Czyszczenie ścian po pożarze Wrocław Sky Tower

Data: 20.09.2022
Usługa: Czyszczenie silnych zabrudzeń Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 95
Czas trwania:  50 godziny
Zleceniodawca: zarządca nieruchomości

Jakiś czas temu dostaliśmy zlecenie likwidacji  skutków pożaru, który miał miejsce w jednym z wyjątkowych budynków handlowo-usługowych na Dolnym Śląsku. Spaleniu uległ apartament w słynnej Sky Tower we Wrocławiu na poziomie 35 piętra. Głównym skutkiem pożaru było okopcenie ścian w pomieszczeniach wspólnych, czyli na klatce schodowej. Stan okopcenia w poszczególnych miejscach różnił się i wszystko wymagało czyszczenia silnych zabrudzeń.

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Sprzątanie po pożarze we wrocławskim Sky Tower było wielkim wyzwaniem dla całego zespołu firmy Kastelnik.

Usuwanie szkód po pożarze w wieżowcu Sky Tower Wrocław.

Usuwanie skutków pożaru na 35 piętrze w wieżowcu Sky Tower we Wrocławiu.

Usuwanie szkód po pożarze na 35 piętrze wieżowca Sky Tower we Wrocławiu

Usuwanie szkód pożarowych we Wrocławiu w wieżowcu obejmowało wiele usług. Były takie miejsca, gdzie konieczny był demontaż ścian kartonowo gipsowych i sufitów z kasetonów oraz takie, gdzie wystarczyło wyczyścić sufity i ściany za pomocą specjalistycznych preparatów do czyszczenia sadzy.

Sprzątanie budynku po pożarach Wrocław woj. dolnośląskie

Warto również wspomnieć o miejscach, gdzie należało zerwać wykładzinę dywanową. W grę wchodziło także czyszczenie rur i kabli biegnących pod sufitem oraz skuwanie części tynku ze ścian. Pewnym utrudnieniem w tym sprzątaniu specjalistycznym były wymogi klienta, co do organizacji pracy. Otóż gruntowne czyszczenie ścian po pożarze mogło co prawda odbywać się w dzień, ale już wywózka odpadów i innych prace porządkowe mogły się odbywać wyłącznie w nocy.

Dzięki doświadczonym pracownikom i dobremu zapleczu sprzętowemu firma sprzątająca Kastelnik poradziła sobie z tym wyzwaniem bez zarzutów, a wszystko to bez użycia suchego lodu.

Mycie ścian po pożarze – jak to zrobić?

Sposobów na mycie ścian po pożarze jest kilka i różnią  się one między sobą rodzajem zastosowanego preparatu, a także składem i sposobem aplikacji na spaloną powieszenie. Jedne metody są też bardziej pracochłonne, przy skorzystaniu z innych natomiast założony cel osiąga się szybciej, np. dużą popularnością cieszy się: czyszczenie zestalonym dwutlenkiem węgla.

Usuwanie szkód pożarowych suchym lodem jest najbardziej nowoczesna metoda na kłopoty z tłustą sadzą na ścianach i sufitach, ale nie wszędzie jest dostęp do sprężonego powietrza, a na 35 piętro nie da się go doprowadzić z mobilnego urządzenia na ziemi.

Ściana po pożarze

Korytarz na 35 piętrze wieżowca Sky Tower pokryty sadzą.

Warto jednak przyjrzeć się bliżej tej metodzie. Mycie ścian przy użyciu suchego lodu polega na syntezie trzech składników: energii kinetycznej granulatu suchego lodu, efektu termo — kinetycznego i efektu wstrząsu termicznego. Z dyszy urządzenia czyszczącego, z prędkością  “naddźwiękową” wyrzucany jest granulat suchego lodu, który odrywa kawałki sadzy od ściany. Przy zetknięciu z czyszczoną powierzchnią CO2 zmienia on swój stan skupienia, ze stałego na gazowy, co nie produkuje dodatkowych odpadów.

Jaką temperaturę ma suchy lód?

W stanie stałym suchy lód, który wykorzystujemy do usuwania sadzy ze ścian, ma temperaturę -78,5 stopni Celsjusza. Przedmioty, z którymi się styka, są dużo cieplejsze, dlatego też przejmuje on wiele ciepła. Kontakt z powierzchniami przy olbrzymiej prędkości powoduje, że usuwa on powierzchnię brudu i zanieczyszczeń.

Urządzenie do czyszczenia suchym lodem

Kastelnik oferuje czyszczenie ścian po pożarze w cenie od 800 zł / godzina pracy urządzenia.

