Dezynfekcja mieszkania po zgonie w Łodzi

Data: 05.04.2023
Miejsce: Łódź, woj. łódzkie
Czas trwania: 1 dzień
Rodzaj zlecenia: dezynfekcja po zgonie
Zleceniodawca: rodzina nieboszczyka

Dezynfekcja po zgonie w centrum Łodzi, ul. Piotrkowska

Ciało zmarłego człowieka wydziela z siebie różne związki chemiczne m.in. putrescynę odpowiedzialną za bardzo nieprzyjemny zapach. Właśnie obecność przykrego zapachu była zaczątkiem naszej realizacji. Okazało się, że w jednym z łódzkich mieszkań, zmarł lokator. Sąsiedzi, nie znając rodziny, zawiadomili policję.

Kastelnik – sprzątanie po zwłokach – usługi całodobowe 24/7

Policja weszła w kontakt ze strażą pożarną, która musiała wybić okno, by dostać się do nieruchomości. W mieszkaniu, Straż znalazła ciało mężczyzny, który zmarł na skutek śmierci samobójczej. Rodzina denata powierzyła nam usługi sprzątania po zgonie. Zlecenie sprzątania obejmowało dezynfekcję mieszkania i segregację odpadów po osobie zmarłej w Łodzi na terenie województwa łódzkiego.

W zastanej sytuacji, samodzielne sprzątanie nie mogło być wzięte pod uwagę. Podłoga była zabrudzona płynami ustrojowymi, wykonaliśmy profesjonalne usuwanie śladów krwi oraz usługę dezynfekcji po osobach zmarłych. Ozonowanie pomieszczeń mające na celu usuwanie nieprzyjemnych zapachów, było niezbędnym zabiegiem przeprowadzonym na koniec sprzątania.

Nasze działania zmierzały do tego, aby lokal był gotowy do ponownego zamieszkania. Na szczęście, udało nam się doprowadzić realizację do szczęśliwego finału.

Sprzątanie po zgonie w Łodzi.

Utylizacja rzeczy skażonych biologicznie. Technik podczas pracy na realizacji w Łodzi, ul. Piotrkowska.

Specjalistyczne sprzątanie po zmarłym — jaka jest jego specyfika?

Sprzątanie po zgonach nie należy do zadań łatwych z uwagi na swoją specyfikę. Prócz widoku krwi oraz innych biologicznych pozostałości po nieboszczyku (płyny ustrojowe, odchody), sprzątanie po zmarłych wiąże się z pewnym ryzykiem. Bakterie gnilne oraz wirusy zalegające w mieszkaniu wymagają specjalistycznych zabezpieczeń ze strony osób sprzątających.

Profesjonalne czyszczenie po zmarłych Łódź odbywa się w pełnym zabezpieczeniu: maskach, kombinezonach, okularach, rękawiczkach i innych środkach ochrony osobistej. Zalegające przez dłuższy czas ciało może znajdować się nawet w stanie rozkładu i emitować różne niebezpieczne substancje, do wdychanego potem przez innych, powietrza.

Kastelnik – profesjonalne ozonowanie powietrza – 7 dni w tygodniu

Miejsce zgonu musi być bardzo dokładnie oczyszczone z krwi i płynów ustrojowych, by zapobiec nawrotowi brzydkiego zapachu w pomieszczeniu. Czasami konieczny jest demontaż podłóg i skucie wylewki. Tylko całkowite usunięcia źródeł zabezpieczenia toruje drogę do efektywnej dezynfekcji.

Podczas naszej realizacji w Łodzi dokładnie oczyściliśmy mieszkanie, usunęliśmy ślady krwi oraz zutylizowaliśmy w spalarni wszelkie zanieczyszczone biologicznie przedmioty. Lokal poddaliśmy gruntownej dezynfekcji. Pokój po pokoju, odkaziliśmy każde pomieszczenie.

Ślady krwi na podłodze.

Zabrudzenia biologiczne i krew na podłodze.

Na czym polega segregacja odpadów po zmarłym?

Sprzątanie po zgonach wiąże się także z segregacją rzeczy w mieszkaniu. Bardzo często śmierć lokatora łączy się z usługą na opróżnianie mieszkań i ich całkowitą likwidację. Nawet jeśli wyposażenie mieszkania nie zostało skażone — rodzina zmarłej osoby często chce pozbyć się niechcianych mebli i gratów.

Odpady z mieszkań po osobach zmarłych dzielimy na dwie podstawowe kategorie:

 • Odpady skażone biologicznie: wymagają specjalistycznej utylizacji w spalarniach materiałów biologicznych. Są to przedmioty zaplamione krwią, płynami ustrojowymi czy innymi wydzielinami ludzkimi.
 • Odpady nieskażone biologicznie: wszystkie przedmioty, rzeczy i meble, których właściciele lub zarządcy mieszkania chcą się pozbyć. Rzeczy te nie mają zabrudzeń biologicznych.

