Ozonowanie mieszkań

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Na czym polega ozonowanie mieszkania? Sprawdź właściwe postępowanie po zakończeniu ozonowania pomieszczeń

Czy wiesz, na czym polega ozonowanie mieszkań? Okazuje się, że nie tylko sam proces odkażania powietrza za pomocą ozonu jest ważny. Charakterystyczny zapach dla niektórych osób jest przyjemny, a inni wolą go wywietrzyć. Bezsprzeczną zaletą ozonu jest jego dostępność, niski koszt urządzeń i cena usługi. Na co warto zwrócić uwagę?

Ozonowanie mieszkania

Dezynfekcja mieszkania za pomocą ozonu to dobry sposób na pozbycie się wirusów z powietrza.

Należy pamiętać, że gaz ten jest trujący dla ludzi i proces ozonowania mieszkania warto przeprowadzić w odzieży ochronnej, a w szczególności w masce, która zabezpieczy górne drogi oddechowe osoby wykonującej dezynfekcję za pomocą ozonu.

Kastelnik – ozonowanie mieszkań – usługi całodobowe 24/7

Gdzie, pozna mieszkaniem – ozonator powietrza znajdzie zastosowanie?

 • W trakcie dezynfekcji pokoi hotelowych;
 • Podczas ozonowania wnętrz samochodów;
 • Do ozonowania pomieszczeń biurowych i socjalnych.

“Czy wiesz, że ozon jest gazem trującym, a samodzielne ozonowanie pomieszczeń można realizować, po przeczytaniu instrukcji obsługi urządzenia”? – zaleca Mieszko Kastelnik, ekspert w dziedzinie dezynfekcji patogenów.

Postaw na ozonator powietrza z certyfikatem CE

Na rynku są dostępne różne generatory ozonu, które różnią się mocą, ceną i krajem pochodzenia. Te mniejsze ozonatory nie są przystosowane na długi czas działania. Jeżeli ozonator został odpowiednio dobrany do wielkości pomieszczenia, nie powinno mieć znaczenia, czy producentem jest polska firma, czy produkt pochodzi z Chin. Istotne są kwestie bezpieczeństwa, certyfikat CE i inne dokumenty niezbędne, by dopuścić produkt do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej.

5 największych korzyści ozonowania z firmą Kastelnik

W ozonowaniu pomieszczeń ogromne znaczenie, ma także pomiar stężenia ozonu za pomocą atestowanego miernika ozonu np. Dräger Pac 8000. Wiele osób, zastanawia się, co daje ozonowanie? Ozonowanie pomoże:

 • Poprawić jakość powietrza;
 • Usunąć nieprzyjemne zapachy np. nikotyny, stęchlizny, spalenizny, moczu kota;
 • Usunąć trujące wirusy i bakterie;
 • Zneutralizować zarodniki grzybów i pleśni z mokrej ściany.

Popularny artykuł na blogu: Jak zlikwidować zapach moczu kota?

Oczyścić pomieszczenie ze szkodliwych alergenów, co wiąże się z lepszym samopoczuciem u alergików.

Miernik poziomu ozonu - Drager

Miernik poziomu ozonu – Drager Pac 8000

Na co zwrócić uwagę przed rozpoczęciem ozonowania mieszkania?

Przed włączeniem generatora ozonu warto zadbać o własne bezpieczeństwo, gdyż gaz ten jest trujący dla ludzi. W trakcie zabiegu ozonowania należy zwrócić szczególną uwagę na wielkość danego pomieszczenia i kilka innych ważnych kwestii związanych z przygotowaniem do zabiegu, ale zanim rozpoczniesz ozonowanie mieszkania, należy szczelnie zabezpieczyć przewody wentylacyjne, zamknąć okna i drzwi, wyprosić zwierza a kwiaty wynieść na korytarz.

Ozonowanie na wysokim stężeniu do 10 ppm, nie jest szkodliwe dla rybek akwariowych i nie ma konieczności wynoszenia żywności z kuchni.

Co robić po zakończeniu ozonowania?

Ważny jest również moment i sposób, w jaki sam proces ozonowania zostanie zakończony. O co dokładnie chodzi?

W momencie, gdy proces dezynfekcji za pomocą ozonu zostanie zakończony, a stężenie ozonu spadnie do bezpiecznego poziomu, technik wchodzi do pomieszczenia, by otworzyć okna i sprawdzić, czy generator ozonu został samoczynnie wyłączony.

Najczęściej należy odczekać około 30 minut, by móc wejść do ozonowanego pomieszczenia. W tym czasie ozon zamienia się w zupełnie niegroźny tlen (O2), a technicy ze specjalistycznej firmy sprzątającej mogą zakończyć ozonowanie powietrza. Warto dodać, iż z pomieszczenia po zabiegu odkażania najlepiej nie korzystać przez kolejnych kilka godzin, gdyż ozon jest silnym utleniaczem i sprawa bezpieczeństwa jest niezwykle ważna.

Ile trwa ozonowanie standardowej wielkości mieszkania?

Czas ozonowania mieszkania standardowej wielkości dobierany jest najczęściej do indywidualnych potrzeb, a wyznacznikiem są szkodliwe substancje, które muszą zostać zneutralizowane. Ozonator powietrza ma wyłącznik czasowy, tzw. timer, który sam wyłączy ozonator po zakończeniu odkażania. Jest to szczególnie ważne, gdy w lokalu wytworzone zostało wysokie stężenie ozonu i wejście bez maski jest niebezpieczne dla zdrowia.

Ile czasu zajmuje ozonowanie mieszkania po zgonie?

