Ozonowanie pomieszczeń

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Ozonowanie pomieszczeń do 9000m3/h

Kastelnik przeprowadza profesjonalne ozonowanie pomieszczeń biurowych dla firmy i osób prywatnych na terenie całego kraju. Nasze oddziały posiadamy w wielu różnych miastach Polski. Ozonowanie po parwowirozie, jak również odkażenie po wirusie panleukopenii i dezynfekcja mieszkań po zdiagnozowanym przypadku oraz po chorobie zakaźnej. Dla alergików oferujemy dezynfekcję specjalistyczną bez użycia środków chemicznych. Odkażanie pomieszczeń za pomocą skutecznej metody ozonowania mieszkania, ozonowania domu czy też ozonowania pomieszczeń biurowych to sprawdzony od wielu lat sposób dezynfekcji. Nasze usługi oferujemy w miastach takich jak Poznań, Wrocław, Gliwice, Częstochowa, Kielce, Rzeszów, Bielsko- Biała, Żywiec. Oferujemy najczystszej jakości ozon w Polsce. Kastelnik najlepsza firma zajmująca się ozonowaniem pomieszczeń na terenie całego kraju - ozonujemy nawet do 9000 m3 na godzinę.

Ozonowanie pomieszczeń, ozonowanie firmy

Ozonowanie pomieszczeń to metoda dezynfekcji mieszkań oraz powierzchni biurowych, która pozwala na skuteczne usunięcie z powietrza niebezpiecznych bakterii, wirusów oraz różnego rodzaju alergenów. Metoda ta znajduje również szerokie zastosowanie przy usuwaniu nieprzyjemnych zapachów np. dymu papierosowego oraz usuwania zapachu spalenizny po pożarze. Ozon składa się z trójatomowych cząstek tlenu, ma on silne właściwości utleniające, a wg. Międzynarodowej Unii Chemii Czystej i Stosowanej - IUPAC - noszący nazwę trioxygen. Ozonowanie firmy w całym kraju

Ozonowanie mieszkań i prywatnych domów

Ważną informacją, dla osób pragnących zamówić usługę ozonowania jest fakt, iż w trakcie dezynfekcji ozonem, kontrola procesu ozonowania nie wpływa negatywnie na wyposażenie mieszkania czy też pomieszczenia biurowego tj. nie uszkadza urządzeń elektronicznych, przy stężeniach, na jakich pracujemy od 2 ppm - 10 ppm. Podczas prac związanych ze specjalistycznym oczyszczaniem powierzchni z sadzy, w trakcie ozonowania pomieszczeń po pożarach osiągamy wymagane stężenie na poziomie od 30 ppm do 40 ppm. W trakcie tej usługi wykorzystujemy kilkadziesiąt przemysłowych generatorów ozonu o mocy do 240 g./h.

Przemysłowe generatory ozonu

Po przeprowadzeniu zabiegu w ozonowanym pomieszczeniu, może pojawić się charakterystyczny zapach, który często jest wyczuwalny po burzy. Zapach po ozonowaniu pomieszczeń jest pozostałością produktów ubocznych powstałych podczas rozpadu cząstek ozonu i nie jest on niebezpieczny dla zdrowia człowieka. Taki efekt uzyskujemy, przy dużych stężeniach ozonu, jakie można uzyskać, stosując przemysłowe generatory ozonu powyżej 40 g. /h. Dodatkowo technik może zalecić przewietrzenie ozonowanych pomieszczeń mieszkalnych.

ozonowanie po zalaniach

Pomiar stężenia ozonu

Całkowity czas rozkładu ozonu uzależniony jest od czasu przeprowadzenia zabiegu ozonowania. Zawsze po przeprowadzanym zabiegu ozonowania dokonujemy pomiarów stężenia ozonu profesjonalnymi miernikami ozonu Drager Pac 8000 oraz sprawdzamy, czy w pomieszczeniu jest bezpieczne jego stężenie. Istnieje jednak teoria, mówiąca, iż czas ozonowania, powinien być równy czasowi rozkładu ozonu. W tym czasie nie powinno wchodzić się do pomieszczeń ozonowanych. Jeżeli ozonowanie trwało 120 minut, przez kolejne 120 minut, nie wolno wchodzić do pomieszczeń, w których wystąpił zabieg ozonowania. Po odczekaniu wskazanej jednostki czasu ozon w 100% ulega rozpadowi i można bezpiecznie korzystać z pomieszczeń wolnych od wirusów i bakterii.

