Czyszczenie kostki brukowej Katowice Brynów

Data: 16.11.2022
Miasto: Katowice, woj. śląskie
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna, właścicielka domu
Rodzaj usługi: czyszczenie kostki

Mycie kostki brukowej w Katowicach na Brynowie

Wesele, hej wesele! Pewnego listopadowego dnia zadzwoniła do nas roztrzęsiona Klientka! “Ratujcie!”- powiedziała. Zdezorientowani konsultanci naszej całodobowej infolinii od razu przeszli do zbierania wywiadu. Okazało się, że naszą rozmówczynią jest mama Pani Młodej, która o wszystkim pomyślała: o wystroju mieszkania, z którego będzie wychodzić przyszła małżonka, o swoim ubiorze i wyszukanych dodatkach, o grosikach i ryżu do sypania Młodych pod kościołem, ale całkowicie zapomniała, by zamówić czyszczenie kostki brukowej w domu w Katowicach.

mycie kostki brukowej Katowice

Mycie kostki brukowej w Katowicach, prace porządkowe przed weselem.

Uwadze naszej Klientki umknął tylko jeden fakt, tj. obejście, podjazd i plac wyłożone kostką pokrywają uporczywe zabrudzenia bruku, jak również trawy i chwasty. Nie potrzebowaliśmy już dalszych opisów, by zorientować się, że profesjonalne czyszczenie kostki brukowej będzie w tym przypadku konieczne!

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak wyczyścić kostkę brukową?

Lokalizacja zlecenia to tętniąca życiem podmiejska dzielnica Katowice – Brynów. Nic nie stanowiło dla nas najmniejszego problemu, więc byliśmy w stanie pomóc naszej Klientce niemalże z dnia na dzień. Firma Kastelnik czyszczenie kostki brukowej w okresie letnim wykonuje nie tylko centrum Katowic i innych dzielnicach miastach np. Załęska Hałda, śródmieście, Ptasie Osiedle, ale także w całym województwie śląskim!

Profesjonalne czyszczenie bruku — kiedy najlepiej zlecić mycie kostki brukowej?

Najczęściej mycie kostki brukowej wykonywane jest na wiosnę. Spowodowane jest to między innymi następującymi argumentami: topniejący śnieg odkrywa strukturę bruku, a na niej liczne zabrudzenia: zacieki z rdzy, tłuste plamy oleju i całą masę innych zanieczyszczeń po zimie. Co więcej, miesiące wiosenne i letnie skłaniają właścicieli domów i posesji do prac porządkowych na placach, podjazdach i ogrodach. W końcu- okres od kwietnia do września to czas, w którym najwięcej czasu spędza się na świeżym powietrzu, więc można cieszyć się zadbaną i czystą kostką brukową.

Usuwanie mchu z bruku

Realizacja opisanej powyżej usługi czyszczenia kostki brukowej odbyła się w listopadzie 2022 r. Pomimo że nie jest to typowy okres wykonywania przez nas czyszczenia kostki brukowej, to jednak w tym przypadku nie miało to zbyt dużego znaczenia. Mycie kostki brukowej poprzedzało wielką uroczystość, dlatego pora roku zeszła nieco na drugi plan. Priorytetem w tej realizacji było dokładne czyszczenie kostki, usunięcie różnego rodzaju zabrudzeń- plam olejów i zacieków, jak również usunięcie resztek organicznych takich jak: chwasty, mchy i porosty.

Estetyczne obejście, czysty plac i podjazd — ile kosztuje czyszczenie kostki brukowej?

Całościowy koszt wykonania czyszczenia kostki brukowej u naszej Klientki mieszkającej w Katowicach na Brynowie wyniósł 1800,00 zł/brutto. W tej cenie usunęliśmy zabrudzenia z powierzchni bruku, wykonaliśmy piaskowanie i impregnację stosownie do metrażu.

Czyszczenie kostki brukowej Katowice, cennik 2022/2023

Firma Kastelnik oferuje Klientom bogatą ofertę usług związanych z myciem wysokociśnieniowym, a główną atutem jest mycie bruków i podjazdów gorącą wodą. Jest to szczególnie przydatna funkcja w okresie zimy, kiedy rozlana farba lub plamy oleju są wynikiem awarii i muszą zostać usunięte bez względu na porę roku.

