojej dyspozycji przez całą dobę. Skontaktuj się z nami, przedstaw swój problem, a na pewno otrzymasz pomoc, na którą czekasz. Nasza firma działa na terenie całej Polski, więc niezależnie czy mieszkasz w Krakowie, czy innym mieście, postaramy Ci się jak najszybciej pomóc!

Ozonowanie apteki

Dorota Kastelnik jest współwłaścicielem firmy DDD.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%