Opróżnianie mieszkań Warszawa

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Opróżnianie mieszkania w Warszawie. Co nie należy do odpadów wielkogabarytowych?

Z pewnością zdarza się każdemu z nas chociaż raz w życiu, że musimy zmienić swoje miejsce zamieszkania i przeprowadzić się w inne miejsce. Szukasz firmy do wyniesienia mebli z mieszkania? Oferujemy opróżnianie mieszkań Warszawa, woj. mazowieckie, a naszą specjalizacją jest wywóz odpadów wielkogabarytowych i śmieci.

Opróżnianie mieszkania w Warszawie

Kompleksowe opróżnianie mieszkania w Warszawie przy ul. Stefana Starzyńskiego. obejmowało również utylizację sprzętów RTV i AGD.

Kastelnik – wynoszenie mebli z mieszkań – usługi całodobowe 24/7

Wiele osób, zastanawia się, czym odpady wielkogabarytowe nie są. Odpadem wielkogabarytowym nie jest:

 • Odpad skażony krwią lub płynami ustrojowymi;
 • Śmieci mieszkańców;
 • Zużyte baterie, farby i chemikalia.

Popularny artykuł na blogu: wywóz starych mebli z mieszkania

Nie są również odpadami biodegradowalnymi, takimi jak resztki jedzenia, skoszona trawa czy liście. Takie odpady powinny być poddane procesowi kompostowania, który pozwoli na ich przetworzenie na cenny nawóz organiczny.

Specjalistyczna firma sprzątająca Kastelnik realizuje usługi likwidacji mieszkań w różnych miejscach w Warszawie. W ostatnim czasie wykonaliśmy wywóz mebli i czyszczenie pomieszczeń w mieszkaniach i domach zlokalizowanych na Placu Zamkowym, wzdłuż ul. Senatorskiej, na Woli, Bielanach, Wesołej, Ochocie i Ursusie.

Czy wiesz, że odpady wielkogabarytowe to jedna z kategorii odpadów komunalnych, ale nie obejmuje on odpadów niebezpiecznych ani śmieci biodegradowalnych.

Od ponad dekady Dorota i Mieszko Kastelnik zajmują się kompleksowym opróżnianiem domów ze zbędnych mebli i wywozie odpadów komunalnych od osób prywatnych. Chociaż Warszawa stanowi nasz główny obszar działalności, to z powodzeniem oferujemy nasze usługi mieszkańcom okolicznych miejscowości, np. Otwocka, Grodziska Mazowieckiego oraz Legionowa.

Likwidacja mieszkań Warszawa

Opróżnianie mieszkań cennik Warszawa 2023

Czy potrzebujesz pomocy w opróżnieniu mieszkania ze starych mebli i sprzętów przed wyprowadzką? A może nabyłeś mieszkanie wraz z wyposażeniem, którego chcesz się szybko pozbyć? Bez względu na przyczynę, wybór firmy Kastelnik to najlepsze rozwiązanie.

firma opróżniająca mieszkania mazowieckie

Kastelnik – całodobowe opróżnianie mieszkań i domów na terenie woj. mazowieckiego.

Cennik usług za opróżnianie mieszkań w województwie mazowieckim może się różnić w zależności od dzielnicy, rodzaju odpadów wielkogabarytowych. Poniżej prezentujemy koszty dla usługi opróżniania mieszkania bez odbioru odpadów komunalnych:

 • Wyniesienie mebli, bez sprzętu AGD – od 99 zł za sztukę;
 • Wywóz odpadów – od 399 zł za 1m³;
 • Demontaż mebli starego typu – od 499 zł za meblościankę;
 • Utylizacja mebli – od 99 zł za sztukę;
 • Sprzątanie specjalistyczne mieszkania – od 1999 zł;
 • Transport i załadunek – od 150 zł za godzinę pracy;
 • Koszty dodatkowe – uzgodnione indywidualnie, np. koszty parkowania, wjazdu do strefy z ograniczonym ruchem.
likwidacja mieszkania po śmierci

Likwidacja lokalu po śmierci wymaga często utylizacji odpadów w spalarni termicznej.

