Ozonowanie po zgonie

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Ozonowanie po zgonie w samotności. Jak wygląda usuwanie nieprzyjemnego zapachu z mieszkania po śmierci?

Ozonowanie po zgonie to nowoczesna metoda dezynfekcji , a zarazem dezodoryzacji, która podbiła ostatnio rynek branży usług sprzątających. Dezynfekcja po zgonie w Poznaniu to usługa, która jest w 8 na 10 przypadków wykonywana przy użyciu ozonu.

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Warto zwrócić uwagę, iż w ciągu ostatniego roku ozonowanie stało się bardzo popularne, nie tylko w branży funeralnej. Dzieje się tak, ponieważ ta metoda odkażania jest wyjątkowo skuteczna i nie ma efektów ubocznych. Jednym słowem jest to idealna technika na profesjonalną dezynfekcję mieszkania po zgonie. Powszechnie wiadomo, iż ozon, to naturalny gaz o wielu zastosowaniach, który sprawdza się niezwykle zwłaszcza w przypadku kompleksowego czyszczenia mieszkań po zgonach Wrocław, ale również w innych miastach.

O tym warto wiedzieć, przed zamówieniem ozonowania!

Należy pamiętać, że ozonowanie mieszkania jest bezpieczne, jednak podczas przebywania w pomieszczeniu, proces ozonowania nie powinien być realizowany. Warto podkreślić, iż wszystkie kratki wentylacyjne i wejścia do pomieszczenia powinny zostać uszczelnione i zabezpieczone. Przed wejściem do ozonowanego pomieszczenia, konieczne jest odpowiednie przygotowanie pomieszczenia.

Chcesz, wiedzieć, na czym polega ozonowanie mieszkania? Ozon jest gazem, który ma zdolność eliminowania niebezpiecznych bakterii, wirusów i nieprzyjemnych zapachów, a także wspomaga utrzymanie czystości powietrza.

Profesjonalne firmy zajmujące się dezynfekcją po zgonie dbają o to, aby po zakończeniu ozonowania mieszkanie było bezpieczne dla mieszkańców, a ozon został całkowicie usunięty z pomieszczeń. Układ oddechowy zamawiającego po takie usłudze na pewno nie zostanie uszkodzony.

ozonowanie mieszkania po zgonie

Co nam daje ozonowanie po zgonach?

Uciążliwy zapach, jaki pojawia się w mieszkaniach po zmarłych osobach, to jeden z powodów, dzięki któremu klienci decydują się zamówić usługę na ozonowanie po zgonach. Usługa ozonowania pomieszczeń podczas dezynfekcji skażonych biologicznie mieszkań może więc przynieść nam wymierne korzyści, ma silne właściwości bakteriobójcze, odkażające i dezynfekujące.

Kastelnik – dezynfekcja po zmarłych – kontakt 7 dni w tygodniu

Popularny artykuł na blogu: Na czym polega proces rozkładu zwłok?

Podczas pracy – ozon doskonale radzi sobie z wszelkimi patogenami, znajdującymi się w pomieszczeniach po zwłokach. Musimy jednak pamiętać, by wcześniej pozbyć się źródła smrodu (nieprzyjemnego zapachu). Jak usunąć odór po zmarłej osobie? Przeróżne meble np. kanapy, sofy, stare drewniane meblościanki oraz zasłony i dywany, wszystko to bardzo łatwo wchłania nieprzyjemne zapachy.

ozonowanie mieszkań po zmarłych

Zdjęcie: ozonowanie mieszkania po zmarłym © 2023 Kastelnik

Ważne jest więc, by zidentyfikować dobrze źródło, pozbyć się go wykonując skuteczną utylizację przedmiotów po zgonie. Dezynfekcja po zgonach poprzez ozonowanie to jeden z etapów naszej pracy. Sprzątaniem po zgonach w domach osób prywatnych świadczymy od 2013 roku.

Co ważne, czyszczenie mieszkań po zmarłych – ozonem jest ekologiczne, bezpieczne i szybkie. Warto więc lepiej poznać tę metodę. Ozon jest bezbarwnym gazem składającym się z trzech atomów tlenu i jest to jego alotropowa odmiana. Powstaje on pod wpływem wyładowań elektrostatycznych i możemy go wyczuć po burzy, kiedy powietrze nabiera charakterystycznego świeżego zapachu.

