Ozonowanie po pożarze

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Ozonowanie pomieszczeń po pożarze, jeden z etapów usuwania szkód po pożarach i likwidacji nieprzyjemnych zapachów

Ozonowanie pomieszczeń to jedna z najlepszych, a na pewno najbezpieczniejsza metoda dezynfekcji powierzchni po pożarze, powodzi, wypadku lub innym zdarzeniu losowym. Sprzątanie z użyciem ozonu to rodzaj dezynfekcji, który pozwala zlikwidować z powietrza i z powierzchni w pomieszczeniach wszelkie drobnoustroje: wirusy, bakterie, zarodniki grzybów czy pleśń. Co więcej, ozonowanie usuwa przykre zapachy, w tym uciążliwy zapach spalenizny, utrzymujący się często w mieszkaniu jeszcze długo po ugaszeniu pożaru. Ozonowanie jest więc idealną metodą, która pomoże szybko i skutecznie odświeżyć dom, mieszkanie, garaż czy piwnicę, gdzie wybuchł pożar.

Ozonowanie po pożarze

Jak usunąć dioksyny po pożarze?

Ozon (O3) jest gazem drażniącym i może być niebezpieczny dla człowieka. W dużych stężeniach powoduje uszkodzenie błon biologicznych. Pierwszymi objawami podrażnienia ozonem są kaszel, drapanie w gardle, senność i bóle głowy. Zatrucie ozonem może prowadzić do wzrostu ciśnienia tętniczego, przyspieszenia tętna i obrzęku płuc prowadzącego do zgonu. Mimo szeregu niebezpieczeństw ozon ma on szerokie zastosowanie w dzisiejszym świecie i może działać dobroczynnie, np. znajdując zastosowanie przy usuwaniu dioksyn po pożarze.

Ozonowanie mieszkania po pożarze stosujemy w usuwaniu skutków po pożarach od wielu lat w naszym kraju. Zastosowanie stężenia uderzeniowego, nawet 40 ppm ma znaczenie. Z drugiej strony w małych stężeniach, pod kontrolą specjalisty ozon jest świetnym środkiem bakterio i wirusobójczym, a także znajduje zastosowanie w przypadku usług takich jak ozonowanie po pożarze. Dezynfekcja pomieszczeń ozonem jest polecana jako środek na likwidację toksyn wydzielających się w wyniku pożaru. Odpowiednie stężenie ozonu ma jednak kluczowe znaczenie. Kiedy dioksyny w dalszym ciągu, długo utrzymują się w powietrzu w pomieszczeniach, które trawił ogień i są trudne do usunięcia domowymi metodami postaw na O3. Aby bezpiecznie móc użytkować wnętrze po pożarze należy więc powierzyć jego sprzątanie specjalistom, na przykład firmie Kastelnik. Od lat sprzątamy lokale po pożarach i powodziach i z powodzeniem odświeżamy je dzięki zabiegowi ozonowania.

Jak usunąć zapach po pożarze

Zdjęcie: usuwanie zapachu po pożarze © 2021 Kastelnik

Jak pozbyć się zapachu spalenizny z mieszkania?

Jednym z przykrych skutków pożaru jest unoszący się w spalonym pomieszczeniu odór spalenizny. Zapach ten bardzo głęboko wnika w materiały i powierzchnie i nawet po uprzątnięciu skutków pożaru wciąż się utrzymuje. Najlepszym sposobem na pozbycie się zapachu spalenizny jest ozonowanie. Ozon wnika w mikrocząsteczki i neutralizuje je, pozostawiając przyjemny zapach jak po burzy. Ozonowanie jest w pełni bezpieczne dla zdrowia i środowiska. Nie powoduje zanieczyszczeń powietrza czy ziemi, ponieważ w kontakcie z materiałami stałymi rozkłada się do tlenu cząsteczkowego. Ozon nie pozostawia substancji wtórnych, a dezynfekcja pomieszczeń po pożarach tą metodą jest znacznie szybsza od czyszczenia po pożarze za pomocą chloru. Jeśli więc pragniesz szybko, bezpiecznie i skutecznie odświeżyć lokal po pożarze, postaw na ozonowanie po pożarach i usuwanie nieprzyjemnego zapachu tą właśnie metodą.

Czyszczenie po pożarze a ozonowanie

Ozonowanie pomieszczeń po pożarze oferowane przez profesjonalną firmę sprzątającą Kastelnik, to gwarancja 100% satysfakcji po wykonaniu usługi. To jeden z kluczowych etapów czyszczenia i restytucji mienia spalonego przez ogień. Posiadamy ponad 100 przemysłowych generatorów ozonu o mocy od 40g/h do 240g/h. Daje nam to możliwość na usuwanie odoru, ale nie tylko. Ozonowanie to jeden ze sposobów dezynfekcji pomieszczeń np. po chorobach zakaźnych. Mamy możliwość ozonowania do 9000 m3 na godzinę. Jeżeli masz pytania, zadzwoń do nas!

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

4.7
4,7 rating
4.7 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 6)
Doskonale67%
Bardzo dobrze33%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%