Odgrzybianie pomieszczeń
Odgrzybianie mieszkania
Usuwanie grzyba, pleśni, wilgoci

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie pomieszczeń Katowice, Kraków, Częstochowa

Oferujemy skuteczne sposoby odgrzybiania pomieszczeń miastach tj. Katowice, Kraków, Częstochowa. Usuwanie grzyba ze ścian łazienki, oraz z zalanych pomieszczeń piwnicznych. Obsługujemy miejsca użyteczności publicznej typu hotele, szpitale, centra handlowe, sale konferencyjne oraz domy opieki społecznej. Pomożemy w pozbyciu się grzyba ze ściany oraz zlikwidujemy nieprzyjemne zapachy. Dezynfekcja zalanych pomieszczeń ozonem.

Odgrzybianie grzybów, pleśni Katowice

Oferujemy odgrzybianie ścian, budynków, mieszkań, domów, lokali usługowych i zabytkowych. W Katowicach, mamy możliwość przeprowadzenia dezynfekcji bez specjalistycznej chemii oraz bez ingerencji w budynek.

Usuwanie grzyba ze ścian Kraków

Jeden z najskuteczniejszych sposobów oczyszczania pomieszczeń z wilgoci. W Krakowie usuwamy grzyby ze ścian, bakterie oraz wirusy. Wystawiamy certyfikat dotyczący wykonanej usługi dezynfekcji. Działamy całodobowo, szybko i bezinwazyjnie.

Usuwanie wilgoci w mieszkaniu Częstochowa

Dezynfekcja, odgrzybianie pomieszczeń w Częstochowie oraz usuwanie wilgoci w mieszkaniu. Dezynfekcja zalanych ścian, sufitów, wilgotnych pomieszczeń. Dodatkowo oferujemy bezpieczne osuszania po zalaniu

Usuwanie grzyba ze ścian Katowice, Kraków 7/24

Ozonowanie to zabieg mający szeroki zakres działania. Idealnie sprawdza się w zabiegach dezynfekcji, dezynsekcji i dezodoryzacji oraz przy usuwaniu grzybów z mokrych ścian w Krakowie, Katowicach czy Częstochowie. W praktyce pomaga przy usunięciu przykrego zapachu z materacy, zasłon oraz z pomieszczeń np. po wybuchu sadzy z komina. Podczas ozonowania pomieszczeń, nasi technicy noszą zawsze maski ochronne. Informacja praktyczna: ze względów bezpieczeństwa obecność osób postronnych podczas zabiegu ozonowania jest wykluczona.

Dezynfekcja pojazdów

Oferujemy usługi dezynfekcji pojazdów tj. różnorakich środków transportu do przewozu osób i mienia, jak również specjalnego przeznaczenia Nasz doświadczony personel daje gwarancję przeprowadzenia usługi wysokiej jakości. Masz pytania? Zadzwoń!

Ozonowanie

Skuteczne jest również ozonowanie samochodu do pozbycia się zapachu z samochodu po ataku kuny, lub zapachu papierosów. Ozon stosuje się również w kabinach samochodowych, karetkach do usuwania przykrego oraz bakterii i wirusów. Zapytaj nas o usługę ozonowania.

Odgrzybianie pomieszczeń – cennik usług 2022

Koszty za odgrzybianie pomieszczeń w roku 2022 są uzależnione od stopnia zagrzybienia ściany oraz wielkości zmienionych grzybiczo powierzchni.  Średnie ceny odgrzybiania w 2022 roku prezentują się następująco:

 • odgrzybianie mieszkania 3 pokojowego: od 1000 zł,
 • odgrzybianie domu jednorodzinnego: od 2000 zł,
 • odgrzybianie piwnicy lub strychu: od 800 zł,
 • odgrzybianie pomieszczenia o małej wielkości, do 15 m2: od 400 zł do 600 zł
 • odgrzybianie pomieszczenia o średniej wielkości, do 20 m2: od 600 zł do 800 zł
 • odgrzybianie pomieszczenia o dużej wielkości, od 40 m2: 800 zł do 1 200 zł

usuwanie grzyba

Jakie są etapy odgrzybiania mieszkania?