Kastelnik – utylizacja termiczna – kontakt 7 dni w tygodniu

Różnice w cenach utylizacji mebli między 18 dzielnicami Warszawy

Warto zaznaczyć, że ceny mogą się różnić w zależności, w której z 18 dzielnic Warszawy realizowana będzie usługa i od rodzaju odpadów. Statystycznie najniższe ceny są w dzielnicy Praga-Południe i na Żoliborzu, a najdrożej będzie w Śródmieściu.

Zazwyczaj odbiór odpadów wielkogabarytowych odbywa się najwcześniej na dzień przed ustaloną datą wywozu odpadów komunalnych ze zbiorczych miejsc gromadzenia odpadów.

W przypadku większych zleceń możliwe jest negocjowanie ceny. Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego wykonawcy warto dokładnie zapoznać się z ofertą i cennikiem, aby uniknąć nieporozumień w trakcie realizacji usługi.

Opróżnianie mieszkania z firmą Kastelnik. Dlaczego warto zdecydować się na usługi profesjonalistów?

Nasza firma od lat specjalizuje się w profesjonalnym opróżnianiu mieszkań, domów i innych nieruchomości ze starych mebli i gabarytów. Gwarantujemy szybkie i skuteczne usunięcie z pomieszczeń z następujących przedmiotów:

 • Meblościanki;
 • Urządzeń AGD i RTV
 • Gruzu i odpadów budowlanych:
 • Dywanów, zasłon i innych wyrobów tekstylnych, których nie powinno się wyrzucać do osiedlowego kosza na śmieci.

Likwidacja mieszkań w Warszawie – porady przed przeprowadzką

Nie musisz się martwić o transport, załatwienie kontenerów do przewozu śmieci, czy też o ręce do pracy – jako profesjonaliści z firmy opróżniającej mieszkania zapewniamy kompleksową realizację usługi, od wyniesienia niepotrzebnego wyposażenia z czwartego pięta bloku, poprzez jego transport i segregację, aż do utylizacji i wywozu rzeczy do punktu selektywnej zbiorki odpadów komunalnych PSZOK.

Kompleksowa likwidacja mieszkań zaniedbanych z firmą Kastelnik polega na usunięciu całego wyposażenia mieszkania i przekazania śmieci do utylizacji. Zwykle jest to usługa zamawiana przez osoby prywatne lub zarządców nieruchomości.

Z czym wiąże się przeprowadzka?

Z przeprowadzką z mieszkania do mieszkania związane jest wiele obowiązków, z których jednym z najbardziej czasochłonnych i żmudnych jest opróżnienie mieszkania z mebli, niepotrzebnych rzeczy i wywiezienie na złom lub na wysypisko gratów z piwnicy.

Na co zwrócić uwagę przed przeprowadzką?

Właśnie z myślą o osobach starszych, które potrzebują pomocy w tym trudnym zadaniu powstała w 2013 roku firma Kastelnik, która oferuje usługi kompleksowej likwidacji mieszkań i innych nieruchomości. Bez względu, czy interesuje Cię likwidacja mieszkania, czy zmiana miejsca zamieszkania pomyśl o następujących rzeczach:

 • Opracuj plan przeprowadzki;
 • Wybierz odpowiednią firmę, która wyniesie śmieci wielkogabarytowe;
 • Zajmij się segregacją rzeczy i nie rób tego w miejscu gromadzenia odpadów.

Czy można bezpłatnie oddać odpady wielkogabarytowe?

Tak, istnieją sposoby na bezpłatne pozbycie się odpadów wielkogabarytowych, ale w Warszawie są one zazwyczaj związane z pewnymi ograniczeniami.

