Pranie i czyszczenie wykładzin
Sprawdzeni fachowcy, profesjonalny sprzęt

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Technologia zasysania suchej piany

Oferujemy innowacyjne rozwiązania w zakresie prania dywanów i czyszczenia wykładzin. Dostarczając kompleksowe usługi sprzątające oraz piorące.

Pranie wykładzin

Wyjątkowo skuteczny system suchej piany czyści przy temp. 120°C, jednocześnie dezynfekując i pozostawiając materiał suchym.

Czyszczenie tapicerek

Pranie ekstrakcyjne wypłukuje zabrudzenia z wnętrza czyszczonej powierzchni, profesjonalne preparaty rozpuszczają brud.

Skuteczne usuwanie plam

Usuwania trudnych zabrudzeń z materiałów i tapicerek. Zdumiewające efekty już po pierwszej próbie. Zadzwoń do nas i przekonaj się sam.

Czyszczenie tapicerek

Technologia oparta na rozprowadzania suchej piany przy pomocy szczotki a następnie odkurzaniu jej. Idealne przy czyszczeniu foteli w autobusach czy też pociągach.

Pranie tapicerki samochodowej

Niwelowanie uporczywych plam z materiałów i tapicerek samochodowych zaczynamy od dokładnego odkurzania wnętrza. Używamy technologii czyszczenia tzw. "suchej piany".

Pranie i czyszczenie foteli

Usuwanie przebarwień oraz plam i zacieków powstałych na fotelach, kanapach, sofach. Czyszczenie zabrudzeń szybko i bez nadmiernego przemaczania jest możliwe, ale wymaga odpowiedniego odkurzacza piorącego. Mycie wykładziny takim sprzętem to duża oszczędność czasu.

Pranie silnie zabrudzonych wykładzin to może być koszmar. Od czego warto zacząć?

Utrzymanie wykładziny dywanowej w czystości to nie tylko odkurzanie, ale również usuwanie uporczywych plam. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się regularne pranie wykładziny, co zapewnia jej estetyczny wygląd i przyjemny zapach w domu. Nawet gdy na pierwszy rzut oka dywany wydają się czyste, runo wykładziny może być pokryte mnóstwem roztoczy, zarazków i alergenów.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Oferujemy profesjonalne czyszczenie wykładziny dywanowej w mieszkaniach prywatnych i siedzibach firm. Sprawdź, jak wygląda proces prania wykładzin (pranie dywanów Śląsk) i poznaj zalety innowacyjnej technologii tj. pranie dywanów “suchą pianą”.

Czyszczenie wykładzin

Czyszczenie wykładzin warto zlecić firmie sprzątajacej z polecenia.

Pranie i czyszczenie wykładzin krok po kroku

W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne czyszczenie wykładzin realizowane przy zastosowaniu najskuteczniejszych na rynku technologii. Proces prania wykładzin biurowych rozpoczynamy od usuwania zanieczyszczeń za pomocą szorowarek walcowych i odkurzaczy kolumnowych. Stosujemy także ekstraktory o wysokim ciśnieniu, a nasz sprzęt doskonale sprawdza się w czyszczeniu wykładzin biurowych i dywanów na dużych powierzchniach np. w biurach i salach konferencyjnych. Usuwanie brudu mocno ssącym odkurzaczem pozwala wyeliminować powierzchowne zanieczyszczenia i przygotować powierzchnię na kolejne etapy prania.

Pranie wykładzin Katowice

Kontakt telefoniczny do Partnera firmy Kastelnik.

Kiedy na powierzchni wykładziny nie ma już żadnych powierzchownych zabrudzeń, przechodzimy do właściwego etapu prania wykładzin przy pomocy profesjonalnych środków czyszczących rozprowadzanych przy pomocy “suchej piany”.

Najskuteczniejsze metody prania wykładzin biurowych

Zastanawiasz się, jak wyczyścić wykładzinę domowym sposobem? Te metody mogą być niewystarczające na silne zabrudzenia, a dodatkowo bardzo czasochłonne w przypadku dywanów w biurze czy sporej powierzchni wykładziny. Dlatego proponujemy profesjonalne czyszczenie wykładzin biurowych i domowych, stosując sprawdzone sposoby. Pranie wykładzin dywanowych wykonujemy w takich miejscach jak:

 • mieszkania i domy;
 • siedziby firm i biura;
 • sale konferencyjne;
 • hotele i pensjonaty;
 • pranie krzeseł biurowych Kraków i okolica z dojazdem do firmy;
 • restauracje;
 • w szkołach i przedszkolach.

Pranie wykładzin przy pomocy sklepowych środków do mycia dywanów może okazać się stratą czasu i pieniędzy. Proponujemy pranie wykładzin dywanowych metodami na sucho oraz na mokro. Czyszczenie na sucho sprawdza się w przypadku odświeżenia powierzchni, a pranie wykładzin na mokro to dobre rozwiązanie na plamy i trudne zabrudzenia.

