Ozonowanie pomieszczeń

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Ozonowanie pomieszczeń do 9000m3/h

Kastelnik przeprowadza profesjonalne ozonowanie pomieszczeń biurowych dla firmy i osób prywatnych na terenie całego kraju. Nasze oddziały posiadamy w wielu różnych miastach Polski. Ozonowanie po parwowirozie, jak również odkażenie po wirusie panleukopenii i dezynfekcja mieszkań po zdiagnozowanym przypadku oraz po chorobie zakaźnej.
Dla alergików oferujemy dezynfekcję specjalistyczną bez użycia środków chemicznych.

Odkażanie pomieszczeń za pomocą skutecznej metody tj. ozonowanie mieszkania, ozonowanie domu czy też ozonowania pomieszczeń biurowych to sprawdzony od wielu lat sposób dezynfekcji trujących organizmów.
Nasze usługi oferujemy w miastach takich jak Poznań, Wrocław, Gliwice, Częstochowa, Kielce, Rzeszów, Bielsko-Biała, Żywiec. Oferujemy najczystszej jakości ozon w Polsce. Kastelnik najlepsza firma zajmująca się ozonowaniem pomieszczeń na terenie całego kraju - ozonujemy nawet do 9000 m3/h.

Jeśli szukasz profesjonalnej firmy, która przeprowadzi ozonowanie pomieszczeń, to Kastelnik jest dla Ciebie odpowiednim wyborem! Posiadamy dużą ilość ozonatorów i mamy wieloletnie doświadczenie w dziedzinie dezynfekcji powietrza po patogenach, a nasz zespół ekspertów będzie w stanie szybko przeprowadzić ozonowanie skażonych pomieszczeń. Zadzwoń i poznaj naszą ofertę.

Ozonowanie pomieszczeń, ozonowanie firmy

Ozonowanie pomieszczeń to metoda dezynfekcji mieszkań oraz powierzchni biurowych, która pozwala na skuteczne usunięcie z powietrza niebezpiecznych bakterii, wirusów oraz różnego rodzaju alergenów, a także trujących związków chemicznych.

Metoda ta znajduje również szerokie zastosowanie przy usuwaniu nieprzyjemnych zapachów np. dymu papierosowego oraz usuwania zapachu spalenizny po pożarze. Ozon składa się z trójatomowych cząstek tlenu, ma on silne właściwości utleniające, a wg. Międzynarodowej Unii Chemii Czystej i Stosowanej - IUPAC - noszący nazwę trioxygen. Ozonowanie firmy w całym kraju

Profesjonalne ozonowanie mieszkań i prywatnych domów

Ważną informacją, dla osób pragnących zamówić usługę ozonowania mieszkania jest fakt, iż w trakcie dezynfekcji ozonem, kontrola procesu ozonowania nie wpływa negatywnie na wyposażenie nieruchomości, czy też sprzęty pomieszczenia biurowego.

Nie uszkadza urządzeń elektronicznych, przy stężeniach, na jakich pracujemy od 2 ppm - 10 ppm. Podczas prac związanych ze specjalistycznym oczyszczaniem powierzchni z sadzy, w trakcie ozonowania pomieszczeń po pożarach osiągamy wymagane stężenie na poziomie od 30 ppm do 40 ppm. W trakcie tej usługi wykorzystujemy kilkadziesiąt przemysłowych generatorów ozonu o mocy do 240 g./h.

Przemysłowe generatory ozonu o dużej mocy

Po przeprowadzeniu zabiegu w ozonowanym pomieszczeniu, może pojawić się charakterystyczny zapach, który często jest wyczuwalny po burzy. Zapach po ozonowaniu jest efektem rozpadu cząstek ozonu, które zamieniają się na powrót w tlen.

