Czyszczenie pojazdów komunikacyjnych suchym lodem

Data: 20.01.2021
Miejsce: Śląskie
Czas trwania: 2 dni
Zleceniodawca: przedsiębiorstwo produkcyjne

Kastelnik – sprzątanie specjalistyczne – usługi całodobowe 24/7

Zlecenie

Z początkiem 2021 roku firma Kastelnik realizowała kolejne zlecenie dotyczące czyszczenia suchym lodem w jednym z większych zakładów przemysłowych zajmujących się produkcją pojazdów komunikacji miejskiej. Technologia oczyszczania suchym lodem idealnie sprawdza się podczas remontu pojazdów wyłączonych czasowo z eksploatacji, które regularnie trafiających na serwis z różnych krajów Unii Europejskiej.

mycie suchym lodem Kastelnik

Czyszczenie suchym lodem – realizacja 20.01.2021

W związku z analizą bieżących potrzeb, w firmie naszego klienta  podjęto decyzję o ulepszeniu izolacji termicznej, co spowodowało konieczność usunięcia starych jej warstw. Poza tym należało całkowicie usunąć ślady po kleju, którymi pokryte były całe powierzchnie wewnętrzne. Jeszcze kilka lat temu, specjalistyczne prace czyszczące przeprowadzano przy użyciu tradycyjnych. Polegały one m.in. na skrobaniu zanieczyszczonej powierzchni szpachelką, wspomagając się silnie toksyczną chemią do usuwania klejów. Wszyscy dobrze pamiętamy, iż praca taka pochłaniała nieskończoną ilość czasu, generując przy tym olbrzymie koszty utylizacji.

Nowoczesna i bezpieczna dla środowiska technologia

Technologia mycia powierzchni przy użyciu suchego lodu jest z jednej strony ekologiczna, a z drugiej niezwykle opłacalna. Daje ona gwarancję dokładnego oczyszczenia zabrudzonych powierzchni w bardzo delikatny sposób. Ważne jest przy tym, iż w trakcie mycia nie wykorzystuje się żadnych środków ściernych, roztworów wodnych czy chemicznych. Jednym ścierniwem jest zamrożony dwutlenek węgla w postaci granulatu, o temperaturze -78,5°C. W tym momencie warto wspomnieć, iż specjalistyczne sprzątanie i czyszczenie pojazdów po wypadkach komunikacyjnych może być realizowane z wykorzystaniem tej właśnie metody.

czyszczenie suchym lodem pojazdów komunikacji

Zdjęcie: czyszczenie suchym lodem, 2021 © Kastelnik Studio sp. z o.o.

Usuwanie kleju suchym lodem – szczegóły realizacji

Proces czyszczenia klejów z powierzchni przy użyciu suchego lodu jest niezwykle skuteczny. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznych maszyn przemysłowych jesteśmy w stanie implikować suchy lód z prędkością ponad 500 km/h. Już pierwsze uderzenie suchego lodu powoduje wystąpienie mikrouszkodzeń w zewnętrznej warstwie zabrudzenia. W opisywanym przez nas przypadku są to pozostałości grubej i porowatej warstwy izolacyjnej oraz kleju. Zastosowanie kolejnych dawek suchego lodu powoduje, iż zestalony dwutlenek węgla dociera do wcześniej utworzonych szczelin, odrywając je od zabrudzonej powierzchni. Ostatnim etapem jest sublimacja suchego lodu ze stanu stałego w gazowy. Dzięki temu procesowi nie pozostawiamy “plam wody”, nie ma konieczności sprzątania po wykonaniu technicznego czyszczenia.

Zalety czyszczenia suchym lodem w firmie Kastelnik

Wato, zauważyć, że zastosowanie suchego lodu do czyszczenia przeróżnych powierzchni w przemyśle motoryzacyjnym, to technologia, dzięki której zyskujemy czas i pieniądze. To jest dla wszystkich opłacalne. Główną zaletą, jest fakt, iż w przypadku czyszczenia suchym lodem urządzeń przemysłowych, nie ma potrzeby demontowania linii produkcyjnej. Co więcej, dzięki wykluczeniu silnych chemikaliów z procesu czyszczenia mamy pewność, że żadne trujące substancje nie mają kontaktu z pracownikami produkcji, ani nie przedostaną się do środowiska.

Jeżeli zastanawiasz się, czy opisana powyżej metoda czyszczenia powierzchni suchym lodem sprawdzi się w Twoim zakładzie przemysłowym, serdecznie zapraszamy do kontaktu z firmą Kastelnik.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  4,5
  Rated 4,5 out of 5
  4,5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent50%
  Very good50%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%