Sprzątanie po zwłokach – sterylizacja i odkażanie ozonem

Na rynku działa wiele firm sprzątająca po zwłokach. Kastelnik oferuje profesjonalne odkażanie pomieszczeń mieszkalnych, proponując Państwu ozonowanie mieszkań i domów po zgonie na terenie całego kraju. Dzięki tej nowoczesnej metodzie – dezynfekcja za pomocą ozonowania ekspresowo skraca czas usług porządkowych.

Cena zależy od kubatury ozonowanego po zmarłym pomieszczenia, zaczynając się już od 700 zł. Firma sprzątająca Kastelnik realizuje również ozonowanie po zwłokach, w lokalach gdzie doszło do zgonu. Dzięki dużej liczbie przemysłowych generatorów ozonu technicy sprzątania miejsc zgonu – Kastelnik, są w stanie odkażać nawet do 3000 m2 na godzinę. Usługi ozonowania po zmarłych często zamawiane są przez szpitale oraz inne placówki medyczne w ramach sterylizacji skażonych powierzchni.

jakie są skutki uboczne ozonowania pomieszczeń

Jakie skutki uboczne ma ozonowanie po zmarłym?

Ozonowanie pomieszczeń na wysokim stężeniu może mieć liczne skutki uboczne, więc proces ozonowania powinien być ściśle kontrolowany w czasie.  Długotrwałe eksponowanie żywych organizmów na ozon może powodować bóle głowy, podrażnienia oczu, kaszel, a także zmniejszenie wydolności płuc. Stąd, kluczowe jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i przewietrzanie pomieszczeń po zakończeniu zabiegu dezynfekcji za pomocą ozonu.

Warto również dodać, iż pozostawienie kwiatów w ozonowanym mieszkaniu może spowodować ich zwiędnięcie, a zwierzęta niewyprowadzone z mieszkania mogą zostać zagazowane na śmierć. Ozon jest silnym środkiem bakteriobójczym, więc stosować się go powinno według ściśle określonych procedur i cały czas kontrolując stężeniu tego gazu w powietrzu.

Silne stężenie ozonu, które ma usunąć bakterie i drobnoustroje, ma niezwykle silne właściwości utleniające, przez co podrażnia błonę śluzową dróg oddechowych. Ozon w stężeniu powyżej 0,5 ppm jest gazem trującym i może być niebezpieczny dla zdrowia i życia człowieka. Sprzątanie po zgonach powinno być realizowane prze wykfalifikowany personel.

To jeden z głównych powodów, dlaczego pomieszczeń mieszkalnych po zmarłych osobach powinno być przeprowadzane przez wykwalifikowanych techników. Nie należy zapomoinać również o usuwaniu odpadów w miejscach do tego przeznaczonych. Utylizacja odpadów w przydomowych śmietnikach to czynność kategorycznie zabroniona, choć przeprowadzana nagminnie przez pseudo firmy.

Ozonowanie po zmarłych – po jakim czasie można wejść do domu?

Stosując dezynfekcję po zmarłym – ozonem, likwidujemy wszelkie drobnoustroje, bakterie i inne patogeny związane z procesem rozkładu zwłok, w tym związki organiczne tzw. trupi jad – ptomainy. Ozonowanie po zgonie warto wykonać, nawet jeśli od momentu śmierci do przekazania zwłok do kostnicy minęło niewiele czasu. Według badań już w pierwszych godzinach od zgonu dochodzi do wydobycia się z ciała potencjalnie szkodliwych substancji.

Tuż po śmierci dochodzi do produkcji około 33 trujących toksyn, w tym kawaderyny, czy purtescyny. Na skutek zatrucia się nimi może dojść np. do dolegliwości bólowych związanych z układem trawiennym.

Warto więc dokładnie odkazić mieszkanie po osobie zmarłej osobie, minimalizując ryzyko zakażenia, czy rozwoju groźnych dla zdrowia człowieka patogenów. Już po kilku godzinach od wykonania zabiegu ozonowania po zmarłym, możemy wejść do mieszkania. Pamiętajmy jednak, iż nie należy jednak wykonywać zabiegu samodzielnie. Zdecydowanie polecamy  konsultację z wykwalifikowanymi specjalistami w branży, np. z firmą sprzątająca po zmarłych.

