Czyszczenie suchym lodem – schody zabytkowe Kraków

Data: 17.04.2021
Miejsce: Kraków
Czas trwania: 1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Kastelnik – sprzątanie specjalistyczne – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie

W kwietniu nasza firma została poproszona o wykonanie testowego czyszczenia zabytkowych schodów żeliwnych. Nasi specjaliści od razu pomyśleli o tym, że najlepszą techniką do konserwacji i oczyszczania wiekowych elementów, będzie technologia czyszczenia suchym lodem w Krakowie. W przypadku zabytkowych kamienic czy starych pomników metoda mycia i czyszczenia powinna być bardzo starannie dobrana.  Dlatego warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy mają doświadczenie w konserwacji i renowacji zabytkowych i wymagających powierzchni. Dzięki temu unikniemy rozczarowania i potencjalnego uszkodzenia czyszczonych elementów.

Mycie suchym lodem w Krakowie

Czyszczenie suchym lodem w Krakowie – realizacja 17.04.2021

O budynki, które stanowią zabytki polskiej architektury, należy odpowiednio dbać. Nie wystarczą tutaj domowe metody czyszczenia, ponieważ stare elewacje, podłogi czy schody w pięknych kamienicach, wymagają indywidualnego podejścia. Jako firma, która stara się czerpać z nowych technologii, ucieszyliśmy się, że możemy zaoferować naszemu klientowi bezpieczną metodę czyszczenia zabytkowych schodów, jaką jest technologia suchego lodu. Nic bowiem nie zmartwiłoby nas bardziej, niż uszkodzenie tak pięknych elementów architektonicznych, które dzięki naszej interwencji, będą cieszyć oko kolejne pokolenia tam mieszkające.

Szybka i bezinwazyjna metoda czyszczenia zabytkowych kamienic

Technika czyszczenia powierzchni zamrożonym dwutlenkiem węgla to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą uniknąć jakichkolwiek ścierniw oraz silnych środków chemicznych. Suchy lód, który zastosowaliśmy w Krakowie, pozwala nam na szybkie i ekonomiczne usunięcie najtrudniejszych zabrudzeń i to w bardzo delikatny sposób. To wyjątkowo istotne w przypadku starych i zabytkowych elementów. Jedynym środkiem, który odpowiada w tej technologi za usuwanie zabrudzeń, jest suchy lód o temperaturze prawie  79 stopni Celsjusza.

Konserwacja zabytkowych schodów suchym lodem w Krakowie

Zdjęcie: czyszczenie suchym lodem zabytkowych schodów na terenie Krakowa © 2021 Kastelnik Studio sp. z o.o.

Usuwanie lakieru suchym lodem – szczegóły realizacji

Proces czyszczenia lakierów z powierzchni przy użyciu suchego lodu jest niezwykle efektywny. Było tak również w przypadku tego zlecenia, gdzie zabytkowe schody w kamienicy były pokryte aż kilkoma warstwami lakieru. Dzięki temu, że nasi technicy posiadają sprzęt najnowszej generacji, jesteśmy w stanie wyrzucić suchy lód w czyszczony obiekt z prędkością 500 km/h!  Wystarczy jedna dawka zamrożonego dwutlenku węgla, aby w wierzchniej warstwie zabrudzeń powstały pierwsze mikro spękania. Oczywiście proces czyszczenia nie kończy się na jednej dawce suchego lodu.

Wyrzucenie kolejnych porcji granulatu powoduje jego dotarcie w powstałe wcześniej szczeliny, a następnie oderwanie brudu od żeliwnych schodów. Nie da się ukryć, że widok odpadających warstw starego lakieru z tak pięknych schodów to nie lada satysfakcja dla naszych techników. W końcu możemy zobaczyć prawdziwy wygląd czyszczonych powierzchni.
Być może niektórych zastanawia, co dzieje się z zastosowanym granulatem i brudem po zakończeniu czyszczenia? Otóż metoda czyszczenia suchym lodem w Krakowie jest bezodpadkowa. Niesamowite prawda? Dzieje się tak dlatego, że suchy lód zmienia swój stan skupienia ze stałego w gazowy dzięki procesowi sublimacji. To absolutnie największy plus tej metody czyszczenia, ponieważ po zakończonym myciu suchym lodem, nasi pracownicy nie muszą zajmować się sprzątaniem miejsca zlecenia.

Nasz klient był tak zadowolony testowym czyszczeniem zabytkowych schodów, że zdecydował się na pełną usługę, która wykonamy w drugiej połowie maja. Oczywiście relacja z całego procesu czyszczenia suchym lodem w Krakowie będzie dostępna na naszej stronie.

Plusy czyszczenia suchym lodem w Krakowie

Pomówmy teraz o tym, jaką przewagę ma technologia czyszczenia suchym lodem, nad tradycyjnymi metodami czyszczenia. Po pierwsze, metoda ta jest przyjazna środowisku. Zamrożony dwutlenek węgla, który wykorzystujemy w procesie czyszczenia, pochodzi z odzysku. Nie następuje więc nowa emisja do środowiska. Po drugie, w procesie czyszczenia nie stosujemy wody. Ma to ogromne znaczenie nie tylko dla naszej planety, ale także dla czyszczonych powierzchni. Dzięki brakowi płynów w procesie mycia suchym lodem unikamy nieatrakcyjnych zacieków, a także możemy czyścić urządzenia pod napięciem bez ich demontażu. Po trzecie, wybór metody czyszczenia suchym lodem to brak silnych środków chemicznych, które nie tylko mogą uszkodzić czyszczone powierzchnie, ale także wydzielać trujące opary.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0,0 out of 5
  0,0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%