Odgrzybianie pomieszczeń mieszkania,
usuwanie grzyba ze ściany

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie pomieszczeń Katowice, Kraków, Częstochowa

Oferujemy skuteczne sposoby odgrzybiania pomieszczeń miastach tj. Katowice, Kraków, Częstochowa. Usuwanie grzyba ze ścian łazienki, oraz z zalanych pomieszczeń piwnicznych. Obsługujemy miejsca użyteczności publicznej typu hotele, szpitale, centra handlowe, sale konferencyjne oraz domy opieki społecznej. Pomożemy w pozbyciu się grzyba ze ściany oraz zlikwidujemy nieprzyjemne zapachy. Dezynfekcja zalanych pomieszczeń ozonem i odgrzybianie budynków warto wykonać przed remontem. Profesjonalne usuwanie pleśni, czy choćby odgrzybianie pokoju to krok w dobrym kierunku. Nie ma sensu tapetować ścian, kiedy na ścianie zalega grzyb, któremu często towarzyszy charakterystyczny zapach stęchlizny. Oczywiście lepiej nie dopuścić do zawilgocenia i rozwoju grzybów, ale kiedy już poważne zagrożenie zdrowia jest na horyzoncie, nie ma na co czekać. Czas zacząć działać.

Odgrzybianie grzybów, pleśni Katowice

Oferujemy odgrzybianie ścian, budynków, mieszkań, domów, lokali usługowych i zabytkowych. W Katowicach mamy możliwość przeprowadzenia dezynfekcji bez specjalistycznej chemii oraz bez ingerencji w budynek. Usuwanie pleśni ze ściny Katowice to w sprzyjających warunkach jeden dzień pracy i po problemie. Warto dodać, że grzybów i pleśni lepiej nie ignorować. W pierwszej kolejności należy wykonać wstępną dezynfekcję, następnie osuszyć wilgotną ścianę, a na koniec powtórzyć zabieg. 

Usuwanie grzyba ze ścian Kraków

Jeden z najskuteczniejszych sposobów oczyszczania pomieszczeń z wilgoci. W Krakowie usuwamy grzyby ze ścian, bakterie oraz wirusy. Wystawiamy certyfikat dotyczący wykonanej usługi dezynfekcji. Działamy całodobowo, szybko i bezinwazyjnie. Odgrzybianie mieszkań na terenie Krakowa to poważny problem w starych kamienicach. Wiele budynków ma wadliwie wykonaną izolację podłoża, a to sprzyja wilgoci i powstawaniu grzybów. Przyczynę koniecznie należy poznać, przed rozpoczęciem prac. Wstępnie już na pierwszej wizycie można wykonać pomiar wilgoci ściany i sprawdzić, gdzie są wykwity na ścianie. Wilgoć, pleśnie pod tapetami mogą powodować bóle głowy i być przyczyną złego samopoczucia. Wielu klientów mieszkań spółdzielczych czuje się bezradnie, gdyż to nie oni są właścicielami budynku, a zarząd spółdzielnie na zawsze jest chętny do współpracy. Jak są sprzyjające warunki to grzyb i pleśń znikną po miesiącu, jeżeli w administracji pracują twarde głowy, odgrzybianie mieszkania Kraków może zająć długie miesiące.

Usuwanie wilgoci w mieszkaniu Częstochowa

Dezynfekcja, odgrzybianie pomieszczeń w Częstochowie oraz usuwanie wilgoci w mieszkaniu. Dezynfekcja zalanych ścian, sufitów, wilgotnych pomieszczeń. Dodatkowo oferujemy bezpieczne osuszania po zalaniu

Odgrzybianie po zalaniu

Usuwanie grzyba ze ścian Katowice, Kraków 7/24

Ozonowanie to zabieg mający szeroki zakres działania. Idealnie sprawdza się w zabiegach dezynfekcji, dezynsekcji i dezodoryzacji oraz przy usuwaniu grzybów z mokrych ścian w Krakowie, Katowicach czy Częstochowie. W praktyce pomaga przy usunięciu przykrego zapachu z materacy, zasłon oraz z pomieszczeń np. po wybuchu sadzy z komina. Podczas ozonowania pomieszczeń, nasi technicy noszą zawsze maski ochronne. Informacja praktyczna: ze względów bezpieczeństwa obecność osób postronnych podczas zabiegu ozonowania jest wykluczona.