Kastelnik oraz zamówienie odpowiedniej usługi u fachowców z branży. Ozonowanie po zmarłych to zabieg, który wymaga odpowiedniego przeszkolenia i znajomości zasad BHP. Szkolenia ze sprzątania mieszkań po zgonach to dziś już standard w tej branży. Nieumiejętne przeprowadzenie zabiegi ozonowania mieszkania po zmarłym może skończyć się nawet śmiertelnym wypadkiem.

czym jest ozon

Jak wygląda ozonowanie po zgonie w mieszkaniu?

Dezynfekcja lokalu mieszkalnego po zgonie z wykorzystaniem ozonu nie jest skomplikowane, pod warunkiem postępowania zgonie z instrukcją dezynfekcji po zwłokach przy użyciu ozonu. W wielu przypadkach sam ozon wystarczy, aby oczyścić lokal po śmierci bliskiej osoby. Jeśli nie doszło do rozkładu zaawansowanego ciała człowieka, a podłoga nie wymaga remontu, ozon z pewnością wystarczy, aby zdezynfekować lokum.

Ważne, by na posadzce – nie było śladów krwi, ani innych zanieczyszczeń biologicznych. Aby zrealizować zabieg odkażania po zwłokach, firma Kastelnik wykorzystuje specjalne ozonatory, urządzenia, które rozpylają cząsteczki gazu na skażoną związkami organicznymi powierzchnię np.kadaweryną.

Jakie stężenie ozonu zabija ptomainy? Ważne informacje techniczne

Niewątpliwą zaletą ozonowania po zgonach jest łatwość, z jaką gaz ten wnika w trudno dostępne miejsca. Ozon w stężeniu około 10 ppm trafia w każdy zakamarek i dokładnie usuwa z czyszczonej powierzchni wszelkie drobnoustroje w tym ptomainy. Czas zabiegu z reguły wynosi od 1 do 2 godzin.

Zazwyczaj ozon nie uszkadza wyposażenia mieszkania i materiałów, nawet tych delikatnych i podatnych na uszkodzenia w trakcie tradycyjnej dezynfekcji chemicznej. Należy jednak zwrócić uwagę na dzieła sztuki i obrazy – tych nie wolno ozonować.

Podczas wykonywania zabiegu ozonowania po zgonie należy opuścić lokal i zabrać z niego rośliny i zwierzęta, a także malowidła na płótnie. Następnie technik sprzątania miejsc po zgonie w ciągu kilkudziesięciu minut rozpyla dokładanie gaz po całej skażonej powierzchni lokalu. Mieszkanie jest gotowe do ponownego użycia już kilka godzin po zabiegu.

Dlaczego dezynfekcja pomieszczeń po zmarłych jest niezbędna?

Ozon, gdy jest dobrze zaaplikowany, może dotrzeć do trudno dostępnych miejsc w mieszkaniu zmarłej osoby i skutecznie usunąć z nich wszelkie aminy z grupy diaminoalkanów. Co ważne, mieszkanie zdezynfekowane ozonem po zwłokach jest całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Ozon nie uczula nawet osób o wysokiej wrażliwości na alergie, a wręcz przeciwnie. Jest to jedyny środek dezynfekujący, który jednocześnie jest skuteczny i bezpieczny w walce z różnorodnymi alergenami.

Po jakim czasie można wejść do ozonowanego pomieszczenia?

Wiele osób dzwoni do nas i pyta, ozonowanie pomieszczeń po jakim czasie można wejść? Czas, po jakim można bezpiecznie wejść do ozonowanego pomieszczenia, zależy od stężenia ozonu użytego podczas dezynfekcji oraz wielkości pomieszczenia. Zazwyczaj rekomendowany czas oczekiwania wynosi od 30 minut do 2 godzin po zakończeniu procesu ozonowania. Ważne jest jednak, aby przed powrotem do pomieszczenia dokładnie je przewietrzyć, otwierając okna i drzwi, aby pozwolić na rozproszenie ozonu i wymianę powietrza.

ozonowanie mieszkań po zgonach

Jakie są zalety ozonowania mieszkań po zgonach?

Mamy wiele pozytywnych aspektów ozonowania mieszkania po zgonie.  Warto choćby wspomnieć o aspekcie ekologicznym. Ozon nie powoduje zanieczyszczania powietrza, ponieważ w kontakcie z materiałami stałymi rozkłada się do tlenu cząsteczkowego. Tak więc ozonowanie po zmarłych nie pozostawia odpadów wtórnych, jest ekologiczne a przy tym dezynfekcja tą metodą jest 3000 razy szybsza od odkażania za pomocą chloru.

