Ozonowanie mieszkań Dąbrowa Górnicza

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Ozonowanie mieszkania w Dąbrowie Górniczej. Jak przygotować mieszkanie do ozonowania?

Czujesz śmierdzący zapach stęchlizny? Szukasz sposobu na odświeżenie powietrza w swoim mieszkaniu i zabicie wirusów po chorobie? Dezynfekcja ozonem może być tym, czego potrzebujesz.

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Ozon jest silnym gazem, który ma zdolność rozkładania przykrych zapachów i neutralizowania bakterii, wirusów i alergenów. Jest to również przyjazny dla środowiska sposób czyszczenia skażonych pomieszczeń.

O czym warto pamiętać w trakcie samodzielnego ozonowania?

Zanim rozpoczniesz samodzielne ozonowanie mieszkania w Dąbrowie Górniczej, woj. śląskie, powinieneś podjąć pewne kroki. Po pierwsze, przeczytaj instrukcję obsługi ozonatora, wynieś kwiaty z lokalu i zamknij wszystkie okna. Warto również zadbać o kwestię bezpieczeństwa:

 • Załóż maskę na twarz z filtrem ochronnym;
 • Załóż nitrylowe rękawiczki ochronne na dłonie;
 • Weź taśmę, by zakleić przewody wentylacyjne w łazience i kuchni;
 • Sprawdź, czy masz wykalibrowany miernik, by badać stężenie ozonu.
Ozonowanie mieszkania Dąbrowa Górnicza

Ozonowanie mieszkania w Dąbrowie Górniczej, ul. Marcina Kasprzaka.

Zamów profesjonalne ozonowanie w Dąbrowie Górniczej i nie rób tej dezynfekcji samodzielnie

Wiele osób pyta, na czym polega samodzielne ozonowanie pomieszczeń i czy warto? To dobre pytanie, ozon to bezwonny, bezbarwny gaz, który może pomóc w redukcji bakterii i zarazków z powietrza, ale są pewne zagrożenia. Jest on stosowany jako alternatywa dla tradycyjnych metod czyszczenia z użyciem środka do dezynfekcji np. z chlorem w składzie, ale warunkiem jest posiadanie certyfikatu ze szkolenia w zakresie ozonowania. Procedura czyszczenia ozonem została uznana kilka lat temu przez Sanepid i teraz jest stosowana na szeroką skalę na terenie całego kraju w różnych miejscach.

Ozonowanie pomieszczeń Dąbrowa Górnicza

Gdzie sprawdzi się dezynfekcja za pomocą tritlenu?

W każdym przypadku czas ozonowania powinien być dobrany indywidualnie, do wielkości pomieszczenia, a także rodzaju mikroorganizmów do usunięcia.

Pomiar ilości ozonu

Miernik Dräger PAC 8000 do pomiaru stężenia ozonu.

Ozonowanie pomieszczeń wysokim stężeniem – kiedy warto?

Czujesz wiele różnych nieprzyjemnych zapachów odzwierzęcych? Tego, co teraz się dowiesz, nie przeczytasz w instrukcji obsługi generatora ozonu. Wiele pokoi hotelowych od lat ozonuje się po gościach weekendowych w celu pozbycia się drobnoustrojów i organizmów żywych. Jest tylko jeden warunek, należy wytworzyć odpowiednio duże stężenie ozonu na poziomie 10 ppm. Ozonowanie klimatyzacji nie wymaga dużego stężenia.

Kastelnik – dezodoryzacja mieszkań – kontakt, 7 dni w tygodniu

Ozonowanie pomieszczeń biurowych na wysokim stężeniu jest często konieczne, gdy po tradycyjnym sprzątaniu utrzymuje się nieprzyjemny zapach, który wydaje się cięższy od powietrza. Może to być spowodowane uporczywymi zapachami po paleniu papierosów, zalaniu mieszkania fekaliami lub obecności chorych zwierząt. Generatory ozonu służą do wytworzenia gazu ozonowego i wypełnienia nim pomieszczenia. Cząsteczki ozonu przyczepiają się do różnych substancji np. tych zawierających w składzie środki bakteriobójcze.

