Ozonowanie samochodu

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Ozonowanie samochodu. Jak często można ozonować prywatny samochód?

Proces ozonowania samochodu znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, ale jest również bardzo skuteczną metodą dezynfekcji prywatnych pojazdów. Profesjonalne ozonowanie samochodów osobowych powinno być przeprowadzane przynajmniej raz w roku, a najlepszym sygnałem będzie zakończenie choroby właściciela pojazdu.

Profesjonalne ozonowanie samochodów

W środkach transportu publicznego gromadzi się mnóstwo bakterii, dlatego warto je regularnie dezynfekować ozonem.

Ozonowanie wnętrza auta trwa nie dłużej niż 30 minut i jeżeli zamówisz usługę z dojazdem na miejsce do domu, to możesz również pomyśleć o dezynfekcji mieszkania. Przy dwóch usługach możesz wynegocjować dobry rabat cenowy. Oczywiście czas ozonowania pomieszczeń mieszkalnych jest dłuższy, niż pojazdów, a wynika to bezpośrednio z kubatury ozonowanych pomieszczeń.

Kastelnik – ozonowanie pojazdów – usługi całodobowe 24/7

Grypa przenosi się drogą kropelkową i zarazki kierowcy mogą znajdować się na desce rozdzielczej, tapicerce lub kierownicy. To realne zagrożenie dla innych podróżnych w tym członków rodziny lub w przypadku kierowcy taksówki, dla jego klientów. Dezynfekcja pojazdów za pomocą ozonu eliminuje nieprzyjemne zapachy oraz wszelkiego rodzaju mikroorganizmy i bakterie, które mogą gromadzić się wewnątrz samochodu.

Ozonowanie wnętrza samochodu

Kastelnik oferuje usługi ozonowania każdego rodzaju pojazdu:

 • ozonowanie małych samochodów osobowych – od 100 zł;
 • ozonowanie średniej wielkości aut – od 150 zł;
 • ozonowanie aut dostawczych i ciężarówek – od 200 zł.

Ozonowanie wnętrza samochodu – na czym polega?

Ozonowanie samochodu polega na wyczyszczeniu wnętrza samochodu i jego dezynfekcji. W pierwszej kolejności opróżnia się pojazd ze śmieci, a dalej można rozpocząć już ozonowanie. Część klientów wcześnie decyduje się na odkurzanie podłogi i wnętrza bagażnika.

Generator ozonu Blue Planet DS 32

Ważnym elementem ozonowania jest posiadanie generatorów o dużej mocy np. 240 g/h.

Czy 15 minut ozonowania auta wystarczy?

Kiedy w samochodzie jest już czyste wnętrze, można włączyć ozonator powietrza na 15 minut, ale należy również uruchomić silnik samochodu i nie wyłączać klimatyzacji samochodowej. Nawiewy powinny być uruchomione na 80% mocy. Na koniec należy wywietrzyć całe wnętrze w pojeździe poprzez otwarcie szeroko okien i drzwi.

Kastelnik – dezodoryzacja powietrza – kontakt 7 dni w tygodniu

Ozonowanie klimatyzacji samochodowej to często poszukiwana usługa na terenie całego kraju i część osób decyduje się na ozonowanie samochodu wyłączne z tego powodu.

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów za pomocą ozonu w aucie

Usunięcie źródła nieprzyjemnego zapachu z prywatnego samochodu lub firmowego środka komunikacji to pierwszy krok dezodoryzacji. Oczywiście technik, który będzie przeprowadzał zabieg ozonowanie samochodu, powinien mieć na sobie kombinezon ochronny, a maska na twarzy musi zawierać odpowiednie atesty.

Usługi dezynfekcji ozonem

Przygotowanie generatora ozonu o odpowiedniej mocy to drugi krok do wyeliminowania nieprzyjemnych zapachów w Twoim samochodzie. Jednak to nie wszystko, co musisz zrobić. Aby osiągnąć optymalne rezultaty, należy regularnie wymieniać filtr powietrza, a także co kilka dni wietrzyć pojazd. Należy również pamiętać, że wysokie stężenie cząsteczek ozonu może uszkodzić niektóre materiały, warto więc proces ozonowania kontrolować za pomocą miernika stężenia ozonu np. Dräger PAC 8000.