Mgła po ozonowaniu

Wielu klientów pyta, o charakterystyczną mgłę, którą występuje podczas przeprowadzania usługi ozonowania pomieszczeń mieszkalnych. Wyjaśniamy, iż widoczna mgiełka jest to całkowicie naturalnym zjawiskiem spowodowanym reakcją ozonu (O3) z różnymi lotnymi związkami organicznymi.

Certyfikat ozonowania i faktura VAT

Po przeprowadzeniu usługi ozonowania pomieszczeń mieszkalnych, biurowych zawsze podpisujemy protokół wykonanej usługi oraz wystawiamy certyfikat ozonowania, który dostarczamy wraz z paragonem fiskalnym lub fakturą VAT.

Ozonowanie pomieszczeń, skuteczna dezynfekcja ozonem, metody usuwania niebezpiecznych wirusów i bakterii w pomieszczeniach biurowych i mieszkalnych

Kastelnik firma ozonująca pomieszczenia kompleksowo. Dobrze przeprowadzone ozonowanie pomieszczeń to sprawdzona technika dezynfekowania mieszkań, powierzchni biurowych, placówek oświatowych oraz zakładów przemysłowych i hal produkcyjnych.  Ozon usuwa ze skażonych powierzchni niebezpiecznych związki organiczne pleśnie, grzyby i wirusy w tym ten z 2019 r. Trioxygen (O3) został odkryty przez naukowca w Europie w osiemnastym wieku. Pewien biolog o nazwisku Marum, jako jeden z pierwszych ludzi na świecie miał sposobność poczuć zapach cząstek elektrostatycznych unoszących się w powietrzu. W swych najśmielszych snach nie przypuszczał, iż odkrył ozon – gaz tak niezwykle ważny dla życia na planecie Ziemia.

Ozonowanie pomieszczeń

Kastelnik oferuje profesjonalne usługi ozonowania pomieszczeń we wszystkich miastach na terenie całego kraju. Zajmujemy się ponadto czyszczeniami specjalistycznymi po i sprzątaniem po pożarze oraz czyszczeniem maszyn przemysłowych suchym lodem. Najnowsze technologie, którymi dysponujemy, na co dzień wspierają polski przemysł różnych branż i gałęzi.

Generatory ozonu o mocy od 40 g. /h – 240 g./h stosowane do ozonowania pomieszczeń – idealnie sprawdzają się do usuwania zapachu spalenizny po pożarach czy też dezynfekcji zalanych piwnic i garaży. Produkujemy najlepszej jakości O3 do dezynfekcji pojazdów transportu publicznego, autobusów, tramwajów czy też pasażerskich wagonów kolejowych. W ramach świadczonych usług oferujemy bezpłatny dojazd na miejsce ozonowania.

Jakie są etapy ozonowania pomieszczeń?

 • Ustalenie kubatury ozonowanych pomieszczeń;
 • Przygotowanie pomieszczeń mieszkania lub biura do przeprowadzenia zabiegu ozonowania;
 • Rozmieszczenie przemysłowych generatorów ozonu o mocy od 40 g. / h. – 240 g. /h;
 • Włączenie urządzeń i rozpoczęcie produkcji pożądanego stężenia ozonu;
 • Kontrola stężenia ozonu;
 • Zakończenie prac ozonowania pomieszczeń i przewietrzenie obiektu.

6 miejsc w szkole, które powinny być regularnie dezynfekowane

W czasach po roku 2019, specjalistyczne sprzątanie placówek oświatowych np. szkół i przedszkoli oraz innych placówek edukacyjnych ma zupełnie nowe oblicze. Duże skupiska ludności są obecnie niepożądane, a wiele specjalistycznych firm sprzątających, uległo szybkiemu przebranżowieniu w kierunku dezynfekcji oraz ozonowania. Nic dziwnego, że placówki oświatowe są jednym z głównych miejsc zakażeń różnymi chorobami, wśród których obecnie najbardziej wyróżnia się choroba COVID-19. Aby zwiększyć bezpieczeństwo i higienę na co dzień dla tysięcy uczniów i nauczycieli oraz innych pracowników oświaty należy regularnie dokonywać odkażania szkół np. poprzez ozonowanie pomieszczeń klasowych, korytarzy oraz szatni. W tym celu warto wybrać firmę zajmującą się dezynfekcją profesjonalnie, która ma wiedzę znacznie większą niż przeciętny człowiek zarówno o drobnoustrojach, jak i odpowiedniej metodzie odkażania.