Ta charakterystyczna woń nie jest niebezpieczna dla zdrowia człowieka, ale nie wszyscy o tym wiedzą. Mgłę w trakcie ozonowania uzyskujemy, przy dużych stężeniach ozonu (powyżej 10 ppm), a takie można uzyskać, stosując przemysłowe generatory ozonu o mocy powyżej 40 g/h. Na koniec technik może zalecić przewietrzenie ozonowanych pomieszczeń mieszkalnych i wniesienie kwiatów z powrotem do domu.

ozonowanie certyfikat

Pomiar stężenia ozonu

Całkowity czas rozkładu ozonu uzależniony jest od czasu przeprowadzenia zabiegu ozonowania. Zawsze po przeprowadzanym zabiegu ozonowania dokonujemy pomiarów stężenia ozonu profesjonalnymi miernikami ozonu Drager Pac 8000 oraz sprawdzamy, czy w pomieszczeniu jest bezpieczne jego stężenie. Istnieje jednak teoria, mówiąca, iż czas ozonowania, powinien być równy czasowi rozkładu ozonu.

W tym czasie nie powinno wchodzić się do pomieszczeń ozonowanych. Jeżeli ozonowanie trwało 120 minut, przez kolejne 120 minut, nie wolno wchodzić do pomieszczeń, w których wystąpił zabieg ozonowania. Po odczekaniu wskazanej jednostki czasu ozon w 100% ulega rozpadowi i można bezpiecznie korzystać z pomieszczeń wolnych od wirusów i bakterii.

Mgła po ozonowaniu

Wielu klientów pyta, o charakterystyczną mgłę, którą występuje podczas przeprowadzania usługi ozonowania pomieszczeń mieszkalnych. Wyjaśniamy, iż widoczna mgiełka jest to całkowicie naturalnym zjawiskiem spowodowanym reakcją ozonu (O3) z różnymi lotnymi związkami organicznymi.

Certyfikat ozonowania i faktura VAT

Po przeprowadzeniu usługi ozonowania pomieszczeń mieszkalnych, biurowych zawsze podpisujemy protokół wykonanej usługi oraz wystawiamy certyfikat ozonowania, który dostarczamy wraz z paragonem fiskalnym lub fakturą VAT.

Ozonowanie pomieszczeń, bezpieczna dezynfekcja ozonem! Jakie są skuteczne metody usuwania wirusów i bakterii z biura firmy?

Kastelnik to firma ozonująca pomieszczenia kompleksowo. Dobrze przeprowadzone ozonowanie pomieszczeń to sprawdzona technika dezynfekowania mieszkań, powierzchni biurowych, placówek oświatowych oraz zakładów przemysłowych i hal produkcyjnych.

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Ozon usuwa ze skażonych powierzchni niebezpiecznych związki organiczne pleśnie, grzyby i wirusy w tym ten z 2019 r. Trioxygen (O3) został odkryty przez naukowca w Europie w osiemnastym wieku. Pewien biolog o nazwisku Marum, jako jeden z pierwszych ludzi na świecie miał sposobność poczuć zapach cząstek elektrostatycznych unoszących się w powietrzu. W swych najśmielszych snach nie przypuszczał, iż odkrył ozon – gaz tak niezwykle ważny dla życia na planecie Ziemia.

Często zamawiana usługa: dezynfekcja pomieszczeń po parwowirozie we Wrocławiu

Usuwanie zapachów za pomocą ozonu ma sens. Gdzie jeszcze sprawdzi sie ozon?

Ozonowanie powietrza ma wiele zalet, ale właściwe stężenie ozonu to jeden z podstawowych warunków na usunięcie niepożądanych zapachów z pomieszczenia. Generator ozonu służy nie tylko w oczyszczaniu powietrza, ale także pomagają usunąć trujące związki chemiczne pochodzenia organicznego i nieorganicznego. Ozonowanie pomoże wyeliminowac zarówno jady trupie w mieszkania po zgonie, jak i usunąć toksyny wydobywające się ze ściany pełniej sadzy. W obu przypadkach po zakończeniu ozonowania warto wywietrzyć dokładanie całą przestrzeń.

