Ozonowanie po pożarze

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Ozonowanie pomieszczeń po pożarze, jeden z etapów usuwania szkód po pożarach i likwidacji nieprzyjemnych zapachów

Ozonowanie pomieszczeń po pożarze to jedna z najlepszych, a na pewno najbezpieczniejsza metoda dezynfekcji powierzchni po wybuchu ognia, powodzi, wypadku lub innym zdarzeniu losowym. Sprzątanie po pożarach z użyciem ozonu to rodzaj dezynfekcji, który pozwala zlikwidować z powietrza i z powierzchni w pomieszczeniach wszelkie drobnoustroje: wirusy, bakterie, zarodniki grzybów czy pleśń.

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Dekontaminacja budynków ozonem jest zalecenia przez fachowców z tej specyficznej branży. Co więcej, ozonowanie usuwa przykre zapachy, w tym uciążliwy zapach spalenizny, utrzymujący się często w mieszkaniu jeszcze długo po ugaszeniu pożaru. Ozonowanie jest więc idealną metodą, która pomoże szybko i skutecznie odświeżyć dom, mieszkanie, garaż czy piwnicę, gdzie wybuchł pożar.

Popularny artykuł na blogu: Jak odnowić dom po pożarze?

Jak usunąć dioksyny po pożarze?

Ozon (O3) jest gazem drażniącym i może być niebezpieczny dla człowieka. W dużych stężeniach powoduje uszkodzenie błon biologicznych. Pierwszymi objawami podrażnienia ozonem są kaszel, drapanie w gardle, senność i bóle głowy. Zatrucie ozonem może prowadzić do wzrostu ciśnienia tętniczego, przyspieszenia tętna i obrzęku płuc prowadzącego do zgonu.

Ozonowanie po pożarze

Mimo szeregu niebezpieczeństw ozon ma on szerokie zastosowanie w dzisiejszym świecie i może działać dobroczynnie, np. znajdując zastosowanie przy usuwaniu dioksyn po pożarze. Wystarczy włączyć generator ozonu na kilka godzin i wytworzyć odpowiednio duże stężenie ozonu (40 ppm),  by pozbyć się trujących związków chemicznych w tym niebezpiecznych dla zdrowia toksyn pożarowych.

zamgławianie po pożarze, alternatywa do ozonowania

Zdjęcie: zamgławianie po pożarze jako alternatywa do ozonowania © 2023 Kastelnik

Neutralizacja zapachu po pożarze za pomocą ozonu!

Ozonowanie mieszkania po pożarze stosujemy w usuwaniu skutków po pożarach od wielu lat w naszym kraju. Ozon to skuteczny środek do neutralizacji zapachów po pożarze i dekontaminacji.  Zastosowanie stężenia uderzeniowego, nawet 40 ppm ma znaczenie. Z drugiej strony w małych stężeniach, pod kontrolą specjalisty ozon jest świetnym środkiem bakterio i wirusobójczym, a także znajduje zastosowanie w przypadku usług takich jak ozonowanie po pożarze.

Kastelnik – dezodoryzacja mieszkań – kontakt 7 dni w tygodniu

Popularny artykuł na blogu: Jakie są przyczyny pożarów w Polsce?

Dezynfekcja pomieszczeń ozonem jest polecana jako środek na likwidację toksyn wydzielających się w wyniku pożaru. Odpowiednie stężenie ozonu ma jednak kluczowe znaczenie. Kiedy dioksyny w dalszym ciągu, długo utrzymują się w powietrzu w pomieszczeniach, które trawił ogień i są trudne do usunięcia domowymi metodami postaw na O3. Aby bezpiecznie móc użytkować wnętrze po pożarze należy więc powierzyć jego sprzątanie specjalistom, na przykład firmie Kastelnik. Od lat sprzątamy lokale po pożarach i powodziach i z powodzeniem odświeżamy je dzięki zabiegowi ozonowania.

Jak usunąć zapach po pożarze

Zdjęcie: usuwanie zapachu po pożarze, generator ozonu 80 g/h © 2023 Kastelnik

Jak pozbyć się zapachu spalenizny z mieszkania?

Jednym z przykrych skutków pożaru jest unoszący się w spalonym pomieszczeniu odór spalenizny. Zapach ten bardzo głęboko wnika w materiały i powierzchnie i nawet po uprzątnięciu skutków pożaru wciąż się utrzymuje. Najlepszym sposobem na pozbycie się zapachu spalenizny jest ozonowanie.