Proces ozonowania tylko dla osób przeszkolonych z certyfikatem

Wielu palaczy kusi się na użycie ozonu jako środka do dezynfekcji swojego samochodu i usunięcie dymu nikotyny. Jednak najlepiej jest pozostawić to zadanie profesjonalistom, którzy zostali przeszkoleni z ozonowania i posiadają odpowiednie certyfikaty.

Kastelnik – odgrzybianie klimatyzacji – potwierdzone certyfikatem

Nieprawidłowo wykonane ozonowanie może być w rzeczywistości szkodliwe nie tylko dla Twojego samochodu i może spowodować uszkodzenie zdrowia. Osoba, która włącza generator ozonu, powinna mieć wiedzę na temat zagrożeń, związanych z nieprawidłowym użyciem ozonatora oraz objaw zatrucia ozonem.

Ozonowanie samochodów po zalaniu

Ozonujemy z certyfikatem!

Często zadawane pytania - FAQ

Wnętrze samochodu często wymaga odświeżenia. Wiele osób przed sprzedażą auta decyduje się na jego, dokładne wymycie, wypranie tapicerki samochodowej i usuwanie zapachów za pomocą dezodoryzacji. Cena odgrzybiania wentylacji w samochodzie zależy od stopnia zagrzybienia klimatyzacji i wielkości pojazdów. Ozonowanie klimatyzacji samochodowej to wydatek w okolicy 100 zł. Generator ozonu zapewniają warsztaty samochodowe, które mają ozonatory na stanie magazynowym firmy.

Czy opłaca się ozonować auto?

Ozonowanie auta w jego wnętrza absolutnie się opłaca, ponieważ eliminuje bakterie, wirusy i inne mikroorganizmy z wnętrza pojazdu. Dzięki temu kierowca i pasażerowie są bezpieczni od wszelkich potencjalnych chorób, a alergicy nie mają problemów z oddychaniem. Ozon (O3) eliminuje wszelkie nieprzyjemne zapachy w samochodzie, takie jak stęchlizna czy dym papierosowy. Wnętrze samochodu po takim zabiegu i jego powietrze jest świeże i dobrej jakości.

Ile minut trwa ozonowanie samochodu?

Proces ozonowania samochodu jest całkowicie bezpieczny i nie powoduje żadnych szkód dla samochodu ani jego części, jeżeli w trakcie gazowania wykonuje się pomiar stężenia ozonu. Ozonowanie klimatyzacji samochodowej we wnętrzu pojazdu trwa zazwyczaj 15 minut, a kolejne 15 minut trwa wietrzenie pojazdu. Całe ozonowanie auta nie trwa zazwyczaj dłużej niż 30 minut.

Czy ozon niszczy plastik?

Powszechnie panuje błędne przekonanie, że ozon niszczy tworzywa sztuczne, podczas gdy w rzeczywistości tak nie jest. Ozon może raczej powodować degradację niektórych tworzyw sztucznych w wyniku działania promieniowania UV i obecności pewnych substancji chemicznych, których stężenie zostało źle dobrane.

Czy należy wietrzyć auto po ozonowaniu wnętrza?

Zdecydowanie, tak. Bardzo zalecane jest przewietrzenie samochodu po ozonowaniu jego wnętrza. Ozon jest skutecznym i silnym utleniaczem, ale nie może być stosowany w zamkniętej przestrzeni przez dłuższy czas. Energiczne przewietrzenie pojazdu pomoże w jego rozpadowi na cząsteczki tlenu. Zapach po ozonowaniu samochodu nie jest szkodliwy i jeżeli miernik ozonu wskazuje 0,00 ppm, to nie ma się czego bać.

Ile kosztuje ozonowanie auta?

Ozonowanie wnętrza samochodu to koszt zaczynający od 100 zł w przypadku samochodów małych i 200 zł w przypadku aut dostawczych. Wstępne przygotowanie kabiny zawarte jest w cenie zabiegu. Ozonować samochód należy za pomocą urządzeń z atestem i certyfikowanych mierników ozonu. Środki ochrony osobistej i odpowiednie zabezpieczenie pojazdu mają swoją cenę. Jednym słowem jakość kosztuje, ale dzięki temu otrzymasz usługę z gwarancją.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%