Dezynfekcja pojazdów

Oferujemy usługi dezynfekcji pojazdów tj. różnorakich środków transportu do przewozu osób i mienia, jak również specjalnego przeznaczenia Nasz doświadczony personel daje gwarancję przeprowadzenia usługi wysokiej jakości. Masz pytania? Zadzwoń!

Ozonowanie

Skuteczne jest również ozonowanie samochodu do pozbycia się zapachu z samochodu po ataku kuny, lub zapachu papierosów. Ozon stosuje się również w kabinach samochodowych, karetkach do usuwania przykrego oraz bakterii i wirusów. Zapytaj nas o usługę ozonowania.

Odgrzybianie pomieszczeń – cennik usług 2024

Koszty za odgrzybianie pomieszczeń w roku 2024 są uzależnione od stopnia zagrzybienia ściany oraz wielkości zmienionych grzybiczo powierzchni.

Kastelnik – usuwanie grzyba ze ścian – usługi całodobowe 24/7

Średnie ceny odgrzybiania w 2024 roku prezentują się następująco:

 • odgrzybianie mieszkania 3 pokojowego: od 1000 zł,
 • odgrzybianie domu jednorodzinnego: od 2000 zł,
 • odgrzybianie piwnicy lub strychu: od 999 zł,
 • odgrzybianie pomieszczenia o małej wielkości, do 15 m2: od 400 zł do 600 zł
 • odgrzybianie pomieszczenia o średniej wielkości, do 20 m2: od 600 zł do 800 zł
 • odgrzybianie pomieszczenia o dużej wielkości, od 40 m2: 800 zł do 1 200 zł

Czytaj również: dezynfekcja piwnicy

Odgrzybianie mieszkania. Sprawdzamy jak pozbyć się pleśni i grzybów w mieszkaniu?

Nikt nie chce spać w zagrzybiałym, zarażonym pleśnią mieszkaniu. Nie tylko widok pleśni i grzybów jest nieestetyczny, ale także niebezpieczny dla zdrowia. Odgrzybianie mieszkania, należy zacząć od odgrzybiania ścian. W rzeczywistości, grzyby i pleśń mogą prowadzić do rozwoju poważnych chorób, jeśli nie zaczniemy z tym walczyć. Dlatego ważne jest, aby odgrzybianie pomieszczeń rozpocząć na wczesnym etapie pojawienia się zagrożenia.

Co powoduje powstawanie pleśni i grzybów?

Pleśń i grzyby zwykle rosną w wilgotnych, ciemnych miejscach. Jeśli Twoje mieszkanie jest słabo wentylowane, ma nieszczelne okna lub słabą izolację termiczną, może to stworzyć idealne warunki do rozwoju pleśni i wydzielania trujących toksyn tzw. mykotoksyn. Dodatkowo, jeśli temperatura w Twoim mieszkaniu jest zbyt wysoka bez odpowiedniej wentylacji, to również może przyczynić się do rozwoju pleśni i grzybów

Popularny artykuł na blogu: Czym są mykotoksyny i jak z nimi skutecznie walczyć?

Usuwanie grzyba i pleśni?

Pierwszym krokiem w pozbyciu się pleśni i grzybów jest zidentyfikowanie źródła problemu. Kiedy już to zrobisz, możesz zabrać się za usuwanie grzyba, odgrzybianie elewacji domu jednorodzinnego, czy też osuszanie łazienki. Na przykład, jeśli przyczyną problemu była słaba wentylacja, warto otworzyć kilka okien i uruchomić wentylator. Grzyby bardzo nie lubią przeciągów. Jeśli problemem jest zbyt duża wilgotność powietrza, możesz zainwestować w osuszacz z pochłaniaczem wilgoci.

Oprócz tych środków zapobiegawczych, będziesz musiał również musiał wykonać odgrzybianie domu jednorodzinnego. Usuwanie grzyba ze ściany nie jest łatwym zadaniem, ale ważne jest, aby zrobić to za pomocą atestowanych środków do odgrzybiania. Pufas to środek grzybobójczy i pleśniobójczy, z którego pomocą możesz szybko i łatwo zwalczyć pleśń i grzyba w domu. Zaletą tego środka jest to, że nie zawiera on bezpieczny w trakcie użytkowania.

usuwanie grzyba

Jakie są etapy odgrzybiania mieszkania?

