Odgrzybianie Tarnowskie Góry

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ścian w Tarnowskich Górach. Czy nadmiar wilgoci może doprowadzić do powstania grzyba i pleśni w domu?

Istnieje kilka sytuacji, które bezpośrednio wpływają na nasze zdrowie. Zalane fekaliami mieszkanie, czy grzyb i pleśń na ścianie to sytuacje, do których najlepiej wezwać rzetelną firmę lub sprawdzonego fachowca. Samodzielne usuwanie skutków powodzi może nie tylko być mało skuteczne, ale również niebezpieczne. Dlaczego? Bo wirusy, bakterie i grzyby znajdujące się w wodzie ściekowej, to tykająca bomba chemiczna. By całkowicie je zneutralizować należy wykonać profesjonalną dezynfekcję pomieszczeń.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – kontakt 7 dni w tygodniu

Czy wiesz, że odgrzybianie ścian Tarnowskie Góry, woj. śląskie jest jednym ze sposobów na pozbycie się niechcianych organizmów na naszego mieszkania? Jednym z najlepszych sposobów jest użycie osuszacza powietrza. Pomoże to usunąć wilgoć z powietrza i przejść do kolejnych etapów odgrzybiania.

Czytaj takżesprzątanie mieszkań zaniedbanych

Zalana łazienka czy źle wentylowana kuchnia, to jedne z głównych powodów pojawiania się grzyba w domu. Organizmy te lubią wilgotne powietrze i w błyskawicznym tempie namnażają się i wydzielą toksyny groźne dla zdrowia i życia nas, i naszych bliskich. Nie ryzykuje i skontaktuj się z fachowcami, którzy błyskawicznie rozwiążą problem zarodników grzyba w domu.

odgrzybianie ściany po zalaniu Tarnowskie Góry

Usuwanie grzyba ze ściany Tarnowskie Góry – zaufaj Kastelnik

By gruntownie usunąć grzyba ze ściany, konieczna jest pomoc firmy, która znana jest m.in. z zleceń typu osuszanie budynków. To kluczowy punkt w procesie walki z odgrzybianiem i usuwaniem grzyba z mokrych ścian. Tylko dobrze wysuszone powierzchnie dają gwarancję całkowitego wyeliminowania problemu.

By mieć całkowitą pewność, że grzyb nie powróci, warto wybrać kompleksowe usługi oczyszczania i dezynfekcji pomieszczeń po zalaniu. Wśród nich znajdują się m.in.:

 • ocena mykologiczna;
 • ozonowanie po zalaniu;
 • usuwanie pleśni przy pomocy mgły wodorowej;
 • transport ADR;
 • sprzątanie zanieczyszczeń po awarii kanalizacji;
 • dezodoryzacja pomieszczeń.

usuwanie pleśni i grzyba Tarnowskie Góry

Na czym polega usuwanie pleśni ze ścian?

Warto zacząć od tego, by wyraźnie zaznaczyć, ż grzyb i pleśń nie jest tym samym. Choć bardzo często są to zjawiska traktowane jako tożsame. Pleśń, to niewielkie ciemne plamki, które występują na powierzchni, np. ściany czy mebli. Grzyb charakteryzuje się znacznie większą powierzchnią, ciemnym kolorem i tym, że potrafi przenikać w głąb mebli czy murów.

By sprawnie usunąć pleśń możemy użyć wybielacza czy roztwory z octem. Jednak tylko wezwanie specjalistów da nam pewność, że całkowicie usunęliśmy zalążki pleśni, a nie jedynie je zamaskowaliśmy.

Fachowcy usuną zarodniki pleśni i grzyba przy pomocy środków grzybobójczych, a także użyją skutecznych metod dezynfekcji pomieszczeń. Wśród nich znajduje się m.in. ozonowanie mieszkania, zamgławianie pomieszczeń przy pomocy nadtlenku wodoru.

Grzyb na ścianie a zdrowie człowieka – sprawdzamy szkodliwość

Pojawienie się grzyba w domu, to częsty problem. Zwłaszcza w starym budownictwie, tak częstym w powiecie Tarnogórskim. Stare kamienice, brak nowoczesnej wentylacji powietrza czy przestarzała izolacja budynku, to tylko niektóre z powodów namnażania się zarodników grzybni. Według wielu badań, grzyb w mieszkaniu to groźny, cichy zabójca wpływający negatywnie na zdrowie każdego z nas. Oddziałuje negatywnie niemal na cały organizm, a skutki jego działania możemy zaobserwować jako:

 • choroby skóry oraz alergie;
 • problemy z oddychaniem, kaszel, astma;
 • wymioty, zatrucia, biegunki;
 • obniżenie jakości snu;
 • zły nastrój, depresja;
 • problemy z sercem;
 • przewlekłe migreny;
 • problemy ze stawami, mięśniami i drętwienie kończyn.

