Dezynfekcja po wylaniu fekaliów w Warszawie

Data: 10.12.2021
Miejsce: Warszawa
Czas trwania: 6 godzin
Zleceniodawca: sprzątanie zakładu produkcyjnego po wylaniu fekaliów

Zlecenie na sprzątanie po wylaniu fekaliów w zakładzie w Warszawie

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Chociaż klienci, którzy kierują do nas prośby o wykonanie sprzątania po zalaniu w Warszawie, nie są zadowoleni z tego, co ich spotkało, nic nie równa się zdenerwowaniu tych osób, u których doszło do zalania nieruchomości fekaliami. W przypadku takiej sytuacji problemem jest nie tylko zalanie pomieszczeń i szkody, które mogą wystąpić na skutek działania wody. Pojawia się dodatkowo problemy z okropnym fetorem na miejscu zdarzenia. Co więcej, zalanie mieszkania czy firmy fekaliami to także ogromne zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne. Jedyne co można zrobić to szybko działać i nie załamywać rąk.

Jeśli w naszym domu czy firmie doszło do skażenia pomieszczeń fekaliami i płynami niewiadomego pochodzenia, odradzamy samodzielne czyszczenie i dezynfekcję takiego miejsca. Być może, jeśli mowa jest tylko o zabrudzeniu domowej łazienki, jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym na własną rękę. Jeśli jednak mówimy o wylaniu fekaliów w piwnicy czy firmie, należy podejść do tej sytuacji jak do poważnego zagrożenia biologicznego. Pomóc tu mogą jedynie specjalistyczne formy dezynfekcji i profesjonalne sposoby na usuwanie skutków zalania.

Dezynfekcja po wylaniu fekaliów Warszawa

Czyszczenie pomieszczenia po zalaniu Warszawa — realizacja 10.12.2021

Zlecenie w Warszawie, do którego wyruszyliśmy w pierwszej połowie grudnia, dotyczyło wybicia zawartości toalety w jednym z zakładów produkcyjnych na terenie Warszawy. Kontrola lokalnego oddziału Państwowej Inspekcji Sanitarnej nakazała specjalistyczną dezynfekcję miejsca zdarzenia, przed uruchomieniem produkcji na nowo. W takiej sytuacji każda kolejna godzina przestoju w produkcji to straty finansowe dla całego zakładu. W związku z tym konieczne było szybkie działanie. Nasza firma oferuje usługi czyszczenia budynków po zalaniach przez całą dobę. Właśnie to podejście wyróżnia nas na tle konkurencji.

Prace przy tym zleceniu zaplanowaliśmy na godziny wieczorno-nocne, po to, aby już kolejnego ranka mogła rozpocząć się właściwa praca zakładu produkcyjnego. Same toalety, do których zatkania doszło w tym zakładzie w Warszawie, zostały udrożnione przed przyjazdem naszych techników. Pozostała jednak uprzątnięcia zabrudzonego obszaru oraz najbardziej istotna część tego zlecenia, czyli dwuskładnikowa dezynfekcja.

Dezynfekcja po wylaniu fekaliów w Warszawie

Zdjęcie: Czyszczenie i dezynfekcja po wylaniu fekaliów w zakładzie na terenie Warszawy © 2021 Kastelnik Studio sp. z o.o.

Dezynfekcja po zalaniu pomieszczeń fekaliami – jak wygląda?

Tak jak wspominaliśmy, pierwszym etapem sprzątania po wybiciu kanalizacji, było oczywiście dokładne wyczyszczenie podłóg. Po tym, kiedy wszystkie powierzchnie wolne były od zabrudzeń, mogliśmy przejść do profesjonalnej dezynfekcji pomieszczeń. Zastanawialiśmy się jak podejść do tego zlecenia. Doszliśmy do wniosku, ze właściwe będzie wytoczenie najcięższych dział, czyli dezynfekcji dwuetapowej, składającej się z ozonowania pomieszczeń oraz dezynfekcji za pomocą suchej mgły.

Czym jest dezynfekcją suchą mgłą? Metoda ta polega na emisji nadtlenku wodoru w postaci suchej mgły, która nie pokrywa wilgocią odkażanych powierzchni. Ogromną zaletą tej techniki jest wysoka funkcjonalność. Sucha mgła ma tylko kilka mikronów i jest w stanie dotrzeć nawet w najmniejsze szpary i szczeliny. Dzięki temu możemy dokładnie odkazić te miejsca, które byłyby niedostępne dla domowych metod.

Dezynfekcja po wybiciu kanalizacji

Dlaczego warto wykonać ozonowanie po zalaniu w budynku?

Kolejną metodą, którą zastosowaliśmy do dezynfekcji po zalaniu fekaliami w zakładzie produkcyjnym w Warszawie, było ozonowanie pomieszczeń. O tej technice wspominamy tutaj dość często. Opiera się ona na zastosowaniu specjalistycznych generatorów, które pozwalają na wytworzenie ozonu w bardzo wysokim stężeniu. Stężenie oraz czas ekspozycji dobieramy każdorazowo do zastanej sytuacji. Dlaczego ozon zyskał w ostatnim czasie taką popularność? Kluczowe są jego właściwości dezynfekujące.

Ozon posiada silne właściwości utleniające, które umożliwiają likwidację niebezpiecznych wirusów, bakterii, grzybów czy roztoczy. Najistotniejszy jednak w przypadku tego zlecenia był fakt, że ozon świetnie usuwa nieprzyjemne zapachy z otoczenia. Z powodzeniem usuwamy za pomocą ozonu zapach nikotyny, spalenizny po pożarze czy zgnilizny po zalanych pomieszczeniach. Zdecydowanie więc polecamy tę metodę dezynfekcji w przypadku usuwania zapachu po wybiciu kanalizacji.

Po wykonanych przez nas działaniach zakład produkcyjny powrócił do normalnej pracy kolejnego dnia. Zagrożenie w postaci fekaliów zostało całkowicie usunięte, a po brzydkim zapachu nie pozostał żaden ślad.

dezynfekcja po zalaniu fekaliami

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%