Czyszczenie ścian po pożarze Katowice Piotrowice

Data: 11.01.2022
Miejsce: Katowice, woj. śląskie
Czas trwania:  1 dzień
Rodzaj zlecenia: czyszczenie po pożarach

Kastelnik – sprzątanie po pożarach – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie na usuwanie szkód pożarowych w spalonym domu w Katowicach

O tym, że pożar to groźny żywioł nie trzeba nikomu z nas przypominać. Początek roku 2022 okazał się dość mroźny w mieście Katowice, co spowodowało wzmożone zapotrzebowanie na ogrzewanie mieszkań i budynków mieszkalnych. Dla nas jest to dość gorący okres, gdyż jak pokazują wewnętrzne statystyki na przełomie grudnia i stycznia obełgujemy więcej niż zwykle sprzątań tj. usuwanie szkód po pożarach.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak zapobiec zwarciu instalacji elektrycznej w domu?

Zlecenie, które niespodziewanie otrzymaliśmy z w styczniu 2022 roku, obejmowało kilka usług. Oczywiście czyszczenie ścian po pożarze w spalonym domu na terenie Katowic było podstawowym zadaniem do realizacji, jednak dodatkowo klientowi zaproponowaliśmy  usuwanie zapachów spalenizny oraz utylizację zniszczonych w pożarze przedmiotów. Wiemy, iż każdemu klientowi zależy na realizacji tych prac.

Zobacz, co ostatnio robiliśmy na stronie: realizacje Kastelnik

sprzątanie po pożarze Katowice, Śląskie

Zdjęcie: sprzątanie po pożarze domu w Katowicach © 2023 Kastelnik

Spięcia w instalacji elektrycznej to jedna z najczęstszych przyczyn  wybuchu ognia w budynkach w stanie deweloperskim — Katowice nie są wyjątkiem!

Niestety, po raz kolejny w ciągu ostatnich miesięcy — ekipa Kastelnik realizowała sprzątanie po pożarze w domu w stanie deweloperskim spowodowane zwarciem w instalacji elektrycznej. Prawdopodobnie ekipa remontowo – budowlana podłączyła czajnik elektryczny “na krótko”, co dalej doprowadziło do wybuchu ognia. Nasz klient nie zdążył wprowadzić się do nowej posiadłości, a już musiał usuwać skutki pożaru w całym budynku. Do zapłonu doszło na skutek awarii instalacji elektrycznej, ale dokładne przyczyny pożaru nie są wciąż znane. Faktem jest, że w garażu – przedłużacz oraz jedno z jego gniazdek elektrycznych było mocno okopcone. Jak powiedział nasz technik, może to wskazywać, na spięcie w instalacji elektrycznej w tym właśnie miejscu.

spalona rozdzielnia elektryczna

Zdjęcie: spalona rozdzielnia elektryczna to częsta przyczyna wielu pożarów © 2023 Kastelnik

Biegli wciąż badają tę sprawę, gdyż przyczyny wybuchu ognia są dość istotne dla ubezpieczyciela. Jak pokazują statystyki, dość często mamy do czynienia z wybuchem ognia szczególnie w pomieszczeniach gospodarczych oraz garażach. Jest to spowodowane faktem instalacji rozdzielni elektrycznych w tych właśnie  miejscach. Z informacji uzyskanych z biuletynów prasowych straży pożarnej jasno wynika, iż wadliwie przyłączona skrzynka elektryczna lub niezgodne z przepisami przyłącza elektryczne są powodem wybuchów wielu pożarów, nie tylko na terenie śląska, ale całego kraju. Bezpieczeństwo przeciw pożarowe jest sprawą, która dotyczy nas wszystkich, a biorąc dodatkowo pod uwagę, że każdego roku mamy w Polsce około 6 tysięcy pożarów spowodowanych spięciem w kablach elektrycznych powinniśmy budować wspólnie świadomość społeczną na ten temat.

sprzątanie po pożarach śląskie

Co obejmowało sprzątanie po pożarze? Cały dzień krok po kroku

Kompleksowe sprzątanie po pożarze w tym budynku obejmowało usuwanie szkód pożarowych oraz dokładne wyczyszczenie spalonych powierzchni. Kierownik zespół techników zadecydował na miejscu, iż najlepsze rezultaty uzyskamy, gdy przeprowadzimy czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem.