Dlatego tak ważnym jest, by usuwanie grzybów ze ścian Tarnowskie Góry powierzyć fachowców z dziedziny DDD. Wówczas mamy pewność, że poradzimy sobie z wilgocią, a dezynfekcja pomieszczeń będzie przeprowadzona zgodnie z wyśrubowanymi, międzynarodowymi normami.

odgrzybianie piwnicy

Osuszanie ścian po zalaniu w powiecie tarnogórskim – certyfikat IICRC

Jednym z najważniejszych etapów prac podczas usuwania grzyba z mieszkania jest kompleksowe i dokładne osuszenie ścian. To wilgoć jest jednym z głównych powodów pojawiania się grzyba i pleśni.

Wśród metod, jakie możemy zaoferować, pojawia się osuszanie ścian i tynków przy pomocy osuszaczy przemysłowych dopasowanych do materiału i powierzchni. Jedną z metod jest również osuszanie przy pomocy elektroosmozy, czyli usuwaniu wilgoci przy pomocy elektrod i prądu. Jest to nic innego jak emitowanie fal elektromagnetycznych (w wyznaczonej częstotliwości i stężeniu) na wilgotne ściany. Powoduje to proces odwróconej osmozy, czyli usuwania się wilgoci z murów i ścian.

 Dorota Kastelnik – specjalista godny zaufania

Firma Kastelnik uzyskała certyfikat zawodowy IICRC – nr. 8680154-2022. Zdobyła go Dorota Kastelnik, główny specjalista działu osuszania, Potwierdza ona, że realizujemy nowoczesne standardy procesów osuszania budynków według Światowej Organizacji IICRC. Certyfikat ten zdobyliśmy jako jedna z pierwszych firm w Polsce południowej, co stawia nas w roli lidera w wdrażaniu nowoczesnych, międzynarodowych technologii.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – usługi całodobowe 24/7

Oferta firmy sprzątającej Kastelnik na rok 2023

Specjalistyczna firma sprzątająca Kastelnik na terenie województwa śląskiego oferuje różne usługi.  Profesjonalne odgrzybianie ścian to jedna z nich. Całodobowo odpowiadamy na Państwa pytania, jak w bezpieczny i skuteczny sposób usunąć pleśń ze ściany. Jeśli chcesz otrzymać bezpłatną wycenę, prosimy o kontakt telefoniczny lub wypełnienie naszego formularza.

certyfikat IICRC Kastelnik

Usługi odgrzybiania Tarnowskie Góry

Usuwanie grzyba, to wieloetapowa praca, którą najlepiej powierzyć kadrze techników DDD. Firma Kastelik stosuje najnowsze metody pomiaru wilgoci i usuwa zagrzybienia w każdej lokalizacji. Na potrzeby klienta przygotowujemy dokładny kosztorys oraz bezpłatną analizę zgrzybiałej powierzchni. Dzięki temu z łatwością lokalizujemy i neutralizujemy przyczyny powstawania grzyba i pleśni w domu.

Kastelnik – osuszanie wilgotnych ścian – potwierdzone certyfikatem

Postaw na specjalistów firmy Kastelnik, którzy od ręki są w stanie usunąć zanieczyszczenia po zalaniach, pozbyć się resztek wody z kanalizacji i zneutralizować zarodniki grzybów na suficie czy podłodze. To konieczne etapy prac porządkowych, które zapewnią bezpieczeństwo dla twoich dzieci czy pracowników.

Odgrzybianie pomieszczeń oferujemy w wielu miastach na terenie woj. śląskiego:

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Szukasz fachowców, którzy specjalizują się w usługach oczyszczania mokrych ścian z grzybów? Koniecznie poznaj ofertę firmy Kastelnik – kompleksowo usuwa nie tylko zarodki grzyba oraz pleśni, ale przeprowadza generalne sprzątania po zalaniu pomieszczeń Tarnowskie Góry. Niezwłoczna pomoc, wysokiej jakości sprzęt i przeszkolona kadra techników sprawia, że rodzinna firma jest godna zaufania.
Szybka pomoc w zalaniach. Sprzątanie po fekaliach i odgrzybianie.

Co zrobić z pleśnią na ścianie?

Jeśli chodzi o radzenie sobie z pleśnią na ścianie, istnieje kilka kroków, które należy podjąć, aby zapewnić skuteczne i bezpieczne jej usunięcie. Po pierwsze, ważne jest, aby zidentyfikować źródło. Możliwe jest, że pleśni towarzyszy również grzyb. Należy dokładnie osuszyć zainfekowane miejsca, a następnie usunąć zarodniki grzyba i pleśni. Przy odgrzybianiu niezbędne są również etapy pełnej dezynfekcji zanieczyszczonych ścian oraz powietrza.

Co usunie grzyba z mokrej ściany?

Usuwanie grzyba z mokrej ściany to skomplikowany proces, który wymaga specjalistycznej wiedzy i dobrej jakości środków grzybobójczych. Najpopularniejszymi metodami usuwania grzyba są opryski chemiczne oraz ozonowanie. Aby obie metody były skuteczne, należy wcześniej wykonać pomiar wilgoci ściany i osuszanie. Najlepiej skontaktować się ze specjalistami z branży DDD, którzy rozpoczną działania porządkowe niezwłocznie po zgłoszeniu awarii na bezpłatnej infolinii.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%