Ozonowanie po zgonie w mieszkaniach i usuwanie nieprzyjemnego zapachu

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Ozonowanie po zgonie to nowoczesna metoda dezynfekcji, która podbiła ostatnio rynek branży usług sprzątających. Warto zwrócić uwagę, iż w ciągu ostatniego roku ozonowanie stało się bardzo popularne, nie tylko w branży funeralnej. Dzieje się tak, ponieważ ta metoda dezynfekcji jest wyjątkowo skuteczna i nie ma efektów ubocznych, jednym słowem idealna technika na profesjonalną dezynfekcję mieszkania po zgonie. Powszechnie wiadomo, iż ozon, to naturalny gaz o wielu zastosowaniach, który sprawdza się niezwykle zwłaszcza w przypadku kompleksowego sprzątania mieszkań po zgonach.

Co nam daje ozonowanie po zgonach?

Ozon jest bezbarwnym gazem składającym się z trzech atomów tlenu i jest to jego alotropowa odmiana. Powstaje pod wpływem działania promieni ultrafioletowych, możemy go wyczuć podczas wyładowań atmosferycznych, kiedy powietrze nabiera charakterystycznego świeżego zapachu. Uciążliwy zapach, jaki pojawia się w mieszkaniach po zmarłych, to jeden z powodów, dzięki któremu klienci decydują się zamówić usługę ozonowania mieszkań po zgonach. Ozon podczas dezynfekcji skażonych biologicznie mieszkań może więc przynieść nam wymierne korzyści, ma silne właściwości bakteriobójcze, odkażające i dezynfekujące. Podczas pracy – ozon doskonale radzi sobie z wszelkimi patogenami, znajdującymi się w pomieszczeniach po zwłokach. Musimy jednak pamiętać, by wcześniej pozbyć się źródła smrodu. Jak usunąć nieprzyjemny zapachu po zmarłej osobie? Przeróżne meble np. kanapy, sofy, stare drewniane meblościanki oraz zasłony i dywany, wszystko to bardzo łatwo wchłania nieprzyjemne zapachy. Ważne jest więc, by zidentyfikować dobrze źródło, pozbyć się go wykonując skuteczną utylizację przedmiotów po zgonie. Dezynfekcja poprzez ozonowanie to jeden z etapów pracy związanej ze sprzątaniem po zgonach. Co ważne, czyszczenie domów po zmarłych – ozonem jest ekologiczne, bezpieczne i szybkie. Warto więc lepiej poznać tę metodę.

Sprzątanie po zwłokach – sterylizacja i odkażanie ozonem

Na rynku działa wiele firm sprzątająca po zwłokach. Kastelnik oferuje profesjonalne odkażanie pomieszczeń mieszkalnych, proponując Państwu ozonowanie domów i mieszkań po zgonie na terenie całego kraju. Dzięki tej nowoczesnej metodzie – dezynfekcja za pomocą ozonowania ekspresowo skraca czas usług porządkowych. Cena zależy od kubatury ozonowanego po zmarłym pomieszczenia, zaczynając się już od 700 zł. Firma sprzątająca Kastelnik realizuje również ozonowanie po zwłokach, w lokalach gdzie doszło do zgonu. Dzięki dużej liczbie przemysłowych generatorów ozonu technicy sprzątania miejsc zgonu – Kastelnik, są w stanie odkażać nawet do 3000 m2 na godzinę. Usługi ozonowania po zmarłych często zamawiane są przez szpitale oraz inne placówki medyczne w ramach sterylizacji skażonych powierzchni.

Ozonowanie po zmarłym – skutki uboczne

Silne stężenie ozonu, które ma usunąć bakterie i drobnoustroje, ma niezwykle silne właściwości utleniające, przez co podrażnia błonę śluzową dróg oddechowych. Ozon w stężeniu powyżej 0,5 ppm jest gazem trującym i może być niebezpieczny dla zdrowia i życia człowieka. Sprzątanie po zgonach powinno być realizowane prze wykfalifikowany personel. To jeden z głównych powodów, dlaczego pomieszczeń mieszkalnych po zmarłych osobach powinno być przeprowadzane przez wykwalifikowanych techników. Nie należy zapomoinać również o usuwaniu odpadów w miejscach do tego przeznaczonych. Utylizacja odpadów w przydomowych śmietnikach to czynność kategorycznie zabroniona, choć przeprowadzana nagminnie przez pseudo firmy.

 

Ozonowanie mieszkań po zmarłych – po jakim czasie można wejść?

