Odgrzybianie ściany Siemianowice Śląskie

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Odgrzybianie ścian w Siemianowicach Śląskich. Poznaj najlepsze sposoby na usunięcie grzyba i pleśni

Masz problem z grzybem na ścianie zlokalizowanym w domu w woj. śląskim? Oferujemy profesjonalne odgrzybianie ściany Siemianowice Śląskie, a w ramach tej usługi usuniemy całą pleśń i wykonamy pomiar wilgoci mokrych ścian. Mało osób zdaje sobie sprawę, jaka jest różnica pomiędzy grzybem w ścianie a pleśnią na ścianie. Tak naprawdę, to odpowiedź, została udzielona w poprzednim zdaniu.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – kontakt 7 dni w tygodniu

Jak się okazuje, grzyby występują zazwyczaj głęboko w ścianie i mogą naruszać jej konstrukcie. Natomiast pleśń jest na zewnątrz i jest widoczna gołym okiem. Warto również wspomnieć, iż grzyby mogą wnikać w głąb ścian i być przyczyną naruszenia konstrukcji budynków – dachów czy nawet fundamentów.

To również problem, który lubi powracać, jeśli nie przeprowadzimy odgrzybiania z należytą starannością. Dlatego warto wezwać specjalistów oferujących najlepsze metody usuwania pleśni i grzyba ze ścian. Są to m.in. opryski środkami grzybobójczymi, zagazowanie przestrzeni, zamgławianie pry pomocy nadtlenku wodoru czy ozonowanie pomieszczeń. W najgorszym razie zostaje nam skuwanie tynków – dlatego też warto wezwać fachowców, którzy zapewnią wysoką jakość usług.

odgrzybianie ściany po zalaniu Siemianowice Śląskie

Skąd bierze się grzyb na ścianie?

Eksperci z branży DDD przekonują, że wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, by ustrzec się pojawienia grzyba na ścianie. Jest to szczególnie istotne, gdyż grzyb to nie tylko problem natury estetycznej, ale również wpływa on znacząco na zdrowie każdego człowieka. Przyczyny powstawania grzyba w domu to:

 • wysoka wilgotność powietrza w mieszkaniu;
 • brak dobrej wentylacji i przewiewów;
 • stare i nieszczelne rury, dachy, mury;
 • zalane pomieszczenia;
 • brak sprawnej wentylacji na klatkach schodowych i w piwnicach;
 • niewystarczający czas wysychania ścian po remoncie.

Czytaj również: sprzątanie po remoncie

Okazuje się, że najbardziej kluczowa jest odpowiednia wentylacja i przepływ powietrza. Grzyby lubią rozmnażać się w miejscach pełnych zaduchu, i to niezależnie od temperatury pomieszczeń. Pojawiają się zarówno w piwnicy, jak i na strychu. Stosując się do prostych reguł, jesteśmy w stanie dość sprawnie ustrzec się przed namnażaniem się zarodków grzybni w naszych domach.

Grzyby wyjątkowo szybko pojawiają się w miejscach wilgotnych i słabo osuszonych. Dlatego, jeśli jesteś ofiara zalanego mieszkania czy garażu – koniecznie wybierz fachowców zajmujących się przemysłowym osuszaniem mieszkań.

profesjonalne usuwanie pleśni Siemianowice Śląskie

Usuwanie grzyba ze ściany warto wykonać po osuszaniu

Walcząc z namnażającym się grzybem w domu, konieczne jest dokładne wysuszenie ścian, murów czy posadzek. Wysoka wilgotność powietrza i zła wentylacja, to przyczyny pojawienia się grzybów w każdym pomieszczeniu. Również po remoncie czy przy budowie domu od zera Technicy firmy Kastelnik przeprowadzają prace odgrzybiania mieszkania, które rozpoczynają się od pomiaru wilgotności, zlokalizowania i zneutralizowania problemu.

Kastelnik – usuwanie pleśni ze ściany – usługi całodobowe 24/7

Odgrzybianie mieszkania czy w procesie usuwania pleśni ze ściany kluczowe jest dokładne osuszenie powierzchni. Niezbędne do tego są wysokiej klasy osuszacze, jak np. osuszacze kondensacyjne, podposadzkowe, absorpcyjne. Każdy z nich używany jest w ramach usługi odgrzybianie na terenie woj. śląskiego i okolic.

Usuwanie pleśni ze ściany Siemianowice Śląskie – zaufaj profesjonalistom

Szukasz najlepszych metod usuwania pleśni z twojego domu? A może grzyb rozmnożył się w piwnicy i nie wiesz, jak sobie z nim poradzić? Jesteś w drobnym miejscu – technicy firmy Kastelnik błyskawicznie rozprawią się z zarodnikami pleśni. Kompleksowa usługa usuwania pleśni ze ścian obejmuje również analizę wilgotności powietrza, sprawdzenie wentylacji budynku czy ustalenie, czy izolacja budynku jest właściwa. To pomoże ustrzec się przed ponowną dezynfekcją i odgrzybianiem pomieszczeń.

Stosowane przez niedoświadczone osoby środków na odgrzybianie ścian może być mało bezpieczne. Chemikalia te są silne – należy odpowiednio przygotować przestrzeń wokół, zakryć usta, nos oraz ręce, a także nie zapomnieć o dokładnym wietrzeniu odkażonych pomieszczeń . Najlepiej wybrać pomoc fachowców, którzy metodycznie usuną przyczynę powstawania grzyba.

odgrzybianie pomieszczeń piwnicy

Dezynfekcja pomieszczeń po zalaniu – czy warto?