Usuwanie grzyba ze ściany obejmuje kilka etapów pracy. Często przed odgrzybianiem należy usunąć wodę z podłogi, wykonać pomiar wilgotności mokrych ścian i przeprowadzić osuszanie budynku. Odgrzybianie pomieszczenia o średniej wielkości z przeciętnym zagrzybieniem można podzielić na dwa etapy:

 • etap pierwszy: trwa około 2-3 godziny i obejmuje oprysk chemiczny preparatem grzybobójczym w miejscu pojawienia się wykwitów,
 • etap drugi: trwa co najmniej 4 godziny i zawiera ozonowanie oraz zamgławianie pomieszczenia suchą mgłą.

W trakcie realizacji usługi odgrzybiania ścian nie należy wchodzić do mieszkania, a po jej zakończeniu należy poczekać kolejne 4 godziny, aż środek biobójczy przestanie działać. Po zakończeniu pracy można otworzyć okna i przewietrzyć mieszkanie. Warto dodać, że grzyby nie lubią przeciągów. W związku z tym  należy zadbać o odpowiednią wentylacje pomieszczeń, by zapobiec powstawaniu i rozwojowi grzyba w domu.

odgrzybianie pomieszczeń preparaty

Odgrzybianie pomieszczeń po zalaniu

Sprzątanie  pomieszczeń po zalaniu oraz odgrzybianie zalanych ścian z wykorzystaniem technologii Cold JET. Dezynfekcja ścian przy użyciu suchego lodu. Oferujemy sprzątanie piwnic po zalaniu, usuwanie grzyba ze ścian, odgrzybianie na Śląsku w Małopolsce i w Opolskim oraz osuszanie budynków po zalaniu.

Dodatkowo oferujemy dezynfekcje samochodów do wywozu odpadów, metodą ozonowania, która pozwali na usunięcie z  powierzchni niebezpiecznych bakterii, wirusów, pleśni, grzybów oraz różnego rodzaju alergenów. Ozon znany jest nam od tysięcy lat. Już w XVIII wieku holenderski przyrodnik M.Marum wyczuł dziwny zapach powietrza wokół swoich maszyn elektrostatycznych. Jednak nie przypuszczał on, że ma do czynienia z gazem tak istotnym dla życia na Ziemi.

Ozon (od grec. odzon – pachnący)

usuwanie pleśni ze ścian

Pojazdy do transportu zwierząt – dezynfekcja

Nasza firma świadczy kompleksowe usługi ozonowania samochodów do transportu zwierząt. Dojazd do klientana terenie Śląska np. Chorzów, Bytom, Gliwice, Mysłowice, Tychy. Zajmujemy się również sprzątaniem po zalaniach i awariach instalacji wodno-kanalizacyjnych, sprzątaniem po pożarach oraz profesjonalnym sprzątaniem i czyszczeniem kanałów wentylacji oraz klimatyzacji zarówno w przemyśle jak i w samochodach.

Wykonujemy ozonowanie pojazdów – również po specjalnych czy zalanych, zajmujemy się także ozonowaniem klimatyzacji, samochodów, środków transportu publicznego, hal produkcyjnych i magazynów, szpitali. Bezpłatnie, na terenie Katowic zapewniamy wycenę w tym samym dniu roboczym!

Gdzie możemy wykorzystać ozonowanie pomieszczeń?

Ozonowanie pomieszczeń to popularna metoda w katowickich szpitalach, usuwania nieprzyjemnych zapachów oraz dezynfekcji. Ozon zabija,  bakterie, niszczy roztocza, grzyby, wirusy i inne szkodliwe mikroorganizmy – ze względów zdrowotnych, warto cyklicznie ozonować dom czy mieszkanie wraz z wyposażeniem, szczególnie gdy ma się małe dzieci.