Ozonujesz mieszkanie? Nie zapomnij o wietrzeniu!

Czas każdego zabiegu, technik dobiera indywidualnie po przeliczeniu kubatury i wielkości pomieszczenia. Wysokośc ma tu kluczowe znaczenie. Im mniejsze pomnieszczenie, tym czas ozonowania jest krótszy.

Warto stosować się do instrukcji obsługi urządzenia do ozonowanie, wg. zaleceń producenta. Należy pamietać, że użądzenia mogą nieznaczenie różnić sie między sobą, a ich moc będzie warunkować, jaki czas potrzebny będzie do uzyskania właściwego stężenia.

Czy można spać w pokoju po ozonowaniu?

Jak najbardziej, można spać w pokoju po wykonaniu zabiegu ozonowania. Ta metoda dezynfekcji pozwala likwidować wszelkie drobnoustroje i alergeny z powietrza i po dokładnym wywietrzeniu lokalu nie ma się czego bać. Ozon likwiduje błony białek w komórkach wirusów w czasie krótszym niż 10 sekund!

Co więcej, zabieg przemysłowym generatorem ozonu pozwala wyeliminować niechciane owady z pomieszczeń, takie jak muchy, karaczany, pluskwy i rybiki. Z powodzeniem stosowany jest również w likwidacji gryzoni z mieszkań. Dziś chyba wszyscy już wiedzą, że ozon likwiduje także nieprzyjemne zapachy w pokoju, takie jak dym papierosowy, zapach stęchlizny, spalenizny i zapachy odzwierzęce.

Kastelnik – usuwanie zapachów – kontakt 7 dni w tygodniu

Ozon pozostawia w pokoju po zabiegu rześki zapach przypominający woń jak po burzy. Tak odkażony pokój to gwarancja dobrego samopoczucia i lepszej odporności dla osób przebywających w nim na co dzień.

Odkażanie za pomocą ozonu na własną rękę lepiej sobie darować i zlecić je specjalistom, którzy dostosują stężenie do wielkości powierzchni i rodzaju drobnoustrojów, z jakimi mamy do czynienia. Najpopularniejszą obecnie metodą dezynfekcji jest ozonowanie pomieszczeń, opinie zadowolonych klientów to potwierdzają.

Ozonowanie pomieszczeń – usługi firmy Kastelnik

Kastelnik oferuje profesjonalne usługi ozonowania pomieszczeń we wszystkich miastach na terenie całego kraju. Zajmujemy się ponadto czyszczeniami specjalistycznymi po i sprzątaniem po pożarze oraz czyszczeniem maszyn przemysłowych suchym lodem. Najnowsze technologie, którymi dysponujemy, na co dzień wspierają polski przemysł różnych branż i gałęzi.

profesjonalne ozonowanie pomieszczen

Generatory ozonu o mocy od 40 g. /h – 240 g./h stosowane do ozonowania pomieszczeń – idealnie sprawdzają się do usuwania zapachu spalenizny po pożarach czy też dezynfekcji zalanych piwnic i garaży. Produkujemy najlepszej jakości O3 do dezynfekcji pojazdów transportu publicznego, autobusów, tramwajów czy też pasażerskich wagonów kolejowych. W ramach świadczonych usług oferujemy bezpłatny dojazd na miejsce ozonowania.

Jakie są etapy ozonowania pomieszczeń?

 • Ustalenie kubatury ozonowanych pomieszczeń;
 • Przygotowanie pomieszczeń mieszkania lub biura do przeprowadzenia zabiegu ozonowania;
 • Rozmieszczenie przemysłowych generatorów ozonu o mocy od 40 g. / h. – 240 g. /h;
 • Włączenie urządzeń i rozpoczęcie produkcji pożądanego stężenia ozonu;
 • Kontrola stężenia ozonu;
 • Zakończenie prac ozonowania pomieszczeń i przewietrzenie obiektu.

Jakie są etapy ozonowania pomieszczeń?

