Ozonowanie przedszkoli, żłobka, szkoły

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Ozonowanie przedszkola oraz ozonowanie szkoły. Jakie są sprawdzone metody dezynfekcji w placówkach edukacyjnych?

Firma Kastelnik wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferuje kompleksową usługę ozonowanie przedszkola oraz usługę ozonowanie szkoły na terenie całej Polski. Posiadamy kilkadziesiąt generatorów ozonu o dużej mocy, dzięki czemu możemy przeprowadzić ozonowanie całej szkoły zaledwie w kilka godzin. Nasze oddziały pokrywają swym zasięgiem 70% powierzchni naszego kraju, oznacza to, iż oferujemy usługę dezynfekcji ozonem w większości dużych miast: Kraków, Katowice, Opole, Wrocław, Poznań, Częstochowa, Kielce, Łódź, Warszawa. Do pracy przy odkażaniu takich miejsc jak pomieszczenia edukacyjne, używamy wyłącznie przemysłowych generatorów ozonu, które gwarantują wysoką jakość wykonywanych usług.

Ozonowanie przedszkola – skuteczny sposób dezynfekcji

Nasze kilkadziesiąt przemysłowych generatorów ozonu o mocy od 40 g./h do 240 g./h umożliwia przeprowadzenie dezynfekcji ozonem w całej placówce oświatowej w czasie zaledwie kilku godzin. Mamy możliwości techniczne do przeprowadzenia ozonowania przedszkola na pow. 3000 m2 w czasie jednej godziny. To całkiem duży metraż jak na przedszkole, więc nie powinno być problemów z szybką dezynfekcją po godzinach pracy placówki. Robimy wszystko, co w naszej mocy, by zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym.

Szczególną uwagę zwracamy na placówki edukacyjne, w których nasze dzieci mają styczność z ogromem chorobotwórczych drobnoustrojów. Działamy 365 dni w roku, dlatego zapraszamy do całodobowego kontaktu i skorzystania z bezpłatnej wyceny zlecenia! W ofercie posiadamy nie tylko ozonowanie pomieszczeń przedszkola po zdiagnozowanych przypadkach, ale również dezynfekcję prewencyjną przeprowadzaną w weekendy.

 

Usuwanie wirusów w przedszkolach i żłobkach za pomocą ozonu

Wysyłając nasze pociechy do żłobka, czy już przedszkola mamy przeświadczenie, iż są one tam bezpieczne. Czy jednak tak jest? Wydawać by się mogło, że czyste podłogi, czy pościerane kurze świadczą o sterylności pomieszczeń, jednak nic bardziej mylnego. To, że coś jest niewidoczne, nie oznacza, iż nie istnieje. Nie jeden rodzic spotkał się, z tym że jego dziecko przyniosło “coś” z przedszkola. Choroby tam przenoszą się drogą pantoflową. W jednym domu jest choroba, po dwóch dniach kontaktu z innymi dziećmi jest już w następnym. By zapobiec rozmnażaniu i rozprzestrzenianiu się niebezpiecznych mikroorganizmów, musimy zadbać o profilaktyczne odkażanie miejsc spotkań dzieci. Ozonowanie przedszkola to dobry sposób na zapobiegnie rozprzestrzeniania się wirusów wśród najmłodszych.

Ozonowanie pomieszczeń przedszkola

Zdjęcie: ozonator w przedszkolu Mundo Marino, Copyright 2020 © Kastelnik Studio sp. z o.o.

Maskotka i pluszak siedzibą drobnoustrojów

Czy wiecie, że maskotki w przedszkolu i żłobku to siedzisko drobnoustrojów? Dlaczego? Otóż dlatego, że każde dziecko ma do nich dostęp. Bakterie mają łatwy dostęp do przenoszenia się z dziecka na dziecko. Jaki rodzaj mikroorganizmów może utrwalać się na pluszakach? Na przykład staphylococcus aureus, czyli gronkowiec złocisty, który wywołuje, np. silne zatrucie pokarmowe. Dużym problemem są również roztocza, znajdujące się w ulubionych maskotkach najmłodszych, wzmagają one symptomy alergii, a rodzic jest wówczas zmuszony, zastosować u dziecka leczenie farmakologiczne. Niezwykle ważne jest tutaj, aby po każdym wykrytym wirusie w żłobku zdezynfekować całe pomieszczenie i wszystkie przedmioty się w nim znajdujące. Jednak w jaki sposób zrobić to, aby nie narazić dzieci na silne środki odkażające? Wystarczy zatrudnić do tego profesjonalną firmę, która świadczy usługę ozonowania pomieszczeń w przedszkolu, żłobku czy też szkole.

