Czyszczenie kostki brukowej Mysłowice

Data: 14.05.2022
Usługa: Mycie kostki brukowej Mysłowice
Czas trwania:  4 godziny
Zleceniodawca: osoba prywatna

Zlecenie

Wiele powierzchni wokół przedsiębiorstw, a także budynków mieszkalnych jest dziś wyłożonych brukiem. Firmy nią handlujące oferują swoim klientom szeroki wybór tego materiału. Kostka ma różne kształty, a także grubość i kolory. Staranne wyłożenie nią posesji powoduje, że otoczenie staje się estetyczne i ciekawe. Gruntowne czyszczenie kostki brukowej Mysłowice to usługa popularna w większych miastach woj. śląskiego, ale nie tylko.

Kastelnik – sprzątanie specjalistyczne – usługi całodobowe 24/7

Usuwanie zanieczyszczeń po zimie to zadanie, które realizuje wielu gospodarzy.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak wyczyścić kostkę brukową?

Aby jednak ten stan utrzymywał się przez długi czas, należy o kostkę dbać, utrzymując ją w czystości i odpowiednio konserwując. Warto też pamiętać o zamontowaniu instalacji odpływowych , kostka bowiem nie przepuszcza wód opadowych. Zasad tych przestrzegają mieszkańcy i przedsiębiorcy z Mysłowic. Nasza firma ma duże doświadczenie w pracy na terenie tego miasta. Od lat dbamy o powierzchnie brukowe, oferując kompleksową obsługę w tym zakresie.

Czyszczenie kostki brukowej Mysłowice i okolica

Czyszczenie kostki brukowej w  Mysłowicach – realizacja 14.05.2022

Właśnie z Mysłowic otrzymaliśmy zlecenie wyczyszczenia wybrukowanego terenu wokół budynku zakupionego, na potrzeby firmy, przez lokalnego przedsiębiorcę. Budynek przez kilkanaście lat nie był używany. Niezbędny był więc remont, w tym wykonanie nowej elewacji. Niestety takie prace, nawet wykonywane z dużą staranności, zawsze wiążą się z zabrudzeniem terenu wokół obiektu. Nie inaczej było w przypadku siedziby firmy, która zleciła nam prace renowacyjne kostki brukowej.

Oprócz brudu związanego z zaniedbaniem terenu i pozostałościami opadów atmosferycznych, na bruku były liczne plamy z cementu, a także smarów i starych olejów. Dla naszych techników stanowiło to spore wyzwanie. Także spoina kostki była w złym stanie. Pełno w niej było mchów, porostów i innych niechcianych roślin. Należało je usunąć, gdyż na estetykę tego rodzaju powierzchni, wpływ ma nie tylko wygląd kostki, ale i fug łączących poszczególne elementy. Od tego właśnie zaczęli nasi fachowcy. Przy użyciu specjalnych maszyn, których głównym elementem jest metalowa szczotka, usunęli oni elementy organiczne, a także wszelki inne zanieczyszczenia ze spoiny. Następnie cała spoina została dokładnie wymyta. W ten sposób został przygotowany grunt pod nowy, wysokiej jakości piasek.

mycie kostki brukowej Mysłowice

Usuwanie plam z kostki brukowej

Następnie pozbyliśmy się trwałych i trudnych do usunięcia plam z cementu, olejów i smarów z kostki brukowej. Aby je zlikwidować, należy zastosować odpowiednie środki  chemiczne. Ich wyboru dokonaliśmy, kierując się stanem miejsc, na które miały działać. Chodzi bowiem o niewykorzystywanie bez potrzeb  chemii szkodzącej środowisku naturalnemu. Środki takie są bardzo skuteczne. Dzięki ich niezawodności można uniknąć tak popularnego kiedyś, choć bardzo kłopotliwego piaskowania. Ze względu na trudność w pozbyciu się tych uciążliwych plam  z kostki brukowej należy przyjąć, że we własnym zakresie nie uda się tego dobrze zrobić. Dlatego też warto zostawić to specjalistom. Profesjonalna firma sprzątająca dysponująca odpowiednim sprzętem i środkami chemicznymi, a także doświadczoną kadrą na pewno poradzi sobie z tym trudnym zadaniem.

Mycie kostki brukowej pod ciśnieniem w woj. śląskim

Na Śląsku – ostatnim etapem czyszczenia kostki brukowej w Mysłowicach było dokładne umycie całej powierzchni wyłożonej kostka brukową. Użyliśmy do tego myjek ciśnieniowych z opcją podgrzewania wody. Ta metoda daje gwarancję dotarcia do wszystkich miejsc i dokładnego wyczyszczenia powierzchni. Niektóre, produkowane obecnie, rodzaje kostki brukowej posiadają odporność na zabrudzenia, szczególnie te związane z warunkami atmosferycznymi. Jednak nie wszystkie i nie na wszystkie plamy. Dlatego też, jeśli chcemy, aby wyczyszczona kostka długo utrzymywała swój estetyczny wygląd, warto pokryć ją impregnatem.Czyszczenie kostki brukowej

Należy pamiętać, że każde gruntowne czyszczenie powoduje uszkodzenie warstwy impregnatu wcześniej położonego. Impregnowanie chroni kostkę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tych środków ochronnych. Są impregnaty specjalistyczne chroniące przed określonymi typami zabrudzeń, np. przed wykwitami solnymi. Są takie, które wzmacniają kolor lub anty poslizgowość. Niektóre powodują, że kostka wydaje się mokra. Każdy jednak z nich zapewnia podłożu warstwę ochronną. Efekt czystości zostaje na dłużej i nie trzeba zabiegu czyszczenia zbyt często powtarzać. W  pracy przy tym zleceniu wykorzystaliśmy preparat dający efekt mokrej kostki. Tego życzył sobie nasz klient. Pracę przy zleceniu nasi technicy zakończyli, uzupełniając spoinę szczególnego rodzaju piaskiem.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0,0 out of 5
  0,0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%