Ozon wnika w mikrocząsteczki i neutralizuje je, pozostawiając przyjemny zapach jak po burzy. Ozonowanie jest w pełni bezpieczne dla zdrowia i środowiska. Nie powoduje zanieczyszczeń powietrza czy ziemi, ponieważ w kontakcie z materiałami stałymi rozkłada się do tlenu cząsteczkowego.

Ozon nie pozostawia substancji wtórnych, a dezynfekcja pomieszczeń po pożarach tą metodą jest znacznie szybsza od czyszczenia po pożarze za pomocą chloru. Jeśli więc pragniesz szybko, bezpiecznie i skutecznie odświeżyć lokal po pożarze, postaw na ozonowanie po pożarach i usuwanie nieprzyjemnego zapachu tą właśnie metodą.

restytucja spalonego sufitu

Zdjęcie: spalony sufit, gotowy do czyszczenia © 2023 Kastelnik

Czyszczenie po pożarze a ozonowanie

Ozonowanie pomieszczeń po pożarze oferowane przez profesjonalną firmę sprzątającą Kastelnik, to gwarancja 100% satysfakcji po wykonaniu usługi. To jeden z kluczowych etapów czyszczenia i restytucji mienia spalonego przez ogień. Posiadamy ponad 100 przemysłowych generatorów ozonu o mocy od 40 g/h do 240 g/h.

Okazuje się, iż proces ozonowania daje nam możliwość na usuwanie odoru, ale nie tylko. Ozonowanie to jeden ze sposobów dezynfekcji pomieszczeń np. po chorobach zakaźnych. Mamy możliwość ozonowania do 9000 m3 na godzinę. Jeżeli masz pytania, zadzwoń do nas!

Smród po ozonowaniu – jak go usunąć?

Po przeprowadzonym procesie ozonowania w pomieszczeniu może występować charakterystyczny zapach ozonu, który przypomina zapach jak po burzy. Niektóre osoby określają go jako smród po ozonie, dla innych jest to przyjemna woń. Warto wiedzieć, że jest on naturalnym skutkiem pozostałym po produktach ubocznych powstających w procesie rozpadu cząsteczek ozonu.

Nie stanowi żadnego niebezpieczeństwa dla ludzkiego życia i zdrowia. Zatrucie ozonem nie jest możliwe poprzez wdychanie tej pozostałej woni. Warto jednak pamiętać, by słuchać zaleceń specjalistów i nie wchodzić do pomieszczenia przez określony czas. Aby wyeliminować smród po ozonie, zwykle wystarcza odpowiednie przewietrzenie ozonowanych pomieszczeń.

Kastelnik – ozonowanie powietrza – potwierdzona certyfikatem

Jednym ze skutków ozonowania jest również powstawanie charakterystycznej mgły w powietrzu. Jej występowanie to normalne zjawisko, spowodowane reakcją ozonu z lotnymi związkami organicznymi. Tak samo, jak zapach ozonu po dezodoryzacji pomieszczeń tym gazem, powstająca mgiełka nie jest niebezpieczna dla zdrowia i ulatnia się wraz z upływającym czasem.

zapach ozonu

Urządzenie do neutralizacji zapachu spalenizny.

Zapach ozonu – jak długo się utrzymuje?

Zapach ozonu powstaje wówczas, gdy zostanie zastosowane wysokie jego stężenie. Aby jednak ozonowanie było skuteczne, konieczne jest utrzymywanie odpowiednio dostosowanych stężeń, podczas wykonywanego procesu dezynfekcji i likwidacji uporczywych zapachów. Ile czasu wietrzyć mieszkanie po ozonowaniu, aby pozbyć się tej woni? Zapach ozonu zwykle utrzymuje się do dwóch dni i zmniejsza się wraz z regularnym wietrzeniem mieszkania.

Warto wietrzyć pomieszczenia przez kilka godzin dziennie, a zapach ozonu po ozonowaniu ulotni się prędko. Smród ozonu nie świadczy o tym, że wciąż jest on obecny w powietrzu, dlatego nie należy się obawiać. Nie stanowi on zagrożenia dla zdrowia człowieka. Im dłużej mieszkanie po ozonowaniu jest wietrzone, tym szybciej wspomniany zapach może się ulatniać. Nie jest on drażniący, większość osób określa go jako przyjemny. Jeśli jednak będzie on dla Ciebie uporczywy, wietrz ozonowane pomieszczenie, a zapach ozonu prędko się ulotni.

Zalecenia po zakończonym procesie usuwania zapachu spalenizny!