Stosując dezynfekcję po zmarłym – ozonem, likwidujemy wszelkie drobnoustroje, bakterie i inne patogeny związane z procesem rozkładu zwłok, w tym związki organiczne tzw. trupi jad – ptomainy. Ozonowanie po zgonie warto wykonać, nawet jeśli od momentu śmierci do przekazania zwłok do kostnicy minęło niewiele czasu. Według badań już w pierwszych godzinach od zgonu dochodzi do wydobycia się z ciała potencjalnie szkodliwych substancji. Tuż po śmierci dochodzi do produkcji około 33 trujących toksyn, w tym kawaderyny, czy purtescyny. Na skutek zatrucia się nimi może dojść np. do dolegliwości bólowych związanych z układem trawiennym. Warto więc dokładnie odkazić mieszkanie po osobie zmarłej osobie, minimalizując ryzyko zakażenia, czy rozwoju groźnych dla zdrowia człowieka patogenów. Już po kilku godzinach od wykonania zabiegu ozonowania po zmarłym, możemy wejść do mieszkania. Pamiętajmy jednak, iż nie należy jednak wykonywać zabiegu samodzielnie. Zdecydowanie polecamy  konsultację z wykwalifikowanymi specjalistami w branży, np. z firmą sprzątająca po zmarłych Kastelnik oraz zamówienie odpowiedniej usługi u fachowców z branży. Ozonowanie po zmarłych to zabieg, który wymaga odpowiedniego przeszkolenia i znajomości zasad BHP. Szkolenia ze sprzątania mieszkań po zgonach to dziś już standard w tej branży. Nieumiejętne przeprowadzenie zabiegi ozonowania mieszkania po zmarłym może skończyć się nawet śmiertelnym wypadkiem.

Jak wygląda ozonowanie po zgonie w mieszkaniu?

Dezynfekcja lokalu mieszkalnego po zgonie z wykorzystaniem ozonu nie jest skomplikowane, pod warunkiem postępowania zgonie z instrukcją dezynfekcji po zwłokach przy użyciu ozonu. W wielu przypadkach sam ozon wystarczy, aby oczyścić lokal po śmierci bliskiej osoby. Jeśli nie doszło do rozkładu zaawansowanego ciała człowieka, a podłoga nie wymaga remontu, ozon z pewnością wystarczy, aby zdezynfekować lokum. Ważne, by na posadzce – nie było śladów krwi, ani innych zanieczyszczeń biologicznych. Aby zrealizować zabieg odkażania po zwłokach, firma Kastelnik wykorzystuje specjalne ozonatory, urządzenia, które rozpylają cząsteczki gazu na skażoną związkami organicznymi powierzchnię np.kadaweryną.

Jakie stężenie ozonu zabija ptomainy? Ważne informacje techniczne

Niewątpliwą zaletą ozonowania po zgonach jest łatwość, z jaką gaz ten wnika w trudno dostępne miejsca. Ozon w stężeniu około 10 ppm trafia w każdy zakamarek i dokładnie usuwa z czyszczonej powierzchni wszelkie drobnoustroje w tym ptomainy. Czas zabiegu z reguły wynosi od 1 do 2 godzin. Zazwyczaj ozon nie uszkadza wyposażenia mieszkania i materiałów, nawet tych delikatnych i podatnych na uszkodzenia w trakcie tradycyjnej dezynfekcji chemicznej. Należy jednak zwrócić uwagę na dzieła sztuki i obrazy – tych nie wolno ozonować. Podczas wykonywania zabiegu ozonowania po zgonie należy opuścić lokal i zabrać z niego rośliny i zwierzęta, a także malowidła na płótnie. Następnie technik sprzątania miejsc po zgonie w ciągu kilkudziesięciu minut rozpyla dokładanie gaz po całej skażonej powierzchni lokalu. Mieszkanie jest gotowe do ponownego użycia już kilka godzin po skończonym zabiegu.

Ozonowanie po śmierci – dlaczego warto usunąć zanieczyszczenia po zgonie?

Dobrze zaaplikowany ozon potrafi przedostać się w trudno dostępne zakamarki mieszkania oraz dokładnie usunąć z nich wszelkie aminy z grupy diaminoalkanów. Co istotne, zdezynfekowane mieszkanie po zwłokach, za pomocą ozonu jest w pełni bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Ozon nie uczula nawet bardzo wrażliwych alergików, a wręcz przeciwnie. To jedyny środek do dezynfekcji, który jest skuteczną, a zarazem bezpieczną bronią w walce z różnymi alergenami.

