Ozonowanie po zalaniu

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Ozonowanie mieszkania po zalaniu. Jak pozbyć się przykrego zapachu po zalaniu?

Zalane mieszkanie to spory problem bez względu na okoliczności, w jakich doszło do zawilgocenia lokalu, a jego skutki mogą mieć nie tylko charakter materialny, ale i negatywny dla zdrowia. Usuwanie szkód po zalaniu w pełnym wody lokalu to czasochłonne zajęcie, które obejmuje usuwanie nieprzyjemnych zapachów oraz grzybów i pleśni gromadzących się na zawilgoconych ścianach.

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Najbardziej pomocne okazuje się jednak ozonowanie po zalaniu, które pozwala szybko pozbyć się skutków zalania, a przy okazji wyeliminować:

 • przykry zapach rozlanych fekaliów;
 • grzyby na ścianach;
 • bakterie Enterococcus faecalis;
 • inne zanieczyszczenia organiczne.

Czytaj również: profesjonalna dezynfekcja piwnicy

ozonowanie mieszkania po zalaniu

Dezynfekcja ozonem po zalaniu wodą sprawdzi się również w piwnicy.

Przygotowanie mieszkania do ozonowania po zalaniu

Niezależnie od tego, czy do zalania lokalu doszło po wybiciu kanalizacji, czy z winy sąsiada z góry, kompleksowe sprzątanie po zalaniu obejmujące ozonowanie po zalaniu to niezbędny zabieg. Pomieszczenia do ozonowania najlepiej przygotować odpowiednio wcześniej przed przyjęciem techników sprzątania zalanych miejsc.

W pierwszej kolejności przed ozonowaniem należy wykonać gruntowne porządki lokalu i przeprowadzić osuszanie. Konieczna może okazać się również utylizacja przedmiotów zniszczonych w wyniku zalania, którą także znajdziesz w naszej ofercie.

Technicy sprzątania miejsc po zalaniu dokładnie zabezpieczają wyposażenie w pomieszczeniu, w którym będzie przeprowadzane ozonowanie. Cenne przedmioty zwykle zabezpiecza się specjalną folią, a wszystkie te, które można wynieść, należy na czas zabiegu zabrać z mieszkania po zalaniu. Istotne jest, by opróżnić pokój z roślin i nie dopuszczać do niego zwierząt domowych.

Obowiązkowy krok przed ozonowaniem mieszkania – osuszanie podłóg po zalaniu

Zanim zostanie przeprowadzone ozonowanie mieszkania po zalaniu, konieczne jest, by w pierwszej kolejności sięgnąć po profesjonalne osuszacze kondensacyjne i wykonać gruntowne osuszanie całego mieszkania. Oczywiście cały proces wykonywany jest po wypompowaniu wody z pomieszczeń, które jednak nie usuwa w pełni wilgoci obecnej w pomieszczeniu. Firma Kastelnik oferuje sprawdzanie poziomu zawilgocenia i zabieg osuszania pomieszczeń przy pomocy specjalistycznych osuszaczy marki Trotec.

Kastelnik – osuszanie wilgotnych ścian – kontakt 7 dni w tygodniu

W naszej ofercie znajdziesz:

 • osuszanie kondensacyjne;
 • osuszanie ciśnieniowe;
 • osuszanie podciśnieniowe;
 • osuszanie absorpcyjne.

Ozonowanie pomieszczeń po zalaniu

Warto dodać, że dokładne usunięcie zawilgocenia jest niezbędnym krokiem, jakie uwzględnia sprzątanie po zalaniu. Dokładne czyszczenie całego lokalu powinno zostać przeprowadzone przez specjalistów z zakresu sprzątania po zalaniach.

Jak przebiega ozonowanie po zalaniu pomieszczeń?

Ozon to cząsteczka tlenu składająca się z jego trzech atomów, będąca jednocześnie reaktywnym antyoksydantem. Wchodzi w reakcje z innymi cząsteczkami, neutralizując je. Dzięki swoim właściwościom neutralizuje wszelkie źródła drobnoustrojów, wirusów, a także grzybów i pleśni. Dlatego dezynfekcja ozonem uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych metod, także w przypadku odkażania zalanego mieszkania. Ozon sam w sobie może być niebezpieczny dla zdrowia człowieka, powodując problemy z oddychaniem i dolegliwości skórne, jednak stosowany w kontrolowanych warunkach jest w pełni bezpieczny.

Usuń wyciek i rozpocznij ozonowanie pomieszczenia

Proces ozonowania nie jest skomplikowany, wymaga jednak stosowania określonych zasad bezpieczeństwa.