Czytaj również: dezynfekcja po parwowirozie we Wrocławiu

Gdzie nie sprawdzi się ozonowanie?

Ozonowanie nie sprawdzi się w pomieszczeniach o dużej kubaturze tj. hale magazynowe, hale produkcyjne, gdzie wysokość pomieszczeń sięga kilku metrów. Taka duża przestrzeń uniemożliwia wytworzenie stężenia ozonu na poziomie minimum 3 ppm, a jest to bezpieczna i minimalna wartość, przy której eliminowane są wirusy i inne groźne drobnoustroje.

W takich przypadkach dezynfekcja ozonem powinna być zastąpiona zamgławianiami pomieszczeń suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru i uzupełniona o tradycyjne czyszczenie.

Sucha mgła do dezynfekcji

Urządzenia do zamgławiania to największa konkurencja do ozonatorów powietrza.

Podsumowując, ozonowanie mieszkania może być świetnym sposobem na wyeliminowanie zapachów i zarazków z domu. Należy jednak upewnić się, że przed rozpoczęciem procesu podjęto wszystkie niezbędne kroki, aby zapewnić bezpieczeństwo i skuteczne rezultaty.

Proces ozonowania mieszkania w 3 krokach

Ważne jest, aby proces ozonowania wykonać bezpieczenie z opracowaną przez technika ds. ozonowania procedurą. Specjalista z firmy Kastelnik zawsze uwzględnić wszystkie istotne czynniki i dostosowuje czas trwania zabiegu do indywidualnych potrzeb.

Proces ozonowania mieszkania to kilka kroków, tych etapów dezynfekcji nie wolno pominąć:

 • Przygotowanie pomieszczeń do gazowania za pomocą ozonu tj. wyniesienie kwiatów, zabezpieczenie żywności, katakanie kanałów wentylacyjnych uszczelnienie okien.
 • Kolejnym etapem jest fizyczne ozonowanie pomieszczeń. Odbywa się to przy użyciu profesjonalnych generatorów ozonu, które emitują do pomieszczenia gaz w odpowiednim stężeniu. Podczas tego etapu, ze względów bezpieczeństwa, należy mierzyć pomiar stężenia ozonu.
 • Po zakończeniu ozonowania lokalu należy wywietrzyć wszystkie pomieszczenia.

Dezynfekcja ozonem, czy zamgławianie – co jest lepsze?

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – potwierdzona certyfikatem

Wiele osób w firmie Kastelnik, twierdzi, iż dezynfekcja ozonem jest bardziej skuteczna niż zamgławianie, ponieważ udaje się usunąć z powietrza zapachy i bakterie, bez produkcji wilgoci, czego nie jest w stanie osiągnąć przy zamgławianiu na mokro. Ozon jest silnym gazem, który przyłącza się do cząsteczek tlenu i w formie trzyatomowej tworzy on silny środek bakteriobójczy, którego działanie można w skuteczności porównać do działania:

 • Nadtlenku wodoru;
 • Czwartorzędowych soli amoniowych.

“Środki ochrony osobistej w trakcie pracy ze środkami biobójczymi to bardzo istotna kwestia, warto się zabezpieczyć, by ochronić górne drogi oddechowe przed zatruciem” – przestrzega Mieszko Kastelnik, szef firmy sprzątającej.

Ozonowanie powietrza, a wydajność ozonatora, która wpływa na czas realizacji usługi!

Jak udowodnili specjaliści z firmy Kastelnik, istnieje mocna korelacja pomiędzy mocą ozonatora a czasem, jaki jest potrzebny do usunięcia patogenów z powietrza za pomocą ozonatora. Oczywiście czas pracy urządzenia zależy również od wielu innych czynników, a nie tylko jego mocy. Zasada jest taka, im kubatura pomieszczenia jest większa, to pożądana ilość ozonu i jego stężenie musi być większe.