Odkażanie specjalistyczne szkół wraz z ozonowaniem pomieszczeń

Firmy oferujące specjalistyczne sprzątanie i dezynfekcję miejsc publicznych, takie jak rodzinna firma Kastelnik oferują wiele usług związanych z odkażeniem i ozonowaniem pomieszczeń, w tym szkół, przedszkoli, świetlic, stołówek i salek katechetycznych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży licznym kursom i certyfikatom, które są poparte praktyką w różnych nawet trudnych warunkach, nasi specjaliści szybko i dokładnie zdezynfekują wszystkie pomieszczenia w szkole i poprawią komfort i bezpieczeństwo od zarazków. Dzięki ozonowaniu pomieszczeń placówek oświatowych, które uważamy jako jedną z najlepszych metodę dezynfekcji szkół, szybko i skutecznie usunięte zostaną w 100 procentach drobnoustroje z powierzchni ławek, a także oczyszczone zostanie powietrze z nieświeżego zapachu w szatni szkolnej po pomysłowej lekcji W-F. Zastanówmy się więc, na jakie miejsca w szkołach należy szczególnie zwrócić uwagę?

Ozonowanie powierzchni – szkoły i przedszkola stawiają na cykliczność dezynfekcji pomieszczeń

Najbardziej skuteczna dezynfekcja szkół to taka, którą powtarzamy cyklicznie. Jedną z metod jest ozonowanie pomieszczeń. W trakcie zabiegu tradycyjnej dezynfekcji należy zwrócić uwagę na odkażenie następujących elementów szkolnego wyposażenia:

 • Krzesła i stoły, z których korzystają dzieci i personel. Zdezynfekować należy zarówno ławki i biurka w klasie, jak i stoły oraz krzesła w jadalni czy stołówce;
 • zabawki, przybory i materiały edukacyjne wspólnego użytku;
 • toalety i łazienki;
 • poręcze, klamki do wszystkich drzwi;
 • automaty z jedzeniem i piciem;
 • sprzęty gimnastyczne (piłki, materace itp.).

Dezynfekcja ozonem pomieszczeń szkolnych

Najlepszą metodą dezynfekcji powierzchni w szkole jest ozonowanie pomieszczeń. To metoda obecnie bardzo szeroko stosowana w specjalistycznym sprzątaniu, dzięki której ekspresowo zwalczamy wirusy, bakterie, grzyby, pleśń i inne drobnoustroje. Ozon działa natychmiastowo i jest całkowicie bezpieczne dla otoczenia. Co więcej, zabieg ozonowania szkół neutralizuje nieprzyjemne wonie, które często w tego typu placówkach są obecne. Postaw na O3 i zwalcz ryzyko zakażenia! Poprawisz nie tylko bezpieczeństwo od zarazków, ale również komfort użytkowanie powierzchni wspólnych.

Oferujemy następujące usługi:

 • ozonowanie pomieszczeń;
 • ozonowanie mieszkania w tym usuwanie alergenów z sypialni, pokoju dziecka;
 • dezynfekcja ozonem skażonych powierzchni po chorobie zakaźnej;
 • ozonowanie powierzchni biurowych po zdiagnozowanym przypadku SARS-CoV-2;
 • ozonowanie firmy;
 • ozonowanie zakładów przemysłowych i produkcyjnych;
 • ozonowanie hal magazynowych;
 • ozonowanie kościołów i miejsc sakralnych;
 • ozonowanie pojazdów i środków transportu publicznego;
 • ozonowanie przedszkoli, szkoły, żłobki – placówki oświaty;
 • ozonowanie placówek medycznych; szpitale, przychodnie zdrowia;
 • ozonowanie punktów aptecznych i aptek;
 • ozonowanie placówek handlowo – usługowych;
 • ozonowanie siłowni i klubu fitness;
 • ozonowanie sklepu spożywczego;
 • usuwanie alergenów i roztoczy;
 • odgrzybianie klimatyzacji samochodowej
 • odgrzybianie klimatyzacji w domu lub w biurze;
 • odgrzybianie wilgotnych powierzchni;
 • odgrzybianie zalanych i mokrych ścian;
 • odgrzybianie mieszkań;
 • ozonowanie po zalaniach;
 • ozonowanie i usuwanie zapachów po pożarach;
 • ozonowanie mieszkań po zmarłych wraz z dezynfekcją po zgonie;
 • ozonowanie żywności;
 • usuwanie bakterii;
 • usuwanie nieprzyjemnych zapachów przy odpowiednim stężeniu ozonu;

W jakich miastach pracujemy?

FAQ – pytania i odpowiedzi o ozonowanie pomieszczeń

Czy ozonowanie pomaga na COVID?