Usuwanie grzyba ze ściany obejmuje kilka etapów pracy. Często przed odgrzybianiem należy usunąć wodę z podłogi, wykonać pomiar wilgotności mokrych ścian i przeprowadzić osuszanie budynku. Odgrzybianie pomieszczenia o średniej wielkości z przeciętnym zagrzybieniem można podzielić na dwa etapy:

 • etap pierwszy: trwa około 2-3 godziny i obejmuje oprysk chemiczny preparatem grzybobójczym w miejscu pojawienia się wykwitów,
 • etap drugi: trwa co najmniej 4 godziny i zawiera ozonowanie oraz zamgławianie pomieszczenia suchą mgłą.

W trakcie realizacji usługi odgrzybiania ścian nie należy wchodzić do mieszkania, a po jej zakończeniu należy poczekać kolejne 4 godziny, aż środek biobójczy przestanie działać. Po zakończeniu pracy można otworzyć okna i przewietrzyć mieszkanie. Warto dodać, że grzyby nie lubią przeciągów. W związku z tym  należy zadbać o odpowiednią wentylacje pomieszczeń, by zapobiec powstawaniu i rozwojowi grzyba w domu.

odgrzybianie pomieszczeń preparaty

Odgrzybianie pomieszczeń po zalaniu

Sprzątanie  pomieszczeń po zalaniu oraz odgrzybianie zalanych ścian z wykorzystaniem technologii Cold JET. Dezynfekcja ścian przy użyciu suchego lodu. Oferujemy sprzątanie piwnic po zalaniu, usuwanie grzyba ze ścian, odgrzybianie w różnych miastach na terenie kraju, a w szczególności w na południu Polski.

Dodatkowo oferujemy dezynfekcje samochodów do wywozu odpadów, metodą ozonowania, która pozwali na usunięcie z  powierzchni niebezpiecznych bakterii, wirusów, pleśni, grzybów oraz różnego rodzaju alergenów. Ozon znany jest nam od tysięcy lat. Już w XVIII wieku holenderski przyrodnik M.Marum wyczuł dziwny zapach powietrza wokół swoich maszyn elektrostatycznych. Jednak nie przypuszczał on, że ma do czynienia z gazem tak istotnym dla życia na Ziemi.

W stałej ofercie firmy Kastelnik jest osuszanie budynków po zalaniu w wyniku awarii kanalizacji. Nie żyj z grzybem na ścianie.

Ozon (od grec. odzon – pachnący)

usuwanie pleśni ze ścian

Pojazdy do transportu zwierząt – dezynfekcja

Nasza firma świadczy kompleksowe usługi ozonowania samochodów do transportu zwierząt. Dojazd do klientana terenie Śląska np. Chorzów, Bytom, Gliwice, Mysłowice, Tychy. Zajmujemy się również sprzątaniem po zalaniach i awariach instalacji wodno-kanalizacyjnych, sprzątaniem po pożarach oraz profesjonalnym sprzątaniem i czyszczeniem kanałów wentylacji oraz klimatyzacji zarówno w przemyśle jak i w samochodach.

Wykonujemy ozonowanie pojazdów – również po specjalnych czy zalanych, zajmujemy się także ozonowaniem klimatyzacji, samochodów, środków transportu publicznego, hal produkcyjnych i magazynów, szpitali. Bezpłatnie, na terenie Katowic zapewniamy wycenę w tym samym dniu roboczym!

Gdzie możemy wykorzystać ozonowanie pomieszczeń?

Ozonowanie pomieszczeń to popularna metoda w katowickich szpitalach, usuwania nieprzyjemnych zapachów oraz dezynfekcji. Ozon zabija,  bakterie, niszczy roztocza, grzyby, wirusy i inne szkodliwe mikroorganizmy – ze względów zdrowotnych, warto cyklicznie ozonować dom czy mieszkanie wraz z wyposażeniem, szczególnie gdy ma się małe dzieci.

Ponadto ozon skutecznie usuwa różnorodne alergeny. Jeśli cierpisz na uczulenie na kurz, pyłki czy sierść zwierząt, ozonowanie pomieszczeń, w których regularnie przebywasz ,przyniesie Ci ulgę i poprawi komfort życia.

