Ozonowanie dla alergików
Usuwanie alergenów i roztoczy

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Ozonowanie pomieszczeń dla alergików

Ozonowanie to jedna z najlepszych metod na dezynfekcję pomieszczeń, powierzchni płaskich, samochodów oraz tapicerowanych mebli w mieszkaniu. Jest ekologiczna, szybka do wykonania i coraz bardziej powszechna. Ale czy zabieg ozonowania lokali jest bezpieczny dla alergików? Świadcząc usługi profesjonalnego odkażania pomieszczeń np. szpitalnych, sal operacyjnych, a także mieszkań alergików rozwiewamy wszelkie wątpliwości na temat wykorzystania dezodoryzacji za pomocą ozonu w przypadku alergii. Odkażanie za pomocą ozonu to jedyna najbardziej skutecznych metoda w walce z alergenami.

Odkażanie mieszkań dla osób z alergią

Ozon to substancja znana ludziom już od kilkuset lat. Z każdą następną dekadą gaz ten był coraz lepiej wykorzystywany. Ozon jest bezbarwnym gazem składającym się z trzech atomów tlenu (03). Powstaje pod wpływem działania promieni ultrafioletowych i podczas burz. Charakterystyczny świeży „zapach po burzy” jest właśnie zapachem ozonu. Czy wiesz, że odkażanie powierzchni dla osób z alergią to jeden z lepszych sposób na pozbycie się alergenów? Przekonaj się, czy ozonowanie może wpłynąć na Twój komfort!

Ozonowanie schronisk dla zwierząt

Kompleksowa dezynfekcja ozonem schronisk dla zwierząt np. kotów czy psów. Ozon to substancja znana ludziom już od kilkuset lat. Z każdą następną dekadą gaz ten był coraz lepiej wykorzystywany. Ozon jest bezbarwnym gazem składającym się z trzech atomów tlenu (03). Powstaje pod wpływem działania promieni ultrafioletowych i podczas burz. Charakterystyczny świeży „zapach po burzy” jest właśnie zapachem ozonu.

Czym jest dezynfekcja ozonem (O3)?

Ozon jest gazem silnie trujący dla człowieka, zwierząt i roślin, powoduje też liczne korozje materiałów. Dlatego należy się nim bardzo ostrożnie posługiwać, a najlepiej powierzyć ozonowanie specjalistom. Choć trujący i potencjalnie niebezpieczny, paradoksalnie ozon jest świetnym środkiem dezynfekującym, a sam zabieg ozonowania bardzo bezpieczny i trwały, jeśli przeprowadzony jest poprawnie. Po wykonanym przez naszą firmę zabiegu powietrze jest czyste i wolne od wszelkich alergenów.

ozonowanie w firmie

Dezynfekcja po śmierci ozonem

Istnieje wiele technik, które stosujemy by kompleksowo i niezwykle skutecznie odkazić mieszkanie po zmarłej osobie na COVID-19. Wśród sposobów najczęściej wybieranych przez specjalistów od dezynfekcji i sprzątania po zwłokach wymieniane są 2 sprawdzone metody: użycie certyfikowanych środków wirusobójczych oraz ozonowanie pomieszczeń, a także połączenie obu tych metod jednocześnie. Odkażanie ozonem jest zdecydowanie najbardziej ekologiczne, antyalergiczne i bezpieczne ze wszystkich dostępnych opcji.

Fakty na temat ozonowania

Udowodniono, że ozonowanie pozwala oczyścić lokale z bardzo groźnych wirusów takich jak: wirus polio, wirus Norwalk, parwowirusy, a także nowe koronawirusy. Co ważne, Centralny Instytut Ochrony Pracy rekomenduje ozonowanie jako bezpieczną i skuteczną metodę do dezynfekcji mieszkań po zgonie wywołanym przez COVID-19.

Ozonowanie pomieszczeń dla osób z alergią

Czy dezynfekcja ozonem, jest skuteczna w przypadku alergii?

Rozpylony ozon potrafi wniknąć w najmniej dostępne zakamarki i dokładnie usunąć z nich wszelkie drobnoustroje: bakterie, wirusy, grzyby itp.

