Piaskowanie suchym lodem
Zabytkowe maszyny i urządzenia konstrukcje stalowe, pojazdy

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Usługa piaskowania suchym lodem

Oferujemy innowacyjne rozwiązanie piaskowania suchym lodem. Innowacyjna technologia wykorzystywana do czyszczenia zabytkowych pojazdów, ram maszyn, karoserii samochodowych, pojedynczych elementów maszyn przemysłowych lub rolniczych.

Piaskowanie suchym lodem

Unikalna metoda specjalistycznego piaskowania suchym lodem jest niezwykle precyzyjna, umożliwia wyczyszczenie wszelkich zakamarków, bez konieczności demontażu większych elementów.

Piaskowanie suchym lodem ram pojazdów

Skutecznie czyścimy zabrudzenia przy użyciu technologi suchego lodu - alternatywy do piaskowania. Suchym lodem czyścimy konstrukcje stalowe, naczepy samochodowe, ramy pojazdów mechanicznych itp.

Renowacja aut zabytkowych

Bezinwazyjnie czyścimy karoserie zabytkowych samochodów oraz inne przedmioty mające wartość historyczną za pomocą piaskowania suchym lodem. Zabrudzenia usuwane są w bezpieczny sposób nie powodując uszkodzeń delikatnej struktury.

maszyna cold jet

Nowa technologia

Metoda czyszczenia suchym lodem (Cold Jet Aero 40FP) stopniowo wypiera technologię czyszczenia zanieczyszczonych lub skorodowanych powierzchni przy użyciu tradycyjnych metod typu piaskowanie. Kompleksowa renowacja zabytkowych maszyn i urządzeń wymaga fachowej wiedzy oraz odpowiednio dobranej technologi. Piaskowanie suchym lodem to jeden z etapów renowacji. Precyzyjna usługa premium, kierowana dla najbardziej wymagających klientów.

Bezpłatna próba czyszczenia

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowania wyceną "większego" zlecenia dot. piaskowania suchym lodem, zapraszamy do kontaktu w celu umówienia się na wykonanie na miejscu, bezpłatnego jedno godzinnego testu, polegającego na wyczyszczenia wybranego elementu konstrukcji, maszyny lub urządzenia.

Cena piaskowania suchym lodem

Na cenę piaskowania suchym lodem składa się kilka czynników. Każda z naszych maszyn posiada regulację stopnia zużycia suchego lodu (szybkość podawania wynosi do 1 kg/min). Zużycie zależy on od rodzaju czyszczonej powierzchni oraz od stopnia jej zabrudzenia. Kilogram suchego lodu to koszt 3 zł netto, do tej ceny dodać należy koszt operatora maszyny. Szczegóły ustalamy indywidualnie po zapoznaniu się ze szczegółami Państwa zlecenia.

Piaskowanie suchym lodem

Linia naszych urządzeń do piaskowania suchym lodem z Serii Performance Cold Jet wykorzystuje najwyższej jakości, opatentowaną technologię oraz łatwy w obsłudze pakiet ergonomicznych i bezpiecznych rozwiązań, zapewniając niezawodne działanie zarówno w przypadku delikatnego czyszczenia pod ciśnieniem 20 psi (1,4 bara), jak i agresywnego wydmuchiwania pod ciśnieniem 300 psi (5,5 bara).

Kastelnik – sprzątanie specjalistyczne – usługi całodobowe 24/7

Co czyścimy za pomocą suchego lodu?

Firma Kastelnik oferuje piaskowanie suchym lodem z zastosowaniem wyłącznie najnowocześniejszych technologii. Do czyszczenia wykorzystuje urządzenie Cold Jet Aero 40FP, co gwarantuje pierwszorzędną czystość. Z jego pomocą możemy wyczyścić:

 • taśmy przemysłowe z zabrudzeń, powstałych podczas procesu produkcyjnego, tj stopiony cukier, karmel, guma arabska itd.
 • formy odlewnicze ze smarów, tłuszczy, olejów i innych pozostałości półproduktów po procesie produkcyjnym
 • taśmy produkcyjne z zabrudzeń, powstałych w wyniku produkcji. Nie wymaga to wstrzymania produkcji.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Co warto wiedzieć o suchym lodzie?

Na czym polega piaskowanie suchym lodem?

Piaskowanie suchym lodem to innowacyjna metoda strumieniowa, w której wykorzystuje się granulat CO₂, doprowadzony do temperatury -79⁰C. Wyrzucony pod wysokim ciśnieniem, z prędkością ponad 150m/s uderza w czyszczoną powierzchnię, niszcząc jej brudną strukturę. Za sprawą różnicy temperatur i energii kinetycznej, następuje pęknięcie zabrudzonej warstwy, lakieru bądź rdzy. Cząstki granulatu wnikają w szczeliny pękniętej powłoki i przechodzą tam ze stanu stałego w gazowy. Ta zmiana stanu – sublimacja, powoduje zwiększenie jego objętości a tym samym odspajanie zabrudzonej warstwy.

Zalety piaskowania suchym lodem

Czyszczenie granulatem CO₂ to doskonała alternatywa dla tradycyjnego piaskowania. Dociera do trudno dostępnych zakamarków, gdzie dodatkowo niedozwolone jest zastosowanie wody. Nie ma konieczności demontowania linii produkcyjnych, a także suszenia maszyn po skończonym procesie czyszczenia. Dzięki temu czyszczenie odbywa się bez przestojów produkcyjnych.
Piaskowanie suchym lodem metoda nieinwazyjna, ale niezwykle efektywna. Nie powoduje zużycia czyszczonych elementów ani nie wydziela wilgoci, co ma duże znaczenie w przypadku czyszczenia powierzchni podatnych na korozję. Jest całkowicie bezpieczna dla środowiska. Jej zastosowanie nie wymaga użycia środków chemicznych ani rozpuszczalników, a także nie powstają toksyczne opary. Nie powstają zbędne odpadów. Do posprzątania pozostają jedynie resztki odspojonego brudu.

Zobacz, co ostatnio robiliśmy na stronie: realizacje Kastelnik

Zastosowanie metody piaskowania suchym lodem

Piaskowanie suchym lodem znajduje zastosowanie w niemalże każdej gałęzi przemysłowej, w której wykorzystywane są maszyny i urządzenia. Doskonale sprawdza się m.in. w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym, metalurgicznym, elektrycznym, drzewnym, motoryzacyjnym, papierniczy, a także w drukarniach i obiektach użyteczności publicznej i komunalnych.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0,0 out of 5
  0,0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%