W większości dzielnic np. Bemowo, Mokotów i Ursynów, istnieją punkty zbiórki odpadów i jest wiele miejsc gromadzenia odpadów komunalnych, gdzie można bezpłatnie oddać wybrane rodzaje gabarytów, w tym także odpady wielkogabarytowe. W takich punktach zwykle trzeba jednak okazać dowód osobisty oraz potwierdzenie zamieszkania w danym miejscu.

Czyszczenie mieszkań

W niektórych przypadkach, instytucje takie jak Miejskie Przedsiębiorstwa Oczyszczania (MPO) organizują akcje bezpłatnego odbioru odpadów wielkogabarytowych i elektrośmieci, zwykle kilka razy w roku. Informacje na temat takich akcji można znaleźć na stronach internetowych MPO lub na portalach miejskich.

Organizacje charytatywne i zbiórka rzeczy dla potrzebujących – znajdź fundacje

Oczywiście można także skontaktować się z lokalnymi organizacjami charytatywnymi lub fundacją, które przyjmują używane meble, tekstylia i różnego rodzaju odzież w dobrym stanie i przekazują je potrzebującym osobom.

Warto jednak pamiętać, że w przypadku większych ilości odpadów wielkogabarytowych, które nie mieszczą się w pojemniku na śmieci lub w samochodzie, zwykle konieczne będzie skorzystanie z usług firm zajmujących się wywozem takich odpadów, co niestety jest zwykle związane z kosztami.

Co najczęściej oddajemy do utylizacji?

 • Urządzenia AGD: lodówki, zamrażarki, pralki;
 • Sprzęt RTV: telewizory, wieże stereo;
 • Materiały budowlane: płyty gipsowo-kartonowe i odpady poremontowe.

Co to są odpady komunalne?

Odpady komunalne to odpady, które powstają w wyniku działalności ludzkiej i są zbierane przez organy gminne lub spółki komunalne zajmujące się ich odbiorem i zagospodarowaniem. Oczywiście sposób odbioru odpadów komunalnych ustalany jest w każdej lokalizacji indywidualnie, przez podmiot zajmujący się świadczeniem tej usługi.

Co wchodzi w skład odpadów komunalnych?

W skład odpadów komunalnych wchodzą różnego rodzaju śmieci, takie jak odpady z kuchni i jadalni (np. resztki jedzenia, opakowania pożywienia), odpady z łazienek i toalet (np. zużyte ręczniki, chusteczki higieniczne, pieluchy jednorazowe), liście i trawa po pracach porządkowych w ogrodzie oraz tworzywa sztuczne (np. butelki, opakowania).

Jak transportowane są odpady komunalne?

Odpady komunalne są zbierane w specjalnych kontenerach na śmieci, które są systematycznie odbierane przez spółki komunalne w systemie – co tydzień, lub co dwa tygodnie. Następnie nieczystości są transportowane śmieciarką do miejsc ich zagospodarowania, takich jak składowiska odpadów, zakłady recyklingowe, a także instalacje do przetwarzania odpadów na paliwo lub energię.

Jak odzyskiwane są surowce wtórne?

Współczesne metody przetwarzania odpadów komunalnych pozwalają na odzysk surowców wtórnych i produkcję energii, co przyczynia się do zmniejszenia ilości odpadów składowanych na wysypiskach i do ochrony środowiska.

Właściciel nieruchomości, zużyty sprzęt elektryczny nie może jednak wrzucać do kosza na śmieci. Przy gospodarstwach domowych są często ogłoszenie, które informują o sposobie postępowania ze zużytym sprzętem elektronicznym (tzw. e-odpady RTV i AGD).

Gdzie trafiają odpady wielkogabarytowe?

Odpady wielkogabarytowe muszą być przetwarzane zgodnie z przepisami prawa, które określają, jakie rodzaje odpadów należy segregować i jakie zasady ich przetwarzania powinny być przestrzegane. W zależności od lokalizacji, w każdej dzielnicy miasta stołecznego Warszawa są  specjalne punkty zbiórki, gdzie mieszkańcy mogą oddać swoje odpady wielkogabarytowe bezpłatnie lub za niewielką opłatą.