6 miejsc w szkole, które powinny być regularnie dezynfekowane

W czasach po roku 2019, specjalistyczne sprzątanie placówek oświatowych np. szkół i przedszkoli oraz innych placówek edukacyjnych ma zupełnie nowe oblicze. Duże skupiska ludności są obecnie niepożądane, a wiele specjalistycznych firm sprzątających, uległo szybkiemu przebranżowieniu w kierunku dezynfekcji oraz ozonowania.

Nic dziwnego, że placówki oświatowe są jednym z głównych miejsc zakażeń różnymi chorobami, wśród których obecnie najbardziej wyróżnia się choroba COVID-19. Aby zwiększyć bezpieczeństwo i higienę na co dzień dla tysięcy uczniów i nauczycieli oraz innych pracowników oświaty należy regularnie dokonywać odkażania szkół np. poprzez ozonowanie pomieszczeń klasowych, korytarzy oraz szatni.

W tym celu warto wybrać firmę zajmującą się dezynfekcją profesjonalnie, która ma wiedzę znacznie większą niż przeciętny człowiek zarówno o drobnoustrojach, jak i odpowiedniej metodzie odkażania.

Kastelnik – dezynfekcja drobnoustrojów – potwierdzona certyfikatem

Odkażanie specjalistyczne szkół wraz z ozonowaniem pomieszczeń

Firmy oferujące specjalistyczne sprzątanie i dezynfekcję miejsc publicznych, takie jak rodzinna firma Kastelnik oferują wiele usług związanych z odkażeniem i ozonowaniem pomieszczeń, w tym szkół, przedszkoli, świetlic, stołówek i salek katechetycznych.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży licznym kursom i certyfikatom, które są poparte praktyką w różnych nawet trudnych warunkach, nasi specjaliści szybko i dokładnie zdezynfekują wszystkie pomieszczenia w szkole i poprawią komfort i bezpieczeństwo od zarazków. Dzięki ozonowaniu pomieszczeń placówek oświatowych, które uważamy jako jedną z najlepszych metodę dezynfekcji szkół, szybko i skutecznie usunięte zostaną w 100 procentach drobnoustroje z powierzchni ławek, a także oczyszczone zostanie powietrze z nieświeżego zapachu w szatni szkolnej po pomysłowej lekcji W-F. Zastanówmy się więc, na jakie miejsca w szkołach należy szczególnie zwrócić uwagę?

dezynfekcja ozonem szkoły, przedszkola

Zdjęcie: dezynfekcja ozonem szkoły © 2023 Kastelnik

Ozonowanie powierzchni – szkoły i przedszkola stawiają na cykliczność dezynfekcji pomieszczeń

Najbardziej skuteczna dezynfekcja szkół to taka, którą powtarzamy cyklicznie. Jedną z metod jest ozonowanie pomieszczeń. W trakcie zabiegu tradycyjnej dezynfekcji należy zwrócić uwagę na odkażenie następujących elementów szkolnego wyposażenia:

 • Krzesła i stoły, z których korzystają dzieci i personel. Zdezynfekować należy zarówno ławki i biurka w klasie, jak i stoły oraz krzesła w jadalni czy stołówce;
 • zabawki, przybory i materiały edukacyjne wspólnego użytku;
 • toalety i łazienki;
 • poręcze, klamki do wszystkich drzwi;
 • automaty z jedzeniem i piciem;
 • sprzęty gimnastyczne (piłki, materace itp.).
ozonowanie pomieszczeń szkolnych

Zdjęcie: ozonowanie pomieszczeń szkolnych © 2023 Kastelnik

Dezynfekcja ozonem pomieszczeń szkolnych

Najlepszą metodą dezynfekcji powierzchni w szkole jest ozonowanie pomieszczeń. To metoda obecnie bardzo szeroko stosowana w specjalistycznym sprzątaniu, dzięki której ekspresowo zwalczamy wirusy, bakterie, grzyby, pleśń i inne drobnoustroje. Ozon działa natychmiastowo i jest całkowicie bezpieczne dla otoczenia.

