Czyszczenie suchym lodem w Opolu

Data: 31.03.2021
Miejsce: Opole
Czas trwania: 6 godzin
Zleceniodawca: przedsiębiorstwo produkcyjne

Kastelnik – sprzątanie specjalistyczne – usługi całodobowe 24/7

Nowoczesne metody sprzątania – suchy lód do czyszczenia zabrudzeń

Rozwój różnego rodzaju technologii powoduje, że każdego dnia docierają do nas informację o kolejnych nowatorskich rozwiązaniach. Nie tylko wielu dziedzinach przemysłu, ale także w takiej materii, jaką jest specjalistyczne sprzątanie. Firma Kastelnik od lat podąża za nowinkami technicznymi i wprowadza do swojego portfolio coraz to nowsze techniki usuwania zabrudzeń.

mycie suchym lodem

Usuwanie smaru z maszyny za pomocą CO2. Czyszczenie suchym lodem w fabryce w Opolu.

Wszystko po to, aby jeszcze lepiej odpowiadać na oczekiwania klientów. Jedną z takich innowacyjnych metod jest technologia czyszczenia suchym lodem. Wybraliśmy ją do realizacji zlecenia czyszczenia maszyn drukarskich podczas ich demontażu na terenie Opola.

Mycie suchym lodem w Opolu

Czyszczenie suchym lodem w Opolu – realizacja 31.03.2021

Dotychczas czyszczenie urządzeń przemysłowych suchym lodem w Opolu odbywało się w dość tradycyjny sposób i wiązało się z kilkudniowym, jeśli nie kilku tygodniowym zaangażowaniem pracowników, a być może nawet przestojem w pracy zakładu. Dzięki nowoczesnym metodom czyszczenia z użyciem suchego lodu przedsiębiorcy oszczędzają nie tylko czas, ale także pieniądze.

Ekologiczna i szybka metoda mycia maszyn przemysłowych

Jeszcze kilka lat temu, aby usunąć zabrudzenia z maszyn do przetwórstwa papieru czy maszyn drukarskich wklęsłodrukowych lub offsetowych do wyboru były tylko tradycyjne metody usuwania zabrudzeń. Poczynając od szpachelki i druciaka, kończąc na silnych środkach chemicznych i rozpuszczalnikach, które miały skutecznie wyeliminować wszelkie ślady po kleju czy farbach. Aktualnie to na szczęście przeszłość. Jakie są więc zalety czyszczenia suchym lodem w przemyśle drukarskim?

usuwanie kleju z maszyny

Zabrudzenia po produkcyjne, które wymagają czyszczenia.

Likwidacja brudu suchym lodem – szczegóły realizacji

Po pierwsze, stosowanie suchego lodu do czyszczenia maszyn przemysłowych nie wymaga od naszych klientów wstrzymywania prac w ich firmie. Suchy lód może być bowiem stosowany do czyszczenia podłączonych do prądu urządzeń. Co więcej, dzięki temu, że jedynym środkiem czyszczącym jest suchy lód, nie ma potrzeby stosowania wody ani innych cieczy, a co za tym idzie – zero suszenia urządzeń po zakończonej konserwacji. Suchy lód to metoda do usuwania wyjątkowo kłopotliwych zabrudzeń. Pozwala m.in. na ekspresowe i wyjątkowo skuteczne oczyszczanie urządzeń drukarskich z farb, smarów, klejów, a nawet lakierów. Warto również zaznaczyć, że technika mycia suchym lodem może być stosowana z szacunkiem do środowiska naturalnego.

Jak przebiega czyszczenie suchym lodem?

Technika czyszczenia maszyn drukarskich suchym lodem jest nie tylko bardzo ekonomicznym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, ale także techniką przyjazną środowisku. Stosując specjalistyczne urządzenia do usuwania zabrudzeń suchym lodem, jesteśmy w stanie skierować granulat suchego lodu w zabrudzenia z prędkością aż 500 km/h . Wystarczy jedna dawka suchego lodu, aby w warstwie brudu pojawiły się pierwsze mikro spękania.  Co dalej?

urządzenie do czyszczenia suchym lodem

Cold Jet – maszyna do czyszczenia zabrudzeń suchym lodem.

Kolejne porcje zamrożonego granulatu powodują natomiast, że do wcześniej powstałych szczelin dostaje się zestalony dwutlenek węgla, który powoduje odrywanie się brudu z czyszczonych maszyn. Cały proces czyszczenia maszyn drukarskich suchym lodem kończy się sublimacją, czyli zmiana stanu skupienia granulatu w lotny. To właśnie sublimacja powoduje, że metodę czyszczenia suchym lodem określa się jako bezodpadkową.

mycie suchym lodem

Zdjęcie przedstawia maszynę wymytą suchym lodem.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0,0 out of 5
  0,0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%