Głównym celem ozonowania mieszkania po zalaniu jest dezynfekcja pomieszczeń, wyeliminowanie potencjalnych alergenów, a także dezodoryzacja, czyli pozbycie się nieprzyjemnych zapachów unoszących się w pełnym wilgoci mieszkaniu. Ozonowanie pomieszczeń po zalaniu powinno zostać wykonane jak najszybciej po ustaleniu źródła wycieku i osuszeniu mieszkania.

Po przygotowaniu mieszkania technicy ustawiają na podwyższeniach generatory ozonu i uruchamiają je. W tym samym momencie rozpoczyna się ozonowanie po zalaniu, które jest stale monitorowane przez techników z firmy Kastelnik. Wykonują oni pomiar stężenia ozonu i kontrolują czas przebiegu całego procesu. Dzięki temu dezynfekcja ozonem przebiega w kontrolowanych warunkach, dając zamierzony efekt w postaci wyeliminowania z lokalu drobnoustrojów. Po wykonanym procesie dezynfekcji najlepiej nie wchodzić do ozonowanych pomieszczeń przez przynajmniej 30 minut.

urządzenie do ozonowania 80g./h.

Ozonatory z firmy sprzątającej Kastelnik.

Jak pozbyć się zapachu po zalaniu mieszkania?

Nieprzyjemny zapach po zalaniu nie daje Ci spokoju? Rozwiązaniem tego problemu jest ozonowanie pomieszczeń, które stanowi doskonałą metodę dezodoryzacji i dezynfekcji zawilgoconych budynków. Ozon to silny utleniacz, który całkowicie neutralizuje drażniący fetor, a nie tylko powierzchownie go ukrywa.

Kastelnik – usuwanie zapachów – potwierdzone certyfikatem

W momencie, gdy zalanie wystąpiło na skutek wadliwej kanalizacji lub wylania szamba, nieprzyjemne zapachy w domu mogą być szczególnie uporczywe, dlatego warto działać jak najszybciej. Warto pamiętać, że wietrzenie pomieszczenia po zalaniu to jedynie amatorski sposób na walkę z brzydkim zapachem, który w większości przypadków okazuje się nieskuteczny.

Czytaj również: dezynfekcja szamba

Korzyści, jakie daje ozonowanie pomieszczeń

Zalane mieszkanie to nie tylko szkody w postaci uszkodzonych sprzętów i zniszczonych ścian. Wilgoć utrzymująca się w warunkach domowych to prawdziwe zagrożenie dla zdrowia. Ozonowanie po zalaniu to zabieg niosący ze sobą całe mnóstwo korzyści. Przede wszystkim ozon skutecznie eliminuje bakterie, wirusy, patogeny, a także zarodniki grzybów i pleśni.

Mówi się, że grzyb na ścianie w domu to cichy zabójca, który na przestrzeni czasu może wpływać na obniżenie odporności i stopniowe pogarszanie kondycji zdrowotnej. Dlaczego ozon jest tak skuteczny jako forma dezynfekcji po zalaniu? Ponieważ doprowadza do uszkadzania błon biologicznych (lipidowych) mikroorganizmów, a także blokuje ich oddychanie wewnątrzkomórkowe.

Ogromną zaletą ozonowania jest również możliwość pozbycia się nieprzyjemnego zapachu stęchlizny, który utrzymuje się w zalanych lokalach. Sam zabieg nie należy do skomplikowanych, warto jednak powierzyć go specjalistom z firmy Kastelnik, którzy przeprowadzą go w bezpieczny sposób. Precyzyjne osuszanie i dezynfekcja wyposażenia w pomieszczeniach to gwarancja przywrócenia bezpiecznych warunków do życia w zalanym wcześniej mieszkaniu.

Profesjonalne usuwanie skutków zalania – inne zastosowanie ozonu

Firma Kastelnik świadczy swoje usługi w zakresie specjalistycznego sprzątania już od 2013 roku. Działamy na terenie całej Polski, oferując wsparcie w czyszczeniu zalanych mieszkań, usuwanie skutków zalania, osuszanie budynków, a także ozonowanie mieszkań po zalaniach na terenie całego kraju. Często piszemy również specjalistyczne artykuły na naszym blogu, a jeżeli szukasz dodatkowych zastosowań ozonu, to przeczytaj popularny artykuł na temat ozonowania żywności.

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów

Stężenie ozonu za każdym razem technik dobiera indywidualnie.

Kontakt z nami możesz uzyskać, dzwoniąc na całodobową infolinię albo wypełniając formularz na stronie internetowej. Jeśli zależy Ci na czasie, wyślij nam wiadomość email ze zdjęciami szkód w lokalu, a my pojawimy się w zawilgoconym mieszkaniu tak szybko, jak to możliwe.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 4 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%