Co więcej, zabieg ozonowania szkół neutralizuje nieprzyjemne wonie, które często w tego typu placówkach są obecne. Postaw na O3 i zwalcz ryzyko zakażenia! Poprawisz nie tylko bezpieczeństwo od zarazków, ale również komfort użytkowanie powierzchni wspólnych.

Ile kosztuje ozonator blue planet

Zdjęcie: ozonator Blue Planet © 2023 Kastelnik

Oferujemy następujące usługi:

Zależy nam na spełnianiu Twoich potrzeb i dostarczaniu wysokiej ozonu do odkażania. Dzięki naszemu doświadczeniu w tej dziedzinie możemy zagwarantować, że Twój zespół szybko wróci do pracy. Poniżej lista usług, jakie możemy wykonać dla Ciebie.

 • ozonowanie pomieszczeń;
 • ozonowanie mieszkań w tym usuwanie alergenów z sypialni, pokoju dziecka;
 • dezynfekcja ozonem skażonych powierzchni po chorobie zakaźnej;
 • ozonowanie powierzchni biurowych po zdiagnozowanym przypadku SARS-CoV-2;
 • profesjonalne ozonowanie firmy;
 • ozonowanie zakładów przemysłowych i produkcyjnych;
 • ozonowanie hal magazynowych;
 • dezynfekcja pomieszczeń magazynu;
 • ozonowanie kościołów i miejsc sakralnych;
 • ozonowanie pojazdów i środków transportu publicznego;
 • ozonowanie przedszkoli, szkoły, żłobki – placówki oświaty;
 • ozonowanie placówek medycznych; szpitale, przychodnie zdrowia;
 • ozonowanie punktów aptecznych i aptek;
 • ozonowanie samochodu;
 • ozonowanie placówek handlowo – usługowych;
 • ozonowanie siłowni i klubu fitness;
 • ozonowanie sklepu spożywczego;
 • usuwanie alergenów i roztoczy;
 • odgrzybianie klimatyzacji samochodowej;
 • odgrzybianie klimatyzacji w domu lub w biurze;
 • odgrzybianie wilgotnych powierzchni;
 • odgrzybianie zalanych i mokrych ścian;
 • odgrzybianie mieszkań;
 • ozonowanie po zalaniach;
 • ozonowanie i usuwanie zapachów po pożarach;
 • ozonowanie mieszkań po zmarłych wraz z dezynfekcją po zgonie;
 • ozonowanie żywności;
 • usuwanie bakterii;
 • usuwanie nieprzyjemnych zapachów przy odpowiednim stężeniu ozonu;

W jakich miastach pracujemy?

usuwanie zapachów

Zdjęcie: piwnica w trakcie zabiegu usuwania zapachów © 2023 Kastelnik

Czyszczenie celi więzienia za pomocą ozonu – dezynfekcja nieczystości

Czyszczenie celi więzienia ozonem polega na wykonaniu usługi wymycia nieczystości w areszcie śledczym w pierwszej kolejności, a następnie przeprowadzeniu odkażania ozonem. Usługa dezynfekcji celi wiezienia dostępna jest na terenie całego kraju. Więźniowie często w akcie desperacji oddają mocz i robią stolec na podłogę, a następnie rozsmarowują tymi nieczystościami ściany celi w więzieniu lub areszcie.

Kompleksowym oczyszczenie i odkażeniu skażonego pomieszczenia to kwestia bezpieczeństwa kolejnych osób, które zostaną osadzone w tym pomieszczeniu. Firma sprzątająca Kastelnik oferuje sprzątanie ekstremalne w nietypowych miejscach. Czyszczenie ekstremalne jest zazwyczaj wdrażane w miejscach, w których jest dużo nieczystości w powietrzu, a generatory ozonu w sprawnych rękach techników z firmy Kastelnik czynią cuda.