Czyszczenie po pożarze za pomocą suchego lodu

Gruntowne czyszczenie ścian po pożarze suchym lodem jest to wciąż nowatorska technika mycia spalonych powierzchni. Czarna sadza, która znajduje się na spalonej ścianie — jest niezwykle toksyczna i rakotwórcza. To właśnie jest jeden z głównych powodów, dla których nie wolno remontować domu po pożarze przed usunięciem szkodliwych toksyn. Oczywiście wszystkie prace dotyczące usuwania skutków pożaru obejmują szeroko rozumianą dekontaminację. Kastelnik, usługi na czyszczenie domów po pożarach świadczy w większości przypadków tą właśnie techniką.

sadza na ścianie

Zdjęcie: sadza na pękniętej ścianie © 2023 Kastelnik

Dekontaminacja pomieszczeń po pożarach — co to właściwie jest?

Dekontaminacja pomieszczeń w domu po pożarze to nic innego jak pozbycie się wszystkich szkodliwych substancji, które znajdują się na okopconych powierzchniach. Podczas spalania się plastiku, drewna i farb na tynkach wydzielają się niezwykle szkodliwe związki chemiczne. Nie tylko naszemu klientowi z Katowic zleżało na pozbyciu się ich w szybkim czasie. Zależy na tym prawie, każdej osobie, która ucierpi w pożarze. Po wyczyszczeniu ścian za pomocą granulek suchego lodu wszystkie pomieszczenia zostało poddane dekontaminacji ozonem. Jest to jedna z możliwości na wydezynfekowanie pomieszczeń i jednocześnie pozbycie się brzydkich zapachów.

sprzątamy domy po pożarach

Usuwanie zapachu spalenizny po pożarze — ozonowanie garażu, jadalni i innych pomieszczeń

W trakcie całego zlecenia Pan Andrzej nasz główny technik od pożarów czekał z niecierpliwością na odpalenie przemysłowych generatorów ozonu. Jest to jedna z osób w naszej firmie, która została przeszkolona do obsługi urządzeń do ozonowania o dużej mocy. Ozonowanie domu po pożarze polega na wytworzeniu wysokiego stężenia tj. około 40 ppm. Tylko osiągnięcie takiej wartości gwarantuje, że zapach spalenizny po pożarze zostanie całkowicie wyeliminowany. Oczywiście to też obowiązuje pewne zasady, a mianowicie po pierwsze należy pozbyć się źródła smrodu, które stanowią pokryte sadzą ściany i sufity. Jak się więc okazało po raz kolejny, wykonanie jednego z etapów sprzątania po pożarze łączy się z kolejnym.

Gdzie utylizować przedmioty zniszczone w pożarze?

Po wykonaniu kompleksowo wszystkich usług tj. czyszczenie po pożarze usuwanie szkód pożarowych eliminacja zapachu spalenizny i dekontaminacji klient zadał pytanie, co zrobić z nadpalonymi przedmiotami? Jest to bardzo ważna kwestia, której nie można pominąć. Firma Kastelnik przy każdej realizacji proponuje utylizacje odpadów po pożarowych w ramach  usług sprzątających. Śmiało, można więc zlecić, wywiezienie do utylizacji zniszczonych w pożarze przedmiotów — technikom firmy Kastelnik. Usuwanie szkód po pożarze świadczymy na terenie całego kraju, więc nie będzie stanowić dla nas żadnego utylizacja spalonej sofy z Twojego domu.

dekontaminacja, usuwanie szkód po pożarze

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%