Pranie wykładzin w hotelach – plan utrzymania czystości

Pranie wykładzin w hotelach to niezbędny element dbałości o higienę i komfort gości. Kluczowe jest zrozumienie, dlaczego utrzymanie czystości wykładzin jest tak ważne, a także poznanie rodzajów zabrudzeń, które występują w miejscu publicznym. Wybór odpowiednich metod prania, takich jak pranie na sucho czy na mokro, pozwoli na efektywne usuwanie brudu, grzybów, a także roztoczy.

Utrzymanie czystości w hotelu warto zacząć od podłóg na korytarzach, a potem przejść do pomieszczeń dla  gości – informuje Mieszko Kastelnik, szef firmy sprzątającej.

Niezastąpione są narzędzia specjalistyczne, które ułatwiają nam pracę. Zawsze informujemy naszych klientów o regularnym planowaniu prania wykładzin oraz stosowaniu wskazówek dotyczących utrzymania ich w czystości, aby zapewnić gościom hotelu przyjemny i higieniczny pobyt. Sierść zwierząt, zarodniki pleśni to tylko niektóre z zanieczyszczeń, które warto usunąć.

Czyszczenie tapicerek Warszawa, Katowice – pranie ekstrakcyjne

Jeśli potrzebujesz czyszczenia tapicerki w Warszawie, mamy dla Ciebie kilka porad. Jest kilka rzeczy, o których trzeba pamiętać, wybierając firmę do czyszczenia tapicerki, Katowice też bierzemy pod uwagę. Po pierwsze, zapytaj znajomych o reputację i sprawdź opinie w Internecie. Istnieje wiele firm nie tylko w Katowicach, które twierdzą, że są ekspertami w czyszczeniu tapicerki, ale nie wszystkie z nich są rzetelne.

Jak się okazuje, część firm nie wystawia nawet paragonu, ani faktury VAT. Pranie tapicerki meblowej to delikatny proces i jak chcesz mieć pewność, że Twoja sofa, nie zostanie zniszczona, warto zlecić ją firmie, która jest już jakiś czas na rynku. Pranie łózka i czyszczenie kanap z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu i płynów typu odplamiacz do tapicerki meblowej to gwarancja, że będziesz mógł korzystać ze swoich mebli przez długi czas.

Należy podkreślić, że pranie wykładzin Wrocław, to równie często poszukiwana usługa, gdyż dobre sklepy z dywanami są w każdym mieście, a w dzisiejszych czasach ludzie dbają o wyposażenie mieszkania, nie tak jak kiedyś.

Oczywiście w tym miejscu wiele osób zapyta o pranie ekstrakcyjne, co to właściwie jest? W skrócie jest to proces, w którym woda pod wysokim ciśnieniem jest wtłaczana w tkaninę tapicerki meblowej. Następnie przy pomocy silnego odkurzacza odsysane są wszystkie niepożądane zabrudzenia i płyny. Metoda ta jest uważana za jedną z najskuteczniejszych, jeśli chodzi o głębokie czyszczenie sofy, profesjonalne czyszczenie tapicerek w Warszawie i innych mebli.

Czyszczenie tapicerki meblowej ze skóry, a pranie tapicerki tekstylnej to zupełnie dwie różne usługi. Do prania tapicerki materiałowej używa się, odkrzacza piorącego, czyli maszyny, która jednocześnie pierze i suszy. Proces czyszczenia tapicerki skórzanej jest znacznie bardziej delikatny i wymaga użycia specjalnych produktów chemicznych.

Najpierw powierzchnia skóry jest czyszczona suchą szmatką, a ubytki są uzupełniane specjalnym wypełniaczem. Następnie nakłada się na nią odżywkę w formie kremu, która uelastycznia i uodparnia materiał na wysychanie. Na koniec sofa jest delikatnie przecierana szmatką ze środkiem konserwującym. Zastanawiasz się, ile kosztuje pranie tapicerki meblowej? Cena za pranie małego fotela to koszt rzędu 60 – 80 zł, natomiast za pranie kanapy 3-osobowej trzeba zapłacić 130 zł – 150 zł. Wyraźnie widać około 20% wzrost ceny na skutek szalejącej w kraju inflacji.

Czyszczenie wykładziny na sucho – na czym polega?

Warto wiedzieć, że czyszczenie wykładzin na sucho nie gwarantuje dogłębnego doczyszczania jej powierzchni, a należy ją traktować bardziej jako formę odświeżenia. Z drugiej strony pranie wykładzin biurowych metodą na sucho pozwala ograniczyć częstotliwość czyszczenia powierzchni na mokro.