Kastelnik przeprowadza praktyczny test z pomiarem czasu

W praktyce ozonacza, to że małym ozonatorem będziemy ozonować 120 minut mieszkanie, które składa się 3 pokoi, by wytworzyć stężenie ozonu na poziomie 5 ppm, natomiast profesjonalny generator ozony będzie potrzebował tylko 30 minut.

Z drugiej strony, warto wspomnieć, iż zamgławianie nadtlenkiem wodoru jest również skuteczną metodą dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach, ale czas realizacji tej usługi nie jest krótszy. Proces zamgławiania działa poprzez tworzenie delikatnej mgły, która powoli opada, aby pokryć wszystkie powierzchnie i przedmioty w pomieszczeniu środkiem bakteriobójczym. W przypadku suchej mgły nie powoduje zawilgocenia, a przy metodzie ULV przemacza odkażane pomieszczenie i to jest główny jej minus.

Dezynfekcja pomieszczeń w Dąbrowie Górniczej – zaufaj specjalistom z certyfikatem

Wiele osób łączy proces ozonowania z lepszym samopoczuciem, dla niektórych jest to sposób na odkażanie mieszkania w okresie jesienno zimowym z drobnoustrojów i wirusów, a dla innych będzie to pomysł na kwas masłowy, a właściwie jego usunięcie.

Nasza firma świadczy kompleksowe usługi odkażania ozonem w miastach na całym Śląsku. Oferujemy następujące usługi w lokalizacjach:

Certyfikat ozonowania Dąbrowa Górnicza

Kastelnik oferuje certyfikat dezynfekcji pomieszczeń dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej.

Dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej jedno jest pewne i należy pamiętać o tym. Ozonowanie to nie tylko charakterystyczny zapach, ale też skuteczny sposób dezynfekcji pomieszczeń i pomysł na pozbycie się wielu różnych problemów (zapachu spalenizny, dymu papierosów, trujących mikroorganizmów itp.). Oczywiście przebywać o w ozonowanym domu nie wolno, ale rybek akwariowych nie trzeba wynosić na klatkę schodową.

Inne usługi firmy Kastelnik: odgrzybianie ścian w Dąbrowie Górniczej

Najczęściej zadawane pyatani - FAQ

Czas potrzebny na usunięcie roślin wlicza się zazwyczaj do czasu ozonowania i nie przekracza on kilku godzin. Warto jednak zwierzęta domowe wyprowadzić na zewnątrz, gdyż nie wolno im przebywać w pokoju w trakcie zabiegu ozonowania. Zaletą ozonu jest jego wszechstronność, a Kastelnik to specjalista, któremu warto zaufać.

Usługi dezynfekcji Dąbrowa Górnicza

Co ozonujemy najczęściej?

Ozonowanie to popularna metoda dezynfekcji skażonych pomieszczeń i znajduje szerokie zastosowanie podczas odkażania: domów, gdzie usuwa szkodliwe mikroorganizmy i alergeny, samochodów w celu usunięcia zapachu dymu papierosów, zwierząt i innych pomieszczeń np. biurowych, sal szpitalnych, aptek, szpitali oraz placówek przedszkola.

Co daje ozonowanie?

Jak się okazuje, ozonowanie to wiele korzyści. Ozon jest silnych utleniaczem, który nie tylko poprawia jakość powietrza, ale również neutralizuje groźne drobnoustroje i wirusy, a także pomaga usunąć zarodnik grzybów i pleśni z wilgotnych pomieszczeń. Przebywanie osób postronnych w odkażanym pomieszczeniu jest niedozwolone.

Ile czasu trwa ozonowanie mieszkania?

Czas trwania procesu ozonowania mieszkania zależy od wielkości pomieszczenia i rodzaju patogenów, ale zazwyczaj trwa on od 60 do 180 minut. Po tym czasie wszystkie okna i drzwi powinny być otwarte przez co najmniej 60 minut, aby świeże powietrze mogło zastąpić powietrze poddane działaniu ozonatora. Warto zauważyć, że w przypadku stosowania generatorów ozonu o małej mocy w zamkniętych pomieszczeniach, czas dezynfekcji ozonem ulega wydłużeniu.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%