Czyszczenie śladów krwi po zwłokach w mieszkaniu w Krakowie

Data: 30.08.2021
Miejsce: Kraków
Czas trwania: 1 dzień
Zleceniodawca: sprzątanie po zgonie Kraków / osoba prywatna

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie na czyszczenie śladów krwi po zwłokach w Krakowie

Otrzymaliśmy zlecenia sprzątania po śmierci 96-latka, który żył i umarł w Krakowie. Od lat był przykuty do łóżka, ze względu na przebyty udar. Zmarły, będąc w pełni władz umysłowych, nie wyrażał zgody  na umieszczenie go w zakładzie leczniczo – opiekuńczym, a jedyna córka nie chciała wszczynać postępowania sądowego o ubezwłasnowolnienie ojca i wbrew jego woli oddania go do zakładu.

Czyszczenie po zwłokach w Krakowie

Opieka nad osobami nieuleczalnie chorymi to bardzo trudny i drażliwy problem społeczny. Większość z nas staje przed dylematem, jak zorganizować opiekę nad naszymi starszymi  bliskimi, którzy nigdy już nie wrócą do zdrowia. Pomocą służy medycyna paliatywna, która zajmuje się opieką nad osobami starszymi. Koncentruje się ona nie na wyleczeniu chorego, bo to nie jest już możliwe, ale na podniesieniu jakości jego życia. Obejmuje to łagodzenie cierpień fizycznych, ale też wsparcie psychiczne i duchowe.

Zobacz, co ostatnio robiliśmy na stronie: realizacje Kastelnik

Te cele najłatwiej jest osiągnąć w specjalistycznej placówce. Działa tam interdyscyplinarny zespół posiadający odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Gdy pacjent przebywa w domu, sytuacja jest dużo trudniejsza i wymaga specjalnego zaangażowania osób bliskich. W tym przypadku córka podjęła się bardzo odpowiedzialnego zadania i na pewno zasługuje na uznanie. Niestety wszyscy kiedyś będziemy starzy i ktoś musi się nami zająć.

sprzątanie po zmarłej osobie

Sprzątanie po zmarłym w Krakowie – realizacja 30.08.2021

Zlecenie na sprzątanie mieszkania po zmarłej osobie w Krakowie otrzymaliśmy niespodziewanie w niedzielę. Tu warto dodać, iż w czasach aktywności zawodowej zmarły był znanym podróżnikiem. Zwiedził prawie cały świat a owocem jego wypraw, obok świetnych reportaży, była też niezwykła kolekcja pamiątek.

Aby rzetelnie wykonać zlecone nam sprzątanie po zgonie w Krakowie, trzeba była małe mieszkanko opróżnić ze wszystkich mebli i sprzętów. Prawdziwym wyzwaniem dla naszych techników było wyniesienie egzotycznych pamiątek i eksponatów. Niektóre z nich były delikatne, a wszystkie wymagały od nas bardzo starannego działania.

Zmarły przez bardzo długi czas nie opuszczał łóżka. Zapach ciała trawionego chorobą, długim bezruchem i odleżynami unosił się wszędzie. Do tego na podłodze i łóżku znajdowały się duże ilości płynów ustrojowych oraz krwi, które należało usunąć. Miejsce zgonu w Krakowie nasi technicy oczyścili, stosując silny środek chemiczny o szerokim spektrum działania.

Ciało ludzkie od momentu zgonu wydziela wiele szkodliwych związków i substancji. Może ich być nawet około trzydzieści. Inicjują one procesy gnilne, które między innymi są przyczyną przykrego zapachu towarzyszącego śmierci.

Sprzątanie mieszkania po zmarłym w Krakowie

Zdjęcie: czyszczenie śladów z krwi w mieszkaniu po zgonie w Krakowie © Kastelnik Studio sp. z o.o.

Specjalistyczna dezynfekcja po śmierci

W przypadku każdego zlecenia sprzątania po zmarłym w Krakowie nasi technicy oceniają, jaka metoda dezynfekcji w danej sytuacji będzie najskuteczniejsza. To właśnie główny argument przemawiający za zatrudnieniem specjalistycznej firmy do sprzątania po zgonie. Żadne domowe sposoby nie są w stanie konkurować z profesjonalną wiedzą i specjalistycznym sprzętem firmy sprzątającej po śmierci. Dezynfekcja pomieszczeń po zmarłych to jedna z najczęściej zamawianych usług w naszej firmie.

W tym przypadku uznaliśmy, że ozonowanie po zmarłym będzie najlepszym rozwiązaniem. Ozon to odmiana tlenu, która  w obecnych czasach jest wytwarzana przez generator. Gaz ten  został  odkryty w połowie XIX wieku w Niemczech.  Jego właściwości bakteriobójcze zostały szybko docenione i zastosowane w procesach dezynfekcji. Tlen atmosferyczny składa się z dwóch atomów, ozon ma tych atomów trzy.

Stąd jego inna nazwa tri- tlen. Dodatkowy atom ma zdolność wchłaniania różnego rodzaju zanieczyszczeń. Gdy się utlenia, niszczy je razem z własną materią. Dzięki tej właściwości ozon zabija wszelkie bakterie, wirusy i grzyby. Co istotne, posiada zdolność docierania do najbardziej ukrytych miejsc. Nie ominie żadnej szczeliny ani pęknięcia. Cechą ozonu jest także to, że mimo iż jest silny w działaniu, nie uszkadza elementów otoczenia. Jest także bezpieczny dla środowiska  naturalnego, gdyż nie pozostawia żadnych odpadów własnych.

Usuwanie zapachu po zgonach w Krakowie

Dodatkową zaletą ozonu jest jego zdolność likwidacji przykrych zapachów. Procesom gnilnym ciała ludzkiego towarzyszy trupi odór. Jego źródłem są aminy, które są szkodliwe dla człowieka. Atakują bowiem układ oddechowy i pokarmowy. Są groźne także dla układu krwionośnego. Trupi odór jest bardzo intensywny i trudny do zlikwidowania.

Można go zamaskować na krótki czas. Definitywne pozbycie się odoru wymaga jednak specjalnych zabiegów. I tu doskonale sprawdza się ozon. Po jego użyciu w pomieszczeniu czuć świeżością. Ozonowane pomieszczenia należy gruntownie wywietrzyć. W ten sposób pozbywamy się resztek nieutlenionego do końca ozonu.

Odkażanie po zgonach

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%