Osuszanie piwnicy po zalaniu

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Osuszanie piwnicy po zalaniu. Jakie podjąć środki bezpieczeństwa podczas usuwania wilgoci?

W wielu przypadkach zalań nie jesteśmy w stanie poradzić sobie samodzielnie. Jednak możemy w tym celu wynająć specjalistyczną firmę sprzątającą. W ramach swoich działań przedsiębiorstwo Kastelnik świadczy osuszanie piwnicy po zalaniu. Podczas wykonywania profesjonalnych zabiegów niezbędne jest przestrzeganie zasad higieny i bezpieczeństwa pracy, m.in.:

  • zabezpieczanie się za pomocą środków ochrony osobistej;
  • stosowanie tylko urządzeń certyfikowanych;
  • używanie atestowanej chemii;
  • niewpuszczanie na miejsce zabiegu osób nieupoważnionych.

U Kastelnika osuszanie po zalaniu można zamówić, dzwoniąc na infolinię interwencyjną 24/7. Istnieje możliwość skorzystania również z bezpłatnej wyceny zlecenia. Działamy na terenie całego kraju, staramy się przyjeżdżać na miejsce realizacji jak najszybciej. 

Profesjonalne osuszanie piwnic po zalaniu. Jak szybko schną mokre ściany w zalanym budynku?

Konsekwencją awarii wodnych jest przede wszystkim zawilgocenie pomieszczenia. Profesjonalne osuszanie piwnic po zalaniu wiele osób zleca specjalistycznym firmom sprzątającym. Mokre ściany w zalanym budynku mogą, schnąc tygodniami. W najgorszym wypadku, gdy występują niesprzyjające, warunki mogą one nigdy nie wyschnąć. Dlatego błyskawiczne ich osuszenie nie będzie sprawiało, że dojdzie do dalszych konsekwencji. Są nimi zawilgocenie i powstanie grzyba na ścianie. Takie wykwity są bezpośrednim zagrożeniem dla naszego zdrowia. Powodują zawroty głowy, bóle brzucha i choroby układu oddechowego. Do osuszania pomieszczeń najlepiej zastosować specjalistyczne osuszacze. 

Na czym polega usuwanie wilgoci po zalaniu?

Wypompowywanie wody z zalanego pomieszczenia często błędnie jest kojarzone z samym usuwaniem wilgoci. Jednakże nie jest tym samym. Oczywiście bez tego nie pozbędziemy się zawilgocenia, jednak trzeba podjąć także dalsze kroki. Zawilgocenie można usunąć za pomocą sprawdzonej metody używającej specjalistycznych osuszaczy. Fachowcy z firmy Kastelnik usuwanie wilgoci po zalaniu wykonują kompleksowo. Tak, aby za jakiś czas nie wystąpiła ona ponownie. Jeśli w danym pomieszczeniu panuje niska temperatura, nie wolno na siłę jej zwiększać za pomocą podkręcenia grzejników. Grozi to wniknięciem wilgoci w ściany. Pamiętać należy także o tym, że podczas osuszania nie wolno otwierać okien.

Osuszanie zalanych ścian  – od czego zacząć?

Przede wszystkim musimy przeanalizować co, tak naprawdę sprawiło, że doszło w naszym pomieszczeniu do zawilgocenia ścian. Być może mierzymy się z problemem, który trzeba wyeliminować, by wilgoć nie pojawiła się ponownie. Do takich przykładów należy m.in.: nieszczelny dach, czy też warstwy izolacyjne budynku, nieprawidłowa wentylacja budynku. Dlatego osuszanie zalanych ścian warto rozpocząć od rozpoznania źródła problemu. Następnie można zacząć likwidować samo zawilgocenie. Profesjonalne osuszacze marki Trotec można wypożyczyć do użytku domowego od firmy Kastelnik. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy poradzimy sobie samodzielnie, warto zamówić osuszanie po zalaniu od fachowców.

