Odgrzybianie ściany Żory

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ścian w Żorach. Czym grozi nieusunięcie grzyba i pleśni z mieszkania?

Chcesz szybko pozbyć się grzyba ze ściany? Od wielu lat świadczymy kompleksowe odgrzybianie ścian Żory w województwie śląskim. Sprawdź, ile masz wilgoci w ścianie i pozbądź się grzyba i pleśni po zalaniu.

Pomiar wilgoci mokrej ściany to pierwszy krok w kierunku eliminacji problemu z zalaniem. Usuwanie grzyba z mokrej ściany w Żorach to zdarzenie, które jest najczęściej poszukiwane przez osoby mieszkające w starych kamienicach.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – kontakt 7 dni w tygodniu

Tego typu nieruchomość, które mają nawet po kilkadziesiąt lat, często posiadają wadliwą izolację fundamentów, a to z tego właśnie miejsca biorą się problemy z wilgocią i nieszczelną izolacją. To miejsca, w których szybko i często rozwijają się zarodniki grzybów. To również nieruchomości, gdzie problem grzyba jest nawracający. Dlatego też warto skorzystać z usługi usuwania grzyba wykonywanej przez fachowców. Zapewnią oni kompletne usunięcie problemu na długi czas.

odgrzybianie po zalaniu

Postaw na skuteczne usuwanie grzyba ze ściany – pomoc 24/7

Przyczyny wilgoci zebranej w ścianie mogą być różne. Odgrzybianie ścian, to jeden z kluczowych elementów prac porządkowych po zalaniu. Grzyby to niebezpieczne dla zdrowia organizmy, które lubią się namnażać w wilgotnych, źle wentylowanych pomieszczeniach. Co bardzo istotne – grzyby pojawiają się zarówno w miejscach chłodnych, jak piwnice, ale i w pomieszczeniach, gdzie temperatura bywa wysoka, np. łazienka. Mówi się o nich “cichy zabójca” i nie są to tylko puste slogany. Toksyczność grzybów oddziałuje na człowieka. Dłuższe przebywanie z zagrzybiłabym pomieszczeniu może prowadzić do:

 • problemy skórne i alergie;
 • zatrucia, wymioty;
 • problemy ze snem, koncentracją, spadkiem energii;
 • podrażnienie oczu;
 • problemy z układem nerwowym;
 • negatywny wpływ na mięśnie i stawy;
 • nawracające problemy z astmą, oddychaniem, przewlekły kaszel;
 • problemy z sercem.

Nie należy bagatelizować pojawienia się ciemnych zmian na suficie czy przy meblach. Może mieć to kluczowy wpływ na nasze zdrowie. Dodatkowo – zarodniki grzyba i pleśni lubią powracać, dlatego warto wybrać specjalistów do usuwania grzyba z mieszkania.

usuwanie pleśni Żory

Czy usuwanie pleśni ze ściany można wykonać samodzielnie?

Preparaty do usuwania grzyba czy pleśni można kupić niemal w każdym centrum handlowym. Dlatego wiele osób uważa, że problem odgrzybiania to sprawa, którą można wykonać samodzielnie. Owszem, wybierając chemikalia np. na bazie czwartorzędowych soli aminowych jesteśmy w stanie pozbyć się grzyba. Nie mamy jednak pewności, czy udało się nam dokładnie oczyścić i wysuszyć zagrzybione miejsca.

W tym wypadku warto zainwestować w pomoc fachowców, którzy sprawnie i bezpiecznie usuną grzyba ze ścian. Daje to gwarancje, że problem nie będzie powracał. Co jeszcze? Firmy specjalizujące się w walce z odgrzybianie mieszkania stawiają na bezpieczne dla zdrowia i środowiska metody usuwania grzyba i dezynfekcji. Jedną z nich jest pozbycie się pleśni czy pomocy ozonowania pomieszczeń. Każde zapytanie dotyczące grzybów na elewacji jest rozpatrywane profesjonalnie i indywidualnie, tak by klienci mieli pewność, że usługa została wykonana z należytą starannością.