Jesteś ofiarą zalania mieszkania? Pamiętaj, by niezwłocznie wezwać ekipę zajmującą się kompleksowym usuwaniem szkód po zalaniu. Woda z kanalizacji, to siedlisko wirusów i bakterii, więc samodzielne oczyszczanie powierzchni jest niewystarczające. By w pełni usunąć skutki wylanej cieczy z rur, należy wykonać dogłębną dezynfekcję pomieszczeń. Usuwa nie tylko toksyny z podłóg czy ścian, ale skutecznie zapobiega powstawaniu pleśni.

Dezynfekcja pomieszczeń po zalaniu, to również sposób na dokładne oczyszczenie powietrza z fruwających wirusów i bakterii. Wysokiej jakości sprzęt daje bezpieczeństwo i gwarancję dokładnej dekontaminacji pomieszczenia z grzybów i zarodników pleśni.

Profesjonalna firma sprzątająca – usług osuszania Kastelnik

Certyfikat IICRC wydany dla Doroty Kastelnik, szefowej działu osuszania zalanych budynków jest najlepszym dowodem wysokiej jakości usług naszej firmy. Suszenie mokrych ścian to pierwszy etap, jakie należy wykonać przed gruntownym usuwaniem grzyba ze ściany. Wilgoć jest przyczyną pojawiania się zarodników grzyba oraz pleśni.

Jako firma oferująca usługi, takie jak ocena mykologiczna, malowanie ścian po usunięciu grzyba przy pomocy farb grzybobójczych czy pozbywanie się pleśni w mieszkaniu, dbamy o każdy detal. Nasza kadra techników DDD przechodzi szereg szkoleń z zakresu bezpieczeństwa, znajomości innowacyjnych metod usuwania grzyba domowego oraz poznawania nowoczesnych preparatów odgrzybiających.

Kastelnik – osuszanie wilgotnych ścian – potwierdzone certyfikatem

Dbamy o kompleksowe usuwanie pleśni z zalanych ścian w piwnicy czy w garażu. Podczas prac porządkowych wdrażamy ekologiczne metody dezynfekcji, takie jak np. ozonowanie pomieszczeń czy zamgławianie przy pomocy nadtlenku wodoru.

odgrzybianie domu certyfikat IICRC

Odgrzybianie Siemianowice Śląskie

Poszukujesz firmy zajmującej się odgrzybianiem ściany w Siemianowicach Śląskich? Postaw na firmy Kastelnik, która od lat zajmuje się skutecznym usuwaniem grzyba ze ścian i sufitów. Dekada działania w branży DDD sprawiła, że doskonale znamy przyczyny powstawania pleśni i grzyba, ale i najlepsze metody odgrzybiania pomieszczeń.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie – tworzymy bezpłatną wycenę obejmującą konieczne etapy prac porządkowych podczas usuwania grzyba z zalanej ściany łazienki czy innych miejscach w domu. Stawiamy na wysokiej jakości preparaty biobójcze oraz grzybobójcze oparte na czwartorzędowych związkach amonowe i związkach benzylo-C12-16-alkilodimetylowych. Są one niezwykle silne i mimo wszystko nie zaleca się ich używać samodzielnie.

Wszelkie dodatkowe informacje odnośnie przyczyn oraz sposób odgrzybiania ścian można zadać nam na bezpłatnej infolinii Kastelnik. Przyjmujemy zlecenia usuwania wilgoci oraz ozonowania pomieszczeń po zalaniu. Przeprowadzamy odgrzybianie piwnicy po zalaniu, usuwamy pleśń w łazience, a także dezynfekujemy powierzchnie piwnicy.

Odgrzybianie pomieszczeń oferujemy w wielu miastach na terenie woj. śląskiego:

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Wiele osób zastanawia się, jak szybko i skutecznie pozbyć się grzyba na suficie. Niestety, problem ten lubi nawracać, kiedy odgrzybianie nie zostało przeprowadzone przez grupę specjalistów. By mieć pewność, że całkowicie usunęliśmy zarodniki pleśni i grzyba, należy pamiętać o dokładnym osuszeniu pomieszczeń. Mieszkańcy Siemianowic Śląskich poszukują odpowiedzi na pytania dotyczące odgrzybiania ścian:

Szybka pomoc FAQ

Ile kosztuje usuwanie grzyba ze ściany?

Koszt usunięcia grzybów z mieszkania może być różny w zależności od stopnia zawilgocenia ścian i wielkości lokalu. Na rynku jest kilka firm, które świadczą profesjonalne usługi odgrzybiania ścian, a ceny ich usług zaczynają się od 400 zł. Analiza mykologiczna to koszt minimum 50 zł, a najwyższa cena w woj. śląskim oscyluje w okolicy 250 zł. Jeśli chcesz poznać dokładny koszt usuwania grzyba z sufitu, skontaktuj się z fachowcami firmy Kastelnik po indywidualną wycenę.

Czy można pomalować ścianę z grzybem?

Możliwe jest pomalowanie ściany z grzybem, jednak nie jest to zalecane ze względu na pewne zagrożenia z tym związane. Farba naniesiona na zagrzybiałą ścianę może odpaść już po kilku godzinach i nie warto tego robić. Zaleca się usunięcie wilgoci, spryskanie ściany środkiem grzybobójczym i na sam koniec jej pomalowanie. Warto pamiętać, że grzyby potrafią wnikać w głąb ściany i mogą naruszać konstrukcję budynku.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%