Odpady nieskażone biologicznie dzieli się z kolei na:

 • Odpady wielkogabarytowe: sofy, dywany, meble po rozłożeniu na części;
 • Rzeczy osobiste: pamiątki rodzinne, dokumenty;
 • Elektrośmieci: baterie, ładowarki, stary sprzęt elektroniczny;
 • Odpady komunalne: śmieci, resztki żywności, opakowania, papiery;
 • Tekstylia: zasłony, odzież;
 • Inne: wyżej nieskategoryzowane.

Każdy rodzaj śmieci wiążę się z dedykowanym sposobem ich utylizacji. Ważne jest, aby przestrzegać w tym zakresie wszelkich gminnych wytycznych.

Dezynfekcja mieszkania po zgonie w Łodzi.

Dezynfekcja mieszkania po śmierci — krok po kroku

Sprzątanie mieszkań po śmierci człowieka, nie może obejść się bez dokładnej dezynfekcji. Gruntowne odkażenie pomieszczeń po zgonie jest konieczne, by móc z nich ponownie korzystać. Wydzielane z ciała po śmierci, związki organiczne, gazy i opary mogą być szkodliwe dla zdrowia użytkowników mieszkania.

Proces dezynfekcji mieszkań zmarłych przeprowadzany jest w kilku krokach. Oto one:

 • Oprysk chemiczny preparatem dezynfekującym;
 • Opróżnianie mieszkania;
 • Utylizacja rzeczy: mebli, dywanów, sof i innych;
 • Specjalistyczne czyszczenie środkami myjąco — dezynfekującymi;
 • Ewentualne rozsypanie środków dezynfekujących w formie proszku z chloraminą;
 • Ozonowanie pomieszczeń;
 • Ewentualny oprysk preparatem neutralizującym.

Fachowe firmy sprzątające, mające wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę na temat procesu dezynfekcji są w stanie przywrócić bezpieczne i zdrowe środowisko w dotychczasowym miejscu śmierci.

Kastelnik – dezynfekcja miejsca zgonu – certyfikat usługi DDD

Podczas realizacji w Łodzi, wykonaliśmy każdy krok procesu kompleksowej dezynfekcji po zgonie. Usuwanie skażenia przebiegło sprawnie i bezproblemowo.

Usuwanie nieprzyjemnego zapachu.

Tego typu ozonator powietrza zapewnia ozon dobrej jakości. Wystarczy wytworzyć odpowiednie stężenie w trakcie dezynfekcji.

Na czym polega usuwanie zapachu śmierci?

Sprzątanie po zgonach rzadko kiedy przebiega w neutralnych warunkach zapachowych. Martwe ciało jest często źródłem nieprzyjemnych zapachów, które nie giną od razu po zabraniu ciała przez zakład pogrzebowy.

Ozonowanie pomieszczeń to skuteczna metoda na usuwanie brzydkiego zapachu. Ozon produkowany podczas zabiegu ozonowania wnika w strukturę powietrza, doprowadzając do rozbijania łańcuchów zapachowych w nim zawieszonych.

Dodatkowo ozon wytworzony w dużych stężeniach przez przemysłowe generatory ozonu jest doskonałym środkiem dezynfekującym.

Czy wiesz, że ozon dzięki swoim silnym właściwościom utleniającym doprowadza do likwidacji wirusów, bakterii i grzybów? Zastosowanie ozonu do dezynfekcji pomieszczeń staje się coraz bardziej popularne, zwłaszcza w przypadku mieszkań po zmarłych osobach – zapewnia Mieszko Kastelnik, właściciel firmy DDD.

Właściwości chemiczne ozonu, czyli tlenu składającego się z trójatomowych cząsteczek, sprawiają, że przykry zapach zniknie na dobre. Dzięki temu sprzątanie po zgonach przeprowadzane przez profesjonalistów, przynosi wymierne korzyści dla Ciebie i Twoich bliskich.

Usługi sprzątania, które przeprowadziliśmy na terenie Łodzi, obejmowały także ozonowanie mieszkania. Dzięki temu, w mieszkaniu przestało śmierdzieć i znowu można było bez obaw wejść do jego wnętrza.

Kastelnik — sprzątanie mieszkań po zgonie i nie tylko

Firma Kastelnik to profesjonaliści do zadań specjalnych w zasięgu Twojej ręki. Dzięki doświadczeniu, wiedzy, profesjonalnemu sprzętowi oraz przeszkolonej kadrze prowadzimy sprzątanie po zmarłych i nie tylko.

Kompleksowe sprzątanie i dezynfekcja.

Oferta usług Grupy Kastelnik jest bardzo szeroka. Oferujemy sprzątanie m.in.:

Jesteśmy dostępni nie tylko na terenie województwa łódzkiego, ale także mamy wiele oddziałów i przedstawicielstw na terenie całego kraju. W razie pytań, zadzwoń do nas. Nasz kontakt telefoniczny jest do Twojej dyspozycji całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Specjalnie dla naszych Klientów uruchomiliśmy całodobową infolinię.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0,0 out of 5
  0,0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%