Jak już wspomniano, ozon pomaga również w pozbyciu się nieprzyjemnych zapachów – dymu tytoniowego, zwierząt, spalenizny, stęchlizny, pleśni i wielu innych. Jeśli chcesz szybko i skutecznie pozbyć się niepożądanej woni ze swojego biura, nasza usługa ozonowania pomieszczeń jest dla Ciebie!

Ozonowanie znajduje zastosowanie również w innych miejscach, na przykład:

Ozonowanie pomieszczeń – dlaczego warto?

Ozonowanie to doskonała metoda czyszczenia i dezynfekcji, sprawdzająca się zarówno w miejscach publicznych, jak i w prywatnych domach i mieszkaniach. Ma ono szereg zalet:

 • jest skuteczne – nie tuszuje nieprzyjemnych woni, lecz rzeczywiście je usuwa – wraz ze szkodliwymi mikroorganizmami,
 • jest kompleksowe – usuwa karaluchy, drobnoustroje, pleśń, alergeny, przykre zapachy, chroni przed szkodnikami (mrówkami, komarami, molami, gryzoniami),
 • jest dokładne – ozon dociera do wszelkich zakamarków – wnika w meble, tapicerki, wypełnia całe pomieszczenie – umożliwia dezynfekcję trudno dostępnych miejsc, niemożliwą do wykonania tradycyjnymi metodami,
 • jest stosunkowo tanie – ozonowanie zapewnia długotrwały efekt, którego nie trzeba poprawiać chlorem bądź innymi środkami odkażającymi,
 • jest w pełni bezpieczne – ozon szybko ulega rozkładowi, więc po krótkim czasie od ozonowania pomieszczenia są gotowe do użytkowania.

Ozonowanie samochodów i środków transportu publicznego

Unosząca się w samochodzie woń dymu nikotynowego lub inne nieprzyjemne zapachy nie dają o sobie zapomnieć. Możemy rozwiązać ten problem usługą ozonowania samochodu. Problematyczne zapachy zostaną usunięte a wraz z nimi również bakterie i wirusy, jakże często występujące w publicznych środkach transportu. Jeżeli jesteś osobą zarządzającą pojazdami służącymi do przewozu osób (autobus, bus, taxi), powinieneś zadbać o regularne ozonowanie pojazdu w celu zapewnienia bezpieczeństwa podróży oraz komfortu swoich pasażerów.

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Kastelnik to firma, która specjalizuje się w usuwaniu grzybów z murów w zalanych budynkach. Działamy na rynku od ponad 10 lat i posiadamy bogate doświadczenie w zakresie osuszania i sprzątania po zalaniu.

osuszanie po zalaniu

Ile kosztuje odgrzybianie domu?

Odgrzybianie domu kosztuje około 2000 zł i obejmuje usuwanie grzyba ze ścian, dezynfekcję zgrzybiałych powierzchni łazienki, czy też mieszkania. Środek do usuwania pleśni z fug i silikonu zawarty jest w cenie usługi.

Ile trwa odgrzybianie pomieszczeń?

Czas trwania usługi odgrzybiania jest wypadkową intensywności zagrzybień oraz stopnia zainfekowania powierzchni, która jest objęta zmianami grzybiczymi. Minimalny czas odgrzybiania jednego pomieszczenia wynosi 2 godziny, a kompleksowe odgrzybianie małego domu może zająć nawet 6 do 8 godzin.

Dezynfekcja powierzchni

Dezynfekcja biur jest niezbędna, aby zapewnić bezpieczne i zdrowe miejsce pracy dla pracowników i klientów. W firmie Kastelnik zlecisz profesjonalną dezynfekcję biur realizowaną przy pomocy atestowanych preparatów i innowacyjnych technologii. Regularna dezynfekcja biur ma wiele korzyści, takich jak ochrona zdrowia pracowników i klientów oraz poprawa jakości powietrza w biurze. Zadzwoń i przywróć bezpieczeństwo swoich pracowników w biurze.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  4,8
  Rated 4,8 out of 5
  4,8 out of 5 stars (based on 5 reviews)
  Excellent80%
  Very good20%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%