Piaskowanie suchym lodem
Zabytkowe maszyny i urządzenia konstrukcje stalowe, pojazdy

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Usługa piaskowania

Oferujemy innowacyjne rozwiązanie piaskowania suchym lodem. Innowacyjna technologia wykorzystywana do czyszczenia zabytkowych pojazdów, ram maszyn, karoserii samochodowych, pojedynczych elementów maszyn przemysłowych lub rolniczych.

Czyszczenie suchym lodem

Unikalna metoda specjalistycznego piaskowania suchym lodem jest niezwykle precyzyjna, umożliwia wyczyszczenie wszelkich zakamarków, bez konieczności demontażu większych elementów.

Piaskowanie ram pojazdów

Skutecznie czyścimy zabrudzenia przy użyciu technologi suchego lodu - alternatywy do piaskowania. Suchym lodem czyścimy konstrukcje stalowe, naczepy samochodowe, ramy pojazdów mechanicznych itp.

Renowacja aut zabytkowych

Bezinwazyjnie czyścimy karoserie zabytkowych samochodów oraz inne przedmioty mające wartość historyczną za pomocą suchego lodu. Zabrudzenia usuwane są w bezpieczny sposób nie powodując uszkodzeń delikatnej struktury.

cold-jet

Nowa technologia

Metoda czyszczenia suchym lodem (Cold Jet Aero 40FP) stopniowo wypiera technologię czyszczenia zanieczyszczonych lub skorodowanych powierzchni przy użyciu tradycyjnych metod typu piaskowanie. Kompleksowa renowacja zabytkowych maszyn i urządzeń wymaga fachowej wiedzy oraz odpowiednio dobranej technologi. Czyszczenie suchym lodem to jeden z etapów renowacji. Precyzyjna usługa premium, kierowana dla najbardziej wymagających klientów.

Bezpłatna próba czyszczenia

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowania wyceną "większego" zlecenia dot. czyszczenia suchym lodem, zapraszamy do kontaktu w celu umówienia się na wykonanie na miejscu, bezpłatnego jedno godzinnego testu, polegającego na wyczyszczenia wybranego elementu konstrukcji, maszyny lub urządzenia.

Cena czyszczenia suchym lodem

Na cenę czyszczenia suchym lodem składa się kilka czynników. Każda z naszych maszyn posiada regulację stopnia zużycia suchego lodu (szybkość podawania wynosi do 1 kg/min). Zużycie zależy on od rodzaju czyszczonej powierzchni oraz od stopnia jej zabrudzenia. Kilogram suchego lodu to koszt 3 zł netto, do tej ceny dodać należy koszt operatora maszyny. Szczegóły ustalamy indywidualnie po zapoznaniu się ze szczegółami Państwa zlecenia.

Piaskowanie suchym lodem

Linia naszych urządzeń do piaskowania suchym lodem z Serii Performance Cold Jet wykorzystuje najwyższej jakości, opatentowaną technologię oraz przyjazny dla użytkownika pakiet ergonomicznych i bezpiecznych rozwiązań, zapewniając niezawodne działanie zarówno w przypadku delikatnego czyszczenia pod ciśnieniem 20 psi (1,4 bara), jak i agresywnego wydmuchiwania pod ciśnieniem 300 psi (5,5 bara).

Co czyścimy za pomocą suchego lodu?

Nasza firma wykorzystuje nowoczesną technologię czyszczenia za pomocą urządzenia Cold Jet Aero 40FP. Z jego pomocą, oczyszczamy m.in.:

taśmy przemysłowe – usuwamy z nich wszelkie zabrudzenia, powstałe podczas procesu produkcyjnego; nasze metody bez trudu poradzą sobie nawet z wyjątkowo trudnymi w czyszczeniu zanieczyszczeniami, typowymi dla przemysłu spożywczego – usuwamy wszelkie pozostałości karmelu, stopionego cukru czy gumy arabskiej, formy odlewnicze – suchy lód umożliwia usunięcie z nich samarów, tłuszczy, olejów oraz pozostałości półproduktów, taśmy transportowe – stosowana przez nas metoda nie wymaga zatrzymywania biegu taśmy i wstrzymywania produkcji.

Na czym polega czyszczenie suchym lodem?

Suchy lód powstaje poprzez rozprężanie ciekłego dwutlenku węgla w bardzo krótkim czasie – podczas rozprężania, temperatura CO2 gwałtownie spada, dzięki czemu zamarza on w temperaturze -79°C. Granulki suchego lodu, podawane pod wysokim ciśnieniem na zanieczyszczoną warstwę, ze znaczną prędkością (ponad 150 m/s) uderzają w brud, niszcząc jego strukturę. Powłoka zanieczyszczenia traci elastyczność i pęka. Kolejne dawki suchego lodu wdzierają się w pęknięcia, w których następnie sublimują, czyli przechodzą bezpośrednio ze stanu stałego w gazowy, co prowadzi do odspajania brudu. Suchy lód nie niszczy czyszczonej powierzchni, podczas czyszczenia nie wydziela się z niego wilgoć, jest więc on również idealnym materiałem do oczyszczania wszelkich powierzchni wrażliwych na korozję i kontakt z wodą.

Zalety czyszczenia za pomocą suchego lodu

Czyszczenie (piaskowanie) za pomocą suchego lodu można wykonywać wszędzie tam, gdzie niedozwolone jest stosowanie wody, środków chemicznych czy piaskowania. Metoda ta nie wymaga demontażu maszyn, taśm produkcyjnych czy form wtryskowych – suchy lód bez trudu dociera we wszystkie zakamarki urządzeń. Brak demontażu to również brak przestojów na linii produkcyjnej – sumaryczny koszt czyszczenia jest więc znacznie niższy, w porównaniu z metodami tradycyjnymi. Suchy lód doskonale sprawdza się w przypadku oczyszczania delikatnych powierzchni i elementów – jest on niekorozyjny oraz erozyjny w minimalnym stopniu.

Co równie istotne, czyszczenie suchym lodem jest w pełni bezpieczne dla środowiska. W tej metodzie nie stosuje się żadnych środków chemicznych ani rozpuszczalników. Podczas pracy, nie powstają więc toksyczne opary, zagrażające obsłudze urządzenia. Ponadto, po czyszczeniu suchym lodem nie pozostają żadne ścieki ani odpady wtórne, które należałoby zutylizować, gdyż lód przechodzi bezpośrednio do powietrza, jako gazowe CO2 – jedyne, co należy uprzątnąć po oczyszczaniu, to resztki odspojonego brudu, które opadły na podłogę.

Gdzie wykorzystuje się czyszczenie suchym lodem?

Suchy lód doskonale sprawdza się w czyszczeniu maszyn i urządzeń, stosowanych w różnorodnych gałęziach przemysłu. Oczyszczanie tą metodą sprawdza się m.in. w:

 • przemyśle spożywczym,
 • przemyśle kosmetycznym,
 • przemyśle farmaceutycznym,
 • drukarniach,
 • przemyśle drzewnym,
 • przemyśle elektrycznym,
 • przemyśle metalurgicznym i maszynowym,
 • przemyśle tworzyw sztucznych i opakowań,
 • przemyśle motoryzacyjnym,
 • produkcji form wtryskowych i w odlewniach,
 • przemyśle papierniczym,
 • obiektach użyteczności publicznej i komunalnych (usuwanie graffiti, gum do żucia itd.)
 • i wielu innych

Firma Kastelnik oferuje również czyszczenie hal produkcyjnych i magazynów. Zapraszamy!

Kontakt

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi sprzątające możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

0
0,0 rating
0 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 0)
Doskonale0%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%