Ozonowanie mieszkań Będzin

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Ozonowanie mieszkania w Będzinie – kiedy warto je przeprowadzić i na co warto zwrócić uwagę?

Czy wyczuwasz nieprzyjemny zapach po chorobie? Potrzebujesz skutecznego rozwiązania, aby usunąć groźne dla zdrowia patogeny, a ozonowanie mieszkań Będzin, woj. śląskie jest usługą, która może być rozwiązaniem wielu problemów.

Kastelnik – ozonowanie mieszkań – usługi całodobowe 24/7

Okazuje się, że proces ozonowania mieszkania można wykonać samodzielnie, ale należy pamiętać o kilku rzeczach. Niezmiernie ważne jest, iż ozon jest gazem trującym, który jest w stanie usunąć nie tylko nieprzyjemne zapachy, ale i zneutralizować bakterie i wirusy. W wielu firmach dezynfekcja pomieszczeń biurowych jest ekologiczny sposób na oczyszczanie skażonych pomieszczeń po chorobach rozprzestrzenianych w okresie jesienno zimowym przez pracowników.

Ozonowanie mieszkania w Będzinie

Ozonowanie pomieszczeń mieszkania w Będzinie przy ul. Wolskiej.

O czym nie można zapomnieć w trakcie ozonowania?

Zanim rozpoczniesz proces ozonowania w mieszkaniu, powinieneś pamiętać o kilku ważnych krokach. Przede wszystkim należy zadbać o bezpieczeństwo, a to oznacza odbycie specjalistycznego szkolenia w zakresie ozonowania i zakup dodatkowych akcesoriów:

 • Maski z filtrem 3M model ABEK1 6059;
 • Miernika stężenia ozonu;
 • Taśmy, aby zabezpieczyć przewody wentylacyjne w i ich otworów.

Ozonowanie pomieszczeń Będzin

Zamów profesjonalne ozonowanie pomieszczeń w Będzinie

Zastanawiasz się, na czym polega ozonowanie pomieszczeń? Ozon od 2020 roku stał się niezwykle popularny, ze względu na swoje właściwości dezynfekujące i biobójcze. Jest to bezbarwny gaz, który może pomóc w usuwaniu bakterii, wirusów i zarodników grzybów z powietrza. Często znajduje więc zastosowanie do odgrzybiania pomieszczeń i usuwania grzyba i pleśni ze ścian.

“Czy wiesz, że przemysłowe generatory ozonu, które są w stanie wytworzyć duże stężenie ozonu, dobieramy zawsze indywidualnie do wielkości pomieszczenia?” – Mieszko Kastelnik, ekspert ds. ozonowania.

Kastelnik – dezodoryzacja pomieszczeń – kontakt 7 dni w tygodniu

Ozonowanie pomieszczeń w powiecie będzińskim – jakie przynosi efekty?

Ozonowanie powietrza jest to alternatywa dla klasycznych środków czyszczących, które w składzie zawierają czwartorzędowe sole amoniowe lub nadtlenek wodoru. Proces dezynfekcji ozonem został uznany za metodę, która w 90% jest w stanie usunąć szkodliwe patogeny z powietrza w trakcie pandemii. Co więcej, ozonowanie pomoże nie tylko przy groźnych mikroorganizmach, ale również świetnie poradzi sobie z neutralizacją niepożądanych zapachów.

Miernik stężenia ozonu

Pomiar stężenia ozonu można wykonać urządzeniem marki Dräger.

Ozonowanie pomieszczeń Będzin i okolice – korzyści

Ozonowanie pomieszczeń w piwnicy może przynieść wiele korzyści, w tym neutralizację groźnych bakterii kałowych i odpadów metabolicznych po awarii kanalizacji, a także pomoże w usunięciu nieprzyjemnych zapachów. Już kilka minut po zakończeniu ozonowania poczujesz efekt świeżego powietrza. Ważne jest, by wytworzyć gaz w ozonowanym pomieszczeniu o odpowiednim stężeniu np. 5 ppm.