Ponadto ozon skutecznie usuwa różnorodne alergeny. Jeśli cierpisz na uczulenie na kurz, pyłki czy sierść zwierząt, ozonowanie pomieszczeń, w których regularnie przebywasz ,przyniesie Ci ulgę i poprawi komfort życia.

Jak już wspomniano, ozon pomaga również w pozbyciu się nieprzyjemnych zapachów – dymu tytoniowego, zwierząt, spalenizny, stęchlizny, pleśni i wielu innych. Jeśli chcesz szybko i skutecznie pozbyć się niepożądanej woni ze swojego biura, nasza usługa ozonowania pomieszczeń jest dla Ciebie!

Ozonowanie znajduje zastosowanie również w innych miejscach, na przykład:

Ozonowanie pomieszczeń – dlaczego warto?

Ozonowanie to doskonała metoda czyszczenia i dezynfekcji, sprawdzająca się zarówno w miejscach publicznych, jak i w prywatnych domach i mieszkaniach. Ma ono szereg zalet:

 • jest skuteczne – nie tuszuje nieprzyjemnych woni, lecz rzeczywiście je usuwa – wraz z szkodliwymi mikroorganizmami,
 • jest kompleksowe – usuwa drobnoustroje, pleśń, alergeny, przykre zapachy, chroni przed szkodnikami (mrówkami, karaluchami, komarami, molami, gryzoniami),
 • jest dokładne – ozon dociera do wszelkich zakamarków – wnika w meble, tapicerki, wypełnia całe pomieszczenie – umożliwia dezynfekcję trudno dostępnych miejsc, niemożliwą do wykonania tradycyjnymi metodami,
 • jest stosunkowo tanie – ozonowanie zapewnia długotrwały efekt, którego nie trzeba poprawiać chlorem bądź innymi środkami odkażającymi,
 • jest w pełni bezpieczne – ozon szybko ulega rozkładowi, więc po krótkim czasie od ozonowania pomieszczenia są gotowe do użytkowania.

Ozonowanie samochodów i środków transportu publicznego

Unosząca się w samochodzie woń dymu nikotynowego lub inne nieprzyjemne zapachy nie dają o sobie zapomnieć. Możemy rozwiązać ten problem usługą ozonowania samochodu. Problematyczne zapachy zostaną usunięte a wraz z nimi również bakterie i wirusy, jakże często występujące w publicznych środkach transportu. Jeżeli jesteś osobą zarządzającą pojazdami służącymi do przewozu osób (autobus, bus, taxi), powinieneś zadbać o regularne ozonowanie pojazdu w celu zapewnienia bezpieczeństwa podróży oraz komfortu swoich pasażerów.

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Kastelnik to firma, która specjalizuje się w usuwaniu grzybów z murów w zalanych budynkach. Działamy na rynku od ponad 10 lat i posiadamy bogate doświadczenie w zakresie osuszania i sprzątania po zalaniu.

osuszanie po zalaniu

Ile kosztuje odgrzybianie domu?

Odgrzybianie domu kosztuje około 2000 zł i obejmuje usuwanie grzyba ze ścian, dezynfekcję zgrzybiałych powierzchni łazienki, czy też mieszkania. Środek do usuwania pleśni z fug i silikonu zawarty jest w cenie usługi.

Ile trwa odgrzybianie pomieszczeń?

Czas trwania usługi odgrzybiania jest wypadkową intensywności zagrzybień oraz stopnia zainfekowania powierzchni, która jest objęta zmianami grzybiczymi. Minimalny czas odgrzybiania jednego pomieszczenia wynosi 2 godziny, a kompleksowe odgrzybianie małego domu może zająć nawet 6 do 8 godzin.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Nasi klienci

Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

5
5,0 rating
5 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 2)
Doskonale100%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%