Mimo że czyszczenie suchym lodem zadymionych ścian to działanie gwałtowne, powierzchnie nie ulegają uszkodzeniom. Zaletą używania suchego lodu jest także to, że nie pozostawia on odpadów wtórnych. Pozostałościami procesu są jedynie zanieczyszczenia i rozdrobnione zabrudzenia. Suchy lód bowiem rozdrabnia naloty takie m in. jak sadza i powoduje, że łatwo odpadają od powierzchni. Usuwanie skutków pożaru tą techniką to olbrzymia przewaga nad innymi metodami. Specjalistyczny sprzęt do zmywania czarnych nalotów i nieczystości ze ścian przyspiesza usuwanie sadzy od 2 do 4 razy. Sprzątanie po pożarze Wrocław to usługa, dzięki której można wrócić szybko do życia, a biznes przywrócić dla klientów.

Jak wyczyściliśmy ściany po pożarze w kompleksie handlowo-usługowym Sky Tower we Wrocławiu?

Aby móc przystąpić do likwidacji sadzy i okopceń należało pomieszczenia do tego przygotować. Nasi technicy zaczęli od demontażu ścianek gipsowych i pozbycia się kasetonów z sufitów. Zbiliśmy także tynki, które najbardziej ucierpiały w wyniku tego nieszczęśliwego zdarzenia.

Czyszczenie kabli po pożarze w nieruchomości komercyjnej

Czyszczenie okablowania po pożarze Wrocław Południe, ul. Powstańców Śląskich 95.

Gruntowane czyszczenie kabli i przewodów

Kolejnym etapem usuwania skutków pożaru było gruntowne wyczyszczenie wszystkich kabli i przewodów, które znajdowały się pod sufitem a do których, mogliśmy się dostać po demontażu sufitowych kasetonów. Temu samemu zabiegowi poddane zostały rury, które również znajdowały się w górnej części pomieszczeń, uszkodzonych przez ogień.

Czym usunąć zapach spalenizny po pożarze budynku?

Pożar to nie tylko zniszczone mienie i wszechobecna sadza. To także uporczywy i długo utrzymujący się smród spalenizny. Jego źródłem są między innymi okopcenie i sadza. Przykra woń jest bardzo niebezpieczna dla ludzkiego zdrowia. Zawiera związki chemiczne uszkadzające drogi oddechowe i niekorzystnie działające na układ pokarmowy, a nawet krwionośny. Ozonowanie po pożarze we Wrocławiu to świetny pomysł, by za pomocą ozonu usunąć nieprzyjemny zapach.

 Jak zneutralizowaliśmy zapach po pożarze

Już samo usunięcie sadzy poprawiło jakość powietrza w czyszczonych pomieszczeniach. Aby jednak atmosfera nadawała się do bezpiecznego oddychania to stanowczo za mało. Należy zastosować bardziej zdecydowane działania. My użyliśmy do tego specjalnej odmiany tlenu.

Ozon, bo o nim mowa to tlen o dość nietypowej dla siebie, trójatomowej budowie. Został odkryty w Niemczech, w 1840 roku. Na początku nie znano jego właściwości. Lata badań wykazały, że jego trzeci atom ma umiejętność absorpcji brudów i zanieczyszczeń. Zaczęto więc go stosować w dezynfekcji. Dziś każdą usługę czyszczenia wspomaga ozonowanie pomieszczeń za pomocą przemysłowych generatorów ozonu.

Ozonowanie po pożarze Wrocław

Zamgławianie suchą mgłą to często alternatywa do ozonowania.

Ozonowanie kanałów wentylacyjnych po pożarze pozwala na eliminację nie tylko trujących związków chemicznych, ale także grzybów i pleśni. Gaz ten neutralizuje zapachy i powoduje, że w pomieszczeniach pojawia się, przyjemna i kojąca, woń morskiej bryzy. Spełnia więc podwójną rolę. Czyni pomieszczenia bezpiecznymi dla ludzi i zwierząt i jednocześnie skutecznie likwiduje smrody i inne przykre zapachy.

Co zastosowaliśmy do czyszczenia silnych zabrudzeń?

Ozon nie niszczy i nie uszkadza powierzchni, na które działa. Nawet ich nie moczy. Może więc być bezpiecznie stosowany wobec delikatnych sprzętów i przedmiotów. Profesjonalne czyszczenie wyposażenia i wszelkich przedmiotów, które ucierpiały w pożarze, nie miałoby miejsca, bez ozonu. Czyszczenie silnych zabrudzeń wymaga odpowiednich niejonowych środków chemicznych, preparatów amfoterycznych, które w składzie mają wodorotlenek sodu i wodorotlenek potasu. Suchy lód to często najdroższy etap sprzątania po pożarze, który jest wisienką na torcie, tym razem nie był niezbędny.

Zobacz, jaka usługa jest często poszukiwana w Twoim mieście: sprzątanie po zgonach we Wrocławiu

Pracownik firmy sprzątającej Kastelnik

Pracownik firmy sprzątającej Kastelnik w trakcie zabiegu zamgławiania ULV.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%