Czytaj również: sprzątanie piwnicy

Dezynfekcja pomieszczenia po chorobie

Dezynfekcja pomieszczenia po chorobie za pomocą ozonu. Kastelnik oferuje całodobowe usługi, tel. 735-960-510.

Niestety producenci ozonatorów nie podają szczegółowych informacji w instrukcji obsługi na temat stężenia ozonu, a to oznacza, iż każda osoba, która pragnie zawodowo przeprowadzać ozonowanie samochodu lub mieszkania, to musi odbyć szkolenie w zakresie bezpiecznej obsługi urządzeń do ozonowania i dezynfekcji.

Czy ozonowanie sprawdzi się w każdej sytuacji?

Nie, okazuje się, iż ozonowanie nie jest odpowiednią metodą dezynfekcji w halach magazynowych oraz pomieszczeniach szpitalnych z pacjentami. Należy także bezwzględnie przestrzegać instrukcji producenta i środków ostrożności i nie ozonować pomieszczeń, w których przebywają żywe zwierzęta.

Kastelnik – dezynfekcja patogenów – potwierdzona certyfikatem

Dużym przeciwskazanie jest też dezynfekcja za pomocą ozonu w kościele lub muzeum. Z uwagi na fakt, iż ozon jest silnym utleniaczem, to jego mocno żrące właściwości stanowią poważne zagrożenie dla dzieł sztuki znajdujących się w tego typu obiektach. Każda osoba z firmy Kastelnik przeszklona w zakresie bezpiecznego ozonowania ma tą wiedzę i przestrzegać zawsze zaleceń producenta, aby uniknąć potencjalnych szkód podczas ozonowania.

Nasza firma świadczy kompleksowe usługi odkażania ozonem w miastach na całym Śląsku. Oferujemy następujące usługi w lokalizacjach:

Certyfikat dezynfekcji Kastelnik

Każdy klient z Będzina otrzymuje od firmy Kastelnik certyfikat dezynfekcji.

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Co użyć do pozbycia się zapachów odzwierzęcych? To częste pytanie, na które można udzielić szybko odpowiedzi. W celu pozbycia się nieprzyjemnych zapachów z pokoi hotelowych warto wybrać solidnie pościel i przeprowadzić ozonowanie na stężeniu w zakresie 4 do 6 ppm. Po zabiegu ozonowania warto wywietrzyć pokoje. Inne pytania są o czas ozonowania i szkodliwość ozonu.

Usługi dezynfekcji Będzin

Średni czas ozonowania jednego małego pokoju wynosi 30 minut. Tyle samo czasu należy poświęcić na jego wietrzenie, a wcześniej na przygotowanie lokalu do zabiegu odkażania ozonem. Warto dodać, iż, pomimo iż ozon jest gazem trującym, to przy dezynfekcji przeprowadzanej przez profesjonalistę nie ma się czego bać. O co jeszcze pytają mieszkańcy Będzina, którzy szukają usługi ozonowania?

Jakie są podstawowe etapy ozonowania?

Podstawowe etapy ozonowania to przygotowanie pomieszczenia do zabiegu. W szczególności należy usunąć wszystkie żywe organizmy, takie jak kwiaty i zwierzęta, gdyż są one wrażliwe na szkodliwe działanie ozonu. Należy również zamknąć wszystkie okna i zamakać kratki wentylacyjne, aby zapobiec ulatnianiu się ozonu na zewnątrz do sąsiedniego mieszkania. Po uruchomieniu ozonatora należy kontrolować stężenia ozonu, a na koniec wywietrzyć całe mieszkanie i poczekać na rozpad ozonu.

Czy ozonowanie niszczy grzyby i pleśń w mieszkaniu?

Tak, ozonowanie jest skutecznym sposobem na niszczenie grzybów i pleśni w mieszkaniu. Dzieje się tak, gdyż tritlen jest silnym środkiem grzybobójczym, który jest w stanie zneutralizować mikroorganizmy, w mykotoksyny, które powodują skażenie powietrza.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%