Metody prania wykładzin na sucho uwzględniają czyszczenie metodą kapsułkową oraz bonetowanie. W pierwszym przypadku pranie wykładziny polega na rozprowadzeniu na powierzchni wykładziny specjalnego preparatu chemicznego, a następnie precyzyjne wetrzeć go przy pomocy szorowarki. Ostatnim etapem jest dokładne odkurzanie całej powierzchni wykładziny.

Metoda czyszczenia wykładzin przez bonetowanie opiera się na nałożeniu środka chemicznego na strukturę wykładziny, a następnie usunięciu brudu przy zastosowaniu pada nałożonego na maszynę jednotarczową. W przypadku tych sposobów na pranie wykładzin biurowych można korzystać z pomieszczeń i chodzić po dywanach praktycznie od razu.

Te metody sprawdzają się, jeśli wykonujemy je średnio raz na 2-3 miesiące. Ile to kosztuje? Pranie dywanów Kraków cennik usług jest prawie taki sam jak w innych miastach tej wielkości. Za mkw czyszczenia wykładzin fachowcy liczą sobie około 13 zł netto.

Innowacyjne pranie wykładzin i dywanów suchą pianą

Czyszczenie dywanów Kraków cennik na produkty z długim włosem to nawet 20 zł netto. W ofercie firmy Kastelnik znajdziesz pranie wykładzin innowacyjną metodą prania suchą pianą.

W trakcie czyszczenia wykorzystujemy specjalne maszyny, których działanie można porównać do działania klasycznych odkurzaczy, z tym że są one również wyposażone w kompresory. Piana wykorzystywana jest przez dużą ilość powietrza, a następnie aplikowana jest na czyszczoną powierzchnię przy pomocy specjalnej dyszy ze szczotką.

W momencie, gdy piana osiada na wykładzinie, wydobywa ona zanieczyszczenia i brud nierozpuszczalny, powodując zmianę w kryształki albo małe kapsułki. Cała piana zostaje następnie pochłonięta do zbiornika, a niewielka ilość wody wykorzystywana w tej metodzie prania wykładzin daje gwarancję wygody i komfort pracy.

Profesjonalne urządzenie do prania dywanów

Urządzenie do prania dywanów to świetny sposób na usuwanie plam.

Zalety czyszczenia wykładziny suchą pianą

Pranie wykładzin biurowych, tapicerek i dywanów przy zastosowaniu czyszczenia suchą pianą to bezpieczne, efektowne i wydajne rozwiązanie. Zaletą tej metody jest nie tylko krótki czas schnięcia wykładziny, ale i wysoka skuteczność, dzięki czemu jesteśmy w stanie pozbyć się nawet najtrudniejszych zabrudzeń. To skuteczne rozwiązanie prania wykładzin sprawdza się nie tylko w biurach i przedszkolach, ale i w praniu tapicerki samochodowej.

Czy samodzielne pranie dywanów to dobry sposób na usuwanie plam?

Zastanawiasz się, czy domowe sposoby na pranie wykładzin to skuteczne rozwiązanie? Okazuje się, że w przypadku trudnych do usunięcia plam profesjonalny sprzęt jest niezbędny do przywrócenia czystości dywanów i wykładzin dywanowych. Często polecane metody na usuwanie plam z dywanów w domowych warunkach to soda oczyszczona albo sól.

Takie patenty mogą się sprawdzić na świeżą plamę z kawy lub herbaty, jednak na dłuższą metę nie pozwolą utrzymać dywanów w czystości i nie zlikwidują starych zaschniętych zabrudzeń. Dlatego, zamiast szukać na własną rękę sposobów na czystą wykładzinę, najlepiej skontaktować się z nami telefonicznie albo przez formularz na stronie internetowej.

Pojawimy się na miejscu jeszcze tego samego dnia, by przedstawić Ci wycenę czyszczenia wykładzin dywanowych.

Profesjonalne pranie wykładziny dywanowej

Czysta wykładzina to wizytówka zadbanego domu i firmy, a zaniedbana wykładzina to źródło niehigienicznego brudu i zarazków. Należy pamiętać o regularnym praniu dywanów i tapicerek, w przeciwnym razie będą one stanowić źródło bakterii i nieprzyjemnego zapachu.

Firma Kastelnik ma wieloletnie doświadczenie w zakresie specjalistycznego czyszczenia, a nasze usługi wykonujemy na terenie całej Polski. Skontaktuj się z nami i zamów profesjonalne czyszczenie wykładziny dedykowane dla klientów indywidualnych i biznesowych. Wykorzystujemy sprawdzone technologie i dedykowany sprzęt, dzięki czemu jesteśmy w stanie usuwać różnego rodzaju zabrudzenia niemożliwe do wyeliminowania w warunkach domowych. Istnieje możliwość wystawienia faktury VAT.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%