Czy ozonowanie pomaga usunąć wirusy?

Ozonowanie zostało uznane przez NIZP-PZH za metodę akceptowalną w procesie odkażania przestrzeni. Ozon może być skuteczny w dezynfekcji koronawirusa SARS-CoV-2. Zgodnie z powyższą opinią, aby czas ozonowania był skuteczny, należy zabieg przeprowadzać w ściśle kontrolowanych warunkach.

Pod uwagę brany jest czas ekspozycji na ozon oraz jego stężenia. Wykazano doświadczalnie, że udział procentowy wirusów zachowujących żywotność po ozonowaniu w komorze powietrznej zmniejszał się ekspotencjalnie w miarę wzrostu stężenia ozonu w powietrzu. Takie są suche fakty na temat tej metody walki z groźnymi wirusami i bakteriami.

Na czym polega ozonowanie i czy jest bezpieczne?

Ozonowanie jest bezpiecznym zabiegiem dezynfekcji pomieszczeń. Skutecznie zabija bakterie, wirusy, zarodniki pleśni i grzybów oraz alergeny w pokoju dziecięcym lub sypialni. Procesowi ozonowania poddawana jest woda pitna oraz żywność. Ozon jest jednym z najsilniejszych naturalnych utleniaczem, ulega biodegradacji do czystego tlenu.

W przeciwieństwie do skomplikowanych środków chemicznych nie pozostawia po sobie toksycznych półproduktów rozpadu. Warto podczas usługi ozonowania mieszkania monitorować stężenia ozonu w przestrzeni, a także sprawdzać uszczelnienia wentylacji i drzwi. Stężenie ozonu powyżej 1 ppm szkodzi dla zdrowia.

Należy więc kontrolować czas ekspozycji, oraz przeliczyć ilość danych , takich jak kubatura pomieszczenia przed przystąpieniem do zabiegu ozonowania. Odpowiedniej skuteczności nie da się osiągnąć generatorami ozonu o mocy 7g./h.

Czy w ozonowanym pomieszczeniu mogą przebywać osoby postronne?

Zdecydowanie nie ma takiej możliwości, by w trakcie pracy naszych techników w mieszkaniu lub pomieszczeniu biurowym przebywał ktokolwiek. Ozon jest gazem silnie trującym. Bezpieczne stężenia osiąga się po zakończeniu zabiegu ozonowania i przeprowadzeniu odpowiednich pomiarów.

salon samochodowy w czasie odkażania, O3

Zdjęcie: salon samochodowy Audi, VW w czasie odkażania © 2023 Kastelnik

Ozonowanie biura, mieszkania – jak przygotować pomieszczenie?

Podczas odkażania pomieszczeń, przy zabiegu ozonowania w przestrzeniach odkażanych nie mogą przebywać żadne istoty żywe. Należy usunąć z pomieszczenia rośliny oraz zwierzęta. Pomieszczenie powinno być szczelnie zamknięte, aby ozon nie wydostawał się do sąsiednich pomieszczeń lub na klatkę schodową.

W budynkach wielorodzinnych należy zabezpieczyć kratki wentylacyjne. Nie ma potrzeby dodatkowego zabezpieczenia telewizora, komputera, jednak należy usunąć dzieła sztuki np.obrazy olejne. Żywność, która jest pozostawiona w pomieszczeniu ,nie ulegnie zniszczeniu ani skażeniu i będzie zdatna do spożycia.

Ile czasu musi upłynać od uzyskania maksymalnego stężenia do momentu pełnego rozpadu ozonu?

Po zakończonym procesie ozonowania należy odczekać co najmniej tyle samo czasu, ile trwał zabieg ozonowania. Stężenie ozonu w powietrzu musi osiągnąć bezpieczne wartości, czyli te bliskie zeru. Po powrocie zaleca się wywietrzyć ozonowane pomieszczenie. Charakterystyczny zapach nie jest szkodliwy i może utrzymywać się przez kilka godzin.