Jak osuszyć piwnice po zalaniu?

Najczęstszymi przypadkami, które powodują zalanie piwnicy, są powodzie, lub podtopienia. Niestety, ale w sezonie wiosennym dochodzi do ulewnych deszczów. Systemy kanalizacyjne nie są w stanie przepuścić tak dużej ilości wody. Następnie ta przelewa się do nisko usytuowanych kondygnacji naszych domów. Zazwyczaj jest to piwnica. Przechowujemy tam różnego rodzaju przedmioty, a samą przestrzeń wykorzystujemy np. jako kotłownie. Po samym wypompowaniu wody należy wynieść wszystkie wartościowe przedmioty. Potem warto zainteresować się rozłożeniem urządzeń do kondensacji pary wodnej. Po ich użyciu istotny jest przegląd instalacji elektrycznej, ponieważ mogła ona uledz zniszczeniu.

Ile kosztuje osuszanie budynku po zalaniu?

Koszty związane z usługami usuwającymi skutki zalań różnią się w zależności od tego, jaką wybierzemy firmę. Tego typu podmioty zazwyczaj wykonują często bezpłatne wyceny, dzięki czemu wiemy, na co się przygotować i czy nasz budżet jest wystarczający. W cenę zabiegu osuszanie budynku po zalaniu należy wziąć rodzaj i powierzchnie wilgotnego pomieszczenia. Warto wziąć pod uwagę także zabieg dezynfekcji, która pozwoli na wyeliminowanie chorobotwórczych drobnoustrojów. W zaawansowanych przypadkach zawilgocenia wykonuje się także odgrzybianie ścian i sufitów. Te zabiegi także trzeba wliczyć w koszt całkowity. Jednakże cena osuszania budynku po zalaniu u przedsiębiorstwa Kastelnik rozpoczyna się od 700 zł netto.

FAQ — najczęściej zadawane pytania

W naszym przedsiębiorstwie mamy zespół wykwalifikowanych specjalistów, którzy wiedzą, jak poradzić sobie z osuszaniem ścian, czy usunięciem pleśni i grzyba  z sufitu. Podczas naszej pracy przestrzegamy zasad BHP i stosujemy wyłącznie atestowane preparaty chemiczne. Oto odpowiedzi na jedne z najczęściej pojawiających się pytań:

Jakie są skuteczne sposoby na usuwanie wilgoci?

Niestety, ale wietrzenie po zalaniu to amatorska próba rozwiązania problemu. Ta metoda osuszania jest nieskuteczną praktyką na zlikwidowanie wilgoci obecnej na ścianach budynku. Fachowcy z branży radzą, iż najlepiej zastosować specjalistyczne urządzenia do osuszania, które w sprawny i skuteczny sposób pomogą nam wysuszyć zalane powierzchnie.

Jak zapobiec powstaniu grzybów i pleśni?

Najważniejsze jest, aby od razu po zalaniu zająć się usunięciem wody. Po jej wypompowaniu należy zadbać o dokładne osuszenie pomieszczenia. Jeśli tego nie zrobimy, możemy m

Jak osuszyć mieszkanie po zalaniu?

Osuszanie mieszkania po zalaniu powinno być wykonane jak najszybciej po wystąpieniu zdarzenia. Pamiętać należy o tym, że zwykłe wietrzenie, czy podkręcenie temperatury nie pomoże. Najlepiej w tym celu użyć profesjonalnych osuszaczy. Można je wypożyczyć u firm świadczących usługę osuszanie piwnicy po zalaniu lub zamówić usuwania wilgoci bezpośrednio od nich. Przedsiębiorstwo Kastelnik oferuje bezpłatną wycenę usługi, a kontakt z nim jest uproszczony dzięki działającej całą dobę infolinii interwencyjnej. Zadzwoń teraz!

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Nasi klienci

Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

0
0,0 rating
0 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 0)
Doskonale0%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%