Odpady wielkogabarytowe – co do nich zaliczamy?

Odpady wielkogabarytowe przedmioty, które ze względu na swoją wielkość lub wagę nie mieszczą się w standardowych pojemnikach na odpady komunalne i wymagają specjalnego traktowania. Obejmują one między innymi rzeczy tj.

 • Sofa i stare mebli;
 • Dywan, koc;
 • Fotel;
 • Regał;
 • Łóżko;
 • Wersalki.

Specjalistyczny transport odpadów – Kastelnik

Ze względu na swoją wielkość i ciężar, odpady wielkogabarytowe muszą być zazwyczaj transportowane specjalnymi samochodami. Przed wyrzuceniem ich należy upewnić się, jakie są zasady ich segregacji i zbierania obowiązujące w danej gminie, ponieważ w niektórych miejscach odpady te podlegają oddzielnej zbiórce lub wymagają specjalnego zgłoszenia.

Co z gałęziami, krzewami i trawą z ogrodu?

Wywóz odpadów zielonych tj. gałęzie, krzewy, trawa z ogrodu, czy liście nie może być mieszany z odpadami wielkogabarytowymi. Przedmioty typu: zabawki i część sprzętu elektrycznego należy segregować, przed oddaniem do utylizacji.

Firma opróżniająca mieszkania Warszawa

Kastelnik – firma od opróżniania mieszkań w Warszawie na terenie woj. mazowieckiego.

Opróżnianie mieszkań oraz inne usługi porządkowe dostępne w miastach:

 • Ciechanów
 • Grodzisk Mazowiecki
 • Grójec
 • Józefów
 • Kobyłka
 • Kozienice
 • Legionowo
 • Marki
 • Mińsk Mazowiecki
 • Mława
 • Mszczonów
 • Nowy Dwór Mazowiecki
 • Ostrołęka
 • Otwock
 • Piaseczno
 • Pionki
 • Płock
 • Płońsk
 • Podkowa Leśna
 • Pruszków
 • Przasnysz
 • Pułtusk
 • Radom
 • Siedlce
 • Sierpc
 • Sochaczew
 • Sokołów Podlaski
 • Sulejówek
 • Warka
 • Warszawa
 • Węgrów
 • Wołomin
 • Wyszków
 • Ząbki
 • Zielonka
 • Żyrardów

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Zastanawiasz się, skąd się biorą wózki dziecięce w piwnicy? Po narodzinach dziecka z zapałem kupujemy zabawki dużych rozmiarów, a potem przychodzi czas na sprzęt sportowy, rowery, hulajnogi, narty i inne rzeczy, które po pewnym czasie stają się niepotrzebne.

Opon samochodowych po kilku sezonach też nie wyrzucamy, tylko trafiają one do piwnicy lub na strych. Opróżnianie piwnicy ze starych pralek i rzeczy po remoncie nikomu nie przychodzi łatwo. O co pytają najczęściej mieszkańcy Warszawy, którzy szukają firmy do opróżnienia mieszkania z mebli?

Gdzie utylizować niepotrzebne przedmioty?

Niepotrzebne przedmioty należy utylizować w sposób legalny i odpowiedzialny. Nie należy niczego wyrzucać do lasu, to pewne. W zależności od rodzaju śmieci, mogą być one przekazane do punktów zbiórki odpadów. Przykładowo, urządzenia elektryczne, takie jak telewizory, powinny być oddawane do punktów zbiórki elektrośmieci, ale śmieci z domu należy przekazywać do selektywnego zbierania odpadów komunalnych.

Ile kosztuje opróżnianie mieszkania?

Koszt opróżniania mieszkania różnie się w zależności od miasta i przedmiotów do usunięcia. Oczywiście, ceny usług różnych firm różnią i w Warszawie wahają się od około 500 zł do 3000 złotych. W przypadku dużych mieszkań po zbieraczach, których opróżnianie wymaga więcej czasu, koszt może wzrosnąć nawet dwukrotnie.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%