Co daje ozonowanie pokoju w domu?

Zastanawiasz się, czy warto ozonować mieszkanie? Jak najbardziej! Ta metoda dezynfekcji
pozwala likwidować wszelkie trujące drobnoustroje i alergeny z powietrza. Ozon przy
odpowiednim stężeniu potrafi zlikwidować komórki wirusów w czasie krótszym niż 10 sekund! Co
więcej, ozonowanie mieszkania za pomocą generatora ozonu o dużej mocy pozwala, przy
stężeniu powyżej 10 ppm wyeliminować niechciane owady z zaniedbanych pomieszczeń
mieszkalnych, takie jak muchy, karaczany, pluskwy i rybiki.

Cena ozonowania małego mieszkania do 50 m/2 to koszt 450 zł.

Cena ozonowanie średniego mieszkania do 80 m/2 to koszt 500 zł.

Cena ozonowania dużego mieszkania do 100 m/2 to koszt 600 zł. 

Silny zapach ozonu nie będzie miał negatywnych skutków ubocznych dla naszego zdrowia, jeżeli
stężenie ozonu po zabiegi wynosić będzie 0 ppm. Warto dezynfekować mieszkania ozonem,
należy przy tym badać poziom stężenia ozonu w powietrzu przed w trakcie i po zabiegu. Powyżej
0,5 ppm ozon jest trujący dla człowieka, należy więc po zabiegu odczekać pewien czas, do jego
całkowitego rozkładu. Skutki uboczne zatrucia ozonem to zawroty głowy, wymioty i problemy z
oddychaniem. Objawy mogą być różne w zależności od naszej odporności. Wykonanie więc w
bezpieczny sposób tego zabiegu jest sprawą najważniejszą.

Kiedy ozonowanie w mieszkaniu sprawdza się najbardziej?

Odkażanie ozonem w mieszkaniu z powodzeniem stosowane jest w likwidacji groźnych
patogenów, obecnych w powietrzu po przebytych chorobach zakaźnych. Szkodliwe
drobnoustroje są w eliminowane w naturalny sposób. Należy również dodać, że ozon likwiduje
także nieprzyjemne zapachy w pokoju, takie jak dym papierosowy, zapach stęchlizny, spalenizny i
zapachy odzwierzęce. Ozonowanie najbardziej sprawdza się więc u palaczy i w wynajmowanych
mieszkaniach, gdzie spełnia również funkcje dezynfekujące. Ozon pozostawia w pokoju po
zabiegu rześki zapach przypominający woń jak po dużej burzy. Pokój zdezynfekowany ozonem to
gwarancja dobrego samopoczucia i lepszej odporności dla osób przebywających w nim na co
dzień.

Czy ozonowanie w domu jest bezpieczne?

Samodzielne ozonowanie mieszkania lepiej sobie darować i zlecić je specjalistom, którzy
dostosują stężenie do wielkości powierzchni i rodzaju zarazków np. drobnoustrojów, z jakimi
mamy do czynienia. Wiele osób z branży DDD twierdzi, że najpopularniejszą obecnie metodą
dezynfekcji jest właśnie ozonowanie pomieszczeń, a opinie licznych zadowolonych klientów, to
potwierdzają.

Profesjonalne usługi Kastelnik – najlepszej jakość ozonu w Polsce!

Firma ozonująca pomieszczenia Kastelnik od 2013 r. oferuje specjalistyczne ozonowanie pomieszczeń mieszkalnych oraz biura firm na terenie całego kraju. W naszej stałej ofercie są usługi sterylizacji za pomoca najlepszej jakości ozonu.

Działamy całodobowo przez 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. Pracujemy niezwykle wydajnie z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa bezpieczeńśtwa wymaganego w czasie całego zabiegu. Masz pytania na temat odkażania powierzchni ozonem? Zadzwoń teraz!