Zalety ozonowania mieszkań po zgonie

Mamy wiele pozytywnych aspektów i zalet ozonowania po zgonie.  Warto choćby wspomnieć o aspekcie ekologicznym. Ozon nie powoduje dodatkowego zanieczyszczania powietrza czy ziemi, ponieważ w kontakcie z materiałami stałymi rozkłada się do tlenu cząsteczkowego. Tak więc ozonowanie po zmarłych nie pozostawia substancji wtórnych, a dezynfekcja tą metodą jest 3000 razy szybsza od odkażania za pomocą chloru.

Ozonowanie po zwłokach to zabieg, który nie tylko odkaża, ale jest pomocny w walce z przykrymi woniami i usuwaniu zapachu śmierci. Ozon potrafi zlikwidować nawet bardzo uciążliwe zapachy, których nie da się pozbyć poprzez wietrzenie mieszkanie. Dodatkową zaletą jest fakt, iż ozon świetnie rozprawi się z dymem papierosowym, zapachem zwierząt, smrodem spalenizny itp. Często bardzo w mieszkaniach po zmarłych, mamy do czynienia z tego typu mankamentami.

Na koniec warto wspomnieć, iż w mieszkaniach po zgonach ozonowanie daje dwa rodzaje efektów: natychmiastowy i długofalowy. Ten pierwszy odczujemy zaraz po wejściu do ozonowanego lokalu. Poczujemy świeży zapach powietrza, przypominający ten po burzy. Kolejnym rodzajem efektu jest trwałość zabiegu ozonowania po zgonach. Nie trzeba go powtarzać przez kilka kolejnych miesięcy. Raz wykonana usługa, a efekt zostaje z nami na długo. Tak więc, rezultaty zabiegu odkażania ozonatorami wysokiej jakości, których używa firma Kastelnik – mają pozytywny efekt dla zdrowia mieszkańców przez wiele kolejnych dni, a nawet miesięcy.

 

Ozonowanie po zmarłych Kastelnik. Dlaczego warto wybrać naszą firmę?

Kastelnik działa na rynku usług specjalistycznych od 2013 roku i cieszy się świetną renomą wśród zarządców nieruchomości oraz osób prywatnych. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego zlecenia związanego ze sprzątaniem i dezynfekcją po zmarłych, a także utrzymywaniu najwyższych standardów pracy nasza firma wyróżnia się wśród innych podmiotów gospodarczych wykonujących na co dzień ozonowanie po zmarłym. Całodobowo działamy w całym kraju, pomagając klientom w czyszczeniu i odkażaniu lokali mieszkalnych, biur, a także obiektów przemysłowych po wypadkach w pracy. Nasi wyszkoleni technicy z precyzją wykonują swoje zadania, tak by spełnić nawet bardzo wysokie oczekiwania klientów. Warto wspomnieć, iż w swej ofercie mamy dostęp do nowoczesnej technologii czyszczenia suchym lodem po zgonach. Sprawny sprzęt do mycia suchym lodem to dziś podstawa. Metodę tą, z powodzeniem wykorzystujemy jako jeden z etapów przygotowania mieszkań po zmarłych – do remontu. Ważne przy wcześniej przeprowadzić usuwanie śladów krwi.

Dezynfekcja po zgonie, usuwanie zapachu ozonem

Do tematu śmierci zawsze odnosimy się z należytym szacunkiem i empatią do zleceniodawców. Jesteśmy dostępni dla naszych klientów przez 24 godziny na dobę, pracując również w święta i dni ustawowo wolne od pracy. Gwarantujemy przy tym szybką realizację usługi czyszczenia i dezynfekcji po śmierci za pomocą ozonu w każdych warunkach. Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje sprzątanie mieszkania po zgonie i chcesz poznać szczegóły naszej oferty – zadzwoń do nas.

Usługi firmy Kastelnik – oferujemy całą dobę

Najlepszą rekomendacją dla firmy  Kastelnik, jest szerokie grono zadowolonych klientów. Prawidłowo wykonane ozonowania mieszkań po zgonie, w 99% procentach przypadków sprawia, iż nasi klienci są na tyle zadowoleni, iż wyrażają gotowość to rekomendowania naszych usług w przyszłości. Zlecenia dezynfekcji ozonem realizujemy na terenie całej Polski, oferując przy tym bezpłatną wycenę na miejscu zdarzenia. Szukasz specjalistów? Zadzwoń do nas.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

5
5,0 rating
5 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 1)
Doskonale100%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%