Alergie wśród przedszkolaków i dzieci szkolnych

Według alergologów 25% dzieci choruje na katar alergiczny. Za przyczynę tej sytuacji naukowcy obarczają smog oraz wszędzie otaczającą nas chemię. Dużym problemem jest niewykrycie tej przypadłości w odpowiednim czasie i nieleczenie jej. Takie dziecko chodzące do żłobka, przedszkola lub szkoły, gdzie zabawki czy inne przedmioty nie są regularnie dezynfekowane, jest szczególnie narażone na negatywne skutki alergii. Organizm, który nie jest w pełni wykształtowany, jest podwójnie narażony na roztocza, które gromadzone są w każdym zakamarku miejsc zabaw dzieci. Jeśli chcemy zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, potrzebna jest regularna dezynfekcja wszystkich pomieszczeń budynku. Idealną metodą do tego jest ozonowanie szkoły czy też ozonowanie przedszkola. Firma Kastelnik zajmuje się ozonowaniem pomieszczeń placówek oświatowych, dezynfekując nawet do 9000 m3/h.

Ozonowanie przedszkola, żłobka, szkoły

Zdjęcie: referencje dla firmy Kastelnik Studio sp. z o.o, po przeprowadzeniu usługi ozonowania przedszkola – 30.04.2020

Ozonowanie szkoły – wydajne generatory ozonu o mocy do 240 g./h

Szkolny korytarz, ławki w klasie, czy stołówka, kojarzą się nam z grupą rozbrykanych dzieci. Mało kto, myśli o tym obrazie w kontekście czystości. Codzienne sprzątanie tj. odkurzanie, czy ścieranie podłóg nie jest wystarczalne do zapewnienia sterylności. Szczególną uwagę na czystość w placówkach edukacyjnych należy zwrócić podczas epidemii, gdzie styczność z niezdezynfekowanymi klamkami lub ławkami, to niebezpieczeństwo zarażenia się niebezpieczną dla naszego życia chorobą. Wdrożenie restrykcji, które mają za zadanie zminimalizowanie zagrożenia epidemiologicznego to podstawa. Jednakże tradycyjna dezynfekcja nie jest wystarczająca, aby dotrzeć do wszystkich miejsc, gdzie mogą znajdować się chorobotwórcze drobnoustroje. Potrzebne do tego jest zastosowanie skutecznej i przede wszystkim bezpiecznej metody dezynfekcji, jaką jest ozonowanie klas szkoły. Specjalistyczna firma Kastelnik oferuje ozonowanie szkół z użyciem najnowocześniejszych przemysłowych generatorów ozonu o mocy do 240 g./h. Po wykonaniu tego zabiegu sprawdzamy  profesjonalnymi miernikami ozonu Drager Pac 8000 poziom ozonu w powietrzu. Wszystko po to, by nastolatki mogły uczyś się w bezpiecznych warunkach.

Gdzie można przeprowadzić ozonowanie pomieszczeń?

 • Ozonowanie przedszkola;
 • ozonowanie żłobka;
 • ozonowanie szkoły;
 • ozonowanie stołówek szkolnych;
 • dezynfekcja miejsc wspólnych w placówkach oświatowych;
 • odkażanie pomieszczeń na uczelniach wyższych i uniwersytetach;
 • odgrzybianie piwnic;
 • ozonowanie aptek;
 • ozonowanie banku;

Co daje ozonowanie?

 • Likwidowanie bakterii, wirusów oraz grzybów;
 • usuwanie roztoczy;
 • usuwanie alergenów;
 • zwalcza i zabija nieprzyjemne zapachy w powietrzu.

Kontakt do firmy dezynfekującej ozonem Kastelnik

Ozonowanie przedszkoli i żłobków oraz ozonowanie szkół to usługa, którą oferujemy już od wielu lat na terenie całego kraju. Posiadamy kilkadziesiąt  przemysłowych generatorów ozonu o mocy od 40 g. / h do 240 g. /h, a nasi pracownicy posiadają niezbędne szkolenie BHP, wymagane do wykonywania tego typu usług dezynfekcji. Jeżeli szukasz profesjonalnej firmy i chcesz umówić termin ozonowania pomieszczeń – zadzwoń! Nasze ozonowanie zapewni bezpieczne i wolne od wirusów pomieszczenie w całej placówce oświatowej. Opiekujemy się naszymi klientami od momentu pierwszego kontaktu, dlatego już wtedy dbamy o ich komfort, w ramach tego dojeżdżamy na bezpłatną wycenę. Jeżeli interesuje cię ozonowanie przedszkola i cena tej usługi – skontakuj się z nami!
Gdzie nas znajdziesz: Ozonowanie Warszawa, Ozonowanie Kraków, Ozonowanie pomieszczeń Wrocław

Profesjonalne ozonowanie pomieszczeń przedszkola, żłobka, szkoły – Kastelnik produkujemy najlepszej jakość ozon w Polsce!

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0
  Rated 0 out of 5
  0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%