Czas ozonowania mieszkania po zgonie wynosi od 60 do 120 minut i zależy od ilości szkodliwych drobnoustrojów znajdujących się w powietrzu. Zasada jest taka, że, im więcej płynów ustrojowych, krwi i trujących patogenów fruwa a w powietrzu, tym czas potrzebny ro ich usunięcia się wydłuża.

Warto dodać, iż trakcie tej usługi pozbędziemy się wszystkich chorobotwórczych zarazków, a także zneutralizujemy nieprzyjemne zapachy. To właśnie usuwanie przykrych zapachów w okresie upalnego lata w szczególny sposób pomaga poprawić jakość powietrza nie tylko w samym mieszkaniu, ale i na klatce schodowej. Po usunięciu źródła skażenia, nie ma się co martwić ponownym przeniknięciem zapachów.

Czy prawdą jest, że po pożarze w domu ozonuje się najdłużej?

Tak, prawdą jest, iż zapach spalenizny wymaga wydłużonego czasu ozonowania. Dzieje się tak, gdyż po pożarze pomieszczenia w domu mogą być skażone dymem, trującymi toksynami i innymi niebezpiecznymi substancjami, które wymagają skutecznej dekontaminacji.

W specjalistycznej firmie sprzątającej Kastelnik to właśnie ozonowanie mieszkania po pożarze jest najczęściej stosowanym zabiegiem do usuwania zapachu spalenizny.  Proces ozonowania trwa zazwyczaj minimum 240 minut i w większości przypadków musi zostać powtórzony kilka razy w ciągu 24 godzin.

Ważne, by w trakcie dekontaminacji wytworzyć odpowiednio wysokie stężenie ozonu np. 40 ppm. Tylko taka procedura jest skuteczna, usunąć szkodliwe substancje, zapach i dioksyny po pożarze. Ozonowanie po pożarze to jednana z najczęściej wykorzystywanych metod w ramach profesjonalnego sprzątania po pożarach.

Czy ozonowanie pomoże usunąć źródło nieprzyjemnego zapachu?

Ozonowanie pomieszczeń to skuteczna metoda dezynfekcji, ale i dezodoryzacji. Nie bez powodu ta technika zyskała miano jednej z najlepszych, ponieważ skuteczność ozonu określa się na 99% działania nastawionego na eliminację bakterii, wirusów i roztoczy. Jego właściwości zostały docenione również ze względu na doskonałe właściwości neutralizujące źródła niepożądanych zapachów.

Kastelnik – neutralizacja zapachów – kontakt 7 dni w tygodniu

Okazuje się, że zabieg ozonowania mieszkań może skutecznie pomóc pozbyć się wszelkich woni od zapachów odzwierzęcych po woń dymu tytoniowego i fetor po zwłokach. Oczywiście w tym celu należy ustawić generator ozonu na właściwe stężenie i wykonywać zabieg od kilkunastu minut do kilku godzin w zależności od przyczyny przykrych zapachów.

Dezynfekcja ozonem pomieszczeń szkolnych – oznon nie tylko dla osób prywatnych!

Popularną metodą dezynfekcji klas jest ozonowanie szkoły na wysokim stężeniu. Czyli, ozon to nie tylko środek czyszczący stosowany w mieszkaniach osób prywatnych.

To metoda obecnie bardzo szeroko stosowana w specjalistycznym sprzątaniu w placówkach oświatowych, dzięki której ekspresowo zwalczamy wirusy, bakterie, grzyby, pleśń i inne drobnoustroje, które dzieci przyniosły do szkoły w okresie jesienno zimowym.

Czytaj również: odgrzybianie ścian Ruda Śląska

Kastelnik – odgrzybianie ścian – potwierdzone certyfikatem

Ozon działa natychmiastowo, a po jego rozłożeniu cząsteczka tlenu jest całkowicie bezpieczna dla otoczenia. W pomieszczeniach po zakończeniu gazowania panuje świeże powietrze, określane mianem – “jak po burzy”.

Co więcej, zabieg ozonowania szkół neutralizuje nieprzyjemne wonie, które często w tego typu placówkach są obecne. Postaw na ozon (O3) i zwalcz ryzyko zakażenia wirusa sars. Poprawisz nie tylko bezpieczeństwo od zarazków, ale również komfort użytkowanie powierzchni wspólnych.

Certyfikowane usługi Kastelnik

Certyfikowane usługi ozonowania zamówisz w firmie Kastelnik przez całą dobę.

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

W ozonowanym pomieszczeniu nie powinni przebywać ludzie oraz nie powinny znajdować się w nim żadne zwierzęta i rośliny. W ozonowaniu powinny brać udział wyłącznie wykwalifikowane osoby, które legitymują się świadectwem zawodowym w zakresie obsługi urządzeń do ozonowania.

FAQ, ozonowanie

Jak ozonowanie pomieszczeń wpływa na rośliny?

Działanie ozonu na rośliny domowe jest negatywne, ponieważ skutecznie blokuje u nich proces fotosyntezy. Kwiaty można przykryć szczelną folią, ale najlepiej po prostu przenieść je do innego pomieszczenia. Warto zdecydować się na profesjonalną firmę wykonującą ozonowanie pomieszczeń, która każdy etap dezynfekcji wykona zgodnie z zaplanowaną ściśle procedurą.

Jaki jest koszt ozonowania mieszkania?

Koszt ozonowania mieszkania może się różnić w zależności od miasta. Na terenie całego kraju działa wiele firm zajmujących się ozonowaniem, a ich ceny są różne i zależą od wielu czynników, takich jak kubatura mieszkania, rodzaj skażanie oraz miasto. Średni koszt ozonowania mieszkania w dużym mieście jest wyższy, niż w małej miejscowości i zaczyna się od 450 zł.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%