Ozonowanie do po wybuchu ognia jest skutecznym sposobem na to, jak pozbyć się zapachu spalenizny szybko i skutecznie. Po zakończonym procesie nie należy wchodzić do ozonowanego pomieszczenia, ponieważ czas rozkładu jego cząsteczek uzależniony jest od tego, jak długo pracował generator ozonu do mieszkania. Zatem, jeśli zabieg trwał 2 godziny, to przez następne 2 godziny nie zaleca się wchodzić do pomieszczenia. Po tym czasie jego cząsteczki ulegają rozpadowi, a zapach ozonu zaczyna się ulatniać.

Jakie są zalecenia po ozonowaniu domu po pożarze?

Czas i wysokość stężenia ozonowania powinny być zawsze dostosowane do skali problemu, jaki chcemy wyeliminować. Zbyt niskie stężenie może być niewystarczające, by zlikwidować drobnoustroje i bakterie. W trakcie usługi ozonowania wykorzystujemy kilkadziesiąt przemysłowych generatorów ozonu o mocy do 240 g./h i wysokość stężenia ozonu dostosowujemy do miejsca, w którym pracujemy, oraz nieczystości, jakie mamy usunąć.

Najczęściej zadawane pytania – FAQ

Stosowanie się do zaleceń specjalistów pozwoli na to, by skutecznie wyeliminować zapach spalenizny i wszelkie drobnoustroje, bez zagrożenia dla zdrowia. Ozonowanie to nowoczesna technologia, która jest odpowiedzią na to, jak pozbyć się zapachu spalenizny i odświeżyć swoje mieszkanie po pożarze.

Jak długo utrzymuje się zapach po ozonowaniu?

Zapach po ozonowaniu może utrzymywać się nawet do dwóch dni po wykonanym zabiegu. Zapach ozonu może być dla niektórych nieprzyjemny, a nawet określany jak „smród po ozonowaniu”. Sam zapach ozonu nie świadczy jednak o poziomie jego stężenia w powietrzu. Podczas zabiegu ozonowania stężenie oraz zapach ozonu jest najbardziej intensywne.

Po wykonanym zabiegu nie należy wchodzić do pomieszczenia przez czas przynajmniej równy czasowi wykonywanego zabiegu- wówczas spada zarówno stężenie pierwiastka, jak i intensywność zapachu. Po upływie tego czasu można bezpiecznie wejść, do pomieszczenia, przy czym zapach może być nadal wyczuwalny, jednakże występowanie pierwiastka w powietrzu nie jest już stwierdzalne.

Ile trzeba odczekać po ozonowaniu?

Ozon generowany podczas zabiegu ozonowania ma właściwości dezynfekcyjne i toksyczne, w związku z czym należy zachować pewne środki ostrożności. Po zabiegu ozonowania należy odczekać ok. 2-3 godzin po wykonanym zabiegu, a więc mniej więcej tyle ile trwało samo ozonowanie.

W tym czasie nie wolno wchodzić do mieszkania czy domu, w którym wykonywano zabieg ozonowania. Podrażnienia błon śluzowych, trudności z oddychaniem czy ból głowy to tylko niektóre skutki wdychania ozonu. Po upływie wymaganego czasu i wejściu do pomieszczenia należy go porządnie przewietrzyć celem uniknięcia skutków ubocznych działania ozonu na nasz organizm. Jeśli nie mamy konieczności wejścia do pomieszczenia, wskazane jest zaczekanie do dalszego, samoistnego rozpadu ozonu.

Jak usunąć zapach spalenizny ze ścian?

Zastanawiasz się, czym usunąć zapach spalenizny ze ściany w mieszkaniu? Nieprzyjemny smrodek da się szybko usunąć, ale należy przestrzegać sprawdzonych zasad postępowania. Usuwanie zapachu spalenizny ze ścian wymaga dokładnego wyczyszczenia sadzy i wyniesienia z pomieszczeń spalonych przedmiotów.

Pierwszym krokiem jest usunięcie całej tłustej sadzy ze ścian za pomocą suchego lodu lub preparatu do czyszczenia czarnych osadów. Woń spalenizny nie zniknie od otwarcia okien. Nieprzyjemny zapach spalenizny można usunąć za pomocą przemysłowych ozonatorów powietrza i odpowiedniego stężenia ozonu. Okazuje się, iż do usuwania zapachu spalenizny nie wymyślono nic lepszego. Brzydki zapach usmolonej ściany nie da się skutecznie usunąć za pomocą sody oczyszczonej i octu, choć wiele osób próbuje tej domowej metody.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%