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Co ważne – nie uczula i nawet bardzo wrażliwi alergicy nie mają negatywnych reakcji, przebywając w pomieszczeniach, które przeszły dezodoryzację ozonem. Jest wręcz przeciwnie. Czy ozonowanie pomieszczeń dla osób z alergią jest wskazane? Odpowiadając na to pytanie, można stwierdzić, iż ozon jako jedyny ze środków do dezynfekcji jest skuteczną bronią w walce z alergenami.

Czytaj również: ozonowanie mieszkań w Dąbrowie Górniczej

Z tego też powodu ozonowanie bywa wykorzystywane do oczyszczania powietrza w domach zamieszkałych przez osoby cierpiące na przeróżne alergie. Warto podkreślić, że ozon nie tylko likwiduje drobnoustroje, będące przyczyną alergii, np. roztocza, pyłki czy kurz, ale także oczyszcza pomieszczenie z przykrych zapachów. Ozonowanie potrafi usunąć nawet bardzo uciążliwe zapachy, których nie da się pozbyć, po prostu wietrząc lokal. Ozon świetnie rozprawi się z dymem papierosowym, zapachem zwierząt, smrodem spalenizny itp.

Jakie efekty przynosi odkażanie ozonem?

Czy zastanawiasz się jak poprawić komfort swojego życia? Usuwanie alergenów i roztoczy poprzez ozonowanie przynosi dwa rodzaje efektów. Pierwszy jest natychmiastowy i długofalowy. Ten pierwszy, osoby z alergią poczują od razu po wejściu do zdezynfekowanego ozonem pomieszczenia mieszkalnego. Bez trudu będą mogły swobodnie oddychać i żadna reakcja alergiczna już nie wystąpi. Drugi rodzajem efektu jest natomiast niezwykła trwałość zabiegu po usunięciu roztoczy. Nie trzeba go powtarzać przez kilka miesięcy, a pozytywne rezultaty są odczuwalne przez wiele dni. Zapewne wiesz, iż ochrona przed alergenami takim jak np. kurz domowy jest niezwykle ważna dla zdrowia osób chorych i uczulonych?

Kastelnik – usuwanie alergenów – kontakt 7 dni w tygodniu

Firma Kastelnik świadczy kompleksowe usługi ozonowania dla alergików na terenie całego kraju, np. Wadowice, Kraków a także sprzątania po pożarach oraz profesjonalnego czyszczenia i odkażania kanałów wentylacji w klimatyzacji samochodowej.

Ozon, jego właściwości zastosowania w zabiegach dezodoryzacji i dezynfekcji pomieszczeń biurowych, mieszkalnych oraz lokali użytkowych, znajdując zastosowanie podczas:

 • czyszczenia mieszkań po pożarach i zalaniach;
 • odkażania placówek medycznych oraz sal operacyjnych;
 • czyszczenia klimatyzacji w instytucjach publicznych;
 • ozonowanie pomieszczeń po pożarach;
 • odkażania posadzek po wylewie fekaliów.

Ozonowanie autobusów i innych środków transportu publicznego np. taksówki i autobusy

Rosnące zapotrzebowanie na bezpieczeństwo w komunikacji publicznej, wzmaga świadomość praw pasażerów. Unosząca się w samochodzie woń dymu nikotynowego to nic zdrowego. Nieprzyjemne zapachy nie dają o sobie zapomnieć w podróży do pracy? Możemy rozwiązać ten problem za pomocą usługi profesjonalnego ozonowania pomieszczeń.

Kastelnik – usuwanie zapachów – potwierdzone certyfikatem

Brzydkie zapachy zostaną usunięte a wraz z nimi również bakterie i wirusy, jakże często występujące w publicznych środkach transportu. Jeżeli jesteś osoba zarządzającą pojazdami służącymi do przewozu osób (autobus, bus, taxi), powinieneś zadbać o regularne ozonowanie pojazdu w celu zapewnienia bezpieczeństwa podróży oraz komfortu swoich pasażerów. 

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%