Najczęstsze pytania o ozonowanie pomieszczeń — FAQ

Odkażanie pomieszczeń za pomocą ozonu to pewne procedury odnośnie do jego stężenia oraz czasu, w jakim jest ono utrzymywane. Dotyczy to przede wszystkim pomieszczeń biurowych, mieszkalnych oraz firmy i laboratorium jeśli takowe posiadamy.

często zadawane pytania

W większości przypadków osiąga się stężenie w zakresie do 5 ppm do 10 ppm i w zupełności wystarcza ono do skutecznej sterylizacji. Ilość ozonatorów potrzebnych do zagazowania pomieszczenia jest wyliczana na podstawie kubatury lokalu oraz wydajności urządzeń. Poniżej najczęściej pojawiające się pytania.

Co daje ozonowanie pomieszczeń?

Ozonowanie pomieszczeń gwarantuje usunięcie z powierzchni wszelkich niebezpiecznych związków organicznych oraz toksyn. Wśród najbardziej niebezpiecznych dla zdrowia ludzi patogenów wymienić można wirusy, grzyby oraz pleśnie. Ozonowanie mieszkania to pewność, iż zabite zostały plechy czy grzybnie, ale również ich wolne rodniki obecne w powietrzu. Dezynfekcja za pomocą ozonu jest więc bezpieczną metodą odkażania skażonych powierzchni, zapewniającą bezpieczne oraz zdrowe warunki życia dla nas i naszych bliskich.

Czy ozonowanie pomieszczeń jest szkodliwe?

Ozonowanie pomieszczeń mieszkalnych lub biurowych to skuteczna i bezpieczna metoda dezynfekcji powietrza z niebezpiecznych patogenów. Podczas ozonowana nie stosuje się żadnej silnej, zagrażającej zdrowiu chemii specjalistycznej.

Praca ozonatora polega na rozbijaniu cząsteczek tlenu (O2) i łączeniu ich w cząsteczki ozonu (O3), za pomocą których odkażane są skażone pomieszczenia. Ostatni etap to rozpad powstałych cząsteczek ozonu na tlen, bez pojawienia się odpadów wtórnych. Ozonowanie jest więc bardzo bezpieczną formą eliminacji szkodliwych drobnoustrojów.

Czy można przebywać w pomieszczeniu w trakcie ozonowania?

Podczas ozonowania w pomieszczeniach nie mogą przebywać żadne istoty żywe (zwierzęta, rośliny, ludzie), natomiast żywność należy schować do szczelnych opakowań. Po zakończonym procesie ozonowania należy odczekać co najmniej 4 godziny do ponownego powrotu do pomierzeń mieszkalnych. Po wykonaniu zabiegu wszystkie przedmioty mające późniejszy bezpośredni kontakt z żywnością muszą zostać dokładnie umyte, a mieszkanie wywietrzone.

Czy można ozonować pomieszczenia samodzielnie?

Zabieg dezynfekcji ozonem, powinni przeprowadzać wyłącznie przeszkoleni pracownicy lub osoby posiadające odpowiednie szkolenie. Ozon jest gazem trującym i przy wysokich stężeniach może doprowadzić do zatrucia organizmu.

Czy w trakcie ozonowania stężenie jest w jakiś sposób mierzone?

Ozonowanie pomieszczeń polega nie tylko na wypuszczeniu gazu z urządzenia, ale również na pomiarze stężenia ozonu. Czynności tej dokonuje się za pomocą skalibrowanych mierników ozonu, najczęściej firmy Dräger. Mierniki ozonu są urządzeniami pomiarowymi, dzięki którym wiemy dokładnie jakie stężenie ozonu występuje aktualnie w powietrzu. Dobrej klasy przyrząd pomiarowy potrafi dokonać pomiaru w zakresie 0,1 ppm do 100 ppm.

Kastelnik – czas na ozonowanie pomieszczeń!

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  4,8
  Rated 4,8 out of 5
  4,8 out of 5 stars (based on 15 reviews)
  Excellent80%
  Very good20%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%