Usługi Kastelnik – firma sprzątająca godna zaufania

Zmagasz się z problemem zalanej piwnicy? Szukasz specjalistów, którzy szybko poradzą sobie z usunięciem grzyba? A może pleśń, to częsty problem, który powraca na twoim strychu? Wybierz godną zaufania firmę Kastelnik, która od ponad dekady realizuje kompleksowe usługi usuwania zanieczyszczeń i pleśni. Wysoko wykwalifikowana kadra techników, nowoczesny sprzęt oraz ekologiczne metody sprzątania, stawiają nas w gronie liderów na rynku. Wśród usług, jakie proponujemy, znajdują się prace tj.:

Kastelnik – dezodoryzacja powietrza – potwierdzone certyfikatem

Masz problem z grzybem? Zadzwoń i dowiedz się, co jeszcze możemy zaproponować, by szybko usunąć zarodniki grzyba i leśni z twoich nieruchomości. Nie czekaj – życie i zdrowie bliskich jest w twoich rękach.

odgrzybianie ściany po zalaniu Żory

Osuszanie piwnicy po zalaniu – zaufaj firmie z certyfikatem IICRC

Wybierając firmę Kastelnik stawiasz na specjalistów, którzy od ponad dekady realizują zadania związane z pracami z zakresu usług DDD. W międzyczasie ciągłe podnosząc swoje kwalifikacje, inwestując w nowoczesny sprzęt, szkolenia i zdobywając międzynarodowe certyfikaty.

Osuszanie ścian, to jedna z ważniejszych usług podczas odgrzybiania mieszkania po zalaniu. Pozwala na dokładne usunięcie wilgoci, która jest jedną z przyczyn pojawiania się zarodków grzyba i pleśni. Firma Kastelnik posiada wysokiej jakości sprzęt, w tym przemysłowe osuszacze dopasowane do materiałów oraz osuszanego miejsca.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – usługi całodobowe 24/7

Działamy zgodnie z najnowocześniejszymi standardami, i jako jedna z pierwszych firma w Polsce południowej możemy pochwalić się zawodowym certyfikatem wystawionym przez Institute of Inspection Cleaning and Restoration Certification. Certyfikat o numerze IICRC numer 8680154-2022 został przyznany Dorocie Kastelnik, specjalisty do spraw osuszania powierzchni oraz szefowej działu. Jest on potwierdzeniem, że firma świadczy usługi na światowym poziomie. Jeśli masz problem z powracającym grzybem czy pleśnią – skorzystaj z usług sprawdzonego fachowca.

Usuwanie grzybów ze ścian. O czym warto pamiętać?

Wybierając firmę, która od lat specjalizuje się w usuwaniu grzybów ze ścian, sufitów i posadzek, odzyskasz komfort i pewność, że grzyb nie powróci do Twojego mieszkania. Zlecenia odgrzybiania ścian traktujemy indywidualnie, a każdy z klientów może liczyć na kompleksowy serwis sprzątający i dezynfekujący pomieszczenia po zalaniu.

Jako wykonawca z zakresu usług DDD dbamy, by spełnić oczekiwania klientów i dzięki temu mamy bogatą ofertę usług. Wykonujemy konieczne etapy odgrzybiania ścian, jak osuszanie, mycie, dezynfekcja oraz drobne usługi remontowe na terenie woj. śląskiego.

certyfikat IICRC sprawdzonego fachowaca

Odgrzybianie pomieszczeń oferujemy w wielu miastach na terenie woj. śląskiego:

FAQ - najczęściej zadawane pytania

W ramach usługi odgrzybianie ścian warto wykonać kilka podstawowych czynności. Zaliczyć do nich można dokładne osuszanie pomieszczenia oraz wilgotnych ścian i murów, usunięcie wykwitów grzyba oraz pleśni, pełna dezynfekcja skażonego pomieszczenia. Te kroki zapewnią bezpieczne i efektywne usunięcie zarodków grzybni znajdującej się w domu. Mieszkańcy Żor poszukują odpowiedzi na pytania dotyczące odgrzybiania mieszkania:

Najczęściej pojawiające się pytania FAQ

Czym grozi grzyb w mieszkaniu?

Obecność grzyba w mieszkaniu może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Kiedy zarodniki pleśni są wdychane, mogą powodować problemy z oddychaniem, takie jak astma, kaszel i świszczący oddech. Ponadto niektóre rodzaje grzybów, takie jak np. grzyb domowy właściwy, który powszechnie występuje w wilgotnych pomieszczeniach, wytwarzają toksyny, które mogą być zagrożeniem dla zdrowia. Grzyba wpływa negatywnie na ośrodek nerwowy człowieka i może prowadzić do zaburzeń snu, obniżenia nastroju, a nawet depresji.

Co zabija pleśń?

Martwisz się, że w Twoim domu rośnie pleśń i nie wiesz, jak się jej pozbyć? Próbowałeś używać środków czyszczących, ale nigdy nie zadziałały. Dobrym rozwiązaniem może być wysuszenie mokrej ściany, usunięcie przyczyny powstania wilgoci i zainwestowanie w generator ozonu. Ozonowanie to dobry sposób na zabicie pleśni i wykonanie przy okazji dezodoryzacji. Usunięcie nieprzyjemnego zapachu pleśni i grzyba, to jedna z wielu zalet silnie stężonego ozonu.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik




  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%