Kastelnik – neutralizacjia zapachów – potwierdzone certyfikatem

Ozonowanie po zwłokach to zabieg, który nie tylko odkaża pomieszczenia, ale jest pomocny przy usuwaniu nieprzyjemnych zapachów po  śmierci w domu. Ozon potrafi zlikwidować nawet bardzo uciążliwe wonie, których nie da się pozbyć poprzez wietrzenie mieszkanie. Dodatkową zaletą jest fakt, iż ozon świetnie rozprawi się z dymem papierosowym, zapachem zwierząt, smrodem spalenizny itp. Z doświadczenia wiemy, iż w mieszkaniach po zmarłych, występuja często tego typu mankamenty.

uwaga dezynfekcja

Zdjęcie: tablica informacyjna o zakazie wstępu w czasie dezynfekcji © 2023 Kastelnik

Na koniec warto wspomnieć, iż w skażonych mieszkaniach ozonowanie daje dwa rodzaje efektów: natychmiastowy i długofalowy. Ten pierwszy odczujemy zaraz po wejściu do wyozonowanego lokalu mieszkalnego. Poczujemy świeży zapach powietrza, przypominający jakością ten po burzy.

Kolejnym rodzajem efektu jest trwałość zabiegu dezynfekcji za pomocą ozonu. Nie trzeba go powtarzać przez kilka kolejnych miesięcy. Raz wykonana usługa, a efekt zostaje z nami na długo.

Tak więc, rezultaty zabiegu odkażania ozonatorami wysokiej jakości, których używa firma Kastelnik – mają pozytywny efekt dla zdrowia mieszkańców przez wiele kolejnych dni, a nawet miesięcy.

Dlaczego do ozonowania domu po śmierci warto wybrać Kastelnik?

Kastelnik działa na rynku usług specjalistycznych od 2013 roku i cieszy się świetną renomą wśród zarządców nieruchomości oraz osób prywatnych.

Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego zlecenia związanego ze sprzątaniem i dezynfekcją po zmarłych, a także utrzymywaniu najwyższych standardów pracy nasza firma wyróżnia się wśród innych podmiotów gospodarczych wykonujących na co dzień ozonowanie po zmarłym.

Całodobowo działamy w całym kraju, pomagając klientom w czyszczeniu i odkażaniu lokali mieszkalnych, biur, a także obiektów przemysłowych po wypadkach w pracy.

Nasi wyszkoleni technicy z precyzją wykonują swoje zadania, tak by spełnić nawet bardzo wysokie oczekiwania klientów. Warto wspomnieć, iż w swej ofercie mamy dostęp do nowoczesnej technologii czyszczenia suchym lodem po zgonach. Sprawny sprzęt do mycia suchym lodem to dziś podstawa.

Metodę tą, z powodzeniem wykorzystujemy jako jeden z etapów przygotowania mieszkań po zmarłych – do remontu. Ważne przy wcześniej przeprowadzić usuwanie śladów krwi.

dezynfekcja dla firm, praca

Dezynfekcja po zgonie to również usuwanie zapachów ozonem!

Do tematu śmierci zawsze odnosimy się z należytym szacunkiem i empatią do zleceniodawców. Jesteśmy dostępni dla naszych klientów przez 24 godziny na dobę, pracując również w święta i dni ustawowo wolne od pracy. Gwarantujemy przy tym szybką realizację usługi czyszczenia i dezynfekcji po śmierci za pomocą ozonu w każdych warunkach. Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje sprzątanie mieszkania po zgonie i chcesz poznać szczegóły naszej oferty – zadzwoń do nas.

dezynfekcja po zgonie

Zdjęcie: dezynfekcja po zgonie © 2023 Kastelnik

Całodobowe usługi Kastelnik – działamy na terenie całego kraju!

Najlepszą rekomendacją dla firmy  Kastelnik, jest szerokie grono zadowolonych klientów. Prawidłowo wykonane ozonowania mieszkań po zgonie, w 99% procentach przypadków sprawia, iż nasi klienci są na tyle zadowoleni, iż wyrażają gotowość to rekomendowania naszych usług w przyszłości. Zlecenia dezynfekcji ozonem realizujemy na terenie całej Polski, oferując przy tym bezpłatną wycenę na miejscu zdarzenia. Szukasz specjalistów? Zadzwoń do nas.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%