Czyszczenie maszyn przemysłowych suchym lodem – Jasło

Data: 09.07.2020
Miejsce: Jasło
Czas trwania:  7 godzin
Zleceniodawca: firma przemysłowa

Zlecenie

Kolejne zlecenie, gdzie zastosowanie czyszczenia suchym lodem okazało się strzałem w dziesiątkę. Tym razem wezwano nas do Jasła koło Krosna, gdzie skutecznego czyszczenia wymagały przemysłowe nakładarki kleju, wykorzystywane m.in do produkcji mebli.

czyszczenie suchym lodem Jasło

Realizacja

Wykorzystywanie w produkcji maszyn przemysłowych, prędzej czy później wiąże się z koniecznością przeprowadzenia profesjonalnej konserwacji i czyszczenia urządzeń przemysłowych. Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w czyszczeniu linii produkcyjnych i specjalistycznych maszyn w Rzeszowie i miastach woj. podkarpackiego, a używana przez naszych techników technologia suchego lodu, to już nas znak rozpoznawczy.

Kastelnik – sprzątanie specjalistyczne – usługi całodobowe 24/7

Również w tym przypadku zastosowanie czyszczenia zamrożonym dwutlenkiem węgla przyniosło oczekiwane rezultaty. Na czym właściwie polega ta metodczyszczenie nakładarki kleju Jasło

Podstawą  metody czyszczenia maszyn przemysłowych  z wykorzystaniem innowacyjnej technologii suchego lodu jest sublimacja, czyli jak wiemy z lekcji fizyki, przechodzenie ze stanu stałego w gazowy, z pominięciem fazy ciekłej. Dzięki temu zabiegowi, metoda czyszczenia suchym lodem nie generuje odpadów, czyli tzw. ścierniwa.

Inne, powszechniej spotykane metody takie jak doczyszczanie z  użyciem wody i silnej chemii, czy piaskowanie pozostawiają odpady. Powoduje to dodatkową pracę, ponieważ w późniejszym etapie procesu czyszczenia, wymagają utylizacji. Suchy lód, poza tym, że nie produkuje odpadów, jest również bezpieczny dla człowieka, nie posiada nieprzyjemnego zapachu i  jest niepalny, a więc całkowicie ekologiczny. Jak wygląda sam proces czyszczenia? To całkiem proste. Polega on na wyrzucaniu z bardzo dużą prędkością drobinek suchego lodu na zanieczyszczoną  przez niepożądaną substancją, powierzchnię.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Co warto wiedzieć o suchym lodzie?

Drobny granulat suchego lodu osiągając prędkość dźwięku, rozkrusza zabrudzenia. W związku z tym, że suchy lód charakteryzuje się niską temperaturą – 78,5 stopni Celsjusza, szybko i gwałtownie schładza powierzchnie maszyn przemysłowych. Powoduje to kruchość, pęknięcia i odpadanie kolejnych warstw zabrudzeń. Temu ostatniemu zjawisku sprzyja też fakt, że suchy lód w zetknięciu z materią zwiększa swą objętość o około 500 – 700 razy. Ta reakcja tworzy mikro wybuchy, które ułatwiają odrywanie się nieczystości.

Profesjonalne czyszczenie urządzeń przemysłowych suchym lodem wykonujemy  nie tylko na terenie całego woj. podkarpackiego, ale również małopolskiego i śląskiego. Działamy także w obrębie woj. dolnośląskiego, opolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Zapraszamy do kontaktu i darmowej wyceny.

ozonowanie dezynfekcja

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%