 • mycie kostki brukowej z zabrudzeń atmosferycznych- 12-14 zł/mkw;
 • czyszczenie kostki brukowej z klejów, farb, olejów- 25-35 zł/mkw;
 • impregnacja kostki brukowej- 10-16 zł/mkw;
 • uzupełnienie szczelin kostki brukowej piaskiem- 9-10 zł/mkw;

Zobacz, co ostatnio robiliśmy na stronie: realizacje Kastelnik

Warto pamiętać, iż każda realizacja poprzedzona jest przygotowaniem oferty cenowej i przedstawieniem jej Klientowi. Każde zlecenie jest bowiem inne i wymaga zindywidualizowanego podejścia, a że czyszczenie kostki brukowej to dla nas chleb powszedni to z pewnością- uda nam się sprostać oczekiwaniom, nawet najbardziej wymagających zleceniodawców.

Piaskowanie kostki brukowej

Miotła do czyszczenia kostki.

Piękna kostka brukowa na dłużej — impregnacja kostki brukowej

Chcąc cieszyć się zadbaną i estetyczną kostką brukową dłużej- warto nawierzchnię bruku pokryć warstwą impregnatu. Zabieg impregnacji kostki brukowej jest dodatkową usługą, którą każdy klient może domówić w ramach realizacji usługi mycia kostki.

Zalety profesjonalnie wykonanej impregnacji kostki brukowej to:

 • ochrona przed działaniem czynników atmosferycznych np. przemarzaniem;
 • zabezpieczenie powierzchni kostki brukowej przed wsiąkaniem wody, olejów oraz smarów;
 • ograniczenie wykwitów, defektów kolorystycznych, plam i przebarwień;
 • zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami m.im solą i słabymi kwasami;
 • ułatwienie zachowanie kostki brukowej w czystości;
 • zabezpieczenie przed korozją betonu i tynku;
 • utrudnienie zasiedlenie grzybów i pleśni, a także porastania mchem.

Klientka zlecająca nam czyszczenie kostki w tym przypadku zdecydowała się na wykonanie impregnacji bruku z efektem mokrej kostki. Dzięki temu jego trwałość znacznie się polepszy, a po sezonie zimowym nasza Klientka będzie miała zdecydowanie mniej pracy, niż każdego innego roku, w którym usługa nie była realizowana. Nałożyliśmy warstwę specjalistycznego impregnatu, który skutecznie chroni kostkę brukową przed zabrudzeniami i wzmacnia kolor.

Firma Kastelnik — specjaliści do zadań specjalnych

Życie lubi zaskakiwać, o czym przekonała się o tym nasza Klientka z Katowic, osiedle Brynów. Po raz kolejny nasi technicy musieli stanąć na wysokości zadania i wykonać czyszczenie kostki brukowej pod presją czasu i zachowaniem należytego profesjonalizmu. W niniejszej realizacji pomogliśmy Zleceniodawczyni przed ślubem dziecka, do innych usług naszej firmy przed specjalnymi okazjami należy:

 • czyszczenie kostki brukowej przed Komunią Święta dziecka;
 • mycie kostki brukowej z okazji rozpoczęcia sezonu grillowego;
 • usuwanie plan i zanieczyszczeń z powierzchni bruki z powodu organizowanej w domu stypy;
 • specjalistyczne mycie kostki brukowej z okazji zbliżających się urodzin, imienin czy jubileuszów.

Zobacz najnowsze wpisy na stronie: blog Kastelnik

Szukasz pomocy? Zadzwoń do firmy Kastelnik ☎

Kontakt do firmy sprzątającej Kastelnik warto już teraz zapisać w swojej komórce, by mieć pewność, że w niespodziewanej sytuacji zawsze będziesz mógł się do nas zwrócić! Mycie kostki brukowej to usługa, którą od ponad dekady nasza firma świadczy na całym Śląsku: Katowicach, Gliwicach, Rybniku i innych dużych miastach

+48 735 960 510

Dzięki zebranemu doświadczeniu, wyszkolonej kadrze i profesjonalnemu sprzętowi nasza firma stała się liderem czyszczenia zabrudzeń i plam z kostki brukowej. Możesz bez wahania powierzyć nam swoją kostkę brukową, gdyż usuwanie plam, likwidacja zabrudzeń z powierzchni, specjalistyczne mycie kostki brukowej to dla nas nie pierwszyzna.

Całoroczne czyszczenie plam po oleju

Zadzwoń i zamów mycie kostki brukowej. Obsługujemy Katowice i inne miasta województwa śląskiego.

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.kastelnik.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Kastelnik Studio sp. z o.o. jest zabronione.

Zobacz również

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%