Ozonowanie zostało uznane przez NIZP-PZH za metodę akceptowalną w procesie odkażania przestrzeni. Ozon może być skuteczny w dezynfekcji koronawirusa SARS-CoV-2. Zgodnie z powyższą opinią, aby czas ozonowania był skuteczny, należy zabieg przeprowadzać w ściśle kontrolowanych warunkach. Pod uwagę brany jest czas ekspozycji na ozon oraz jego stężenia. Wykazano doświadczalnie, że udział procentowy wirusów zachowujących żywotność po ozonowaniu w komorze powietrznej zmniejszał się ekspotencjalnie w miarę wzrostu stężenia ozonu w powietrzu. Takie są suche fakty na temat tej metody walki z groźnymi wirusami i bakteriami.

Na czym polega ozonowanie i czy jest bezpieczne?

Ozonowanie jest bezpiecznym zabiegiem dezynfekcji pomieszczeń. Skutecznie zabija bakterie, wirusy, zarodniki pleśni i grzybów oraz alergeny w pokoju dziecięcym lub sypialni. Procesowi ozonowania poddawana jest woda pitna oraz żywność. Ozon jest jednym z najsilniejszych naturalnych utleniaczem, ulega biodegradacji do czystego tlenu. W przeciwieństwie do skomplikowanych środków chemicznych nie pozostawia po sobie toksycznych półproduktów rozpadu. Warto podczas usługi ozonowania mieszkania monitorować stężenia ozonu w przestrzeni, a także sprawdzać uszczelnienia wentylacji i drzwi. Stężenie ozonu powyżej 1 ppm szkodzi dla zdrowia. Należy więc kontrolować czas ekspozycji, oraz przeliczyć ilość danych , takich jak kubatura pomieszczenia przed przystąpieniem do zabiegu ozonowania. Odpowiedniej skuteczności nie da się osiągnąć generatorami ozonu o mocy 7g. / godzin.

Czy w ozonowanym pomieszczeniu mogą przebywać osoby postronne?

Zdecydowanie nie ma takiej możliwości, by w trakcie pracy naszych techników w mieszkaniu lub pomieszczeniu biurowym przebywał ktokolwiek. Ozon jest gazem silnie trującym. Bezpieczne stężenia osiąga się po zakończeniu zabiegu ozonowania i przeprowadzeniu odpowiednich pomiarów.

Ozonowanie mieszkania – jak przygotować pomieszczenie?

Podczas odkażania pomieszczeń, przy zabiegu ozonowania w przestrzeniach odkażanych nie mogą przebywać żadne istoty żywe. Należy usunąć z pomieszczenia rośliny oraz zwierzęta. Pomieszczenie powinno być szczelnie zamknięte, aby ozon nie wydostawał się do sąsiednich pomieszczeń lub na klatkę schodową. W budynkach wielorodzinnych należy zabezpieczyć kratki wentylacyjne. Nie ma potrzeby dodatkowego zabezpieczenia telewizora, komputera, jednak należy usunąć dzieła sztuki np.obrazy olejne. Żywność, która jest pozostawiona w pomieszczeniu ,nie ulegnie zniszczeniu ani skażeniu i będzie zdatna do spożycia.

Czy można ozonować pomieszczenia samodzielnie?

Zabieg dezynfekcji ozonem, mogą przeprowadzać wyłącznie przeszkoleni pracownicy lub osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje.

Po jakim czasie można wrócić do mieszkania po zabiegu ozonowania?

Po zakończonym procesie ozonowania należy odczekać co najmniej tyle samo czasu, ile trwał zabieg ozonowania. Stężenie ozonu w powietrzu musi osiągnąć bezpieczne wartości. Po powrocie zaleca się wywietrzyć ozonowane pomieszczenie. Charakterystyczny zapach nie jest szkodliwy i może utrzymywać się kilka dni.

Całodobowy kontakt 7/24 h

Firma ozonująca pomieszczenia Kastelnik od 2013 r. oferuje specjalistyczne ozonowanie pomieszczeń mieszkalnych oraz biura firm na terenie całego kraju. Działamy całodobowo przez 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. Pracujemy niezwykle wydajnie z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa BHP. Masz pytania na temat odkażania powierzchni ozonem? Zadzwoń do nas!

Profesjonalne ozonowanie pomieszczeń Kastelnik – najlepszej jakość ozon w Polsce!

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

4.8
4,8 rating
4.8 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 13)
Doskonale77%
Bardzo dobrze23%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%