Czyszczenie maszyn przemysłowych suchym lodem – Jasło

Data: 09.07.2020
Miejsce: Jasło
Czas trwania:  7 godzin
Zleceniodawca: firma przemysłowa

Zlecenie

Kolejne zlecenie, gdzie zastosowanie czyszczenia suchym lodem okazało się strzałem w dziesiątkę. Tym razem wezwano nas do Jasła koło Krosna, gdzie skutecznego czyszczenia wymagały przemysłowe nakładarki kleju, wykorzystywane m.in do produkcji mebli.

Realizacja

Wykorzystywanie w produkcji maszyn przemysłowych, prędzej czy później wiąże się z koniecznością przeprowadzenia profesjonalnej konserwacji i czyszczenia urządzeń przemysłowych. Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w czyszczeniu linii produkcyjnych i specjalistycznych maszyn w Rzeszowie i miastach woj. podkarpackiego, a używana przez naszych techników technologia suchego lodu, to już nas znak rozpoznawczy. Również w tym przypadku zastosowanie czyszczenia zamrożonym dwutlenkiem węgla przyniosło oczekiwane rezultaty. Na czym właściwie polega ta metoda?

Podstawą  metody czyszczenia maszyn przemysłowych  z wykorzystaniem innowacyjnej technologii suchego lodu jest sublimacja, czyli jak wiemy z lekcji fizyki, przechodzenie ze stanu stałego w gazowy, z pominięciem fazy ciekłej. Dzięki temu zabiegowi, metoda czyszczenia suchym lodem nie generuje odpadów, czyli tzw. ścierniwa.

Inne, powszechniej spotykane metody takie jak doczyszczanie z  użyciem wody i silnej chemii, czy piaskowanie pozostawiają odpady. Powoduje to dodatkową pracę, ponieważ w późniejszym etapie procesu czyszczenia, wymagają utylizacji. Suchy lód, poza tym, że nie produkuje odpadów jest również bezpieczny dla człowieka, nie posiada nieprzyjemnego zapachu i  jest niepalny, a więc całkowicie ekologiczny. Jak wygląda sam proces czyszczenia? To całkiem proste. Polega on na wyrzucaniu z bardzo dużą prędkością drobinek suchego lodu na zanieczyszczoną  przez niepożądaną substancją, powierzchnię. Drobny granulat suchego lodu osiągając prędkość dźwięku, rozkrusza zabrudzenia. W związku z tym, że suchy lód charakteryzuje się niską temperaturą – 78,5 stopni Celsjusza, szybko i gwałtownie schładza powierzchnie maszyn przemysłowych. Powoduje to kruchość, pęknięcia i odpadanie kolejnych warstw zabrudzeń. Temu ostatniemu zjawisku sprzyja też fakt, że suchy lód w zetknięciu z materią zwiększa swą objętość o około 500 – 700 razy. Ta reakcja tworzy mikro wybuchy, które ułatwiają odrywanie się nieczystości.

Profesjonalne czyszczenie urządzeń przemysłowych suchym lodem wykonujemy  nie tylko na terenie całego woj. podkarpackiego, ale również małopolskiego i śląskiego. Działamy także w obrębie woj. dolnośląskiego, opolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Zapraszamy do kontaktu i darmowej wyceny.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

0
0,0 rating
0 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 0)
Doskonale0%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%